Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mehetek mammográfiára. Megkaptam a behívót. Még sosem... fórum

Mehetek mammográfiára. Megkaptam a behívót. Még sosem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
45. 55Judit (válaszként erre: 43. - Globus)
2022. szept. 19. 15:13
Miért ne lenne szabad?
2022. szept. 19. 14:55
Ennél "fájdalmasabb" vizsgálata soha senkinek ne legyen. És életet menthet, ha időben felfedezik a bajt.
43. globus (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2022. szept. 18. 17:31
Mellkas röntgenre szabad menni?
42. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Moimeme)
2022. szept. 18. 17:27
Nem mernék én se elmenni pont ezért. UH-tól nem félnék.
2022. szept. 17. 20:10
Nem kötelező elenni, és sem voltam sosem. A sugár sokkal ártalmasabb, mint mondják. Ki tudja, hány elváltozást indított el eddig a jó szándékú sugárterhelés...
2022. szept. 16. 22:12
Én voltam, egyálalán nem fájt. (Melltartótól függően C vagy D kosár a méretem.)
2022. szept. 16. 20:44

Közeli ismerősök közül az elmúlt években 2 mellrákos is volt. Az egyik lány 30 se volt, a másik picivel 30 felett 😕 mindkettő kitapintotta, korábban sosem voltak mammográfián. Nekik tuti nem a besugárzás okozta, az egyikük genetikailag hajlamos, a másiknál hormonális eredetű.

Szerencsére mindketten jól vannak, bár a genetikai eredetű visszatért, így már mindkét mell el lett távolítva.

Na de lényeg, egyikőjüknek sem javasolta az onkológus a mammográfiát (nyilván akinek már mindkét mellét eltávolították nem is lehet) inkább szigorú önvizsgálat (a visszaesett lány így találta meg a másik mellben is) és UH.

2022. szept. 16. 20:38
Nem kegyetlen és nekem fájdalmas sem volt.
37. 55Judit (válaszként erre: 32. - Secret8)
2022. szept. 16. 18:33
Igen, találnak nagyon sokat. Csak arról nem beszélnek, abból mennyit okozott a besugárzás.
36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Secret8)
2022. szept. 16. 18:31
Pedig a fájdalom a kisebbik baj amit okozhat. Én se erőltetném. Én fiatal koromban mentem mikor mondta az orvos, már nem emlékszem hány évente kellett, de a lényeg, a daganatot én találtam, nem a gép. A 2 vizsgálat között keletkezett, így utólag nem tudom, nem-e az összepréseléstől és a besugárzástól. Az is fontos számomra, hogy amíg folyton vizsgálatokra jártam kezelés és műtét után, folyamatosan betegség tudatom volt rettegtem, jaj mi lesz! Mióta nem megyek sehova nyugi van, nem izgat.
35. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Perzsacica)
2022. szept. 16. 18:24
Ha ingyért UH lenne akkor többen vennék igénybe.
2022. szept. 16. 17:54
Nem kötelező
33. secret8 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. szept. 16. 17:37

Lehet, hogy azoknak is fáj:)

akikkel én beszéltem, mind nagymellűek és napokig fájtak utána. Nem is nagyon akarnak menni..

32. secret8 (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. szept. 16. 17:34

Igen, bennem is megszólalt a vészcsengő, amikor 3-nál sem találták meg a daganatot. Nem akartam leirni, de az egyiknek ugyanezt mondta az orvosa, amit te olvastál/tapasztaltál. A sugárzás, főleg évente ismételve nem tesz jót.

Ugyanakkor biztos, hogy ennek a segitségével fedeznek is fel betegségeket, ezt nem vitatom.

31. 55Judit (válaszként erre: 30. - 9bbc382386)
2022. szept. 16. 17:24
Bizony! Szendi rengeteg helyről gyűjtött össze információt a témában, több cikke is született ez ügyben. Az oldalán a cikk archívumban mind megtalálható.
2022. szept. 16. 17:14
Nem kötelező. Olvasd el Szendi Gábor mit ír erről a témáról.
29. Channa* (válaszként erre: 21. - Léna123)
2022. szept. 16. 17:03

40 alatt nekem is mindig UH-t csináltak. A mell méretem változatlan szülés óta, de 40 felett mammográfiára hívtak be. Pontos időponttal és helyszínnel.


És igen, amikor visszarendeltek, akkor UH-val ellenőrizték, amit a mammográfián láttak...

28. Channa* (válaszként erre: 6. - Secret8)
2022. szept. 16. 16:59

Pont az ellenkezőjét akartam írni.

Szerintem a kis mellű nőknek fájdalmas, mert nehezen tudják bepasszírozni a gépbe.


A nagy mellel egyszerűbben elvégezhető a vizsgálat.


Nekem nincs nagy mellem, és fájt is.


Engem is így hívtak be elsőre, majd kaptam még egyszer és akkor vissza is rendeltek. Meg voltam ijedve, de egy olyat láttak, ami az előző vizsgálaton is ott volt, így azt mondták, hogy minden OKÉ.

2022. szept. 16. 13:36
Fórumindító! Írjál nekem privátban. A saját nickedet fogom látni, de ígérem köztünk marad. Mutatni akarok valamit neked.
26. perzsacica (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. szept. 16. 13:31
??
25. 55Judit (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. szept. 16. 13:19
Ilyet én sem, viszont ugyanezt kutatási eredményként olvastam máshol.
24. 55Judit (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2022. szept. 16. 13:16

Ez pontosan így van. De csak azért mert aláírtad, nem vagy köteles eljárni a vizsgálatra.

Nekem nem küldtek papírt mert a betegség után évente sugároozni akartak minden létező eszközzel ami sugarat bocsát ki. Röntgen, Ct, izotóp, mammográfia. Tudod kinek kell!

23. 55Judit (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 13:13
Nekem is mindig nagyon fájt pedig kicsi a mellem, de én nem sokszor mentem. Elég keveset gondolkodni ahhoz hogy sejthessük mi történik az érzékeny mirigyállománnyal a mellekben ha erőteljesen összepréselik, közben besugározzák. Kutatásokat se kell olvasni hozzá.
22. 55Judit (válaszként erre: 6. - Secret8)
2022. szept. 16. 13:10
Igen. Ilyen tapasztalatok is vannak, és sok másak is amik szintén negatívak. Sőt, kutatási eredmények amiket nem reklámoznak. Mondhatom, én elég tájékozott vagyok e téren és nem csak a saját tapasztalatom alapján. 19 éve voltam mellrákos, több mint 10 éve szereztem annyi információt pro és kontra, mi által úgy döntöttem soha többé nem megyek mammográfiára én se. Onkológusom akihez még sokáig jártam olyan vizsgálatokra ami nem sugároz be semmivel azt írta a papíromra, hogy a beteget nem tudta meggyőzni a mammográfia fontosságáról. De hogy folyamatosan betegként kezeltek még a valós betegség után is sok éven át, azzal se tudták elültetni bennem a betegségtudatot. Igenis meggyógyultam, egészséges vagyok és az is maradok. Nincsen se mammográfia, se CT, se csontizotóp vizsgálat se röntgen. Ha ez mind lett volna még évekig, lehet ma már nem is élnék. Bárkinek, bármi erről a véleménye.
21. Léna123 (válaszként erre: 20. - Csicsi25)
2022. szept. 16. 12:57
Ez mondjuk engem is érdekelne. Az idén én is uh-n voltam, de azt mondják mindenhol, hogy 35 felett az uh nem megfelelő rákszűrésre. Viszont ha találnak valamit mammon, akkor utána első az ultrahang. Szóval nem tudom pontosan, melyik a megbízhatóbb. Vagy lehet a kettő egymást kiegészítve, legalábbis akit ismerek, hogy problémája van, minden alkalommal van neki kontrollkor mammográfia majd ultrahang.
2022. szept. 16. 12:49

Nekem is kis mellem van, talán éppen ezért volt kellemetlen. Vagy pedig a túl kicsi és túl nagy mellűek szenvedik meg inkább - nem tudom.


Viszont tavaly nyáron voltam magánban hasi ultrahangon. Az a doki csinál emlő UH-ot is, neki említettem, hogy milyen kellemetlen a mammográfia és inkább legközelebb kipróbálom az UH-ot. Azt mondta, sok nő van így vele.

Másik kérdésem az volt, hogy szerinte jobb-e a mammográfia mint az UH (mármint hogy melyik mennyire mutatja ki az eltérést).

Hümmögött, majd azt mondta, megoszlanak az orvosi vélemények, de hivatalosan a mammográfia jobb.

19. Csicsi25 (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. szept. 16. 12:47

Nálunk szerencsére nincs ilyen, hogy hely és időpont meghatározás.


Én határozottan emlékszem erre a papírra, többször is elolvastam és nagyon gondolkodtam rajta, hogy egyáltalán aláírjam-e. Lehet, hogy azóta megszűntették ezt a nyomtatványt, mert elég riasztó volt és lehet, hogy páran inkább nem írták alá - nem tudom, ez csak tipp.

De arra, hogy az egyik az volt, hogy roncsolja a szöveteket, konkrétan emlékszem.

Persze az is lehet, hogy nem mindenhol van ilyen nyomtatvány. Nálunk a városban 2 helyen végeznek mammográfiát, én a modernebb készülékesnél voltam, a másikat nem tudom, hogy milyen.

18. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. szept. 16. 12:32
Én írtam alá, abban kb. az volt, hogy a vizsgálat nem 100 %-os eredményt ad.
17. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 12:32

Örülj neki hogy behívtak, nem kegyetlen, túlélhető.

Kicsit kellemetlen , ennyi.

Engem már nem hívnak, mert elmúltam annyi meg annyi.

16. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2022. szept. 16. 12:31

2-2,5 évente küldenek a 45-65 közötti nőknek.

Nekem mindig pontos helyszín és időpont meghatározással.

Ha nem megfelelő, vagy nem mész, kérik, hogy értesítsd őket.

Semmi olyan papírt nem írtam még alá, hogy a vizsgálat roncsolja a szöveteket, vagy rákot okozhat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook