Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhenkívüli után lombik! fórum

Méhenkívüli után lombik! (beszélgetős fórum)


2014. máj. 15. 09:45
sziasztok az én történetem röviden van egy 12 éves lányon ő nolmáris uton fogant egéséges utána 3 méhenkivüli terhességem mindkét petefészkem le van kötve igy csak a lombik maradt most átestem az első lombikon de ez sem sikerült mi lehet velem a baj volt valaki köztetek aki igy járt mint én és lombikkal terhes lett
2011. aug. 2. 18:14

Sziasztok!


Nekem is lombikból "sikerült" a méhenkívüli terhesség májusban. Negatívat teszeltem, de nézettem HCG-t is, ami alacsony lett, de a lombikos orvosom mondta vagy rosszul fejlődő terhesség vagy méhen kívüli. Utána pár naponta nézettem a HCG-t, UH-ra is elmentem, nem mutatott semmit, végül ET+23 nap látták a jobb petevezetékemben, amit végülis aznap kivettek, mert összenövések voltak benne. A másik petevezetőm jó, most bízok a spontánban, hátha...

26. Morc Mancs (válaszként erre: 21. - Bulgary)
2011. aug. 2. 17:12

Szia,

Én is ezt gondoltam, amikor nem műtöttek meg, hogy jobb lett volna, ha kiveszik, mert akkor kisebb az esély, hogy a kövtkező lombiknál is beletrafáljon a kisbabó.Azóta ezen parázok...

25. 325b42d966 (válaszként erre: 24. - Morc Mancs)
2011. júl. 29. 09:33
sajnálom,nem tudtam hogy ilyen is van.
24. Morc Mancs (válaszként erre: 2. - 325b42d966)
2011. júl. 28. 20:37

Szia,


Kb 1,5 hónapja diagnosztizáltak nálam méhenkívüli terhességet, többszörös pozitív tesztelés után a bal petevezetőmben lombik után.Szóval igenis lehet, bár nem olyan nagy az esélye, mint természetes úton. Én sem tudtam, hogy miért kellett pont nekem beleesnem abba a kis százalékba, de van ilyen.

2011. márc. 1. 19:29

Tiszta hülyeség ha az egyik vezető el van záródva,akkor a másik is törvényszerű hogy elvan!!

Ez nem így van,magamról tudom.....2008 tavaszán méhenkívüli terhességem volt,nagyműtét, jobb oldali petevezető eltávolítás,majdnem ott maradtam. A bal oldali viszont bent maradt,a kutya se kérdezte,hogy átjárható e ,de végülis kiderült,hogy átjárható,mivel u.ebben az évben ősszel spontán terhes lettem. ....Egyáltalán nem biztos ha az egyik el van záródva akkor el van a másik is...miért lenne ??,

22. e28c748947 (válaszként erre: 21. - Bulgary)
2011. márc. 1. 17:29
Igen, ezt én is észrevettem, hogy szinte mindenki, aki ilyen cipőben járt, amúgy babát szeretne.Kegyetlen az élet, én legalábbis akkor így éreztem.
2011. márc. 1. 17:11

Fuu!

Tehat jobb lett volna ha mind a kettot kiveszik...

Mivel az az egy is el van zarodva ami van,tehat mindenkeppen lombik jon,igy meg van eselye egy ujboli mehenkivulinek,ha kivettek volna azt is akkor mar nincs mitol felni.

Tanulsagos.

Azt eszrevettetek hogy a legtobb mehenkivulis altalaban babara hajt?

Es pont velunk tortenik ez pedig akinek van 3,4 gyereke annak is kemeny.

20. bancsika78 (válaszként erre: 19. - Angéla30)
2011. márc. 1. 15:07
Köszönjük!
2011. márc. 1. 09:13

Sziasztok!

Az én ismerősöm éppen most kezdte újra ezt a kálváriát és részletesen elmesélte a történetet. Pár éve volt egy méhen kívüli terhessége,mivel el volt záródva a petevezeték és ki is vették az egyik petevezetéket.Mire észrevették,megműtötték,majdnem elvérzett.Most nagyon szeretnének babát,így egy másik orvossal együtt jobban belemélyedtek a dologba. Az orvosa szerint az elzáródás genetikai probléma,így a másiknak is el kell záródva lennie, aminek látszódnia kell az UH-on,de nem látszott.Nem hagyta nyugodni,műtét során megnézte,mi is van odabent.Tényleg el van az is záródva,azt is ki kell venni,mert így fennáll egy újabb méhen kívüli terhesség esélye ,mert idővel kitisztulhat részben vagy egészben.Így az egyetlen út a lombik.Ezt azért írtam le,mert az eddig elhangzott több kérdésre is választ ad ez a történet.

18. bancsika78 (válaszként erre: 17. - Bulgary)
2011. febr. 24. 16:52
Hát én is csak reménykedem benne,hogy ez még egyszer nem fordulhat elő.Lombiknál nagyobb-e fejlődési rendellenesség,na erről még nem hallottam,de én is kíváncsi vagyok.Ha jól tudom előtte számos vizsgálaton kell keresztül menni,így jobban kiszűrhető ha van valami bibi.
2011. febr. 23. 20:52

Hat ezen nehez kiigazodni.

En csak remenykedek hogy nem fordul elo megegyszer ez a borzalom de akivel mar megesett egyszer az mindig fog ra gondolni.

De hogy meg a lombiknal van ra esely?Hat ez borzaszto!

Ugyis annyira izgul az ember hogy sikeruljon hat akkor meg ez is.

Arrol mi a velemenyetek hogy a lombiknal nagyobb a fejlodesi rendellenessg eselye?

2011. febr. 23. 16:57
Az ismerőseim között van egy csajszi.szintén méhenkívüli nagymütét,egy petevezető a is elzárodva, és mégis spontán fél év múlva terhes lett.Másik csajszi akivel nemrég beszéltem ill találkoztam,ugyanez a helyzet, lombik időpontja volt szeptembere, aug-ba terhes lett.
2011. febr. 23. 16:44
Na, ma voltam a házidokimnál,aki egyben nőgyógy. is. Konkrétan rákérdeztem, hogy védekezzek-e. Megnézte a papírokat és azt mondta: "AKKOR TELJESEN FELESLEGES, NEM LEHET TERHES." Szóval, 2:1 arányban azt mondták, hogy nem lehetek terhes.
14. bancsika78 (válaszként erre: 13. - Bulgary)
2011. febr. 22. 19:08
Hát igen sajnos be kell látnom ,hogy csak a lombik jöhet szóba szerintem is,mivel már olyan nagyon fiatal sem vagyok minnél elöbb el kell kezdenem,holnap megyek a nődokimhoz és minden kiderül.
2011. febr. 22. 18:31

Azt hsizem orulj annak hogy nem lettel ez ido alatt terhes mert az megtintcsak mehenkivuli lett volna.Mivel csak egy petevezod van es az is el van zarodva hat jo semmikeppen nem lehet.Javitsatok ki ha nem jol tudom de nalam is ugyanez a helyzet.

Sajnos valoszinuleg a lombik johet csak szoba, en azt ajanlom mivel nincs meg babad ne huzd az idot nincs mire varnod!

2011. febr. 22. 17:30

Sziasztok!

Nekem majdnem egy éve volt a méhenkivülim,sajnos az egyik petevezetőm bánta.Mütét után az orvosom azt mondta,valószínű a másik is el van zárodva,ill összenövések vannak. Azóta sajnos még csak teherbe sem estem, héten készülök vissza a dokihoz,hogy végre megtudjam mik a lehetőségeim,illetve mit ajánl.Annak idején mintha mondta volna hogy tart tőle,hogy csak lombik jöhet szóba. Az első babánk lenne, és már nagyon várjuk.

2011. febr. 22. 16:57
Az elzáródás egy pillanatnyi állapot. Van olyan, hogy valakinek megnyílik, az okát nem is igazán lehet tudni. Ismerek olyat akinek elvileg el van mindkettő záródva és mégis spontán lett babája.
10. dokianya (válaszként erre: 8. - Bulgary)
2011. febr. 22. 16:29
Igen, zavaros, mert elméletileg a kis "dzsigolóknak" nincs átmenete a mi esetünkben, a méhhez. Szóval ez alapján elvileg nem lehetünk terhesek-normális módon-de viszont ott van az az eset, hogy megtermékenyül a petesejt és a méhben ne tud beágyazódni, így a hasüregben bárhol megtapadhat. Szóval, a kockázat nem kicsi. Nekem mégis azt mondta az egyik doki, hogy nem lehetek terhes, mert ez olyan, mintha hurkot tetetnék fel. A másik doki meg azt mondta, hogy lehetek terhes. Most meg döntsem el, hogy vigyázzak vagy sem. Bár a héten készülök még egy harmadik dokihoz. Szóval nem tudom mit csináljak.
2011. febr. 22. 16:01

eraanya:En is ugy gondolkoztam ahogyan te hogy ha ok teszik vissza akkor csak jo helyre kerulhet.

De sajnos sok olyant olvastam hogy megis elofordulhat.

Koszonom mindenkinek a biztatast!

Szep napot mindenkinek!

2011. febr. 22. 15:59

Szia "dokianya"!

Nekem is van ket nagy fiam mar hal istennek!

Azt nem mondtak hogy vedekezzek viszont azt mondtak ha terhes lennek azonnal jelentkezzek.Es ott egybol meg is mondtak hogy lombikot javasolnak egyertelmuen, ha szeretnek meg gyereket.Zavaros teleg egy kicsit.

7. dokianya (válaszként erre: 1. - Bulgary)
2011. febr. 22. 15:54
Csak azért írok, mert teljesen ugyanaz a felállás nálam, mint nálad. Viszont szerencsére nekem már vannak gyerekeim, tehát ha nem lesz már babám, akkor sem leszek már boldogtalan. Viszont az érdekelne, hogy neked mit mondtak a dokik. Védekezz, mert lehetsz terhes, vagy ne védekezz, mert felesleges. Engem összezavartak.
6. e28c748947 (válaszként erre: 5. - 325b42d966)
2011. febr. 22. 15:07
Az attól függ, kinek hol van elzáródva a vezető.Elején, közepén, végén....Ha nem a méh mellett rögtön, hanem feljebb, akkor ott is beágyazódhat.Nálam ez történt.
2011. febr. 22. 15:02
ha a petevezetékei nem működnek akkor hová vándorolna?,,,?
4. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Bulgary)
2011. febr. 22. 13:57

Szia

Sajnos a lombik eljárással is van bőven példa a méhenkívülire, én is egy ilyen példa vagyok.Azért mert mesterségesen ültetik vissza, nos az csak egy dolog.Mert az embrió még 1-3 napig "vándorol" mire megtalálja a helyét, ahova is beágyazódik.De nem kell félned sztem, mert neked nincs "kiút "a méhedből, ha egyik el van záródva a másik pedig ki van véve.Nekem a 2. beülti lett méhenkívüli, ki is vették az egyik vezetőt.A 3. beültim pedig sikeres lett, ma már 3 évesek az ikerlányaim.Fel a fejjel, nem lesz gond.Üdv

2011. febr. 22. 13:33
Bocsi, ez azért így nem teljesen igaz. Lombiknál is "elvándorolhatnak" a babák, volt már rá nem is egy példa. De ha az egyik petevezetéked hiányzik a másik pedig el van záródva akkor nem nagyon van rá esély. Nekem az első lombik sikeres volt, van egy 3,5 éves nagyfiam. Sok sikert!
2011. febr. 22. 13:28
szia,lombiknál nem fordulhat elő hiszen a beültetésnél végig követik hogy hová ültetik vissza,nekem mind a két petevezetékemet eltávolították és ma már egy 9-éves kisfiú boldog anyukája vagyok,aki a lombik eljárásnak köszönhetően született.
2011. febr. 22. 13:16

Mekkora az eselye annak hogy egy mehenkivuli utan a lombik is mehenkivuli legyen?

Jobb oldali petevezetot eltavolitottak, a bal oldali el van zarodva.

Ugye nem trefalhat meg megegyszer az elet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook