Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli, vetélés, lombik... fórum

Méhen kívüli, vetélés, lombik... (beszélgetős fórum)


1 2
36. 72497ec515 (válaszként erre: 9. - JolanK)
2013. szept. 17. 21:35
Azonnal válts orvost szerintem!
35. d20c30cb4c (válaszként erre: 34. - JolanK)
2013. szept. 10. 16:29
Igazán nincs mit! Ő az, aki időt nem kímélve még az orvostudakozón is válaszolgat ingyen és bérmentve kétségbeesett nőknek. Még annyit akartam írni, hogy magas rizikójú HPV-m van, amivel már műteni akartak a rossz rákszűrés miatt. Na ezt is neki köszönhetően kerültem el! Szóval én amíg lehet, ragaszkodni fogok hozzá. Egy bejelentkezéssel nem veszítesz semmit, legalább megismered milyen, döntsön a saját tapasztalatod.
34. JolanK (válaszként erre: 33. - D20c30cb4c)
2013. szept. 10. 16:24
Angel1988 köszönöm szépen! Megtaláltam az interneten, még gondolkozom, de szerintem bejelentkezem hozzá.
33. d20c30cb4c (válaszként erre: 31. - JolanK)
2013. szept. 10. 16:21
Akkor tudom ajánlani neked dr. Hamvas Ferencet, akinek ha valaki a betege, akkor mindig a rendelkezésére áll. Ő volt az az ember, akinek segítségével átvészeltem a vetélésemet, aki az egész alatt mellettem állt (ugye tapasztalatlan voltam ilyen téren és állandóan kerestem e-mailen és telefonon, 10 percen belül mindig válaszolt és kb. "levezette" a vetélésem), és aki miatt lelkileg abszolút talpon tudtam maradni. Nagyon lelkiismeretes, én nagyon megszerettem, mint embert is. Persze külön rendelője van a feleségével, ami nyilván pénzbe kerül, de nem drágább, mint egy másik magánorvos, viszont annál többet nyújt tudásilag és lelkileg is. Egyébként meg ő a természetes módszer híve, nekem 1 évig nem volt menzeszem (kiderült, hogy fog.gátló miatt, és nem is szedhettem volna, de ennyire letojták a fejem még a magánorvosok is), ő neki köszönhetően 1 hónap alatt terhes lettem természetes úton, úgy, hogy évekig nem volt peteérésem. Kitartást neked!
32. mkacca2 (válaszként erre: 31. - JolanK)
2013. szept. 10. 15:32

Szia!

Hát sajnos ilyen orvost nem tudok ajánlani. Nekem az a tapasztalatom, hogy a nőgyógyászok nem szeretnek a meddőségi problémákkal küzdőkkel foglalkozni. Ők általában azt mondják, hogy csak próbálkozzunk, biztos sikerül. Ne stresszeljünk. Én már eljutottam odáig, hogy az orvos ne kedves legyen, hanem nagy tudású, és valóban tudjon és akarjon segíteni a problémámon.

A Versys-ről én eddig csak rosszat hallottam. Érdemes kinézni egy intézményt, ami a számodra leginkább megközelíthető, árban is megfelelő és a fórumon érdeklődni (általában minden intézményről van külön fórum a Hoxán), melyik orvost ajánlják leginkább. Őhozzá érdemes időpontot kérni,közben meg próbálkozni. Ha összejön, lemondod.

31. JolanK
2013. szept. 10. 15:19
Szia mkacca2! Lehet, hogy kérek pár helyre időpontot, végülis egy konzultációval nem vesztek semmit. Viszont most kicsit "kiábrándultam" a meddőségi klinikákból, talán, mert az orvosom annyira erőlteti. Jó lenne egy kedves magánorvost találni, aki fogja a kezem, és jó irányba terelget.
30. mkacca2 (válaszként erre: 1. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:57

Kedves JolanK!

Én biztos bejelentkeznék a helyedben egy meddőségi klinikára, ahol csinálnak IVF kezelést. A legolcsóbb, ha a BMC-be vagy a SOTE1-re mész, mert ott a vizsgálatok is ingyenesek. Tehát csak a gyógyszereket kell megvenni (200 000 Ft. körül van). A Kaáliban a vizsgálatokért is fizetni kell + a gyógyszerek. A magánklinikákat nem ajánlom, mert drágák és nem jobb szerintem a hatékonyságuk.

Szerintem időt spórolsz saját magadnak, ha kérsz egy konzultációs időpontot. Ugynis általában pár hónapot várni kell az időpontig, utána meg biztos kiírnak vizsgálatokat, tehát lehet akár fél év várakozási idő is, míg elkezdődhet a lombik. Addig pedig próbálkoztok ezerrel természetes úton. Ha nem jön össze, rögtön belevághattok a lombik kezelésbe. Így fél éven belül nagy valószínűséggel teherbe eshetsz vagy az egyik vagy a másik módszerrel. Sok sikert és kitartást!

2013. szept. 10. 14:52
köszi mindkettőtöknek!
28. karika5 (válaszként erre: 25. - Futó Martina)
2013. szept. 10. 14:50
KITARTÁS,Küldöm oda is a gólyát!!!!!!!
27. JolanK (válaszként erre: 25. - Futó Martina)
2013. szept. 10. 14:48
Tényleg nem vigasz :) De jó sorstársakkal kicsit beszélgetni, és ez azért vigasz. És szorítok Neked!
26. Futó Martina (válaszként erre: 22. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:47
a versys az egyik legdrágább. Mi államiban kezdtünk azért írtam ilyen árakat.... de a genetika az annyi...esetleg tudi mit lehetne? Kariotípus meghatározás a neve, egy vv-el amin Te és a férjed vesztek részt. Kettőtöknek 30E és megmutatja hogy van e kromoszóma rendellenességetek. Ha van akkor átörökíthetitek és ezért lehet vetélés, elhalás, vagy beteg baba. Ha ilyen van akkor érdemes a PGD. Egyébként a BMC csinál PGD-t az istenhegyi géndiagnosztikával karöltve, az asszem nem ilyen hanyattvágós árban
25. Futó Martina (válaszként erre: 21. - Karika5)
2013. szept. 10. 14:44
Sajna nagyon. :( :( A kor nem számít. 3 éve várunk babára, októberben lesz a 4. beültetés és 26 éves vagyok. Igazából Jolannak ez most nem nagy vigasz, de ő legalább tudja hogy egyáltalán képes teherbe esni. No én nem tudom hogy tudok-e....:( DE MOST! Nagyon bizakodom!! :):)
24. JolanK (válaszként erre: 23. - Karika5)
2013. szept. 10. 14:42
Köszönöm, az is sokat jelent, hogy leírod a tapasztalatod. Annyira egyedül érzem most magam ezzel az egésszel, a környezetemben mindenki hipp-hopp kismama lett, a családtagjaim sem értik meg, miért problémázok ezen :( Kell egy kis bíztatás, hogy nekem is sikerülhet :)
23. karika5 (válaszként erre: 22. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:39

Hát mindenki egyedi eset...látod nekem is csak egy petevezetőm van mégis pikk-pakk terhes lettem...másoknak kettő is van és semmi.....:(


Annyira szeretnék segíteni,de nem tudok...csak a saját tapasztalatomat írhatom le...

22. JolanK
2013. szept. 10. 14:37

Én pont a teherbeesés előtt csináltattam meg minden lombikhoz szükséges vizsgálatot, mert úgy volt, hogy egyáltalán nem is eshetek teherbe. A Versys klinikára mentem, és ott kb. 400ezer volt az összes vizsgálat. Egyébként úgy tűnt, minden rendben van (kivéve, hogy már csak egy petevezetékem van).

Most már nem igazán szeretnék oda menni, és lombikozni sem, ha egy mód van rá. Ezért kértem a véleményeteket, hátha tudtok segíteni, merre tudnék elindulni.

2013. szept. 10. 14:35
Úgy látom benne vagy ebben Martina???:((((
2013. szept. 10. 14:33
Én a Sote 1 szültem Lázár Levente volt az orvosom!
19. Futó Martina (válaszként erre: 16. - Futó Martina)
2013. szept. 10. 14:33
Illetve olyan kacifántos vizsgálatokat kérnek a lombik előtt hogy az maga legalább egy 120-130 E
2013. szept. 10. 14:32
ja és a lombiknál az a rengeteg pénz...úr isten:(
17. karika5 (válaszként erre: 14. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:31
Igen ,igen én is azt szedtem,de csak a kislányommal,ami elvetélt ott még nem szedtem semmit.
16. Futó Martina (válaszként erre: 6. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:31

Először is, nagyon sajnálom amin keresztül kellett menned! Ez szörnyű lehet!

Másodsorban. javaslom hogy minden hónapban próbálkozzatok. Annál is inkább, mert ha nem állami intézetben csináltatnátok a lombikot, egyáltalán elindulni ezen az úton, akkor ott kőkemény várólista van. Jelenleg pl. a kaáliban több mint fél év a várólista onnantól kezdve, hogy a szükséges vizsgálatokat elintéztétek. A teljes kivizsgálás, eredményekkel együtt másfél hónap. Onnantól ketyeg az óra. Államiban mehetsz az eredmények után rögtön lombikra. A TB 5 beavatkozást támogat. A beavatkozáshoz szükséges gyógyszerek a TB mellett is kőkeményen fizetősek. Kb 175.000-230.000 Ft ez egyénfüggő. De a lombik nem egyenlő azzal hogy kiszűrik a génhibás babókat. Azért külön fizetni kell... Pl.

a versysben az első 2 360e utána embrio páronként 260e ft. Ez azt jelenti hogy ha van mondjuk 6 embriód akkor csak a vizsgálat 880 E...

15. karika5 (válaszként erre: 11. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:30

Bizony.......természetes úton,a műtéttől számítva 6 hónapra rá,vagyis ebből 3 a pihenő idő volt!

Mindig éreztem mikor melyik oldal érik és így nagyjából tudtam is,hogy teherbe ehetek-e vagy sem.....

14. JolanK
2013. szept. 10. 14:30

Én most végig kaptam Utrogestan-t, már mikor kiderült, hogy terhes vagyok (még mielőtt véreztem) de nem segített.

Szívesen veszem, ha ajánlotok másik orvost :)

2013. szept. 10. 14:28

Amúgy az elhalt terhességem után gyógyszert kellett szednem...miután ismét terhes lettem a lányommal!



Persze ,menj el máshoz ha ugy érzed erőszakos a lombik miatt!

12. temmp
2013. szept. 10. 14:28
Nekem erőltetés szagú. Annyi minden lehet egy vetélés oka. Szerintem keress fel egy másik orvost is, és ne említsd mit mondott a másik orvos.
11. JolanK (válaszként erre: 10. - Karika5)
2013. szept. 10. 14:27
Szia karika5! Neked végül természetesen jött össze a baba?
2013. szept. 10. 14:26

Szia!!

Pont ez történt velem is pár éve......méhenkívüli terhesség,aztán elhalt magzat....:(

Most van egy egézséges 1.5 éves Kislányunk:)


Kitartást kívánok elöször is..

Személyes véleményem az,hogy Én tuti nem mentemvolna bele egy átjárhatósági vizsgálatba,lehet ezt javasolja az orvosod...ha nem az se baj ,mivel attól még lehet ismét méhenkívüli,...bár egyszer már bejutott a méhedbe...kell ennél nagyobb megerősítés,hogy átjárható-e?

Ha elkezditek a lombikot az se lesz egy sétagalopp,idő,idő,idő,

hagyd meg a természetes fogantatás lehetőségét ,ahogyan az elöttem szólók is emellett voksoltak!


Még egyszer sok erőt,türelmet és kitartást..

Küldöm a gólyát felétek:)

2013. szept. 10. 14:25

Kicsit én is úgy érzem, hogy ő mindenképpen lombikoztatni szeretne, de nem tudom, miért.

Azon is gondolkodtam, hogy elmegyek egy olyan orvoshoz, aki a természetesebb módszerek híve. Esetleg nem tudtok ilyent ajánlani Budapesten?

8. nbandus (válaszként erre: 6. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:22
A mai világban ha 39 évesen esel teherbe, akkor sem vagy semmiről lekésve a mai világban.... Miért lett volna genetikai oka a vetélésnek? Úgy hangzik, mintha a dokid mindenképpen lombikra akarna küldeni... Pedig a leírtak alapján nincs semmi elveszve...
7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - JolanK)
2013. szept. 10. 14:19
Lombiknál is lehet méhen kívül.....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook