Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen belül-méhen kívül? fórum

Méhen belül-méhen kívül? (beszélgetős fórum)


15. maya5
2020. aug. 11. 10:25
bocsi igen a petevezetèkben, a terhesègre uatlo jelek meg vannak, ma reggel teszteltem ujra pozitiv lett.
14. NomNom (válaszként erre: 12. - Maya5)
2020. aug. 11. 08:50
Szia, az nem a petefészekben lenne hanem a petevezetékben. Ha felmerült volna ennek a gyanúja, azonnal megműtöttek volna. Valóban inkább vmi hormonális dolog lehet.
13. globus (válaszként erre: 12. - Maya5)
2020. aug. 11. 07:02
A petefészekben? Nem hinném, a méhen kívüli terhesség életveszélyes állapot. Inkább hormonális dolog, elváltozás lehet, bizonyára vissza kell menned kontrollra.
12. maya5
2020. aug. 11. 01:59
sziasztok jùliusban a menzeszem 2 napig volt meg,csinàltam tesztet 2 db negativ lett, agusztus 7 èn ultrahangra mentem, terhesèget nem làtnak de, viszont a ball oldali petefèszekben ott van valami, nem mondtàk el hogy mi, agusztus 10 èn csinàltam ujra tesztet ami pozitiv lett, valoszinű hogy ez mèhen kivüli terhesèg? a vàlaszokat köszönöm
11. Attak (válaszként erre: 10. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 15:48
Nekem nagyon az volt, mert a műtét alatt azt gondolták, hogy nem a petevezetőben van, hanem a petefészekben, ezért 2/3-át csonkolták + kivették a petevetetőt is. Később a szövettan mégis a petevezetőben igazolta vissza. Nekem utána 6 hétig komoly fájdalmaim voltak, menni alig bírtam, + a lelki része. Laparoszkópos volt amúgy a műtét, de jobban megszenvedtem vele, mint a császárokkal, de biztos az is közre játszott, hogy itt nem volt pozitív vége a történetnek.
10. PoMoViAn (válaszként erre: 9. - Attak)
2019. aug. 1. 13:48
Mennyire rázós a műtét?
9. Attak (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 13:41
Szia! Nekem is volt méhen kívülim. A hcg a műtétet megelőző napon már 14000 felett volt 5+3 hetesen. Méhen belül ovális petezsák volt, mégis a bal petevezetőben volt a baba. Nekem is ment a hasam, és folyamatosan volt enyhe kávézaccszerű majd piros vérzésem. Persze a vérzés ilyen szempontból nem annyira mérvadó, mert jelenlegi terhességemnél is véreztem, de a baba méhen belül volt. Ami nagyfokú előrejelzője a méhenkívülinek, az az oldaltájéki fájdalom, ami egyre erősödik.
8. lapbarna (válaszként erre: 7. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 13:24
5-6 hetes korban derült ki. A hcg értékekre már nem emlékszem, 16 éve volt. Nagyon szerettünk volna már babát, teszteltem, pozitív lett, de nagyon fájt a hasam. Nekem azonnal látták, hogy nem jó helyen van.
7. PoMoViAn (válaszként erre: 5. - Lapbarna)
2019. aug. 1. 13:22
Lapbarna: neked milyen hcg értékeid voltak? Hanyadik héten derült ki?
6. PoMoViAn (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2019. aug. 1. 13:20
Köszi szépen Ágio8405, remélem igazad lesz. Ma is voltam egy vérvételen, még nem tudom az eredményét. Holnap után kellene mennem vissza az orvosomhoz. Olyan szörnyű rossz érzés , hogy időzített bombának érzem magam, ami vagy bármelyik pillanatban robban, vagy nem.Ami aggaszt, hogy van egy pici nyilaló, hol végbélben, hol gáton, hol hüvely tájékon jelentkező fájdalmam. A dokim szerint nem normális jelenség, de amíg tényleg nem erős, vagy nem változik, addig őrizzem meg a nyugalmam és fogadjam el a,meglétét.
5. lapbarna (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 13:19

Nekem a jobb oldali petevezetőmben tapadt meg. Én is barnáztam, és olyan erős fájdalmaim voltak, mintha késsel szurkáltak volna. Centire pontosan meg tudtam határozni a helyet, ahol volt szegénykém.

Spontán felszívódott. Óriási szerencsém volt, ezt minden orvos elmondja azóta is. Naponta uh-oztak, és 2 naponta néztek hcg-t.

Kívánom, hogy minden rendben legyen veletek!

4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 13:02
Valószínűleg minden ok. Pár nap és pontosan fogjak látni. A maszatolás bosszantó és ijesztő de nagyon gyakori. A kismamák kb fele vérezget vagy akar vérzik az első trimszeterben és soknak megmarad szerencsére a baba. Persze ha már tuti jó helyen van menjen a progeszteron potlas.
3. PoMoViAn (válaszként erre: 2. - Unom)
2019. aug. 1. 12:22
Igen, háromnál is. Mind mást látott, egy sem zárta ki.
2. unom (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. aug. 1. 11:35
Orvosnál voltál? Biztosat az ultrahang tud megállapítani.
2019. aug. 1. 11:33
Ma vagyok a 6+1-en, de teljes kilátástalanságban... Vasárnap (5+4) halvány barnás maszatolás miatt bementem az ügyeletre, ahol be akartak fektetni, mert nem mondták biztosra, de úgy látták, a baba méhen kívül látszik. Ekkor volt a bhcg szintem 5770. A másnapra elrendelt ultrahangon nem látott semmit az orvos. A harmadik napon vizsgált a fogadott orvosom, aki nem zárta ki a méhen kívüli terhesség gyanúját, de a méh tájékán egy 10mm-es lapos petezsákot látott. Ekkorra a bhcg-m már 9338 volt. Teljesen magam alatt vagyok, görcseim nincsenek, minden reggel megy a hasam és maszatolok megint. Nektek, akik átestetek már méhen kívüli terhességen, mik a tapasztalataitok? Minden segítő választ nagyon köszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook