Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 16. 08:40
De jó Nektek, hogy fogytatok. Én viszont felszedtem vagy 13 kg-ot. Igaz a cigiről is leszoktam. Egyszer (gyógyszer segítségével, kétszer ki is kötöttem a kórházban, mert kiugrott a vérnyomásom) sikerült 60 kg-ra lefogyni, de mindig visszakusznak a kilók. Futni nem igen tudok, mert nekem méh, petefészek és a nyirókcsomok is el lettek távolítva és a futás, illetve a menés is néha fájdalmas, ágyéktájban.
702. 4ab67f870d (válaszként erre: 692. - Ad96793c81)
2009. szept. 16. 07:00
Hát, nekem varrónőre nem telik, már azon gondolkodom, magam állok neki egy nadrág átalakításának, bár varrógépem sincs. Kézzel kicsit macera, de valszeg muszáj lesz... Eddig az oldalsó zsírpárnáim miatt muszáj volt csípőcuccokat hordanom, most, hogy azok sincsenek meg itt állok egy rakat egyforma szabású nadrággal :-) Néztem ilyen pamutos derekú farmert, de 7000 Ft-ot egyszerűen képtelen vagyok rá előteremteni. Basszus, ez a hülye szegénység...
701. 4ab67f870d (válaszként erre: 697. - Cs-julcsika)
2009. szept. 16. 06:56
Az a baj, hogy mindig van egy felettes barom, már bocsánat. Én ezért mentem el Szegedről. Az orvosom - mellesleg a saját, onkológia területén nagyon jó doki - levegőt sem vehetett anélkül, hogy a "nagyvezírrel" meg ne konzultálta volna, az meg hajtott el bennünket ezerrel, hogy ezt sem, azt sem. Na, ekkor untam meg a dolgot, mert mivel ő a klinika vezetője, gyakorlatilag bármelyik orvos döntését felülbírálhatja. Hmv-helyen egyenesen a professzorhoz mentünk. A nagyobb klinikákon sajnos kialakult ez a hierarchia, amiből egy idő után elege lesz orvosnak-betegnek egyaránt.
700. 4ab67f870d (válaszként erre: 689. - Cs-julcsika)
2009. szept. 16. 06:50
Nekem is így volt. Tudom, felesleges tortúrának tűnik, de egyszer vége lesz :-)
699. ad96793c81 (válaszként erre: 696. - Dfe0f5c485)
2009. szept. 15. 20:24

Szia! Tényleg jót nevettem:)

Azt, hogy ki mikor lép be, úgy láthatod, hogy rálépsz az illető adatlapjára, és bejelölöd kedvencként. Azután a "kedvenceid, felhasználók" helyen láthatod, ki mikor lépett be:) Így lehet lebukni:)

698. dfe0f5c485 (válaszként erre: 697. - Cs-julcsika)
2009. szept. 15. 19:49
igen, csak az az érdekes, hogy akihez jártam kecskeméten, az is azt mondta, hogy a főorvos engedélye kell, meg hogy alá kell támasztani, hogy indokolt legyen a műtét. az nem volt elég indok, hogy két hónapig folyamatosan véreztem, meg 10 cm mióma? és a másik orvos félegyházán az megcsinálhatta? ott nem kellett a főorvos engedélye? ezt én se értem.
697. cs-julcsika (válaszként erre: 695. - Dfe0f5c485)
2009. szept. 15. 19:41

az én orvosom meg csinálná küret nélkül is, -hozzá járok már 8. éve- azóta tudunk a myomákról.

szóval a főorvos miatt kell a küret hogy engedélyezze az eltávolítást

696. dfe0f5c485 (válaszként erre: 693. - Ad96793c81)
2009. szept. 15. 19:28
és te most merre jársz? akarsz nevetni? képzeld, az én lányom mit csinált. itt toporgok napok óta, hogy nem jön a hoxa. ez a kis hülye írta moderátornak, persze az én nevemben, hogy csináljanak már valamit, mert én úgy szeretem a hoxát, és mindig sírok mikor nem jön, meg ilyen baromságokat, és ült a gépnél és röhögte, hogy itt rimánkodtam, hogy el ne merje küldeni, és képzeld, hogy rá nyomta. nem is néznek bolondnak!!!!!!!!! egyébként azt hogy lehet látni, hogy benézek? még sok mindent nem tudok.
695. dfe0f5c485 (válaszként erre: 689. - Cs-julcsika)
2009. szept. 15. 19:19
szia! nekem is volt műtét előtt küret. csak aki nekem csinálta, az nem műtött meg, mert nem volt rossz az eredmény. ő kezelgetni akart még évekig. csak azt meg már én nem akartam.ezért mentem másik orvoshoz.
2009. szept. 15. 19:13
szia! most délután tudtam benézni, mert napok óta megint nem jött a hoxa. de most itthon van imi is meg katica is, és ha egy percre felállok, már ide is teszik a seggüket.( most is majd be pisilok, de nem merek már el menni.)
2009. szept. 15. 18:01
Katimamó, te merre jársz? Látom, hogy benézel a hoxá-ra, de nem talállak egyik fórumon sem.
692. ad96793c81 (válaszként erre: 688. - 4ab67f870d)
2009. szept. 15. 17:59
Szia! Ismerős a helyzet:) Gratulálok a lassan eltűnő puklihoz. Az én összes nadrágom is csípő, és a szoknyáim is. Dolgozik a varrónőm rendesen, szegény, pénteken vittem hozzá a cuccaimat, átalakításra, mert már botrányos volt ahogy csúszkáltak rajtam. Először én is övvel próbálkoztam, ha nem kell leülnöm, akkor nincs is baj. De huzamosabb ülés után belevág a hasamba... Így jár, aki a csípőig érő dolgokat favorizálja. De belegondolva, ez legyen a legnagyobb bajom:)
691. ad96793c81 (válaszként erre: 689. - Cs-julcsika)
2009. szept. 15. 17:53
Szia! Ez a küret elég durván hangzik! Itt a fórumon még csak hasonlóval sem találkoztam, úgy emlékszem. Előzetes rákszűrés az kellett, és utólag volt nálam is szövettan természetesen. De nem értem miért akarnak kínozni téged?
2009. szept. 15. 17:19
ja és igenis tessék azoknak is ide vissza- vissza nézni akik már rég túl vannak a dolgon, mert akkor kitől kérhetünk tanácsot, ötleteket????
2009. szept. 15. 17:17

sziasztok!

én tegnap voltam az orvosomnál- sajátnál, mert nyáron egy helyettesítő- Ő mondta a műtétet, na szóval, az én dokim is a műtété javasolja - már 8 éve járok hozzá- de nekem jövő hét szerdán még egy küretet kell csinálni hogy mit mond a szövet tan?? ti hallottatok már ilyet??

azt mondta hogy meg kell győzni a főorvost, és az ő véleménye is na meg az engedélye is kell a méh eltávolító műtéthez.

688. 4ab67f870d (válaszként erre: 686. - Ad96793c81)
2009. szept. 15. 16:48
Kriszta, én meg azért jövök, hogy lássam, mi van a régiekkel :-) Bár sok időm nincs, jó látni, hogy többségben megvagyunk. Az én sebem haragoslila, és most kezd a lassan eltűnő pukli hiányozni, ugyanis a nadrág az brrrrrr... Az összes gatyám csípő, és ráadásul mivel fogytam, öv nélkül zúgnak a bokámig Az öv viszont csak súlyosbítja a helyzetet... :-(
687. 4ab67f870d (válaszként erre: 685. - Kalmanica)
2009. szept. 15. 16:45
A barátom szokta mindig mondani, hogy "most képzeld, ha ez kiderülne, minden nő ezt akarná 35 felett". Van benne ráció :-)
2009. szept. 15. 14:17

Sziasztok! Én is azért járok még fel a fórumra, hogy "életben tartsam". Biztos lesz mindig valaki, akit meg kell nyugtatni.

Nekem méhszájsebem soha nem volt, de nekem is mesélték ismerősök, hogy mondták nekik, biztos túl sokat szexelnek, azért van... Ekkora hülyeséget.

Akit a közelmúltban műtöttek, annak milyen színű a sebe? Én most vettem észre, hogy sötét rózsaszínűből egyre halványabbra változik. Ha így folytatja, csak én fogom tudni, hogy ott van:) Már két éve vettem egy remek levendulás masszázsolajat, eddig nem sokra használtam, de most a sebemnek nagyon jó tesz.

Viszont lebuktam:) A férjemnek megígértem, hogy nem futok még 2 hónapig, de már napok óta csinálom. De este hamarabb jött haza, én meg pont akkor futottam be, futószerkóban... Morgott rendesen. De én úgy érzem, hogy jót tesz, akkor meg miért ne csináljam? Most azt hiszi nagyon ravasz volt, mert eldugta a futócipőm. Kb. egy percembe telt megtalálni:) Férfiak...

2009. szept. 15. 12:29
Nekem 17 éve volt a műtétem. Mondhatom, hogy csak előnye van, illetve volt. Először is többet nem kellet szedni fogamzásgátlót. Nem kellet vigyázni szex közben/ez volt a legjobb!/ Nekem nem jelentkezett a meopauza sem. Kell ennél jobb? Nem kell tőle félni, ha már megven a gyerekszám is, akkor csak előnye van a dolognak!!!!!!!!!!!!!!!!
684. 4ab67f870d (válaszként erre: 681. - Napfenyvirag)
2009. szept. 15. 10:23
Erre csak áment tudok mondani. Én is ezért írtam meg, ezért mondom el mindenkinek. Muszáj tudni!!!!
683. 4ab67f870d (válaszként erre: 679. - Napfenyvirag)
2009. szept. 15. 10:22
Ez baromság. Nekem egy partnerem van 14 éve, és ő az első. Tudom, hogy maximálisan hűséges, és nem is egy bika típus, mert ez a másik érv, hogy a nő túl gyakran szexel, ettől van méhszájsebe, ez rákosodik el. Nem nagyon mondják ki, de sajnos van, aki igen, onnan tudom, hogy ez a vélemény.
682. 4ab67f870d (válaszként erre: 675. - Napfenyvirag)
2009. szept. 15. 10:19
Ennél nagyobb műtét? :-)) Kivették a méhemet ;-) Ennél csak az lett volna nagyobb, ha a fejemet is leoperálják... Jó, csak vicceltem :-)
681. napfenyvirag (válaszként erre: 680. - Ad96793c81)
2009. szept. 15. 09:04
Szervusztok! Én, ha úgy alakul mindenhol elmondom, hogy milyen műtétem volt, mert nagyon nehéz rávenni az embereket/nőket, hogy menjenek orvoshoz. Azt is elmondom, hogy az áprilisi citilógiám P2 volt (normál) és októberben meg jött a kijelentő mondat. Addig nem igen érzik, hogy menni kell, míg a környezetükben nincs kirívó eset. Azután meg rohannak, vagy továbbra is megrántja a vállát, mert azt hiszi, hogy vele ilyen nem fordulhat elő. Csak arra nem gondol, hogy nem kell ahhoz több partner, hogy megfertőződjön, mert a gyermek fogantatásához is két különböző sejtre van szükség. Ez itt pozitív(már akinek) az eredmény de úgyanúgy lehet a kapcsolatból negatív is, tehát megindul a daganatos burjánzás, mely lehet jó,- meg rosszindulatú is. Egy biztos. Az orvosi mesterséget (hívatást) azért találták ki, hogy az életet életben tartsák, ameddig csak lehet.
680. ad96793c81 (válaszként erre: 679. - Napfenyvirag)
2009. szept. 14. 17:48

Sziasztok! Néha benéztem, de sok dolgom volt. Napfényvirág, a kisördög ne csak benned szólaljon meg, hanem hangosan a külvilág felé is!:)

Engem a tulajdon anyósom siratott el, egy picit túl hamar:) Jelzem, csak akkor szóltunk neki a műtétről, amikor már vagy 2 nappal túl voltam rajta. Felhívtam a kórházból, és kedvesen elmagyaráztam neki, hogy mivel műtöttek, és hogy jól vagyok. Erre azzal hívta fel a férjemet, hogy "hallom fiam, baj van!" Személyes sértésnek vette, hogy olyan gyorsan felépültem. Nem voltam szenzáció... Minek kell tragédiát csinálni abból, amiből nem muszáj?!

Nem győztem kijavítani az embereket, hogy nem beteg vagyok, csak műtöttek.

Volt olyan hülye, aki a szokásos éves bulijára nem hívott meg, azt üzente, sajnos nincs rá most keret, nem lesz buli... Persze gyorsan kiderült, hogy a bulit megtartották, csak ő " nem akart egy lepusztult, rákos nőt bámulni"... Jó mi? Aztán csak nézett, amikor a buli után nem sokkal összefutottunk az utcán:)

Nem tudom veletek hogy van, de hozzám a férfiak sokkal normálisabban viszonyultak, mint a nők többsége.

679. napfenyvirag (válaszként erre: 678. - Ad96793c81)
2009. szept. 12. 07:18

Jajj! ennek nagyon örülök, mert ez akkor nem rák.

Olyan sokan vannak körülöttünk, akik azt hiszik, ha egy nő méhnyakrákos lett, annak sok partnere volt. Ez olyan rosszindulatú gondolkodás, olyankor megsdzólal bennem a kisördög. Szerintetek?

678. ad96793c81 (válaszként erre: 676. - Napfenyvirag)
2009. szept. 11. 20:42

Szia! A polimyómás méh az jelenti, hogy a méhben több mióma (a méh izomzatának jóindulatú daganata) található. Ritkán válik rosszindulatúvá, de az enyémek hatalmasak voltak, a méhem nagyon nagyra nőtt tőlük, mindenki terhesnek nézett, mert kívülről is látszódott.

Ne izgulj, szerintem a többségünk sokáig itt fog maradni:)

677. napfenyvirag (válaszként erre: 674. - Anycácska,)
2009. szept. 11. 20:21

Anyácska!

Nekem egy női onkológus-nőgyógyász doktornőm van. Mivel ő is átesett már nőgyógyászati műtéten, tudja, hogy az milyen. Elmesélte aszt is, hogy az sem mindegy, hogy hogyan vizsgál meg valaki. Ha orvosváltanál merem ajánlani.

676. napfenyvirag (válaszként erre: 672. - Ad96793c81)
2009. szept. 11. 20:19
Ezzell az orvosi kifejezéssel még nem találkoztam. Mit takar? Tudom, megnézhetem a neten is, de szeretnélek Benneteket itt tartani.
675. napfenyvirag (válaszként erre: 670. - 4ab67f870d)
2009. szept. 11. 20:17
Látom nagyon fiatal vagy, nem beszélted meg az orvosoddal egy nagyobb műtétet, hogy még véletlenül se szorodhasson?
2009. szept. 11. 19:05

Június 24-én Budapest Sote II.sz Női klinika

Csecsemőfej nagyságú mióma és cisztával teli bal petefészek. Ja és valami olyasmit mondott a Doki, hogy volt valami kisebb össze növés de azt megoldották. Olyan kába voltam azt sem tudtam miről beszél. A zárójelentés meg egy nagy nulla.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook