Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6932. kisbeka1 (válaszként erre: 6929. - Imisz)
2010. nov. 12. 22:40

köszönöm szépen.

Hasi műtét lesz,hétfőn megyek be,és kedden lesz a műtét.:-((

6931. kisbeka1 (válaszként erre: 6928. - Szofi99)
2010. nov. 12. 22:37

szia

Ők a lánykáim.

P4-es citológia,és pozitív hpv teszt.

Túl vagyok egy konizációs műtéten,de rossz lett a szövettan,és az orvosok indokoltnak tartják a méheltávolítást.

6930. Marcsi 38
2010. nov. 12. 19:32
Sziasztok!Nem tüntem el,minden oké,csak a gépünk feladta magát,de már megoperálták.Sokan csatlakoztak a fórumhoz,ezért aki műtétre vár annak kitartás,aki túl van rajta annak jobbulást szeretnék kívánni!Én szerdán voltam 4 Hetes.Üdv.Marcsi
6929. Imisz
2010. nov. 12. 17:00

Szia Kisbeka!

Milyen műtéted lesz? mert ahogy szofi írta, ha hasi vágás akkor kb 1 hét, ha hüvelyi akkor 3-4 nap. Nekem hüvelyi volt, pénteki nap műtöttek és hétfőn délután már itthon voltam.


Kicsit szabad izgulni, de meglátod utána jobb lesz!

Megkönnyebbülés, és nem beszélve arról, hogy megszabadulsz a betegségtől!

Szorítunk érted!

Szia: Szimi

6928. szofi99 (válaszként erre: 6923. - Kisbeka1)
2010. nov. 12. 14:58

Szia !


Kik ezek a tündéri gyerekek a fotóidon???

Mióma miatt lesz a mütéted, petefészkek maradnak?

Mi, tulélők vigasztalunk és biztatunk, látod mi is tuléltük :):) és már nagyon jó hogy tulvagyok rajta :):), majd igy fogod érezni Te is, csak kell hozzá egy kis idő.


A kórházban én kereken egy hétig voltam, a varratszedés megvolt az eltávozás napján.Kicsit kellemetlen volt, de nem fájt, a vizsgálat sem. A seb a kórházban leragasztották, azután én itthon leszedtem, csak gézcsikot tettem oda a bugyi megtartotta. Ne képzelj el egy vastag varas vérző sebet, csak egy vörös vonal az egész. Még most fél év után is vörös, de csak egy csik.

Kérdezz bátran, és ne félj- nagyon :):) puszi

6927. Saci-maci (válaszként erre: 6926. - Neskee)
2010. nov. 12. 13:45

Szia!

Köszi, ez jó hír! Háton fekve horkolok, hason meg -a kőkeménnyé váló miómás méhem miatt - már kitudja mióta nem aludtam,de most akkor lennék igazán bajba, ha oldalm meg nem lehetne a műtét után. Akkor vagy én aludnék és a szobatársak, később a párom nem, mert holkolok, vagy a társ aludna, én meg fent lennék, hogy nem zavarjam:-))

További jó pihengetést, gyógyulást kívánok.

Saci

6926. Neskee
2010. nov. 12. 12:54

Sziasztok! 16. napos hasi műtött vagyok, Hál Istennek nagyon jól érzem magam. Oldalra fordulni már az őrzőben reggel lehetett az ágyban, a nővérke mondta. Műtét után 3-4. napon lehet hazamenni. 9. napon szedték ki a varratot nekem, most már hasra is tudok fordulni, az egyik lábom felhúzom és úgy alszom nagyon jókat. A seb szépen gyógyult. Mostanáig vérezgettem de talán most már az is elmúlt. Varratszedés után még 2 napig kötöttem a sebet de most már azt sem kell, szellőzik és gyógyul. Én is féltem a műtéttől de a Teremtő Isten adott bátorságot. Utána mindig jobb és jobb lesz. Lent is sétálgatok.

Bbbogi! Mi van veled jól vagy? Vérezgetés van még? Mindenkinek bátorságot!

6925. Saci-maci
2010. nov. 12. 12:46

Kérdések:

Hasi műtét után:

-lehet-e oldalt fekve aludni, vagy csak háton? Ha lehet, mikor? Nektek ment-e az oldalra fordulás egyedül, vagy csak segítséggel? és úgy nem volt fájdalmasabb a hasatok?

-hányadik napon mehettetek haza?

-hányadik napon volt a varratszedés?

(Nekem az elmúlt napokban megvolt a labor,- én nem láttam az eredményt, de - állítólag jó. Főorvosi bemutatás is volt. Ez belső vizsgálatot is jelentett, annak ellenére, hogy éppen

"ünnepelek". Műtét időpont is lett. Dec eleje. még altatóorvost+ EKG-t kell intézni addig. )

Köszi a válaszokat! Jó hétvégét mindenkinek!

Saci

u.i: kisbeka1 még adósod vagyok egy válasszal, rögtön pótlom! (eddig mindig a nyakamon lógott valaki és azt leste, mit is csinálok a gépen:-(()

6924. Saci-maci
2010. nov. 12. 12:35

Sziasztok Lányok!

Többekhez, gyorsan:

Edit42: Ezek szerint tegnapra volt tervezve, hogy túl legyél rajta, remélem, így is lett, és akkor ma már akár sétálgathatsz is:-))Várunk vissza beszámolni:-)

Ggica63: Jövő szerdán szorítok, és addig is próbáld megőrizni a nyugalmadat.

Szofi99: Az anyósod kedves akart lenni, csak nem számolt a lépcsőzés okozta nehézségekkel. :-))

És Anikó: Örülök, hogy túl vagy rajta, pihenj és igyál sokat! Ez utóbi megelőzi a lázat, és segít a gyulladás hamarabi megszüntetésében. Ha még mindig van lázad, inkább jelentkezz vele a dokinál, mert ha halogatod rosszabbra fordulhat!!

A férjed meg??? Most Őrajta is nagy a nyomás, dolgozni-keresni, a Te eddigi feladataidat átvenni, családot ellátni, meg még plusszban Téged is körülugrálni...sok ez, hidd el, próbára teszi a türelmét, erejét, teherbíró képességét.Aki nem csinálja, nem tudja mennyi munka is a háztartás, vagy a főzés. Ők csak azt látják, van kaja-vagy nincs? Mondd el neki, hogy nem dirrekt vagy beteg, és főleg nem azért, hogy neki ettől több és nehezebb legyen a dolga, és hogy hálás vagy neki hogy magára vállalta amit lehetett, és hogy kicsit még tartson ki, mert ez a műtét igen nagyon megviselt, de hétről hétre jobban leszel, akkor újra tudsz ezt azt megcsinálni, és akkor már neki is kicsit könnyebb lesz. Különen biztosan megbírkózik a ffeladatokkal, de hogy utána még kedves és mmosolygós is legyen?... hmm ez már nem biztos, hogy menni fog!. Légy TE is türelmes vele, és dícsérd meg. ez erőt ad majd neki.

Szép napot mindenkinek:

Saci.

6923. kisbeka1
2010. nov. 12. 11:51

sziasztok

hétfőn megyek a korházba,kedden lesz a műtétem,méheltávolítás.

Egy kis lelkierőre,bíztatásra lenne szükségem a sorstársaktól.

hány napig voltatok bent,meddig kell bekötni a sebet?Próbálok visszaolvasgatni,csak kevés az időm.

Előre is köszi

6922. hjaniko (válaszként erre: 6921. - Szofi99)
2010. nov. 12. 08:38

Nem akarok antibiotikumot, várok még...szerintem a megbolygatott belső és a belső szurkálódó varratok az oka a gyulladásnak...

Mielőtt bementem volna a kórházba, igen vacakul voltam, Aktil duo-t írt fel az orvos, úgy tönkrevágta a bélflórámat (alsó viszketés, szúrás, folyás) hogy egy hétbe telt, mire helyrehoztam magam. Előbb Normaflore-val, majd Aloe first-tel.

Ezt is csak megoldom valahogy, remélem.

6921. szofi99
2010. nov. 12. 08:19

Szia Anikó!

Ha lázas vagy, akkor irány az orvos, erre antibiotikum kell. Kicsit jegeld a sebet, csak kis ideig, mrt különben hólyaghurut lesz belőle. A contra-tubex csak a flületi vágásra van jótékony hatással.

Kérlek, menj orvoshoz, nem tudni mekkora gyulladás odabent !!:)



Sooookkkkattt kell inni, nekem még a kórházban mondták, hogy ha nem iszom, belázasosodok, nahát én ittam kb. napi 3 litert :):)

Puszi

6920. hjaniko (válaszként erre: 6918. - C39c51eafe)
2010. nov. 12. 08:14

Köszönöm mindannyiótoknak a biztatást, máris jobban érzem magam:)

A férjemmel szerintem valószínű igazságtalan voltam - neki sem könnyű ebben az új helyzetben, egyedül keres ránk és itthon is helytáll.

Igyekszem inni, de valószínű nem eleget még mindig. Sosem voltam egy "ivós" alkat:)

A hasam szerintem begyulladt, a heg és környéke élénk-haragospiros. Este és éjjel lázam is volt, nem túl magas, 38,3 C.

Borogassam a hasam? Vagy kenjem Contractubexxel? Mit javasoltok?

A krémet még régebben vettem, és még nem kezdtem használni.

Fura, hogy épp tegnap lázasodtam be, pedig tegnap éreztem először jól magam.

Még egyszer köszönöm a biztató szavakat!!!

Ma szerintem kimerészkedem egy kis sétára:)

Holnap lesz a párom szülinapja, jönnek a testvéréék a felnőtt gyerekeikkel plusz a saját szűkebb családunk és apukám a párjával. Én pedig csak "résztvevő" leszek, "vendég" - ez is bánt, bár nyilván megértik majd...

6919. szofi99
2010. nov. 12. 08:03

Sziasztok!



Hogy vagytok ma reggel ????

6918. c39c51eafe (válaszként erre: 6917. - Kamilla62)
2010. nov. 11. 18:47

Anikó!!!!!

Úgy ahogy Kamilla is mondja!!! Igaza van!!!!

Te most királynő vagy!!! És a királynőnek a legnagyobb kényeztetés jár!!! Ezt mondd meg a férjednek!!!!

Anikó! Iszol eleget??? Mármint sima vizet, vagy szénsavmentes ásványvizet. Napi 1,5-2 litert le kéne küzdeni, a széklet miatt. Ez nagyon fontos.

Úgy szeretnélek megölelgetni!!!!!!!!

6917. kamilla62
2010. nov. 11. 16:13

Szia Anikó!

Örülök, hogy szerencsésen átestél a műtéten, de, hogy ilyen hamar jönnek a hőhullámok azon nagyon csodálkozom.Ennyire drasztikusan nem csökkenhetett a hormonállomány ilyen rövid idő alatt.

Micsoda dolog az, hogy máris gond lenne az esetlenséged a párodnak!Francokat, nehogy bűntudat fészkelje be magát a kis fejecskédbe, hadd szolgáljon ki a család, neked ez kijár,most szépen visszaadhatják bár a morzsáit annak amit naponta értük tettél!

Nekem nagyon jól bevált a mályvatea a székrekedésemre, kíméletesen hat,mégis előtte próbáld úgy alakítani az étrendet, hogy azzal érj el eredményt.

Ne akarj egyik napról a másikra csodákat, tessék pihenni, ágyból dirigálni, néhány pereces sétára menni egyik szobából a másikba.

Jó pihenést, gyógyulást,sok-sok türelmet kívánok!

6916. szofi99
2010. nov. 11. 15:37

Szia Anikó!


Akkor most biztatlak :):)Tudod ahogy telnek a napok, hetek, egyre jobb lesz. Találj valami kényelmes ülőalkalmatosságot. Én a fotelt kipárnáztam a derekamnak, a lábam fel a puffra, és igy jó volt.


A doki nem ajánlott a hőhullámaidra máris valamit? Lehet kapni recept nélkül ezt -azt.

A napi széklethez pedig rendbe kellene tenni a bélflórádat, erre is kapható több minden.

A körülöttünk lévők nem gondolták hogy ez egy ekkora dolog, azért az eddigi szülés, egy kis nőgyógyászati problémákat simán leküzdöttünk, de ez nagyon más....


Ja. ... a kórház utáni hétvégén engem is meghivott anyósom ebédelni, a 3-ik emeleten laknak :):)

Kitartást kivánok Neked!

6915. hjaniko (válaszként erre: 6909. - Neskee)
2010. nov. 11. 15:07

Sziaztok!

Hát, bizony nem olyan könnyű az élet itthon sem, sőt! Itthon értettem meg igazán, miért magasak a kórházi ágyak, miért olyan furák a székek (az ágyakról könnyedén megtanultunk lesiklani és visszacsúszni, a székeken gond nélkül ültünk) - míg itthon a franciaágytól az ülőgarnitúráig minden alacsony és kényelmetlen...

Minden nap fáj a fejem és görcsölget a hasam. A varrat helye és környéke nekem is piros és duzzadt.

Ma vagyok először jobban (8 napja műtöttek, lehet, hogy türelmetlen vagyok?!) - egy rémes, hőhullámos és kalapálós fejfájós éjszaka után reggel aludtam igazán jól...

Férjecskémet mintha kezdené zavarni beteg mivoltom, és még csak 1 hét telt el a műtét óta...

Nagydolgot "produkálni" csak hashajtóval, kétnaponta tudok.

De azért bízom benne, hogy lesz ez majd jobb is!

Kicsit biztassatok, jó?:)

6914. szofi99 (válaszként erre: 6913. - Nino63)
2010. nov. 11. 07:46

Szia !


Ez a pár nap már gyorsan eltelik, majd meglátod. Hát, nyilván a mütéttel megelőzhető a további probléma, bár az nem törvényszerü, hogy anyukádnak is volt, akkor ..


Én még nem találkoztam olyannal akinek a petefészek eltávolitás után semmmmiiii tünete. Én nagyon megszenvedtem a nyarat, de az idő mulásával jobb lesz, hozzászokik a szervezet, leküzdhetők a tünetek, mégha néha naaaagyoooonnn kimeritő is tud lenni.

Kivánom a legjobbakat !

6913. nino63
2010. nov. 10. 21:12
Sziasztok!hetfore kaptam beutalot a korhazba,lehet szerda csutortok mutet.A mostani orvos szerint mivel 47-eves vagyok ki kell venni mindent;Azt mondta ugysem sokkat segitnek mar a petefeszkek;Peddig nem hiszem hogy igy lenne.Felek attol ami utana jon;Ismertem olyant akinek szinten eltavolitottak mindent es nem voltak sulyos klimaxos tunetei.De olyat is aki nagyon szenvedet.Anyam 73-evesen petefeszek rakkal volt mutve,ahogy kimondom a dr-nak,rogton mindent ki akar muteni;A verzes a norculot hatasara szunobe van;Ha a jovobe lathatnek de jo volna!!!!!
6912. c39c51eafe (válaszként erre: 6909. - Neskee)
2010. nov. 10. 18:40

Szia Neske!

Örülök, hogy szép a vágás helye, sajnos volt itt egy társunk, akinek az Istenért se gyógyult be szegénykémnek. A has puffadása természetes, mi itt csak úgy hívtuk, hogy hurka, vagy kifli, Mert tényleg olyan volt, és kétségbe voltunk esve, hogy mikor múlik ez el. Nagysokára elmúlt, nekem már csak "mini-kifli" van, de lehet másnak fel se tűnne, csak én vagyok ilyen kritikus magammal.

De bugyiban már én sem látom!!!

Gyors gyógyulást!!!!

6911. Imisz (válaszként erre: 6910. - Ggica63)
2010. nov. 10. 18:15

Kitartás Gica! Talán kibírod ezt az egy hetet.

Nekem görcsök voltak, nem alvás szívdobogás nem volt.

6910. Ggica63
2010. nov. 10. 17:48

Sziasztok!


Mint már tudjátok 2 hete volt gyógykaparásom, erre ma iszonyatosan görcsölök, vérzés még sehol.

A doki szerint minden összefügg , a görcsök, éjszakai nemalvás, szívdobogás.

Szenvedek, remélem a jövő hétig nem önt el megint a vérzés, szerdán műtét - megbeszélés a dokival. Már most is bevállalnám , csak ne szenvednék ennyit.

Nálatok is hasonló tünetek voltak műtét előtt?


A friss műtötteknek mielőbbi erősödést kívánok.

6909. Neskee
2010. nov. 10. 17:48
Szia bbogi! Örülök, hogy kivették a varratot, hidd el és biztos tapasztalod, hogy már könnyebb. Nekem már csökkent illetve nem is olyan vérzés ez, hanem inkább barnás-sárgás váladékozás. Érdekes, hogy a kórházban alig volt, itthon meg több lett mikor hazajöttem. Majd csak elmúlik én már nem aggódom miatta. Elég jól vagyok persze pihenek. Igen nekem is meg van puffadva a hasam meg a vágás alatt is kemény ez biztos a belső varratok miatt van, az tovább tart míg eloszlik és begyógyul. De a vágás szép már egy napja nem is kötöm. Az egyik oldalt nekem is volt, hogy jobban fájt de azt mondták, hogy ott mélyebben vágták és macerálták belül. Szedem az E-vitamint is. Pihenj és gyógyulj türelemmel. Szia
6908. c39c51eafe (válaszként erre: 6905. - Eva200)
2010. nov. 10. 17:35

Szia Eva!

Itt is az a szokás, hogy műtét után másnap talpra kell állni.

Tényleg 5 hónap után dolgoztál? Itt Magyarországon 6 hét múlva bizony dolgozni kell menni. Van olyan, hogy éppen-éppen a 8 hetet is megengedik, de azt csak nagyon indokolt esetben.

Üdvözöllek: Jucika

6907. bbbogi
2010. nov. 10. 15:08

Szia Neskee!

Tegnap kivették a varratot nem fájt egy pillanat

volt.Mondtam az orvosnak hogy még mindig vérzek

azt mondta hogy már nem lenne szabad de mindent

rendben talált.Négy hét múlva megyek kontrolra.A

hasam még fáj de gondolom hogy ez hosszabb idő lesz.A vágás fölött neked is fel van duzzadva?

Te hogy vagy?

6906. Neskee
2010. nov. 10. 13:55
Szia bbbogi! Na kivették a varratot? Fájt? Mit mondott az orvos? Hogy érzed most már magad?
6905. eva200
2010. nov. 10. 13:06
En 51 eves voltam, 'mindent'kivettek, nagy mutet,nekem azt ajanlottak,mert tudtam a mutet idejet,hogy rengeteg,'zoldet'!mint pl ,brokkolit,spenotot,de sok masfele zodseget kell enni,reggelire friss narancslevet,szoval erositeni kell, es meg ,a mutet utan,barmennyire is gyenge vagy, felkellprobalni,kellni az agybol,[nover segitsegevel] ha pl csak eloszor 3-5 percre is , kesobb ujra, ezt ajanlottak nekem is, nagyon szedultem, gyenge voltam, de ,a mutet utan,5 honappal kesobb,mar,dolgoztam,mert akartam,es nemhagytam el magam, setaltam, erositettem,barmennyire is 'fajt'a hasam, remelem, erted, es nem kell felni,[en is feltem am]a mutetem, 6 eve volt, es most 56 vagyok, remekul erzem magam, [ja es a hazaselet' remek mutet utan is,] nemtudo hanyeves vagy? de csak ,minden jot kivanok a mutethez, eva
6904. Imisz (válaszként erre: 6903. - Titii)
2010. nov. 10. 11:47

Titii, azért ne keseredj el!

Lehet, hogy a néhány hétben alakult ki...nekem elvileg 2 aránylag kicsi miómám volt (2-3cm közöttiek) + 1 születőben lévő ami 1 hónappal előtte sehol sem volt még. Aztán a szövettan, ahol rétegeiben is -meg még nem tudom hogyan- nézik a méh-t kiderítette, hogy volt ott több apró is ami az ultrahangon -se hasin sem hüvelyin- nem látszott.

Persze ez nem jelenti azt, hogy neked is sok van. Legyen szerencséd és sikerüljön kivenni azt a kettőt laparoszkópiával, ezt kívánom!

6903. titii
2010. nov. 10. 10:22

Sziasztok!

Bocsánat, hogy az elmúlt napokban "eltüntem", de megfordultam még néhány orvosnál :-)

Tegnap előtt nagyon örültem, mert felmerült az a lehetőség is, hogy laparoszkópiával is el lehet "tüntetni" a kb. 6cm-es miómám. Gyorsan el is mentem tegnap arra avizsgálatra, amit a professzor javasolt, hogy megnézzék nem e rosszindulatú a mióma (hogy a darabolásnál ne okozzon problámát) Erre kiderült, hogy van egy 18mm-es miómám is. Azt mondta a doktornő, hogy lehet, hogy eddig nem vették észre a nagyobbik miatt és az ő gépe sokkal finomabb műszer. Ezt nem tudja, hogy ki lehet e venni a naggyal együtt, mert műtét közben lehet, hogy nem látszódik. Na most újra elszomorodtam. Vagyis inkább elkeseredtem!! Pedig olyan jó érzés volt hétfőn szembesülni azzal, hogy lehet, hogy még vágni sem kell...

Ma próbálok munka után beszélni a professzorral, hogy ezek után milyen kilátások vannak. Reménykedem, hogy nem az elmúlt néhány hétben alakult ki a "kistestvér"...amíg én orvostól orvosig járok, hogy megoldást találjunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook