Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10859. turkkati (válaszként erre: 10854. - Aliza43)
2011. dec. 9. 07:03

A felülést megtanították a nővérek a kórházban. Oldalfekvés, könyékre támaszkodva lerakni a lábat, és úgy karral feltolni magunkat. Ment is, mint a karikacsapás. Igenám, de itthon jobb lábbal kellett felkelni, újra kellett tanulni a technikát:-)

Legyetek türelmesek, egyre könnyebb lesz minden!

Igaz 9 hónaposan is szurkál néha, de ez lehet, hogy így is marad:(. Ki lehet bírni, az elvérzésnél minden jobb. Egy percig sem bánom, hogy túlvagyok rajta, sőt!

Jó hétvégét mindenkinek!

10858. tandrea66
2011. dec. 9. 07:02

Sziasztok lányok!


Megígértem, hogy írok a szűztea kapszulával kapcsolatos "élményeimről". Hát este bevettem, reggel egy kis hasmocorgás és semmi eredmény, gondoltam, akkor nekem elég gyenge a "kicsike" és délelőtt is bevettem egyet, hát hasmocin, kívül semmi. Este megint egy szem, na reggel aztán volt 2 futásom, de úgy éreztem nem tisztultam ki rendesen, másnap (tegnap)megint 1 este, és most 3-szor kellett szaladnom (egy kis reggeli torna)de még midig úgy érzem, nem ürült ki minden ott lent és várom a folytatást. Valaki írta, hogy vigyázni kell vele, mert nem lehet elmenni messze a wc közeléből, hát egyet értek, mert tényleg nagyon gyorsnak kell lenni, mert az érzés után nincs sok idő.Szerintem jó szer, mert én már nagyon sokat küzdöttem 3-4 naponként, talán így jobb lesz, de lehet kísérletezek, hogy csak 2 naponta szedem. Szóval érdemes kipróbálni akinek szorulása van, mert nem csinál görcsöket és van eredmény és szerintem az sem elvetendő, hogy gyógynövény és nem gyógyszer. Bocsánat a részletes leírásért, de ha nem írom le a dolgokat, akkor még valaki nem számít rá és szidni fog :D

Gyors gyógyulást és szép napot kívánok!


Andi

10857. Ann64 (válaszként erre: 10855. - Bzsuzso)
2011. dec. 8. 21:08

Szia én a combomba adtam a hasam már nagyon fájt.

Jobbulást kívánok, pihenj sokat!

10856. a268b1c726 (válaszként erre: 10855. - Bzsuzso)
2011. dec. 8. 20:04
Hasfalba. Én mindet oda nyomtam, és nem látszik a helye sem.
10855. bzsuzso (válaszként erre: 10814. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 19:39
A fraxiparin nekem is gondot okoz, a karon kívül még hova lehet adni, mert az már tiszta csomós. Puszi
10854. aliza43
2011. dec. 8. 19:30

Sziasztok!

Hétfőn engem is hazaengedtek a kórházból.De nekem is ez a gond amit irtok nehéz a felülés és nagyon felpuffad a hasam.Hazafelé sem tudtam begombolni a farmernadrágomat elég vicces volt.

10853. bzsuzso (válaszként erre: 10814. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 18:41

Szia Annamari!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gép közelben. Engem az Ozsvát dr. műtött, habár nem ő volt az orvosom, hanem a Varjú dr. Mikor bementem hétfőn még minden rendben volt, aztán a műtét napján szólt a főorvos, hogy lebetegedett /hasmenése van/ és nem tud megműteni, majd ő kijelöl egy orvost. Hát úgy voltam vele lesz, ami lesz, én már nem megyek haza. Nem bántam meg nagyon rendes doki. Nekem két conizációm /méhszájplasztika/ volt a műtét előtt, majd úgy döntött a doki, hogy jó lenne kivenni a méhemet és majd műtét alatt meglátják, hogy a petefészket is ki kell, vagy nem. Hát nem is várták meg a műtétet, a főorvos azt mondta, hogy nem kell az már nekem a koromra való tekintettel. Egyébként a nővérek tényleg nagyon rendesek voltak, meg úgy összességében minden rendben volt, nem tudnék semmi rosszat mondani. Most azért egy kicsit aggódok mi lesz az eredményem, remélem semmi probléma nem lesz. Nekem is a felülés volt tényleg a legrosszabb, meg most ezek a puffadások, feszítések a hasamban, de remélem ennek is vége lesz:). Én is nagyon gyáva vagyok, az orvosnál néha még a nevemet se tudom, pedig már megéltem ezt-azt.No most aztán jó bő lére engedtem. Puszi Neked, vigyázz magadra. Zsuzsa

Természeten mindenkit üdvözlök, puszilok.

10852. a268b1c726 (válaszként erre: 10851. - Krasiné)
2011. dec. 8. 17:49

Na tessék...

Gondoltam, feldíszítem itt-ott a lakást. Előszedtem a füzéreket, kibogoztam, elkezdtem feltenni ide-oda. A sokadik nyújtózás után habtestem benyújtotta a számlát. Félbehagytam az egészet, majd aki akarja, befejezi.

Ja, a fele cuccot azért gondosan visszagyömöszöltem a szekrénybe. :-)

10851. krasiné (válaszként erre: 10848. - Balzs)
2011. dec. 8. 16:25
Neked is sok örömöd teljen az ünnepi előkészületekben,mert valljuk be, van ennek valami megfoghatatlan varázsa. Persze nem az anyagi oldalára gondolok:::)))Klári.
10850. balzs (válaszként erre: 10844. - Krasiné)
2011. dec. 8. 14:03
Dehogynem, van ügy hogy egy kicsit jobban van úgy hogy kevésbé.
10849. balzs (válaszként erre: 10847. - Krasiné)
2011. dec. 8. 14:01
EZ IGY VAN!!!!!!!!!!!!!!
10848. balzs
2011. dec. 8. 13:56

Sziasztok LÁNYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olvasgatom a bejegyzéseket és ÖRÜLÖK. hogy MINDENKI JÓL VAN.Persze vannak érzékenyebb napok de SENKI NE VIGYE TÚLZÁSBA A CSUSZOLÁST!!!!!!!!PUSZI MINDENKINEK ÉS BOLDOG KARÁCSONYVÁRÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10847. krasiné (válaszként erre: 10845. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 13:51
Szia Annanari! Nagyon nem nyúlnának mellé a férjeink, mert elég sok hajmersztő dolgot vagyunk képesek megcsinálni, amikor nem fáj. Este aztán jön a lapítás, meg a mély hallgatás, mert akkor már jelez a szervezet, hogy mégse kellett volna ennyi mindent csinálni. Én akkor tagadok, de a férjem átlát rajtam(talán a 22 év teszi),és akkor mondja a litániát. Tegnap este leakarta vágni a porszívó zsinórját, de mondtam Neki, csak magának csinál plussz munkát. :)Klári.
10846. krasiné (válaszként erre: 10839. - Starmama)
2011. dec. 8. 13:46
Szia Eszti! Mi van már Veled? Mit mondott az orvos? Puszi Klári.
10845. a268b1c726 (válaszként erre: 10844. - Krasiné)
2011. dec. 8. 11:40

Szia, Klári, az én sebem is háborog, bele-bele csíp most is. Este kezdődött. A férjem megkérdezte, csak nem erőltettem túl magam? Dehogy, válaszolta, ha csak nem az a 25 kilós zsák krumpli, amit felhoztam a kocsi csomagtartójából az első emeletre...

:-) Először még el is hitte!!!!

10844. krasiné (válaszként erre: 10838. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 08:01
Szia Annamari! Minden pontosan úgy van, ahogy Te is látod. De ilyenek vagyunk Mi asszonyok. Sokan írjátok, hogy sírdogáltok. Én műtét előtt voltam így,elég volt ha csak rám nézett valamelyik családtagom és rögtön picsogtam. Most olyan mintha leengedtem volna. Éjszaka ugyan elég rosszul aludtam,ég a sebem, de biztos ez a szeles idő csinálja. Nektek nem piszkálja az időváltozás? Puszi Mindenkinek Klári.
10843. krasiné (válaszként erre: 10842. - Mancika1966)
2011. dec. 8. 07:54
Szia Mancika! Neked is minden jót kívánok, hamar túl leszel rajta és utáma sokkal könnyebb lesz. Boldog,békés Karácsonyt és gyors felépülést kívánok Neked a következő évben. Klári.
2011. dec. 8. 07:44
Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat, januárban jelentkezem a műtét után. Mindenkinek jó egészséget, gyors gyógyulást, Áldott Karácsonyt és békés, boldog új esztendőt kívánok, sok szeretettel. Manci
10841. starmama (válaszként erre: 10840. - Turkkati)
2011. dec. 7. 20:41

Köszönöm a biztatást. jó kis csapat ez itt!

Jó éjt mindenkinek!

10840. turkkati (válaszként erre: 10839. - Starmama)
2011. dec. 7. 19:56

Persze, hogy túllendülsz. Nem könnyű, ami most körülvesz, külön-külön sem, hát még halmozottan. (Vizsgaidőszak, karácsony, gyerekek, lábadozás)

Különben meg megrázzuk magunkat, és tesszük a dolgunkat.

Bár a takarítás nem izgatott, az egészségem fontosabb volt. Igaz a kisebb lányom igazi tyúkanyó, jobb, mint 1 házvezetőnő:D, sok mindent megcsinált, gondoskodott az apjáról és az öccséről is.

Jó adventi készülődést, ne izgasd magad feleslegesen!

Üdv:Kati

10839. starmama (válaszként erre: 10837. - Rózsa67)
2011. dec. 7. 19:39

Én most mindenen izgulok. A fene rágja meg! :)

Na, majdcsak túllendülök ezen is. Lehet, hogy túl lazán vettem az elején... de a méhemet nem sajnálom, már tényleg nem akartam több babát. Aztán ki tudja? Csak hiányzik onnan valami.

Örülök, hogy jól vagy!!! Csak pozitívan! :))

10838. a268b1c726 (válaszként erre: 10831. - Krasiné)
2011. dec. 7. 19:36

Drága Klári, ne vidd túlzásba a sikárolást. Persze, hogy nem úgy csinálják a családtagok, ahogyan mi szoktuk, de most annál fontosabb a Te egészséged és jólléted. És hát adjuk meg nekik a lehetőséget, hadd segítsenek. Az én férjem halál mérges, ha észreveszi, hogy utána dolgoztam, vagy nem szóltam, hogy valamit kell csinálni, és megcsinálom én.

Én meg arra gondolok, a fene vigye el, miért nem képes meglátni magától, hogy mit kell csinálni? És nem igaz, hogy 20 év alatt nem látta, hogy én hogy csinálom.

Most egy kicsit röhögök magunkon. De ilyenek vagyunk! :-)

Különben én is sírós lettem, biztos a klimax, vagy a tudatalatti.

Előtte a kórházban a küret után sírtam egy kicsit, meg a műtét előtti megbeszélésről a dokitól hazafelé, a kocsiban. Alig láttam vezetni. :-(

10837. rózsa67 (válaszként erre: 10828. - Starmama)
2011. dec. 7. 18:55

Menni fog a meló! Ne izgulj rajta! ♥

Azon gondolkoztam el, hogy a műtéttel kapcsolatban értek stresszek, félelmek és ez soha nem akkor jön ki az emberen, hanem később, amikor már megnyugodnál. Én ezt már átéltem. Volt 24 órás vérnyomásmérésem is. Nem kell vérnyomáscsökkentőt szednem. Nálam azt vizsgálták, hogy a vérnyomás emelkedéstől vagyok rosszul vagy a rosszulléttől megy fel a vérnyomásom. Nálam az utóbbi volt. A rosszullétek következménye volt a vérnyomás emelkedés. Szedek gyógyszert. Nem vérnyomásra. A rosszulléteim rendeződtek és a vérnyomásommal nincs probléma.

10836. tlivcsi (válaszként erre: 10835. - Ildikócska)
2011. dec. 7. 17:02

Kedves Ildi!

Nekem lelkileg igazán nincs problémám, és a műtétet megváltásként éltem meg.

Ezt a "sírást" inkább a klimaxnak tudom be, tudat alatt biztos depis vagyok, ingadozik a hangulatom, pedig alapból jókedvűnek tartom magam. Persze a fene tudja...

Lívia

10835. Ildikócska (válaszként erre: 10832. - Tlivcsi)
2011. dec. 7. 16:02

Kedves Lívia!

Én is ugyanígy vagyok. A lelkieken nem tudom túltenni magam.Szörnyen zaklatottá tesz, és nem kell hozzá semmi, sem egy szomorú film, sem egy szomorú dal, semmi, egyszerűen elbőgöm magam. Teljesen mindegy hol vagyok, vezetés közben, éjszaka, mindegy....

Nem tudom mikor leszek túl rajta. 28-án volt két hónapja, de még most sem vagyok rendben. Nem örülök, hogy Te is így vagy, de legalább nem érzem teljesen hülyének magam.

Remélem hamarosan átlendülünk a holtponton. :-))

10834. turkkati (válaszként erre: 10833. - Anyuka37)
2011. dec. 7. 15:37

Szia!

Örülök, hogy jól vagy, én is épp úgy voltam én is a műtét utén.

Ha jól vagy, az már így is marad.

Én is csak fáradt vagyok,a közérzetemnek nincs köze a 9 hónappal ezelőtti operációhoz.

10833. anyuka37
2011. dec. 7. 14:34

Sziasztok!

Nekem hála a jó istennek semmi bajom nincs azon kívül,hogy mikor hazaérek a melóból 1 óra múlva elkap az álmosság.De nem merek aludni,mert akkor este nem tudok elaludni és reggel nem tudnék felkelni.nálam minden a legnagyobb rendben van!!!:-)))Remélem nálatok is:)

Ja és a nagydologhoz nem kell laevolacot szednem,mert reggel a munkahelyemen a kávé elfogyasztása után mindig sikerül.

Remélem így is marad!:-)

Jobbulást mindenkinek és további szép napot nektek!:-)

Üdv:Andy

10832. tlivcsi (válaszként erre: 10826. - Turkkati)
2011. dec. 7. 14:32

Sziasztok!

A szűztea kapszulával vigyázzatok, mert a WC közeléből nem lehet elmozdulni!!!

Kicsit szégyenkezve hallom, mennyi gonddal küzdötök. Engem 3 hónapja műtöttek, és azonkívül, hogy hamar elbőgőm magam- pedig lelkileg nem kavart fel a műtét- semmi bajom sincs!

Szokták mondani: széklet-vizelet rendben! Kiválóan alszom, már mindent csinálok.

Vigyázzatok magatokra!

Lívia

10831. krasiné
2011. dec. 7. 13:33
Szia Eszti! Én már 1 éve szedem a Levenor vérnyomáscsökkentőt, ettől 120-130 a vérnyomásom. A pihenéssel én sem tudok mit kezdeni,így neki láttam takarítgatni. Jön a karácsony kicsit össze kell kapni a lakást. Na meg már nem megy a pihenés. Ha megint megműtenek a hólyagsérvre, úgyis pihenésre leszek szorítva. Rajtam is szokott lenni olyan időszak, hogy nem bírok aludni. Akkor már én is előre rettegek az éjszakától,és álmatlan éjszakákon alig várom, hogy végre reggel legyen. Ismerem az érzést, nagyon rossz. Műtét után kb. 2 héttel, már én is megcsináltam amit csak lehetett. Porszívózni csak tegnap mertem először, mivel olyan erős szívóereje van, hogy lehet belé kapaszkodni. Így aztán azt csak óvatosan. Éppen ma veszekedett Velem a férjem,hogy mindent betartok,csak azt nem amit az orvos mondott.Pont a kádban sikároltam a kárpitos konyhaszékeket, mikor beállított. De már elment, így lehet folytatni a takarítást. Nem értik meg, hogy nem úgy csinálják a dolgokat, ahogyan én szoktam és szeretem. Gondolom ezzel minden asszony így van. Majd a 24 órás vérnyomásmérő után eldöntik, hogy mit kell szedned, ha továbbra is magas lesz a vérnyomásod.Puszi Klári.
10830. starmama (válaszként erre: 10829. - Krasiné)
2011. dec. 7. 13:04

Aranyos vagy! Próbálok vigyázni, de kb. 3-4 hetes korom óta talpon vagyok egész nap. Szerintem is a front lehet az oka, de a doktornő szerint nem. Olyan számon kérően beszélt velem, hogy már majdnem beszóltam neki. Most tehetek én arról, hogy ilyen gyatrául vagyok? Amúgy most jobb, de az éjszakától már előre félek.

Te mit szedsz ilyenkor? Neked is felmegy a vérnyomásod is?

Te is vigyázz magadra! Puszi: Eszter

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook