Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11973. mirmido
2012. febr. 28. 22:09

Sziasztok lányok. Most megint magam alatt vagyok. úgy el riasztottak ettől a műtéttől. Mindenki okosabb akar lenni, mint a választott orvosom. :(

A hasam folyamatosan fáj, időnként jön valami nyák , néha sárgás.barnás. Annyira rosszul viselem hogy elhalasztották a műtétet, az új időpont ápr. 01. nekem nagyon messzinek tűnik.

Kedves frissen operáltak mindenkinek jobbulást kívánok. :)

11972. Rezeda63 (válaszként erre: 11969. - Julcsi73)
2012. febr. 28. 17:56

Szia Julcsi!

Én három hónapos műtött (hüvelyi) voltam amikor elkezdtem kerékpározni, illetve szobabicajozni, a régi "formám" :) (fizikai erőnlét) visszanyerése céljából. Eleinte igen csak fájt a hasam alja, olyan volt mint ha meg akarna jönni. Nem hagytam magam, és egy idő után elmúlt. Mivel a műtét előtt én is rendszeresen futottam, az orvossal való egyeztetés után a műtét után fél évvel kezdtem újra a futást. Az orvosom azt javasolta fél évig ne, mert odabent meg kell erősödni mindennek, és nehogy a tartószalagokat túlterheljem, megerőltessem. A futás kezdetén szintén alhasi fájdalmaim voltak, de visszább vettem a tempón és utána elmúlt. Az a baj, hogy könnyen túl erőlteti magát az ember anélkül, hogy érezné, mert fizikailag jó "erőben":)) vagyunk, viszont a műtét az csak műtét. Úgy hogy nekem ez volt a tapasztalatom. Mára már minden oké, és ennek 2 éve volt a napokban:))

Üdv. Rezeda

11971. koncibonci (válaszként erre: 11969. - Julcsi73)
2012. febr. 28. 11:04
Szia Julcsi! Lehet, hogy neked olyan műtéted volt, hogy gyorsabban gyógyulsz. Engem december 6-án műtöttek, szép nagy bikinivágásom van és mindent kiszedtek, ami kiszedhető. Lehet, hogy ezért a fél éves "tilalom"? Cipelnem sem szabad még. Én is jól érzem magam, bár a heg kemény és érzékeny. Amúgy bármit csinálhatok, finoman a torna nem is árt, mert a hasizomzatot helyre kell rakni. Féltem, mert nagy hasi műtét volt, de meglepően hamar rendbe jöttem. Nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy Te is. Üdv, Kriszti
11970. Julcsi73 (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 09:13
Zsu! Szorítok én is Neked! Túl leszel rajta és utána csak gyógyulni kell. Üdv: Julcsi
11969. Julcsi73 (válaszként erre: 11966. - Koncibonci)
2012. febr. 28. 09:12

Szia Kriszti! Engem január 3-án műtöttek. A hat hetes kontrollon azt mondta az orvos,hogy folyamatosan visszatérhetek a rendes kerékvágásba. Igaz,a kerékpározást nem kérdeztem,de a futást igen,mert rendszeresen futok. Arra azt mondta,hogy még egy két hetet várjak és utána ha úgy érzem már próbálkozhatom,de még nem próbáltam. :)

Üdv: Julcsi

11968. Kavicsné (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 09:08

Szorítok neked!

Ügyes leszel :-)

Bárcsak én is itt tartanék már!


Ma reggelre megjött az utolsó mensim, így sínen van a jövő hét keddi műtét :-) Nem baj, ha nem múlik el addig. Most már nincs min idegeskednem. Remélem. :-)

11967. Milup2 (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 07:42
A legjobbakat kívánom!!!!!♥
11966. koncibonci (válaszként erre: 11962. - Julcsi73)
2012. febr. 28. 07:23

Julcsi! Téged mikor műtöttek? Azért kérdezem, mert nekem azt mondták, hogy kb. fél évig nem ajánlott a kerékpározás.

Üdv, Kriszti

11965. turkkati (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 07:03
Holnap szorítunk neked, minden rendben lesz!
11964. szofi99 (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 06:58
Kivánom a legjobbakat, és hogy mielőbb ujra itt legyél :) :)
2012. febr. 28. 00:07
Sziasztok lányok ! -én holnp illetve már ma reggel vonulok be :((-szerdán műtét (hasi) ha hazajövök már csak akkor fogok jelentkezni,hogy leírjam .hogy a történteket,addig is üdv.mindenkit legyetek erősek és bátrak. Zsu
11962. Julcsi73 (válaszként erre: 11961. - Rozsakrisz)
2012. febr. 27. 19:49

Kedves Kriszta! Köszönöm kérdésed,változó az állapotom. Fájni már nekem szokott a hasam,kivéve mikor felfáztam,akkor úgy fájt,mint műtét után másnap.A frontokat nagyon megérzem és olyankor aggaszt,hogy ez már mindig így lesz?! Sokat sétálok és már kerékpározom is egy hete,ami először kellemetlen volt(rosszak az utak),de most már egyre jobb. Ja,és első alkalom után rettentő izomlázam volt!Mennék már jógára is,de az oktatóm azt javasolta,hogy várjak még vele. :(

Gyógyulgassál,vigyázz magadra!

Üdv: Julcsi

11961. rozsakrisz (válaszként erre: 11956. - Julcsi73)
2012. febr. 27. 18:25
Kedves Julcsi! Köszi szépen, szerencsére már úgy érzem, hogy csökken a szurkálás :) Te már teljesen jól vagy? Üdv: Kriszta
11960. rozsakrisz (válaszként erre: 11953. - Popova4)
2012. febr. 27. 18:22
Kedves Erika! Köszi szépen, már meg is nyugodtam, egyrészt attól, amit írtál, másrészt attól, hogy már kevesebbet szurkál :) Nem igazán szerettem volna zargatni a dokimat, bár azt mondta, bármi van, hívjam! Most meg éppen az van, hogy ha sétálgatok otthon, olyan mintha le akarna szakadni a hasam! Remélem csak azért, mert most gyógyulgat a belsőm :) Üdv: Kriszta
11959. rozsakrisz (válaszként erre: 11951. - Kavicsné)
2012. febr. 27. 18:15
Szia! Legyél is jó kislány, és ne félj, nem lesz semmi gond :) Nagyon szorítok majd Neked, jó? Üdv: Kriszta
11958. rozsakrisz (válaszként erre: 11950. - BrenBea)
2012. febr. 27. 18:12
Kedves BrenBea! Köszi szépen, úgy érzem, most már ritkul a szúrás :) A "pecsételgetésed" milyen jellegű, színű? Ezt leszámítva Te jól vagy? Üdv: Kriszta
11957. Julcsi73 (válaszként erre: 11947. - Bagi)
2012. febr. 27. 17:54

Szia Bagi! Nekem is volt ilyen érzésem egy darabig,de aztán helyre állt a dolog. Holnap leszek 8 hetes és most megint ilyen helyzetben vagyok. Valószínű a 6 hetes kontrollra mikor mentem,felfáztam,akkor volt az a viharos szél. Végig szenvedtem egy hétvégét,aztán ma egy hete elmentem a házi orvoshoz,aki írt fel gyulladáscsökkentőt. Attól pár nap múlva jobb lett,de még mindig nem tökéletes,ráadásul az antibiotikumtól felborulhatott a hüvelyflóra és most már van egy kis folyásom is. Másik:Lehet,hogy még nem minden belső szerv találta meg a helyét és nyomhatja valami a hólyagot és attól érzel állandó ingert. Próbálj meg türelmes lenni,mert még "fiatal" műtött vagy,de ha nem javulsz,menj orvoshoz mindenképp!

Üdv: Julcsi

11956. Julcsi73 (válaszként erre: 11948. - Rozsakrisz)
2012. febr. 27. 17:39

Szia Rozsakrisz!

Nekem is volt ilyen szúró érzésem a jobb oldalamon kb műtét után vagy 4-5 hétig. Először amikor éreztem,azt hittem hogy kiszakadt a varrat,úgy fájt. Szivárgás nem volt,csak a hat hetes kontroll után vérezgetés,de két nap után elmúlt.

Üdv: Julcsi

11955. bagi (válaszként erre: 11954. - Popova4)
2012. febr. 27. 14:56
Köszi a választ. A nagydologal nincs gondom csak a kicsivel, csak is egy kis gyuladás mert amugy is elég érzékeny vagyok azon a téren. Üdv Bagi.
11954. popova4 (válaszként erre: 11947. - Bagi)
2012. febr. 27. 14:48

Szia Bagi!

Szerintem igen, normális, csak akkor nem, ha fájdalmas a vizeletürítés. Nálam a katéter okozott húgycsőgyulladást, cifloxan nevű gyógyszert kellett szednem egy hétig, azóta semmi bajom e téren sem. Amúgy én vagy egy hétig csak állva tudtam pisilni, mint a lovak, és akkor is össze-vissza ment. A nagydolog meg kúppal, káposztalével, joghurtok, magok, de jó sokára állt vissza a rendes kerékvágásba! Ehhez csak sok kitartás kell, kívánom neked, hogy meglegyen! Üdv: Erika

11953. popova4 (válaszként erre: 11948. - Rozsakrisz)
2012. febr. 27. 14:45

Szia Rozsakrisz!

Nekem mindkét problémám volt, amit említesz, igaz a szúró érzés némely mozdulatnál kb.három hónaposan a műtét után jelent meg jobb oldalon, mintha egy kis gereblye lenne bennem. Iszonyatosan tudott szúrni és égni pl. amikor félkönyékre akartam támaszkodni az ágyban, vagy lehajoltam volna óvatosan valamiért, vagy a kocsiba ki és beszálláskor. Akkor felhívtam a dokimat, azt mondta, ha nem múlik el 1-2 héten belül, majd megnézi, de belefér. Na, én a saját szakállamra elkezdtem szedni a cataflam-ot, napi kettőt és öt nap múlva elmúlt, azóta sem éreztem. Szerintem ilyenkor a varrat picit begyullad. A folyás is azzal lehet összefüggésben. Nekem akkor volt, mikor a műtét után az első menstruációmnak kellett volna jelentkeznie, éjjel-nappal ilyen vízszerű jött. Azt mondták, hogy ez még a varratok gyengesége miatt van, és a petesejt érésekor keletkező folyadék szivárog át rajtuk. Utána az majd a hasüregben fog felszívódni. Így történt, a továbbiakban egyszer sem fordult elő.

Remélem nálad is így lesz! Üdv. Erika

11952. bagi (válaszként erre: 11950. - BrenBea)
2012. febr. 27. 14:31

Köszi a választ. Holnap megyek varat szedésre és akkor okosabb leszek, majd beszámolok.

Szép napot és gyógyuljatok, a műtét elötieknek meg kitartást.

11951. Kavicsné (válaszként erre: 11948. - Rozsakrisz)
2012. febr. 27. 14:12

Hát, egyelőre én csak műtét előtt állok, úgyhogy nem tudom a kérdéseitekre a választ.

Másik: nagyon óvatosan merek csak felnézni ide hozzátok, ugyanis rögtön ideges leszek a gondolattól. Próbálok jókislány lenni jövő hét hétfőig, ha már bent leszek a kórházban, akkor sínen leszek. De addig...

11950. BrenBea
2012. febr. 27. 13:05
No akkor nem csak nekem van bajom... én nekem 3 és fél hete volt a műtét, és még mindig "pecsételek" szóval boldog lennék ha végre elmúlna, rózsakrisz tegnap este nekem is volt szúró érzésem úgy is aludtam el, mára ez megszűnt.. gondolom gyógyulási folyamat de ha nagyon erős és makacs és nem múlik inkább jelezd a dokidnak...bagi egy hetes műtétnél én nekem a nagy wc és a kicsi is igen csak fájdalmas volt és sűrűbben kellett kevesebbet szerintem ez is természetes, szép lassan ez is napról napra jobb lesz, de ha nagyon aggódsz és kellemetlen te is hívd fel a dokid, a katétertől lehet egy kis gyulladás is... :-) mindenki jól van?
11949. YPanna
2012. febr. 27. 12:29
Ma bejelentettek,hogy az Esmya megkapta az eu minositest!
11948. rozsakrisz
2012. febr. 27. 11:06

Sziasztok Lányok, Asszonyok! Nekem is lenne két kérdésem:

1. Holnap leszek 2 hetes műtött (hasi), és két napja némely mozdulatnál olyan, mintha bennem maradt volna egy tű, úgy szúr (főleg a bal oldalamon, egy ponton) :(

2. Olyan mintha szivárogna belőlem valami, van bent egy betét állandóan (pedig azt hittem, már megszabadulok ettől), és egy idő után nedves lesz (szinte olyan, mintha vizelet lenne, bár nagyon halovány színe van) :(

Látom, hogy egyre kevesebben vagyunk itt, de hátha volt vagy van valakinek hasonló problémája! Előre is köszi

11947. bagi
2012. febr. 27. 09:16
Lányok, egy kérdés: vizelet ürités (pisilés) nálatok hogy alakul? Pénteken multam egy hetes, némikor minden rendben, némikor meg ugy érzem hogy nem ürül ki teljesen a hólyagom és öt percenként látogatom a WC. Ez normális?
11946. Milup2 (válaszként erre: 11943. - Kisbeka1)
2012. febr. 26. 20:24

Igen, én is megmutattam a hasam a kicsinek..

Kikerekedett a szeme..

Aztán állandóan mondogatta, hogy anyának fáj a hasa...

Nem kellett többet magyaráznom, miért nem emelgethetem...


Képzeld: egy varratot bent hagyott a doki a hasamban...

Péntek este vettem észre.

Holnap felhívom, s megyek be hozzá...

11945. Milup2 (válaszként erre: 11942. - Kavicsné)
2012. febr. 26. 20:22

Jaj,. a várakozást én sem szeretem..

De hamar eljön az 5.-e, aztán a 6.-a, aztán a többi nap is majd gyorsan eltelik, s újra otthon lehetsz...:DDD


Gondolok ám rád ezerrel♥

11944. Rezeda63
2012. febr. 26. 16:39

Sziasztok!

Attól, hogy ennyire nagy a csönd remélem mindenki jól van:)))))

Üdv. Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook