Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12056. Kavicsné
2012. márc. 4. 17:04

Na lányok, mindent lerendeztem, minden startra kész. Bepakoltam, leírtam, kinek mi lesz a feladata, mire kell figyelni, mikorra mi van megbeszélve és kivel.


Azt hiszem, kicsit túlbiztosítottam az itthon maradókat :-)

12055. turkkati (válaszként erre: 12046. - Zsuzska1964)
2012. márc. 4. 16:25

Szia!

Nekem azóta sem kell síkosító. De ha kellene, megoldanánk, az legyen a legnagyobb bajunk!

Ne hallgass a szomszédasszonyra, csak riogatni akar!

2012. márc. 4. 16:04
Sziasztok lányok ! ma jöttem haza délelőtt nem mondom,hogy nem fáj de túl vagyok rajta:)remélem a szövettan is jó lesz már csak azért izgulok.(szerdán volt a műtét utána nagyon fájt az éjszaka is kemény volt pedig kaptam fájdalomcsillapítót dögivel a katétertől kész voltam alig vártam ,hogy kivegyék aztán másnap már sétálgattam naponta többször keveset de a felkelés lefekvés nagyon durva volt szombatra már elég jól mozogtam és mivel se lázam semmi nem volt ma hazaengedtek csüt .megyek varratszedésre ma egy kicsit túlzásba vittem a mozgást mert ugye az ember a (nő)ha hazakerül lát rögtön egy két tenni valót de most megyek lepihizek egy kicsit mert azért még gyenge vagyok ne féljetek a műtéttől mert igaz utána nem túl fényes de napról napra jobb és mi csajok erősek vagyunk mindenkinek kitartást és köszönöm a pozitív hozzászólásokat amit most olvastam nagyon jól esett ha bármi kérdés van írjatok szívesen válaszolok (este )jövök de most muszáj kicsit pihizni mert érzem,hogy elfáradtam csók Nektek :))
12053. Tete01 (válaszként erre: 12049. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 16:02

Szia!

Nagyon drukkolok Neked, szerdán megyek én is. Nem lesz semmi gond, gyorsan és szépen fogunk gyógyulni. Pár hét múlva csak rossz emlék lesz. Műtét után itt találkozunk és bátorítjuk a még előtte állókat.

12052. Ditke1968 (válaszként erre: 12049. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 15:26
Nagyon drukkolok neked, sikerülni fog biztosan:)))))))csak pozitívan gondolj rá.Engem tavaly 8órán át műtöttek, amikor betoltek a műtőbe, arra gondoltam, hogy mire kijövök minden jobb lesz, és jobb is lett:)
12051. Ditke1968
2012. márc. 4. 15:25
Még ami érdekelne, hogy ti mennyit adtatok a dokinak a műtétért, ha nem titok?Engem Kistarcsán fognak műteni, és magánúton megyek be, illetve akinél voltam ultrahangon, ő ott főorvos, és ő fog műteni.Mennyit kell feküdni?mert tavaly az agyműtétemnél majg megőrültem, mert 2 napig csak a hátamon tudtam feküdni:(
12050. Ditke1968 (válaszként erre: 12043. - Szofi99)
2012. márc. 4. 15:16

Szia Szofi!

Az konkrétan mit jelent?

12049. Kavicsné (válaszként erre: 12048. - Zsuzska1964)
2012. márc. 4. 15:13
Nagyműtét, igen. És minden rendben lesz. Kezdek bepakolni szerintem, amit eddig összekészítettem. Aztán hajrá holnap.
12048. Zsuzska1964 (válaszként erre: 12042. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 15:00

Szia!

Ne haragudj, hogy zavarlak, de nagyműtéted lesz? Én nyáron leszek 48, és 5 hete műtöttek. Ne félj, én a műtét után nnem is éreztem fájdalmat.. Szerintem itt mindenki küldi az erőt...

szia

Zsuzska

12047. szisziági (válaszként erre: 12042. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 14:54

Teljesen természetes hogy izgulsz,meg félsz,mindannyian így éreztünk. Az viszont sok előnyt jelent, hogy erről a fórumról tudod hogy mi vár rád,és mi lehet a legrosszabb...

Amikor túl vagy valamilyen kellemetlen dolgon pl.hashajtás akkor tegyél egy pipát -és dicsérd meg magad,hogy milyen ügyesen kibírtad,már nem sok van hátra. Igazából szerintem a műtét előtti nap a legrosszabb,mert nincs ami lekössön.A műtét után már mindig lesz amivel foglalkozz,leköt a fájdalom,utána meg a nővérek gondoskodnak a programokról..

Használd ki ma a szép időt,beszélgess valakivel más dolgokról amit majd egészségesen csinálsz stb.

Holnap meg tedd amit mondanak,ne engedd megijeszteni magad a kórházban sem!Mi leírtunk mindent ami történt velünk és mind itt vagyunk

Veletek gondolatban.

Várunk vissza,ügyes legyél!

12046. Zsuzska1964 (válaszként erre: 12034. - Turkkati)
2012. márc. 4. 14:43

Szia Kati!

Rezedának is írtam, hogy núgy vettem észre, hogy túl száraz vagyok. Eddig eléggé túlfűtött voltam, egy kis izgalom ért, és már éreztem hatását, viszont, most sajnos nem érzek olyan mértékű nedvesedést.Ez csak átmeneti vagy ez lesz, és akkor hozzá kellene szoknom a sikosító használatának gondolatához? Mert a fájdalommentes együttléthez a nedvesség is hozzátartozik.

szia

Zsuzska

12045. Zsuzska1964 (válaszként erre: 12033. - Rezeda63)
2012. márc. 4. 14:33

Szia Rezeda!

Tudod lehet, most kinevetsz, de én eddig, egy olyan nő voltam, aki eléggé túlfűtött volt, és könnyen izgalomba jött, ha a szexre gondolt. Soha nem kellett sikosító sem. Most úgy érzem, hogy túl száraz vagyok, és nem tudok annyira izgalomba jönni. Bár lehet, hogy ez csak lelki probléma, lehet, hogy túlságosan megijesztettek, és előre félek attól amitől nem kellene?

szia

Zsuzska

12044. rozsakrisz (válaszként erre: 12042. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 14:29
Tudom, hogy könnyű azt mondani, hogy ne izgulj, és éppen ezért: NE IZGULJ :) Minden rendben lesz, és csak magaddal foglalkozz, most Te vagy a legfontosabb!!! Addig is vigyázz Magadra!
12043. szofi99 (válaszként erre: 12040. - Ditke1968)
2012. márc. 4. 14:14

Szia ! Köszöntelek közöttünk. Nem adnak semmilyen tágitót ehhez a mütéthez. Itt az egyik legkellemetlenebb dolog a béltisztitás :(

A legjobbakat kivánom :) Judit

12042. Kavicsné (válaszként erre: 12041. - Rozsakrisz)
2012. márc. 4. 09:53

Könnyű azt mondani, hogy ne izguljak :-)

Telefonról remélem, be fogok tudni jelentkezni majd. :-)

Cuccomat már összeraktam, csak még nincs bepakolva. Azt majd este fogom csinálni.

12041. rozsakrisz (válaszként erre: 12039. - Kavicsné)
2012. márc. 4. 09:27
Szia! Ne izgulj, tudd, hogy gondolatban Veled vagyunk, és ezek után már csak jobb lehet :) Ezerrel szorítok Neked, és várlak vissza a pozitív élménybeszámolóval :) Puszi: Kriszta
12040. Ditke1968 (válaszként erre: 12038. - Krasiné)
2012. márc. 4. 08:03
De aranyos vagy, köszönöm:)egyedül ami kicsit bánt, hogy 6 hétig nem dolgozhatok.(tudjátok eléggé nagy kiesés anyagilag, ebben a rossz helyzetben.Hallottam arról, hogy előző este tágítót adnak, az állítólag nagyon fáj.Ez igaz?A legfuribb, hogy tényleg semmit nem érzek, mármint nem fáj semmim, és mégis ott van az a fránya daganat.Írjátok, hogy a műtét után jo a negro cukorka.Képzeljétek az előző hosszú műtétem után csak hánytam, de torok bajom nem volt.Remélem most sem lesz.
12039. Kavicsné (válaszként erre: 12037. - Szisziági)
2012. márc. 4. 07:33

De jó :-) Szeretem az ilyen kis egyezéseket :-) Kis pozitívum nekem :-)


Őszintén? Eléggé izgulok. De csak addig, amíg meg nem kapom majd a kórházi ágyamat. Holnap délre kell mennem.


Örülök, hogy most is összeszedtük, mi kell majd a kórházba. Ezek szerint másnak is tudtunk segíteni.

12038. krasiné (válaszként erre: 12035. - Ditke1968)
2012. márc. 4. 07:30
Szióka! Ne félj a műtéttől nagyon, mert kibírható. Másnap már fel kell kelned és sétálgatni kell. Onnét már rohamos lesz a gyógyulás, szinte óráról-órára javulsz. 6 hét a gyógyulási ideje, de valójában sokkal több, mert nagy hasi műtét. Nekem a dokim fél évet mondott. De nagyon virgoncnak érzem magam, ilyen szép időben. A kórházba a szokásos dolgokon kívűl vittem: nedvas törlőkendőt,sok wc. papírt,szívószálat,1/2 literes üveget szopókásat/mint a sportolóknak van/,kéztörlőt,bubi mentes ásványvizet,Negrót / a műtét utáni torok bajokra/,tisztasági betéte. Ennyi jut hirtelen eszembe, de majd kipótolják a csajok, ha lemaradt valami. A műtétet követő 5.napon engedtek haza, de nem szívesen, mert rossz volt a vérképem. De kikönyörögtem:) Tehát ha nincs semmi gond összesen 7 napig vagy benn. De kórházaktól és orvosoktól is függ. Kérdezzél nyugodtan válaszolunk rá. Ne idegeskedjél, írtad ettől sokkal keményebb műtéted is volt már sajnos!!!!!! Örülök neki, hogy a másik betegségből talpra álltál, ebből is felépülsz. Sokan imádkozunk érted és melletted állunk. Nem lesz semmi baj!!!! Puszi: Klári.
12037. szisziági (válaszként erre: 12016. - Kavicsné)
2012. márc. 3. 22:54

Szia Kavicsné Ági!

Én is Ági vagyok és március 15-én születtem:))

41 múltam egy nappal tavaly mikor megtudtam ,hogy milyen műtét vár rám..Azóta teljesen újjászülettem ,kívül belül:) A férjem is alátámasztja ezt a tényt..

Kívánom , hogy Te is minél hamarabb megélhesd ezt a jó érzést,szorítok a műtétedhez és a mihamarabbi gyógyulásodhoz!

A szülinapodra meglátod rendbe jössz!

Üdv : Ági

12036. turkkati
2012. márc. 3. 21:58

Az előző oldal 12003. hozzászólástól olvashatsz a kórházba vivendő dolgokról.

A gyógyulási idő hasi műtétnél általában 6 hét, de vannak, akik hamarabb felépültek.

Nem olyan nehéz a mozgás utána, bár az elején nem túl fürge az ember:)

Ne izgulj, ha van időd, olvasgass vissza az elejétől, de most is felteheted a kérdéseid, valaki biztos tud válaszolni rá.

12035. Ditke1968 (válaszként erre: 12030. - Krasiné)
2012. márc. 3. 21:38

Szia!

Olvastam az írásaid, gondolom kérdezek pár dolgot tőled.Nekem is lesz hasi műtétem, a méhem is sajnos ki kell venni, mert eléggé nagy a miómám.Képzeld viszont nekem semmi előjel nem volt, az üzemi orvosnak tűnt fel, hogy elég nagy a hasam.Amikor elmentem a nőgyógyászhoz, ő is meglepődött hogy semmi fájdalom, vérzés nem jelentkezett.Félek a műtéttől, mert azért csak egy hasi vágásról van szó.Gondolom utána lesznek fájdalmak.Tavaly áprilisban volt egy agydaganatom, 9 órás műtét volt, azóta rendbe jöttem, így nem is magától a műtéttől félek, hanem inkább megvisel.Miket kell bevinni a kórházba egy ilyen műtéthez?Mennyi ideig kell itthon lenni?Nehéz lesz mozogni utána?Olyan jó olvasni benneteket akik már túl vannak rajta.

12034. turkkati
2012. márc. 3. 18:19

Szia Zsuzska1964!

Csatlakozom Rezedához, bár 11 hónappal ezelőtt én is ezekkel a félelmekkel küzdöttem.

Igen, hasonlít a szüzesség elvesztéséhez, de csak az előtte lévő gátlások, félelmek miatt, és nem azért, mert olyan mértékben változott volna meg a testünk.

Ne félj! Adjátok meg a módját, fogd fel 2. nászéjszakaként:)

Szia:Kati

12033. Rezeda63 (válaszként erre: 12032. - Zsuzska1964)
2012. márc. 3. 18:12

Szia Zsuzska!

Igazán ne izgulj!!:))) Semmivel sem másabb mint szülés után az első együttlét. Legalább is nálam semmi gondot nem okozott. Nyilván ilyenkor óvatosabb az ember, no meg nem olyan "odaadó" a szex az első alkalommal egyik fél számára sem, de a második már szinte a régi. Én a saját tapasztalatomat írtam!:))))

Üdv. Rezeda

2012. márc. 3. 13:41

Sziaztok!

Már túl vagyok a műtéten, és most találtam erre az oldalra, ahol tényleg úgy látom nagyon sok jó tanáccsal láttátok el egymást..

Igaz én már 5 hete, hogy túl vagyok a nagyműtéten, de azért van bennem sok kétely és félsz...

Itt a házaséletre gondolok. 6 hét a tiltás, viszont szívesen vennék tapasztalatot.. Ismerősöm azt mondja, hogy nehéz lesz, rosszabb, mint a szüzesség elvesztése... Kicsit félek, de nem szeretnék félelemmel menni bele. Valaki meg tudná írni a műtét utáni első együttlét tényleg annyira rossz? Köszönöm segítségeteket

12031. krasiné (válaszként erre: 12021. - Eccerke)
2012. márc. 3. 09:07
Szia Eszti! Csak óvatosan tegyél-vegyél,mert baj lesz belőle. Csalóka dolog ez. Teljesen fittnek érzed nagad, de ez nagy műtét és hosszú a gyógyulási folyamat. Nem érzed, hogy bármi gond lenne, de később megbosszulja magát, ha nem figyelsz magadra. Próbálj meg pihengetni, saját magad és a kislányod végett is. Klári.
12030. krasiné (válaszként erre: 12029. - Tete01)
2012. márc. 3. 09:03
Szia! Mikor befüküdtem aznap már nem kaptunk semmi kaját.Délután hashajtózás, hüvely öblítés. Éjfélig lehetett inni, aztán már semmit. Reggel beöntés, borotválás,fürdés.Műtét másnapján szívószálon keresztül üres húslevest adtak. Csak folyadékot, bubi mentes vizet javasoltak, vagy teát. Én nagyon teás vagyok, így azt hozott a család, de adnak a kórházban is annyit, amennyit meg bírsz inni. Csak azt ehettem amit ott adtak. Én nem sokat ettem, mert nehezen álltam vissza a kajára. Nem volt étvágyam. De sokat ittam ez fontos és sok ivó joghurtot beburkoltam. Az jót tesz a beleknek. Előre ne koplalj, mert kell az erő a gyógyuláshoz. Egyél sok gyümölcsöt, töltsd fel magad vitaminnal. Szorítunk Neked is! Üdv: Klári.
12029. Tete01 (válaszként erre: 12024. - Kavicsné)
2012. márc. 3. 08:19
Szia!Jó, hogy ennyien segítenek, meg bátorítanak. Lesz két nap előnyöd, de majd igyekszem.Szerintetek enni mit és meddig szabad? Persze gondolom a műtét előtti napon már nem, de nekem már a keddel is gondom van. Csütörtökön műtenek.Úgy gondoltam már kedden is csak valami kis ivójoghurt lesz a lakoma. Vagy butaság már ennyivel előtte koplalni? Én is azon filózok, hogy jó nagy lesz a motyó, azt hiszik nyaralni jöttem.
12028. Judit6903
2012. márc. 3. 07:27
Igen, tényleg hasznos volt olyan dolgokkal foglalkozni, amik elterelték a figyelmemet. Én a telefonomon lévő képeket nézegettem, és arra gondoltam, hogy vannak és főleg lesznek még jó dolgok az életben:) De tény, hogy a műtét előtti izgulás sokkal rosszabb volt, mint utána a felépülés, az már megy pikk-pakk!
12027. szofi99 (válaszként erre: 12026. - Nagy49éva)
2012. márc. 3. 07:04
Sziasztok ! Igen a zene sokat segit, én is feltöltöttem a telefonom zenékkel. Érdekes módon olvasni nem igazán tudtam, csak inkább ujságot, könyvre nem tudtam odafigyelni. Vagy az altatás hatása miatt vagy azért mert tul nagy volt a nyüzsgés. A fülhallgató jó volt, mert ha nem akartam épen beszélgetni a szobatársammal bedugtam a fülem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook