Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 14. 21:05

Szia Ametiszt!

Könnyű nekünk vidámnak lenni, már túl vagyunk a sok nehézségen. Te még most vagy egy hetes műtött, az jó, hogy lelkileg nem viselt meg, nyilván a te lelked is rendben van, és jó a családi háttered. Ez gyógyulásunk alappillére. Olyat ne mondj kérlek, hogy nullának érzed magad, dehogy vagy az, nagy hasi műtéted volt, és most semmit nem tudsz csinálni. Mindannyian így voltunk, személy szerint nekem elég nehéz volt elejében elviselni, hogy három-négy ember ugrált körbe, és leste a kívánságaimat. Próbáltam időnként megmutatni, hogy milyen erős vagyok, utólag tudom, értelmetlenség. Most az a dolgod, hogy kímél magad, pihenj.

A tojás nekem is ott volt, nekem is bal oldalt, aztán egyszer elmúlt, de nagyon rossz érzés volt.

Most csak pihenj. élvezd ezt a kéretlen szabadságot, hat hét múlva Te is vidám leszel, ne félj. Ha visszagondolok, én nagyon elesett voltam ennyi idős műtötten. Bízza természetben, bízz Önmagadban, és higgyél nekünk. Üdv.

2010. jún. 14. 20:43

Sziasztok:))

Milyen vidámak vagytok ,én meg olyan nullának érzem magam...

Nem tudok semmit szinte csinálni,erősek a fájdalmaim és sehogy sem jó-fekve-ülve-állva:(((

Ráadásul most vettem észre hogy van egy tojásnyi púp a hasam bal felén a varrat felett,mi a túró?

Nem fáj...hehe legalább az nem:))

3697. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3695. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 20:33
Igen, csütörtökön megyek táppénzes felülvizsgálatra. Egy számomra még ismeretlen főorvos jön, és megítéli, hogy jogosan voltam-e táppénzen, illetve alkalmas vagyok-e már a munkára.Minden erőmmel azon vagyok, hogy alkalmasnak ítéljen. Hiányzik a munka,már túl vagyok ezen az egészen, testi problémám már tényleg csak annyi, hogy nem emelhetek nehezet. Olyan jó lenne az a szigorú rend, ami eddig meghatározta életem, az agyam ennyi idő után mintha kezdene ellaposodni, hiányzik a kihívás. Na jó, attól egy kicsit tartok, hogy 7-16-ig a számítógép előtt üljek, nem fogom-e elnyomni a hasam, de meg fogom oldani ezt is, mint minden mást. Csak a derekam jöjjön rendbe!
3696. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3685. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 19:47

Szia Edit!

Dehogy haragszom, gondoltam, hogy rengeteg a tennivalód.

Mégiscsak fel kellett vágni a hasad? A sebed miatt, nem szépen gyógyult?

Olvasgattam a cikkeidet, nagyon tetszenek.

Olyan jó lenne a vásárhelyi strandon összefutnunk.Most olvastam, lejjebb vitték a belépő árát.

Köszönöm, hogy ezt a fórumot megnyitottad, elindítottad, jól érzem itt magam, mindannyian sokat tanulhattunk a korábban műtöttektől. Hál ' Istennek, már a méheltávolításból adódó problémáim megszűntek, legalábbis a legégetőbbek, már csak azért vagyok itt, mert egy-két nagyon jó barátnőre tettem szert,és érdekel a hogylétük. A bajaimról nem tudok már beszélni, mivel nincsenek, egyre ritkábban leszek itt, csak csevegni ugrok be.

2010. jún. 14. 19:11

Szia Jucika!

Nagyon ügyes vagy,gondolom azért elfáradtál.Csütörtökön kell menned a házidokihoz?

A nőgyógyászom ajánlására az enyém simán kiírt júni.30.-ig.

Ritkábban tudok már jönni,kicsikémmel osztozunk a gépen.

Legyél jó,puszi:Timi

2010. jún. 14. 19:06

Szilvike,örülök,hogy jól bírtad a mai napot,szerdán talán már kellemesebb lesz az idő.Nálunk már lengedezik a szél,de még mindig nagyon meleg van.

Pihenj jól,puszi:Timi

3693. a0aecda338 (válaszként erre: 3692. - Emma*)
2010. jún. 14. 19:03

Szia Emma!

Még sokáig be fog keményedni a pocid,már egy kevés aktivitástól is.Meg tudod majd figyelni,hogy reggel felkelés után puha,olyan könnyű,mint ha nem is lenne hasad,néhány óra elteltével elkezd feszülni és keményedni.

Valószínű,hogy ilyen a gyógyulási folyamat,mert szinte mindannyiunknál így zajlott.

Öt hét után mentem először dolgozni,még akkor is olyan lett rövid idő után,mintha mázsás súlyt cipelnék,ami lent akar kiszakadni belőlem.

Hosszú ez a folyamat,bármennyire erősnek hisszük magunkat,a szervezetünk kéri a pihenést.

Legyél türelmes és vigyázz magadra!

Puszi:Timi

3692. Emma* (válaszként erre: 3690. - 289fab1d6b)
2010. jún. 14. 18:52

Hőemelkedésem egyáltalán nincsen. Már a szúrás is elmúlt, csak kemény, mint a kő.

Mi az a jégzselé?

3691. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3689. - 289fab1d6b)
2010. jún. 14. 18:16

Szia Szilvi!

Sokat gondoltam ma rád, féltettelek a munkától, hogy nehéz lesz Neked. Örömmel olvasom, hogy rendben vagy. Holnap aludj sokáig. Ma meghajtottam én is magam, ágyneműt cseréltem, mostam, teregettem, behajtogattam, vacsorát főztem, fájós derekam ellenére. Belegondolok, hogy jövő héten nekem is indul a verkli....és mindezt munka után kell megcsinálni....most is éreztem a hasam. Holnapután hét hetes leszek, bízom a természetben, hogy jövő hétig még nagyon sokat gyógyít a testemen. Hisz ez egy csoda, hogy néhány hete még szinte magatehetetlen voltam, most meg ellátom a családomat, még ha kicsi segítséggel is.

Szilvike, feltétlenül írd meg, hogy mikor láthatunk Téged a tévében. Ugyanúgy várom, mint Te a könyvem kiadását:):):) Puszika

3690. 289fab1d6b (válaszként erre: 3672. - Emma*)
2010. jún. 14. 16:57

Amit leírtál tüneteket, olyan mint nekem volt, amikor begyulladt a sebkörnyéki szövet. Hőemelkedésed nincs? Próbáld meg óvatosan jegelni. Jégzselét nejlonba, aztán vászonkendőbe, 10 perc jegelés, 30 perc szünet, nehogy megfázzon a hólyagod

Ha nem javul, orvosnak megmutatni.

2010. jún. 14. 16:52

Sziasztok lányok!Nemrég jöttem meg, éppen csak legurítottam egy kávét, már jöttem is hozzátok. Az első nap nem volt olyan vészes, mint amire számítottam, szerencsére hűlt egy kicsit a levegő, de azért izzadtam rendesen, mert folyamatosan ment a szárítógép is. Mondjuk a mai nap nem mérvadó, ma csak vasaltam, és azt meg imádok. Holnap itthon vagyok, aztán szerdán bele a mély vízbe. Nem érzem magam fáradtabbnak, mint általában.

Jucika, örülök, hogy jobban vagy, csak így tovább.

Mindenkinek puszi, majd még jövök.

3688. 4ab67f870d (válaszként erre: 3687. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 14:28
Nem baj az, ha jól érzed magad a bőrödben :-)) Amúgy nem a műtét miatt fogytam, hanem a napi stressz meg az idióta evési szokásaim miatt (reggel semmi, délben 1/3 adag főfogás, aztán este hatkor jól bekajálok (1 szendvics). Délután mint a nyúl, rágcsálok valami zöldet, gyümölcsöt. Nem direkt, egyszerűen így jön ki. Na ez, meg az ideg... Lehet, szabadalmaztatom, nesze neked, updatenorbi ;-)
3687. a0aecda338 (válaszként erre: 3686. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 14:21

De jó neked,a fogyásra gondoltam.Nekem ez már lehet,hogy soha nem jön össze,a műtét óta sajna 4 kilót híztam,mindig éhes vagyok.

Azért felhúzom ám a bikinimet,igaz,hogy körbe vagyok párnázva,ez van,ezt kell szeretni.

2010. jún. 14. 13:56
Ja, látom már a karszalagot. El is felejtettem. Amikor megvettük a belépőt, kaptuk :-) A kép óta fogytam 7 kilót, mihelyt lesz új képem, felrakom. A hurkámat a bikini alsó rejti jótékonyan, direkt ilyen szabásút vettem.
3685. 4ab67f870d (válaszként erre: 3683. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 14. 13:53
Jucika, bocs, hogy nem írtam a leveledre, de én elég eklektikusan vagyok itt, időhiányból kifolyólag. Ne vedd magadra! :-)
3684. 4ab67f870d (válaszként erre: 3681. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 13:51
Egyfolyt azon agyalok, milyen képet nézel... Biztos én vagyok rajta?????? Karszalag?? Motoros találkozó?? A Magyar Ufószövetség elnökségijén voltunk, vagyis az, akivel voltunk, én még túl nyűgös voltam, hogy két órás pofavizitet végigüljek. :-)) A műtét évében én sem szerettem a meleget, de majd meglátod, jövőre meg sem kottyan majd, tapasztalat ez is ;-) A Szelidi-tó nagyon tetszett, csak az fájt, hogy nem mehettem bele. Egyrészt a seb miatt, másrészt meg előtte két nappal egy cipő mindkét lábamat véresre törte :-( Amúgy egy született víziborjú vagyok, szóval a kényszerű távolságtartási "végzés" csak fokozta kínjaimat. Egyszer szeretnék visszamenni, és legalább félig belefulladni :-)) Vicc volt, csak valszeg egész nap nem jönnék ki. A hódmezővásárhelyi strandra járunk át nyaranta, ami nagyon kulturált és tiszta, ott szoktam mindezt kiélni, amúgy élővíz közelébe nagyon ritkán jutok. Te mázlista vagy, hogy néha ott lakhatsz...
3683. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3680. - Rezeda63)
2010. jún. 14. 12:29

Megnéztem az adatlapod, dehogy volt fáradtság, ne légy csacsi.Olyan jó, hogy töltöttél fel képeket, örömmel nézegettem, hallod, te letagadhatnál jó pár évet, nagyon csinos vagy.

Látom gyerekek között töltöd napjaid, ez fiatalon tartja az embert. Amikor itt van a húgom kisfia, én egy másik dimenzióban élek, millió örömet találok benne.

És be kell látnom, hogy a képeidről tényleg nem egy savanyú ember néz vissza rám, kedves a tekinteted. Micsoda kettősség:):):)

3682. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3679. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 11:59

Szia!

A csontkovács rengeteget segített, már legalább járni tudok, a hajolás helyett meg guggolok. Nagyon kellemes a személye is, a felesége is, szeretem az ilyen pozitív embereket, olyan ritkaság. Még kétszer megyek, nagyon ügyes, a Kovács András tanítványa.

Olvastalak, jót lazítottál Te is a hétvégén, örülök neki. Vasárnapunk nagyon kellemes volt. Mi is bográcsoltunk a cseresznyefa alatt, megfőztük a harcsapaprikást, hozzá tárcsán túrós csuszát. Vő-jelöltem készített koktélt, közben azt kortyolgattuk, kaja után jégkrémezés, huh, mint a királyok.......No meg mint a bohócok.....Közvetlen szomszédok mit gondolhatnak, hogy mit bírunk örökké hahotázni?

Szilvire sokat gondolok, nagyon nehéz lehet neki egész nap vasalni. Várom, hogy beszámoljon.

Ibi......ez a meleg csak nehezít az amúgy is nehéz helyzeten. Látod, mi ebben is szerencsések vagyunk, hogy mikor téged és engem műtöttek, nem volt ilyen kutya meleg. Küldök neki pozitív energiát.

3681. a0aecda338 (válaszként erre: 3675. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 11:41

Motoros találkozón voltatok?A karszalagodból erre következtettem.

Eddig én is szerettem a nagy meleget,de a műtét óta nagyon nehezen viselem,de fázni sem szeretek.

Szelidi-tavat imádom,az a tervünk,ha már nem dolgozunk,akkor tavasztól őszig ott fogunk lakni,csak télre jövünk haza.

Addig még van jó néhány évünk.

3680. Rezeda63 (válaszként erre: 3678. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 14. 11:32

Szia Jucika!

Már az első mondatokból leszűrtem, hogy ez egy enyhe célzás, a végére megállapítottam, hogy közel sem az. Nem veszem magamra, mert egyáltalán nem érzem jellemzőnek rám. Az hogy Te Nekem túl sok vagy az a Te és az Én eltérő személyiségemnek köszönhető. Én nem vagyok egy középpontba mindenáron törekvő ember, és "vicces" sem vagyok abban az értelemben ahogyan Te, de egy ilyen fórumon azt hiszem mindkettőnknek helye van. Sőt tovább megyek tolerálnunk illik a másik hibáját. Addig a percig amíg Te nem próbáltál Úgymond kioktatni egy olyan stílusban ami nem illő egy ilyen fórumon Én egy szóval sem bántottalak. (Egyébként a Timivel már mi tisztáztuk a dolgot, remélem maradandó harag nélkül) És ha veszed a fáradságot és megnézed az adatlapomat, igenis rá fogsz jönni, hogy nem vagyok besavanyodott, irígy ember csak más dolgoknak tudok örülni mint Te. Az meg hogy a betegségem letaglózott ezt egy percig sem tagadtam, de az vesse rám az első követ akit nem. Ezen a fórumon sokféle véleménynek meg kell férnie egymás melett, nem azért van hogy egyet kelljen értenünk mindenben. Egyébként ha Te a rosszat is jóra tudod fordítani akkor végképp nem értem ezeket a sorokat. Örülj neki hogy Te ilyen vagy, vagy el tudod hitetni magaddal és másokkal hogy ilyen vagy.

Ezzel részemről a vitát befejeztem.

És a rezeda igenis jó illatú virág:):) De kinek tetszik kinek nem !!!!!!!:):):)

3679. a0aecda338 (válaszként erre: 3678. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 14. 11:31

Szia Jucika!

Nagyon örülök,hogy megjöttél,maradj mindig vidám,jókedvű.Ha tele vagy energiával az a környezetednek és magadnak is csak jó lehet.

Segített a csontkovács,könnyebben mozogsz,vannak még fájdalmaid?

Szilvike ma kezdett dolgozni,nem lehet könnyű ebben a nagy melegben egész nap vasalni,biztosan nagyon el lesz fáradva mire hazaér.

Pihentesd a derekad,de azért a fórumra is gyere,kell nekünk az optimizmusod,az energiádra most Ibinek van szüksége.

Puszi

2010. jún. 14. 11:04

Itt vagyok Timi, köszönöm, hogy aggódsz értem. Hétvégén csontkovácshoz kellett mennem a derekam miatt, iszonyú fájdalmaim voltak.

Amíg a kezelésre várakoztam, beszélgettem a csontkovács feleségével.Bölcs, megfontolt asszony. Ő is ilyen energikus, optimista felfogású, mint én.

Régóta sejtek egy dolgot, ez az asszony ki is mondta, rávilágított a sejtéseimre.

Valahogy így mondta:

Beteg világot élünk, teli sok lelkileg beteg, pesszimista, magának problémát kereső emberrel.Meg vannak keseredve, érzelmeik sivárak,illetve negatív töltésűek. Humorérzék zéró,fő téma a problémák taglalása,elmegy az élet mellettük, és nem veszik észre az apró csodákat, saját örömük sincs, nemhogy a másénak tudnának örülni.

És ha ilyen emberek találkoznak egy tőlük merőben eltérővel, csak néznek értetlenül. Nem értik, hogy a boldog embernek hogy van meg a képessége, hogy a rossznak is lássa a jó oldalát, és ne csak a panasz dőljön belőle.

A mai világban a jó hír nem hír. Csak a rossznak van hírértéke. Egy jókedélyű ember előtt csak állnak, és azt gondolják: " Mi a fenét nevet ez mindig, minek tud ez megint örülni?"

És az értetlenség egyfajta irigységet vált ki a megkeseredett emberből. Az irigység érzése magának az irigynek rossz, és egy idő után mikor már nagyon szenved saját magától, elkezdi Őt irritálni a boldog, kiegyensúlyozott ember személye. Számára ez már túl sok, dehogy akar szenvedni,nem tudja mit kezdjen mások örömével, feldolgozni képtelen.

Meséltem én is, hogy fórumozok Veletek. Elmeséltem, hogy az egyik sorstársam megírta nekem, hogy személyem irritáló, és túl sok vagyok neki. Megnyugtatott, ne foglalkozzak az ilyenekkel. Az hogy olyan vagyok, hogy a rosszat is jóra fordítom, mindenben örömet találok, az nekem jó, ha másnak rossz, arról nem én tehetek. Az, hogy jókat tudok nevetni, de saját magamon a legjobbat, ez tényleg irigységre adhat okot.

És ez annyira bosszantó lehet, aki lent van,annak azt jelentheti, hogy még egyet rúgtam rajta, hogy még lejjebb kerüljön.

Azt is elmondtam, hogy sajnálom a sorstársunkat, hogy egy szikrányit sem tudott átvenni a jókedélyemből.

Viszont nem tudom leírni, hogy mennyire HÁLÁS vagyok neki, hogy felvetette a dolgot, így csokorba tudtam szedni a gondolataimat, és nemcsak sejtésként léteznek már a fejemben. És a rosszból már megint a jót szakítottam, a negatív energiákat pozitívvá alakítottam, a saját magam javára.

Ez már megint nagyon irritáló lehet.........

Szívem minden szeretetével üdvözlök minden kedves sorstársamat az én rezeda-illatú falumból.

3677. 4ab67f870d (válaszként erre: 3676. - Rezeda63)
2010. jún. 14. 10:32
Nem árt. Biztosan nem lesz semmi baj, de nyugodtabb leszel egy negatív eredménnyel a kezedben :-))
3676. Rezeda63 (válaszként erre: 3673. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 10:01

Szia!

Lehet, hogy nekem is el kellene mennem egy mamográfiára, már csak azért hogy megnyugodjak.

Köszi: Rezeda

3675. 4ab67f870d (válaszként erre: 3670. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 10:01

Nem nyaralás volt az, csak egy egynapos út :-)) És hidd el, bár az emlék (a hely emléke) szép, baromságot csináltam. De hát én mindig is hajlamos voltam túlvállalni magam :-S A hurka most is megvan, kb. ujjnyi "perem" a varrat felett, szerintem ez már a részem marad, de ennél nagyobb bajom soha ne legyen :-)) egy normál női alsó eltakarja, egyáltalán nem zavaró.

Próbálok gyakrabban jönni, de akkor szorítsatok nekem kánikuláért, mert 28 fok alatt testileg-lelkileg hibernált állapotban vagyok :-S

3674. Rezeda63 (válaszként erre: 3671. - a0aecda338)
2010. jún. 14. 09:59

Szia Timi!

Én is gondoltam rá, de Ő nem dolgozik osztályon, csak műtőben, onnan meg kivárni egy napba is telhet. A másik, hogy mindenképpen muszály vele beszélnem mielőtt elindulok, mert Én Tiszavasváriban lakom, és Ő Debrecenben dolgozik.

Az cirka 70km oda-vissza 140. De az lesz, hogy mindenképpen megpróbálom felhívni, de akkor tuti a magánrendelőjébe hív, de nem is a fizetés a baj, hanem az, hogy az megint egy örökkévalóság. Van úgy (főleg nyáron) hogy még este 10-kor rendel. És most ehhez annyira nincs kedvem. Ezért dilemmázom.

De kösz: Rezeda

3673. 4ab67f870d (válaszként erre: 3669. - Rezeda63)
2010. jún. 14. 09:56
Nekem mindig ilyen volt a mellem - göbös és csomós -, de valóban "durvább" kicsit a műtét óta. Most voltam mammográfián és mell ultrahangon, és bár nem találtak semmit, évente kell mennem. Szóval szerintem nyugodj meg, nem lesz baj, de nem árt, ha megnézeted.
3672. Emma*
2010. jún. 14. 09:44

Sziasztok!

Most nagyon jó ez a kis hűvös. Próbáltam aludni, de nem ment, pedig éjjel nagyon rosszul aludtam. 2x is arra ébredtem, hogy iszonyú hányingerem van.

Felhívtam az orvosom, hogy senki nem tudja itt felírni a Faxiparine-t, meg is lepődött. Holnap a testvéremnek be kell menni az osztályra, ahol a recept várja. Jó nagy tortura az egész.:-(((

Nekem most nagyon feszül a seb körül, a seb feletti rész meleg is. Mitől lehet ez?

Most nézem az órát!:-))) Még 10 perc volt hátra ekkor 2 héttel ezelőtt a műtőben.:-)))

3671. a0aecda338 (válaszként erre: 3669. - Rezeda63)
2010. jún. 14. 09:32

Szia Rezeda!

Nekem nem maradtak petefészkek,nem tudom,hogy okozhatnak e ilyen tüneteket.Lehet,hogy egyszerűbb lenne,ha bemennél az orvosodhoz az osztályra,nem ártana ha látna.Nem hiszem,hogy jól van ez így.

Puszi:Timi

2010. jún. 14. 09:26

Szia Alie!

Hát Te nagyon bátor voltál,hogy már három héttel műtét után nyaraltál.

Neked hurka sem volta seb fölött?Teljesen laposnak látom a hasadat.

Puszi,gyere gyakrabban.

Timi

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook