Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

6963. Neskee
2010. nov. 16. 18:40

Szia bbbogi!

Azt hitttem már nem is jössz ide mint aki már teljesen meggyógyult és már mindent el is felejtett. Nekem már éjszaka nincs váladékozás, már nem kell betét éjszakára nappal egy nagyon-nagyon pici van talán 1-2 nap és elmúlik de jó sokáig tartott neked és nekem is, a csökkenés is napokig eltartott. Szerdán leszek 3 hetes műtött. Én is jól bírom magam de a hosszabb út hamar elfáraszt. Újból szokni kell mindent, boltot stb. de ahová már másodszor megyek olyan mint régen, szokni kell az életet. Már nagyon vágyok dolgozni igaz én szellemi munkát végzek de nálunk is sokat kell cipelni. Iratokra gondolok. Szerintem 1-2 hét és már nagyon mennék. Pedig itthon kímélnek és szeretek is itthon lenni de a hosszú itthonlét nekem büntetés. Neked nem nagyobb a hasad? Én úgy veszem észre mintha nagy lenne olyan puffadtabb. Egyébként szép a seb olyan már mint egy vonal.

Nekem is nehezebb volt az ágyra lefeküdni mert az itthoni alacsonyabb de pár nap és könnyebb volt a wc-re leülni és felállni is. Azt mondta az orvos, 6 hét után már mindent lehet cipelni ami nem megerőltető és bírunk.

Aki műtét előtt áll bátorságot kívánok és ne nagyon izguljon mert túl lesz rajta és mindig könnyebb lesz. Persze most már könnyű ezt mondani.

6962. Ggica63
2010. nov. 16. 17:49

Sziasztok!

Holnap reggel megyek megbeszélni a műtétet a kórházba. Lehet hogy bent is tartanak, mert nagyon vérzek a gyógykaparás ellenére is. Már nem nagyon van erőm.

Mindenkinek gyógyulást kívánok, majd jövök.

6961. Rezeda63 (válaszként erre: 6957. - Saci-maci)
2010. nov. 16. 17:00

Szia Saci!

Te nagyon alapos vagy és mindenre gondolsz, ebből arra következtetek, hogy sokat jár az agyad a műtét körül. Valóban jobb lenne ha már túl lennél rajta.

A kérdéseidre a válasz:

-Nekem nem volt alacsony az ágy, mert un cardó ágyunk van és ez magasságát tekintve a pont ideális magasságú, tehát kényelmes volt ráülni és feküdni is.

-A WC? A leülés felállás az ment, csak a produktum nem ment olyan simán eleinte:))))

-Nekem az öltözéssel nem volt gondom, lehet azért mert hüvelyi műtött voltam.

-Szerintem a szex az utolsó napon is lehetséges, de csak óvszerrel, mert hát magunk között szólva az éles dolog után másnap van egy kis kellemetlen illatú folyásod, az meg nem túl szerencsés, legalább is engem feszélyezne.

Üdv Eda

6960. bbbogi
2010. nov. 16. 15:17

Szia Neskee !

Hogy vagy mivel telnek a napjaid?Úgy néz ki már

nem annyira vérzek remélem minden helyreáll.Csinálgatok itthon ezt-azt de még hamar elfáradok.Te vissza fogsz tudni menni dolgozni 6

hét után?Én fizikai munkát végzek elég sokat kell

cipelni nem tudom hogy fogom bírni?

Jobbulást!

6959. Saci-maci (válaszként erre: 6958. - Szofi99)
2010. nov. 16. 15:13

Szia Judit!

Köszi a válaszokat.

Amúgy nem pont a védekezés kérdésére gondoltam, hanem arra, hogy mikor lehet legutóljára - még méhhel-mindennel megléve- a műtét előtt. Vagy inkább, már mikor (pl. min 2 nappal előtte,) már ne legyen ilyen aktus.

Az ágyat, Wc használatot meg a hasi vágás- hasizom kímélés miatt kérdeztem.

Kellemes napot.

Szia.

6958. szofi99 (válaszként erre: 6957. - Saci-maci)
2010. nov. 16. 14:27

Szia Saci!

Hát jót mosolyogtam a kérdéseiden, ne haragudj :):) Te aztán mindenre kiterjedően tájékozódsz. Majd azért ne lepődj meg, ha veled mégsem ugy történik minden mint ahogy leirtuk. Mert ahány kórház, és ahány ember, mind más eset.

Tehát a válaszok : Az ágyam alacsonyabb volt itthon mint a kórházban, és még a belső fal melletti helyemre be is kellett másznom, de megérte, mert itthon voltam...

Nem kell megmagasitani, meg kell találni a megfelelő poziturát hogy ne fájjon- nagyon a varrat.

Gondolj bele , szülés után sem kellemes a gátmetszés varrata, mégis elintéztük a wc ügyeket is, mert muszáj volt, és még ülni is ültünk valahogy ... öltözködni is simán tudnunk....

Az együtléttel kapcsolatban- hát számolj- bár a teherbeesés lehetősége a miómákkal- elég kevés esélye lehet, de kérdezd meg az orvosodat, vagy védekezz...

Üdv: Judit

6957. Saci-maci
2010. nov. 16. 11:00

Helló Lányok!

Ilyen gyönyörű napsütésben, kellemes időben mindenki jobban gyógyul majd, meglátjátok! ha tehetitek kicsit menjetek ki a lakásból. Persze, csak amennyit bírtok! :-))

Kérdeznék is, ha lehet...

- Műtét után hazakerülve nem volt alacsony az ágyatok? és nehéz róla a felkelés? Mit csináltatok vele? megmagasítottátok valahogy? hogyan?

- Wc.re menés??? Ráülés-felállás, az hogy ment?

- és a bugyi-nadrág felvétel, cipőbekötés?

- és mit gondoltok, műtétre bevonulás előtt mikor lehet az utolsó együttlét a párommal? (és gumi nélkül, szabad utat engedve a testnedveknek???)

bevonuláskor is volt nektek nőgyógy. vizsgálat? )

Kellemes napot mindenkinek, és gyógyúlást a lábadozóknak! (du.-ra már kisbéka is túl lesz rajta. ...Irigyelem is, meg nem is...(igen,mert már ma túl lesz rajta, és nem irigylem, mert ez igen komoly műtét.)

üdv. mindenkinek.

6956. hjaniko (válaszként erre: 6955. - Szofi99)
2010. nov. 16. 08:44

A kérdésre a válasz igen, részletezni nem akarnám:)

Nagyon köszönöm a bátorítást és a jókívánságot, Neked is minden jót, kedves Szofi!

6955. szofi99 (válaszként erre: 6954. - Hjaniko)
2010. nov. 16. 08:13

Szia Anikó !

Előbb utóbb jobban leszel, és a gyógyulás is jobb a napfényben :):)

A dunsztolástól jön kifelé is valami?

Kivánom legjobbakat !

6954. hjaniko
2010. nov. 16. 08:04

Sziasztok!

Tényleg gyönyörű napok járják...a sors fintora, hogy én meg itt vegetálgatok közben:) Amikor elmentünk az antibiotikumot kiváltani, kocsival mentünk egész sokáig, alig kellett gyalogolnom, a nap hét ágra sütött, én meg úgy éreztem, mintha álmodnám az egészet és szivaccsal lennének kitömve a lábaim...

Remélem, visszanyerem majd az erőnlétemet és élvezhetem az életet úgy, mint korábban...

Ma megyek vissza délelőtt a kórházba, nem tudom, mennyire lesznek megelégedve javulásommal? Kezdem unni a dunsztolódást:(

Kisbekának én is szorítok, már tudom, kb. mi vár rá...!

6953. szofi99
2010. nov. 16. 07:25

Sziasztok!

Hogy vagytok ebben a mediterrán tipusu késő kellemes őszi időben? Fantasztikus időjárás nem??

Szép napot mindenkinek !:):)

6952. Imisz
2010. nov. 15. 13:41

Sziasztok lánykák!

csak bekukk, ma egész nap mosok-teregetek.

Minden lábadozónak mielőbbi gyógyulást! Anikó csak kezelgesd magad! Én is ezt választottam volna. Na meg ott a kórházban is ugyanezt teszik, semmivel sem többet.

Remélem használ a dunszt! Én is annak hívom.

Kisbeka ma ment be, holnap szorítsunk neki!

megyek is, lejárt az utolsó program, az első meg valószínű meg is száradt.

Puszi mindenkinek: Szimi

6951. hjaniko
2010. nov. 15. 09:42
Köszönöm, megyek is, lepihenek kicsit:) Szép napot Mindenkinek!
6950. szofi99 (válaszként erre: 6948. - Hjaniko)
2010. nov. 15. 09:30

Szia Anikó !

Örülök hogy "látlak" !:):) Párakötés?? - én inkább hütöttem volna. Mielőbbi jobbulást,és sok-sok pihi .... :)

6949. Saci-maci (válaszként erre: 6948. - Hjaniko)
2010. nov. 15. 09:25

Szia Aniko!

Naná, ha már választani lehet, inkább otthon, mint a fránya kórházban!!! :-))

Csakhogy elmentél a dokihoz megmutatni, hogy nem minden okés. Hogy hatott a dunsztolás, és az antibiotikum? Jobban vagy már? (Remélem, igen. )

Vigyázz magadra, pihengess.

Üdv: Saci

6948. hjaniko (válaszként erre: 6940. - Szofi99)
2010. nov. 15. 08:15

Kedves Szofi és Imisz!

Köszönöm, hogy aggódtatok értem, bevallom, jólesett:)

Kaptam antibiotikumot és Ftorocort kenőcsöt, na meg párakötést kell alkalmaznom (én dunsztnak mondom), hogy kiszívja belőlem, ami nem odavaló.

választhattam, benn maradok-e a kórházban, vagy itthon kezelem magam és visszamegyek kedden - a választ szerintem könnyű kitalálni -hazajöttem.

6947. szofi99
2010. nov. 15. 07:29

Sziasztok!

Ki hogy érzi magát ma reggel ??? :)):)

6946. Imisz (válaszként erre: 6945. - C39c51eafe)
2010. nov. 14. 14:11
Igen, tudom milyen a húslé, csak olyan jót mosolyogtam magamban...erre a vérzés-váladékozásre nem hallottam még. Olyan találó.
6945. c39c51eafe (válaszként erre: 6944. - Imisz)
2010. nov. 14. 13:10
Én igen. Én hallottam. Ne piros vérre gondolj. Szoktatok mondjuk disznót vágni??? No mikor kicsepeg a friss húsból az a rózsaszínes lé, na az a húslé.
6944. Imisz
2010. nov. 14. 10:15
"húslé"na még ezt az elnevezést sem hallottam:))
6943. bbbogi
2010. nov. 13. 19:05

Sziasztok!

Nem olyan erős a vérzésem mint az elején de

tegnap fürdés után felvettem a köntöst és éreztem

hogy csurog a vér a lábamon.Azt mondta az orvos

hogy "húslé".Remélem hamarosan megszünik.

Köszönöm a jótanácsokat!Mindenkinek jobbulást.

6942. szofi99 (válaszként erre: 6931. - Kisbeka1)
2010. nov. 13. 18:44

Szia !

Nagyon helyesek a lánykáid :):) Hu, ez a p4-es ez már komoly. Nemsokára tulleszel rajta, gondolom lelkileg is megviselt ez az eredmény. puszi

6941. szofi99 (válaszként erre: 6936. - Bbbogi)
2010. nov. 13. 18:42

Szia Bogi!

Szerintem szép lassan óvatosan sok mindent meg lehet csinálni, kivéve az emelgetéseket, és hajlongásokat :)

Én ugy vasaltam, hogy a hasamra kötöttem egy sálat- mert ugy éreztem, hogy lötyög - és mikor már eluntam az állást, abba hagytam. Eltartott egy napig :):)

Főzni is lehet egyszerübbeket, amivel nem kell ott állni egy fél napig. :)

6940. szofi99 (válaszként erre: 6933. - Hjaniko)
2010. nov. 13. 18:36

Szia Anikó !

Ó, erőszakosabbnak kellett volna lennem és azonnal orvoshoz vinni :)) Gyulladás után hegesebben gyógyul minden. Remélem hamar hatnak majd a szerek amit kapsz rá!

Ez most mindenkinek figyelmeztetés !:)

6939. Imisz
2010. nov. 13. 13:08
Ilyenkor jön rá az ember mennyi mindenhez használjuk a hasizmot. Amit normál esetben észre sem veszünk. Tehát érezni fogod, hogy mit tudsz vagy nem tudsz csinálni. Amiben nem vagy biztos, inkább meg se próbáld!
6938. Imisz
2010. nov. 13. 13:05

Bogi!

Vérzel vagy csak váladékozol? A váladék normális szerintem, legalábbis nekem azt mondta a doki eltarthat akár 6 hétig is. De ha friss vér lett volna vissza kellett volna menni.

Ha muszáj egyedül lenned akkor meg kell oldanod a dolgokat, de próbáljátok úgy, hogy ne emelj! Pl. teregetésnél férjed viszi a kosarat, te csak teregetsz. Ezt ti tudjátok, hogy munka előtt vagy utánra kell időzíteni. Főzésnél pl. a vizet poharanként öntsd az edénybe, véletlenül se teli vízzel emelgess! Szóval valószínű előző nap meg kell tervezni a másnapi teendőket, hogy könnyebb legyen neked. És pihenj sokat közben, ülve pucolod a zöldséget, ne állj sokat a tűzhely előtt, olyat főzz amit nem kell őrizni.

Más ötletem most nincs hirtelen.

De boldogulni fogsz, biztosan.

6937. Neskee
2010. nov. 13. 10:36

Sziasztok!

Bbogi! Nem is csökken a vérzés? Nekem már éjszaka nincs nappal meg már alig van elég híg váladékozás. Én már ma felöltöztem, óvatosan kiterítettem a ruhákat. Mosogatok azt mondta az orvos, 2 hét után lehet 1 liter tejet cipelni. Nekem is húzódik a hasam, olyan mintha szűk ruhát vettem volna fel és nem fér el a hasam benne. De azért már egyre könnyebb. Azért pihenj és ne idegeskedj!

6936. bbbogi
2010. nov. 13. 09:55

Sziasztok!

Sajnos még mindig vérzek lassan 3 hete már nagyon

nehezen viselem.A férjem műtét után 2 hétig itthon

volt velem de hétfőn már megy vissza dolgozni.

Szeretném megtkérdezni hogy mi az amit csinálhatok?Néha úgy érzem hogy mindent tudnék igaz a hasam még fáj de azt sem szeretném hogy baj

legyen.Köszönöm!

6935. Imisz (válaszként erre: 6932. - Kisbeka1)
2010. nov. 13. 08:11

Hát akkor az 5-6 nap biztos kinéz, de az a lényeg, hogy jó helyen leszel és hidd el egy nappal sem tartanak tovább bent, mint szükséges.

Ha bármi kérdésed van addig, csak mondd bátran! Nincs már sok időd, mindjárt hétfő.

És várunk vissza elmesélni mindent!

Szia: Szimi

6934. Imisz
2010. nov. 13. 08:06

Jó reggelt mindenkinek!

Látom Anikó, nem tudsz aludni...

Szurkolunk neked, remélhetőleg kapsz valami antibogyót és nem kell ott maradni. Mert hát gyógyszert otthon is tudsz szedni, azon kívül meg mit csinálnának? Persze lehet, van nekik valami gyógymódjuk...

feltétlenül írd meg, mi volt!

Szimi

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook