Méhcsípés (beszélgetős fórum)


2015. jún. 24. 12:03
csak ha alelrgiád van a méh csípéstől nem a dudor a kezeden
2015. jún. 24. 01:01
A Calcimusc az ilyen injekció. Ezt ittam, de nem pár perc múlva múlt el, hanem 4 nap múlva.
2015. jún. 23. 10:19
A gyógyszertárban lehet kapni kalcium injekciot azt kell 2dl vízben feloldani és meginni . Pár perc múlva elmúlik.
2015. jún. 23. 09:32
Nem allergia volt, csak olyan szerencsétlenül csípett meg, hogy pici idegszálat is ért. Ez€rt is alakult ki az a fájdalmas csomó a felkaromban. De el últ már, és az ujjam is a régi, már csak a szúrás helye viszket és már a körmöm sem fáj. Calcimusc szedését követő másnap már nem volt bedagadva a kézfejem, aztán szépen "eresztett" le az ujjam is. De tényleg nem allergia volt!:)
23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 17. 21:37
Ezt ki mondta, hogy nem allergia? Orvos?
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 17. 21:35
Ne hülyéskedj, legalább hívj fel egy orvost! Ez nem normális reakció!!!
2015. jún. 16. 22:33
Na, hát túl vagyok már 2 Calcimuscon, eddigi fejlemény annyi, hogy most már kezd dagadni a kézfejem és a körmöm is lila már. VISZONT nem allergia, csak kicsit sok méreg jutott az ujjamba! :D :D És délután még úgy gondoltam, hogy már nem képes tovább dagadni az ujjam, pedig nagyon is képes.
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 16. 20:58
Lehet hogy holnapra még nem. De egy átlagos méhcsípés ilyen.
2015. jún. 16. 13:52
Gondolom, hogy hamar elmúlik, tovább dagadni biztosan nem fog, mert a bőröm maximumra nyúlt már. :D Jelenleg viccesnek tartom. Szerintem holnapra teljesen lelappad!
18. Shanalyl (válaszként erre: 17. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 16. 13:45
Ííí, na, ezen látszik...remélem hamar elmúlik! :O
2015. jún. 16. 13:42
Feltettem egy másik képet, a 2 gyűrűujjat próbáltam összehasonlítani! Igencsak feszül, ez a"semmi" daganat... :D :D :D
16. 82eae0fd3e (válaszként erre: 15. - Shanalyl)
2015. jún. 16. 13:35
Írtam is, hogy nem vehető ki annyira, mint amilyen valójában. Írtam azt is, hogy nem is tudom behajlítani.... :D Olvasd vissza, nincs még olyan sok hsz.... :D
15. Shanalyl (válaszként erre: 14. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 16. 13:32
Nem akarom a problémádat elbagatellizálni, de ez semmi. Egyszer nekem is csípték meg az ujjam, annyira bedagadt, h nem tudtam egyáltalán hajlítani, mint egy lufi, amit a bohócok hajtogatnak. Rossz, de elmúlik. Csak az a borzasztó feszítő és viszkető érzés nagyon rossz benne.
2015. jún. 16. 13:25
Tettem fel képeket az ujjamról! Nem igazán látszik, hogy mekkora, de talán kivehető, hogy pufi lett. :)
13. b00d33e65c (válaszként erre: 11. - Shanalyl)
2015. jún. 16. 13:06

Így van!

Az anafilaxiás sokk,a csípéstől számított 10mp-en belül jelentkezik és teljesen mindegy hogy hol csípte meg az embert!


Én csak ebben az esetben tudnék tanácsot adni,de ilyenkor már mit sem érne..


Remélem hamar lemegy a daganat.

2015. jún. 16. 12:54
Továbbra sem hiszem, hogy allergia lenne, mert akkor már egyéb tünet is rég jelentkezett volna még tegnap. Mondjuk azt azért nem szeretném, ha 1 hétig tartana, elég kellemetlen. Olyan érzés, mint mikor kisgyerekként gumigyűrűvel elszorítottad az ujjbegyedet és nagyon feszített, majd szétdurrant. Kő kemény az egész ujjam, nagyon viszket(de nem vakarom most már, mert egy idő után az is fáj), a duzzanat már a bütykömnél tart. Csak azért furcsállom, mert mikor megcsíp a méh, akkor még aznap elmúlik és másnap is csak egy pici pötty látszik, semmi több. Tippelek arra, hogy valami kis hajszálérnél vagy pici idegszálnál érhette a csípés. Hát ez van, mindenesetre elég viccesen néz ki. :)
2015. jún. 16. 10:49

Mi méhészkedünk, engem ritkán csípnek meg, de egyszer sikerült pont valami eret elkapnia, mert az egész bal karom nagyon viszketett, bedagadt és olyanok voltak az erek, mintha vérmérgezést kaptam volna. De elmúlt.


Ha elmész dokihoz, szerintem annyit fog mondani, h borogasd, hűtsd, de adni nem nagyon tud rá semmit szerintem, el fog múlni. Ha allergiás lennél, mármint anafilaxiás sokkot kapnál, az azonnal jelentkezik.


Én arra tippelnék, h a méreg pont egy érbe ment (mondjuk egy ujjbegyen ez elég nehezen kivitelezhető, de Murphy az már csak ilyen fáradhatatlanul munkálkodó egyén) és sokkal erősebben jelentkeznek a méreg hatásai.

2015. jún. 16. 10:42
Ez nem allergia,ha az lenne,már elvitt volna a mentő,hanem teljesen normális reakció,nekem is ilyen volt mikor megcsípett.Kb egy hétig tartott,nem volt kellemes...
9. 82eae0fd3e (válaszként erre: 8. - B00d33e65c)
2015. jún. 16. 10:28
Fú, az ilyentől mindig is féltem. Nem irogyellek.
2015. jún. 16. 10:27
Ilyenkor irigykedek,hogy "csak" ennyi bajt okoz egy méh.Nekem a torkom dagad be,a csípés helyén egy pici pötty sincs.Azonnal rohammentő..
2015. jún. 16. 10:24
Mivel soha nincs semmi gondom, aNo-span kívül semmim nincs itthon. :) Úgyhogy egyelőre marad a borogatás. A legközelebbi szomszéd is 3km-re van. :D
2015. jún. 16. 10:21

Igyál kálcium pezsgőtablettát és borogasd hideg vizes ruhával.

Nekem pár éve a fülem hegyét csípte meg egy darázs, napokig piros volt viszketett és égett, és a fülem tövében lett egy csomó, ami csak sokára múlt el.

Üzemorvosnak megmutattam, azt mondta, hogy a csípés miatt van.

2015. jún. 16. 10:21
Tudom, hogy bármikor kialakulhat az allergia, csak hát ez még nekem is hihetetlen, életemben nem volt semmi bajom. Gyógyszertár itt falun csak csütörtökön délelőtt van, egyéb esetben haljon meg az ember. :) Közben megnéztem, a doki is csak délelőtt rendel, így majd csak holnap délelőtt tud megnézni. Max borogatni tudom itthon, nem hinném, hogy komolyabb baj lehet.
2015. jún. 16. 10:20

kálcium!!! calcimusc vagy pezsgőtabletta.


igyál meg egyet. legalább...


sok éve a csípőmnél csípett meg egy méhecske. másnap délutánra az egész hasamra és fél hátamra kiterjedő nagy feldagadt vörös folt lett. éppen városi rendezvény volt, így a mentőautóhoz mentem oda, kaptam vénásan calciumot meg még valamit...

azóta kínosan kerülök minden találkozást méhekkel és darazsakkal.

3. mirea (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 16. 10:17
Nekem pár éve a lábujjam csípte meg egy méhecske. Borzasztóan fájt, bedagadt, majd lelappadt. Két nappal később pedig akkorára dagadt, hogy mozdítani sem tudtam. Alatta lett egy hatalmas vizes pukli és a mellette levő lábujjam is felduzzadt. Nem is éreztem a lábujjam akkora volt és folyamatosan zsibbadt. Voltam orvosnál, sajnos természetes reakció, nem allergiás, vizes ruhával kellett borogatni és felpolcolni. Pár nap után elmúlt.
2. bnedora (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2015. jún. 16. 10:16
Szerintem allergiás lehetsz a méhcsípésre, így feltétlen menj el az orvoshoz. Az, hogy eddig nem voltál, nem jelenti azt, hogy nem is vagy/leszel az. A fenistil jó csípésre, ha van otthon, kend be vele. Esetleg gyógyszertárban kérj segítséget.
2015. jún. 16. 10:12

Tegnap az ujjam hegyét megcsípte a méhecske, de így még soha nem fájt. Úgy éreztem, hogy a körmöm feszítik. Éppen nem sírtam el magam. Fél óráig kínlódtam vele. Olyan helyen voltunk, hogy véletlenül sem tudtam nemenni ecettel vagy bármi egyebet kezdeni vele. Jól be is dagadt! Aztán nap végére picit lelappadt. Ma viszont reggel óta akkora, mint egy virsli. Már nem tudom behajlítani sem, tovább már nem tud dagadni, mert tuti szétdurran az ujjam akkor, annyira feszül rajta a bőr. Viszket is, de már nem fáj. Reggel észrevettem, hogy a felkarom belső részén lett egy csomó, ami nagyon fáj és olyan érzés, mintha

elnyomtam volna és picit zsibbadt. Ugyanazon a kezemen, mint amit megcsípett a méh. Orvoshoz délután talál eljutok, mert addigra elvileg kész a kocsi. ( falun lakunk, így csak kocsival jutunk el a városba) Sosem voltam allergiás. A csípéshez köze lehet a kaomban lévő fájdalmas csomónak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook