Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megvonhatja a munkáltató a havi és azt követő hónapban a teljes prémiunot azoktól a dolgozóktól akik tp.-en voltak? Jógós vagy nem? fórum

Megvonhatja a munkáltató a havi és azt követő hónapban a teljes prémiunot azoktól a dolgozóktól akik tp.-en voltak? Jógós vagy nem? (tudásbázis kérdés)


19. supin (válaszként erre: 14. - 036bf4cfe4)
2009. ápr. 19. 16:04
Ez igy van!
2009. ápr. 16. 18:23
Étkezési jegy kapcsán, illetve Cafetéria rendszerben pedig a mi munkahelyünkön úgy van, hogy min. 10 ledolgozott munkanapnak kell lenni ahhoz, hogy arra a hónapra járjon a kajajegy illetve a rendszerben szereplő egyéb juttatások( a 10 nap lehet szabi is ).
2009. ápr. 16. 18:20
Igen.A prémium adható, de nem kötelező.Meg azon is múlik, hogy mi van a kollektív szerződésben, milyen egyéb feltételekhez kötött a prémium.
2009. jan. 4. 13:04
IGEN. Mindent megvonhat ami nincs az alap fizetésben!
15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - Anyaka)
2009. jan. 4. 12:21
Az étkezési jegy a munkavégzéshez van kötve alapértelmezésben. Régen ebédidő megváltás volt. Ebédidőt meg akkor nem tudsz tartani ha dolgozol.
14. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - Anyaka)
2009. jan. 4. 12:19
Teljesen elfelejted hogy a prémiumot a munka jobb elvégzéséért adják. Az nem fix fizetés. Ha nem dolgozol miért kapnád?
2008. ápr. 15. 11:23
Nálunk ha tíz napnál többet vagy táppénzen akkor nem adják meg.
12. anyaka
2008. ápr. 11. 17:23
Ha nincs papírod róla mi alapján adják a prémiumot. Ha meg van papírod, mi alapján vonja meg. Étkezési utalvány . Hivatalosan arról is kellene lennie valamilyen papírnak. Ezeket mind dokumentálnia kell egy cégnek. Nem úgy van, hogy ha kedvem van adom, ha nincs, nem adom.
2008. ápr. 11. 13:05
Én úgy tudom, hogy a munkabéren kívüli juttatás nem kötelező, csak adható. S mint ilyen, akár meg is vonható,-ha táppénzen vagy ez pusztán a munkáltató jóindulatán múlik.
10. d@nu
2008. ápr. 11. 11:40

Tudtommal az étkezési jegy nem prémium, hanem béren kívüli juttatás. Ilyen pl. az utazási hozzájárulás (ha nem dolgozol, akkor ugye nem is utazol a munkahelyedre - miért fizetnék ki???), a kondibérlet és társai. A prémium viszont pénz, ami a jól végzett munkáért/pluszfeladatokért... jár (ha nem dolgoztál, mire kapnád???).

Mindkettőt belefoglalhatják a szerződésedbe (benne van???), de kaphatod anélkül is, hogy a szerződésedben szó lenne róla.

Te most végül is mit nem kaptál meg?

2008. ápr. 11. 11:29

Nem tudom de azt biztos hogy előző munkahelyemen azért rugtak ki mert nem tudtam teljesíteni az odott negyed évben. Csak azért mert tp-n voltam, mert műtöttek. Amikor megkérdeztem, hogy összefügg-e a két dolog, a válasz az volt, hogy nem!


De gondolkozzunk logikusan, hogy teljesít az ember, ha otthon van betegen?


Örülök hogy elmentem attól a cégtől!

2008. ápr. 11. 11:26

Egyszrűen röhej, hogy mit művelnek nálunk a munkáltatók.

Ilyenkor hol van a szakszervezet? Ja persze azt is ők fizetik!

2008. ápr. 11. 11:22
nállunk is megvonták az étkesési jegyeket. szerintem megtehetik
2008. ápr. 11. 11:01
Nálunk úgy működik, hogy csak az adott havit vonhatja meg.Kívéve, ha átmegy a tp. a következő hónapra is.
5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Anyaka)
2008. ápr. 11. 10:59
Csak sok helyen egyáltalán bele sem foglalják a szerződésbe a prémiumot (legalábbis kisebb cégeknél), ezért bármit "megtehetnek".
2008. ápr. 11. 10:56

Ha nincs rá valamilyen hivatalos írás, papír - munkaszerződés, kollektív szerződés, prémium szerződés - aláírással, pecséttel, akkor nem teheti meg.

Nálunk, ahol dolgoztam - személyzetin - én számoltam a prémiumokat. Ott volt egy hiányzási tényező százalékosan és azzal kellett csökkentenem a prémiumot. Ez elfogadott volt.

2008. ápr. 11. 10:54
Megtehetik, mivel az nem a fix fizetés része, hanem egyfajta "juttatás"...
2008. ápr. 11. 10:53
Nálunk ezt csinálják. Beteg voltál? Hát akkor megbüntetlek azzal, hogy nem kapsz kajajegyet...
2008. ápr. 11. 10:51
Megvonhatja a munkáltató a havi és azt követő hónapban a teljes prémiunot azoktól a dolgozóktól akik tp.-en voltak? Jógós vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook