Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megvédi-e az anyatej a babát a bárányhimlőtől? fórum

Megvédi-e az anyatej a babát a bárányhimlőtől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. ápr. 21. 19:06
nem
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Szindy2013)
2016. ápr. 21. 18:33

Figyelj, ezek a dolgok ennél összetettebbek, hogy ki mikor mit miért..

Nincsenek 100%-ok az egészség területén.


Az is biztos, hogy a mai vírusok durvábbak, olyan felnőttek is kapják ma vissza, akik elvileg voltak gyerekkorukban...


Nekem a 3. gyerekem volt 3 hónapos, amikor a nagyok himlősek voltak, ő nem kapta el tőlük, pedig akkor még egy szobában laktunk.


Viszont minden mást meg igen, elég sokat volt beteg ahhoz képest, hogy két éves koráig szopizott.

Aztán nagyobb korukban meg alig betegek, de ez még arra a gyerekemre is igaz, aki egyáltalán nem szopizott...


Itt csak esélyeket lehet növelni, vagy csökkenteni..

2016. ápr. 20. 12:44

Sziasztok!Semmi nem igaz abból,hogy az anyatej megvèdi a babàkat,a bàrânyhimlőtől!Az egyik az:A barâtnőm volt gyermekkoràban himlős,vagyis akkor vèdett,!Szoptatja a1,5eves kislànyàt ès mègis himlős lett!

A màsik pedig az:A 6èves fiam tegnap lett himlős,ès màra màr az 1èves kislànyomon is jelentek meg pöttyök,pedig szopizik!Ilyenkor mi van???

30. kinni
2012. jan. 25. 16:26
Letelt a 3 hét és a kislányom nem kapta el. Ezek szerint csak ér valamit a szoptatás.
29. kinni
2012. jan. 20. 18:08
Eltelt 16 nap mióta a kisfiamon kijött a himlő. A kislányomon eddig semmi jele. Pár nap és kiderül megússzuk-e.
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2012. jan. 13. 14:12

Az igazság mindig a kettő között van...

Csak az a baj, hogy utólag visszamenőleg már nehéz javítani ezeken a dolgokon..


Nekem volt egy olyan betegségem, amit 3millióból egy ember kap meg. Az egész SOTE ott állt az ágyamnál, amikor szervizeltek, mert annyira ritka, hogy én voltam az egyetlen példány akkor...


Pedig nálunk se volt egyébként soha semmi baj, vagy szerencsétlenség senkivel...


Egyébként meg az is vili, hogy biznisz..

27. Titánia83 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2012. jan. 11. 23:33

Hát, az a baj ezzel, hogy mondani mindent lehet. Az oltásoknak is csak később jelentkezhetnek a szövődményei, amikor már be se lehet bizonyítani, hogy az oltással kapcsolatos. Meg amúgy bármikor ránk eshet egy meteor. Bárminek lehet következménye, ezt csak azért írják, mert biznisz az egész oltás mizéria.


Nekem rengeteg rokonom volt bárányhimlős. Még Anyum is. Köszöni szépen mindenki jól van.


Szerintem nagy része csak felesleges paráztatás. De persze nem kell velem egyetérteni. :)

26. trapiti (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2012. jan. 11. 18:22

A legjobb és mindenki számára érthető oldal ez szerintem, érdemes olvasgatni:

[link]


Közvetlenül a fertőzés után jelentkező szövődmény a tüdőgyulladás, máj-, ízületi-, csontvelő-, szívizomgyulladás, agyvelőgyulladás.

Felnőttkorban jelentkező késői szövődmény az övsömör, amelynek súllyossága nem mutat összefüggést a gyerekkori betegség súllyosságával. Vagyis enyhe betegség után akár 50-60 évvel is jelentkezhet, iszonyú nehezen kezelhető és nagyon fájdalmas betegés, mely többször visszatérhet.

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Kinni)
2012. jan. 11. 10:44
Nekem egy évesen kapta meg itt Mo.-on a kisfiam, vagy talán még annyi se volt. Ment bölcsibe, azért adattam be neki.
24. strangangel (válaszként erre: 15. - Kinni)
2012. jan. 10. 16:55
Nem, nem, mi itt Nemetorszagban mar megkaptuk, es akkor 1 eves volt a Lanyom.
23. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. jan. 10. 16:45
Amúgy mik a szövődmények?
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. jan. 10. 10:26

Én nem vitatkozom senkivel, voltak már elég betegek a gyerekek, ami ellen lehet, én oltatok.


Bár többek között amikor beadattam azért is volt, hogy ne kelljen 2x2 hetet otthon tölteni velük, mert az akkor nekem a munkahelyem elvesztését jelentette volna... De amire végül tényleg elkapták, már megvolt a kistesójuk, úgyhogy már ez nem volt kérdés... Csak azért örültem volna, ha ő nem lesz 2 hósan tök beteg (pont a szövődmények miatt). Szerencsére nem lett.

21. trapiti (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 9. 16:33
Igazán nem is a pöttyös gyerekkori betegség miatt fontos a védőoltás, hanem a szövődmények elkerülése miatt. Én sem szeretnék vitatkozni senkivel... viszont tisztában vagyok vele, milyen szövődmények lehetnek, akár felnőtt korban is. Aki már látott zosteres beteget közelről, az mindent megtesz, hogy elkerülje a betegséget és nem hangoztat ilyen marhaságokat, hogy jobb ha átesik rajta... de tényleg mindenki maga tudja a legjobban mi a jó a gyerekének...
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2012. jan. 9. 09:53

Nekem a két beoltott nagy is elkapta. Mellette szoptattam a kicsit, ő nem kapta el... Legalábbis látványosan nem, pöttyei nem voltak.. Én gyerekkoromban voltam bárányhimlős..


Ma sajnos sokszor olyan agresszívak ezek a vírusok, hogy az oltás sem véd meg. Én utólag örülök, hogy így történt, mert azért a lányomnál később megbántam, hogy beadattam az oltást... Így nem voltak annyira betegek, mert azért hatott valamennyit a vakcina, viszont világos, hogy túlestek rajta...

2012. jan. 9. 09:47

Az én időmben még nem volt védőoltás ellene.

Anyukám volt bárányhimlős és mumpszos is.

És 9 hós koromig szoptatott.

Mindkettőt elkaptam, de nagyon gyenge lefolyású volt.

18. kinni (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. jan. 9. 08:54

Nem akarok vitatkozni, nekem a gyerekorvos 2 éves kort mondott és oltás ellenére ugyanúgy elkaphatja a gyerek és ugyanúgy fertőz csak enyhébb lefolyással és kevesebb esélye a szövődményeknek.

Egyébként a fiamnál védőoltásoltás nélkül megúsztuk láz nélkül és kevés pöttyel, csak a lányomnál is így legyen ha elkapja.

17. trapiti (válaszként erre: 15. - Kinni)
2012. jan. 9. 08:35
A 6 és fél hónapost az védte volna meg, ha a nagyobb gyerek oltva van.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Kinni)
2012. jan. 9. 08:34

Tévedés. 9 hónapos kortól adható a védőoltás.


A gyógyszerkönyvi előiratban ez szerepel: "A Varilrix 9 hónaposnál idősebb csecsemők, kisgyermekek és serdülőkorúak varicella elleni aktív immunizálására ajánlott."

15. kinni
2012. jan. 9. 07:51

Köszönöm a válaszkat, készülök lelkileg..


A védőoltást csak 2 éves kor után adják.

14. trapiti (válaszként erre: 4. - Kitta73)
2012. jan. 8. 22:13

Ez nem igaz. Ilyet orvos nem mond. Különösen, hogy létezik védőoltás, ami valóban megvéd a betegség és a szövődmények ellen is.

Nem is értem, miért kell nyomorult gyerekeket kitenni olyasminek, aminek nem muszáj...

Az anyatej nem véd meg egyébként. ha az anya volt is évtizedekkel korábban bárányhimlős, az Ő immunrendszere már nagyon alacsony koncentrációban termeli a vírus ellenes ellenanyagot, csak akkor aktiválódik ha ismét találkozik a varicella vírussal. Vagyis ha az anya szervezetében nincsen frissen bejutott vírus, akkor ellenanyag sincs ami átmenjen az anyatejbe.

2012. jan. 8. 21:29

Nem.

A Baratnom fia 2 nappal idosebb a Lanyomnal.

A fiu anyatejes volt, a Lanyom tapszeres elejetol fogva.

A Fiu 2 hetesen baranyhimlos lett, az en Lanyom makk egeszseges maradt.

Pedig szinte mindig egyutt voltunk, egy szobaban is a szuleszeten.

2012. jan. 8. 21:04
Dehogy védi.De jobb is.Essen csak túl rajta :))
2012. jan. 8. 21:02

Annyiban megvédi a bárányhimlőtől az anyatej a babát,hogy ha el is kapja nem lesz rajta olyan sok pötty és gyorsan el is múlik.

Az én kisfiam 8 hónapos volt amikor az ovis nővéreitől elkapta.A lányok nagyon szenvedtek a rengeteg pöttytől ami nagyon viszketett nekik.Kicsi fiamon pedig mindössze 20 pötty lett ami nem is viszketett neki legalábbis nem volt nyűgös és csak 1-szer volt neki az elején 1 kis hőemelkedése.Ja és gyorsabban el is múltak neki a pöttyök mint a lányoknál.

A doki azt mondta,hogy elvileg átesett ő is a betegségen mert 10 pöttynél több jött ki rajta,de előfordulhat,hogy még 1-szer átesik rajta,de az már enyhe lefolyású lesz.

2012. jan. 8. 18:31
Nálam nem kapta el a kicsi a nagyoktól, de ismerősöknél meg igen... Ez szerintem sok mindentől függ, de ahol elkapta a kicsi, ott se volt semmi nagy baj...
2012. jan. 8. 18:00
Kisfiam most volt bárányhimlős,5 éves és érintett volt a tesóm kisfia,aki 1 éves és 7 hónapig szopott.Azt mondtaa a gyermekorvos,hogy elméletileg ha az anya volt bárányhimlős akkor nem kapja el a gyerek.
2012. jan. 8. 17:58
Nem védi meg, de örülj, hogy minél hamarabb átesik rajta.
2012. jan. 8. 17:58
Nem, nekem mindkét gyerekem szopott még, amikor elkapták.
2012. jan. 8. 17:57
Nem:)
2012. jan. 8. 17:56
Szia. Barátátnőm 7 hónapos kisfia elkapta 3 és fél éves nővérétől a bárányhimlőt pedig még evett anyatejet. De túl lett rajta semmi baja nem lett késöbb.
2012. jan. 8. 17:56
azt mondják az orvosok minnél fiatalabb annál jobb ha elkapja,hamar túl lesz rajta,az én fiamnak se maradt vissza semmi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook