Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megváltoztam a szülés óta...... fórum

Megváltoztam a szülés óta...... (beszélgetős fórum)


1 2
37. Gréti80 (válaszként erre: 22. - Pemete)
2008. okt. 30. 17:28

Szia Pemete!Az első fiam után 6 évvel szültem a következőt-aki most 6 hónapos-,és a mostani terhességem elejéig jött egy csepp tej a jobb mellemből,ha megnyomtam.Orvosi oka nem volt,prolactin rendben volt,meg nem volt jóindulatú daganatom sem.Most meg még szoptatok.

Szerintem nem jelent feltétlenül bajt,gondolom a mi hormonrendszerünk kicsit fokozottabban működik.

36. pemete
2008. okt. 30. 13:26
De durva! Azért ez mégsem járja, hogy nem néznek meg, hogy mi van veled! Meg toligásszák ide-oda az időpontodat! Magyarország csodaszép mi?!
35. G.
2008. okt. 30. 13:18

Mivel a kiírt nap előtt egy héttel felhivtak és későbbre akarták tenni az dőpontomat,ugy döntöttem nem megyek el a dokihoz.

Némileg csökkentek a panaszaim,de nem múltak.Most elviselhető.

34. pemete
2008. aug. 7. 07:56
Hehe igen. Valami ilyesmi! Dehát ez az október elég távoli időpont! nem hiszem el hogy nem tudtak előbb időpontot adni! Szégyen ez az egészségügy!
33. G.
2008. aug. 7. 06:11

Neeem.Agyturkászhoz nem megyek.A szakmámból kifolyólag elég jól otthon vagyok a különböző mentális problémák terén.Nekem nincs semmi ilyen jellegű nyavajám.A szűk környezetemben sok eü-s van.Nekik is az a véleményük,hogy egyántalán nem vagyok depressziós,de még csak "rosszkedvű" sem.:-)

Tehát.Élem tovább az életemet.Visszamegyek dolgozni és megvárom októbert.

Pemete,egyébként nekem is sűrű a váladék.Se szaga,se más.Nem ragad,csak sűrű.ööööö

Biztos lassabban záródnak a tejcsatornáink.....Mondjuk..."Jövőre Veled ugyanitt"??? :-D :-D

32. pemete (válaszként erre: 31. - G.)
2008. aug. 6. 21:26

Hát ez tényleg jó vicc! Kiváncsi vagyok mit fog kitalálni az agyturkász! Még a végén depressziós és így mutatkozik mi? Vagy valami baromságot csak kitalál. Tudom már!!! Azt fogja mondani, hogy ez a tejtermelés normális, viszont veled lelki problémák vannak, mert nem akarod már hogy legyen tejed!!! Vagy valami hasonlóra gondolok! Kitartás, én szurkolok neked, hogy a végére tudj járni:)

Ja! Akartam kérdezni, hogy az is normális vajon, hogy ha megnyomom a mellbimbóm akkor ne ez az előtejszerű jön belőle, hanem az a sűrű? Így lassan öt hónap után. Bár biztos normális, csak az zavar, hogy eddig nem ilyen volt, meg most egyre fokozódik ez a dolog. Remélem nem vagyok megint terhes!

31. G.
2008. aug. 6. 14:00

Emlő uh természetesen negativ.....Pszichiáterhez irányitottak..

Azt hiszem,azon kevés nők közé tartozom,akik mindenféle lelki motiváció,testi változás nélkül képesek tejtermelésre szoptatás és terhességen kívül.(na,ez volt a vicc része)

Zsákutca.Várok.

30. pemete
2008. júl. 30. 09:53

Milyen nagylelkű ez az orvos, és milyen segítőkész!!!

A háziorvosod nem normálisabb véletlenül? Mert ő is elküldhet ugyanúgy mindenhová, csak esetleg kevesebb megalázó élményben lesz részed!

29. G.
2008. júl. 30. 09:18

Tegnap megvolt a nőgyógyászati kontroll.Visszavittem a negativ prolaktin szint eredményemet.Elhatároztam,hogy oda többet nem megyek(ehhez a dokihoz nem)

Ismételt elbagatelizálás,teljesen azt éreztem,hogy "mit akarok én itt az apró kis nyavajámmal?" "Milyen hülyeségekkel zaklatom ŐT,hiszen sokkal fontosabb bajok is vannak"

Nem volt kellemes élmény.Megpróbált rámtukmálni valami fogamzásgátlót.Majd miután mondtam,hogy nem szeretnék szedni,rákérdezett,hogy akkor mit is várok tőle tulajdonképpen?És honnan vettem,hogy nekem endokrinológusra van szükségem?

Na itt már behúztam fülem farkam.Ismételeten megalázó körülmény....

Azért azt még meg mertem kérdezni,hogy akkor most mi legyen a szivárgó tejemmel.Nagy kegyesen kaptam egy emlőultrahang beutalót.Jövő hét keddre.

28. pemete
2008. júl. 27. 18:53
Kitartás! Csak keményen!!!
27. G.
2008. júl. 27. 07:28
Hétfőn megyek vissza a nőgyógyra.Biztos mondanak majd valmi okosat.Ha nem,akkor majd a "magam lábára állok" és elindulok.A háziorvosom segteni fog a beutalókkal,én meg nem fogom igy leélni az életemet.Nem akarom megkeseriteni azokét sem akiket szeretek.Tehát,semmiképpen nem maradok igy.
26. pemete
2008. júl. 26. 15:29
na megint egy eset, amire az orvosok csak széttárják a kezüket, hogy passz! Igazán utánajárhatnának!!!
25. G.
2008. júl. 26. 06:46
A prolaktin szintem rendben van.14nm/ml.De akkor mitől van tejem?
24. pemete
2008. júl. 22. 11:30
Akkor valamennyire megnyugodtam, de azért elmegyek a dokihoz, úgyis kéne már valami fogamzásgátló, bár attól tartok, hogy az megint megzavarja a hormonjaimat és tiszta dilis leszek tőle. Legutóbb mikor bogyót szedtem 20 kilót híztam 1 év alatt. Ez most nem jönne jól...
23. G. (válaszként erre: 22. - Pemete)
2008. júl. 22. 09:21

Az még talán normális.Nekem anno egy online dokis oldalon azt mondták,hogy a szoptatás elhagyása után,10 hónapig elfogadható ha szivárog a tej,vagy érzékenyebb a mell.

Bár én szedtem homeopátiás golyókat(urtica urens C5)Ez a 10 hó igy érvényes.Hogy amugy ,hogy van,nem tudom.

22. pemete
2008. júl. 22. 09:09
Én is így gondoltam. A kislányom már 4 hónapja nem szopik, de még mindig jön a mellemből egy kis tej ha megnyomom, én azt hittem ez normális, de ezek szerint ez sem az!
21. G. (válaszként erre: 20. - Pemete)
2008. júl. 22. 07:14

Csak nem...Bár ha olyan mint itt nálunk,akkor van rá esélyed.Sztem nem ért hozzá,és tudattalansága okozta ezt.Én bizony nem mosolyognék ha tudnám,hogy milyen bajok rejtőzheznek a háttérben.Persze,nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni,de az ember ilyen.És ez még nem is a legrosszabb.

Ha el is mész,legalább arra kérd meg,hogy a tüneteid után inditson el más irányba ha ő nem tud segiteni.

Ez hipofizises oldal arra volt jó,hogy én is elszántabban akarjam lezárni ezt az egészet.Sajna sok tünet amit leírt jellemző rám.De nem is foglalkoztam vele,mert azt httem ilyen vagyok és olyan "hétköznapi" dolgok,hogy ezek nem tünetek.

20. pemete (válaszként erre: 18. - G.)
2008. júl. 21. 18:43

Hát ez remek! Most halálra rémültem!!!

Azt hiszem, mikor a férjem szabin lesz én is elmegyek a nőgyógyászhoz, bár valószínű elhajt a francba és még ki is röhög...

19. G. (válaszként erre: 14. - Csibebaba07)
2008. júl. 21. 18:28

A belső elválasztású mirigyeket.

Hormonális nyavajákat.

18. G.
2008. júl. 21. 18:23
Ja!És a bőrgyógyász szerint gyakran van ennek a tünetegyüttesnek hipofizis adenoma a hátterében.A mestermirigy jóindulatú daganata.A hipofizis.hu-n nagyon jó infók vannak.Csak egy kicsit félek.
17. G. (válaszként erre: 16. - Pemete)
2008. júl. 21. 18:21

Arra sajnos október 27-ig várni kell.

Viszont az eü minisztériumnak van egy honlapja,ahol szóvá lehet tenni ezt a hihetetlenül sok várakozási időt.Állitásuk szerint (minisztérium) 1 hónapnál későbbre nem lehetne időpontot adni.Megkeresem ezt a lapot .

16. pemete
2008. júl. 21. 14:34
Olyan jó, hogy rátaláltam erre a fórumra, legalább rájöttem, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a dolgokkal! Kíváncsian várom, mit mondanak majd az endokrinológián!
15. csillus78.06.27 (válaszként erre: 4. - G.)
2008. júl. 21. 13:51

Szia!


Pedig az erősebb testszag, az szokott lenni. nekem is azóta az van, és amíg szoptattam, úgy izzadtam, mint egy ló, és büdös volt, de nagyon

Azóta is hajélamosabb vagyok izzadásra, pedig, sovány vagyok, és előtte, soha nem izzadtam.


Idegesebb, és feszültebb is vagyok, de én sajna sokszor depressziós is.:(

14. csibebaba07 (válaszként erre: 11. - G.)
2008. júl. 21. 13:48
Mit vizsgálnak ott?
13. pemete
2008. júl. 21. 13:10

Szia! Én is sokkal jobban izzadok a terhesség óta, néha kiborulok, és akkor fél napokat végigbőgök, de ez nálam szerintem a fáradság, meg a folytonos egésznapos egyedüllét, mert a párom csak késő délután jön haza a melóból.

Nem siették el ezt az időpontosdit!!!

12. PRÜNCÖ (válaszként erre: 11. - G.)
2008. júl. 21. 13:09
jó sokára:(
11. G.
2008. júl. 21. 12:59
Endokrinologia szakrendelésre kell mennem.Ma kértem időpontot.Október végére kaptam.Kicsit odébb lesz még.
10. G. (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. júl. 17. 18:41

Bármennyit is adhatnék magamnak,magamra.Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy a városban laknak a nagyik,papák,kerik....szóval ha arra lenne szükségem,hogy magammal foglalkkozzak,bármikor,bármeddig megtehetném.De nem erről van szó.


Tessómmal éppen arról beszéltünk,hogy kérek időpontot a belgyógyászatra,ők majd talán útba igazitanak.Az izzadással kapcsolatban bőrgyógyászatra irányitottak,ők kérhetnek különböző hormonvizsgálatokat is....Tehát,elindulok.Nagyon kiváncsi leszek a végére.

2008. júl. 17. 14:17

Én a szülés óta kevésbé izzadok,mint előtte.

Teljesen mások a tüneteim menstruáció előtt és alatt.Nem görcsöl a hasam.

Sokkal magabiztosabb is vagyok.

8. csibebaba07 (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. júl. 17. 14:08
Egyet értek, én is úgy tudom, hogy a fokozott izzadás a hormonok miatt van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook