Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megütött a férjem fórum

Megütött a férjem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
195. devill
2008. márc. 7. 18:52

Sajnos én is voltam olyan párkapcsolatban, ahol a férfi durva volt (ordítozás, tettlegesség, félténykedés) de ez már a múlt.

SZerintem az ilyen ember gyenge, és nem is tud-fog megváltozi.

Mostani kapcsolatom az ellenkezője,szerencsére. És most igy jobban értékelem, becsülöm a párom.

194. alanna (válaszként erre: 188. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 7. 16:08
Nem, sokkal komolyabb ok, mint a megcsalás. És sajnos nem mindig ilyen egyszerű a megoldás.
193. anyocaninja (válaszként erre: 188. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 7. 15:54

Még visszaütni csak-cak tudsz, de a gyerekekkel elhagyni, már nem olyan könnyű! Iyenkor már nem csak önmagadért vagy felelős hanem a gyerekekért is és őket a "hátsólépcsőházba" nem viheted aludni!

Üdv

192. 7084e2e161 (válaszként erre: 191. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 4. 11:34
Egyetértek.!
2008. márc. 4. 11:32

Most olvastam vissza az elejére, Hbarbi. Tudom, könnyű nekünk beszélni, főleg ha te még mindig szereted... Kívűlállóként, de a helyzetedbe beleképzelve magam én biztos, hogy azonnal kiszeretnék belőle, hiszen egy világ omlana össze bennem! Abban a helyzetben nem könnyű dönteni, de HA SZERET, NEM ÜT MEG, NEM ALÁZ LE A SÁRGA FÖLDIG ÉS NEM FENYEGET MEG AZZAL, HOGY LEGKÖZELEBB IS KAPSZ!

Ahogy már írtam is, én biztos, hogy visszaütnék/rúgnék/védekeznék és beadnám a válókeresetet.

190. 7084e2e161 (válaszként erre: 188. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 4. 11:32

Ugyanazt tenném.

A férjemet 15 éve ismerem, de még soha nem emelt ránk kezet.

Nem történhet olyan dolog, ami ezt indokolhatná.

Veszekedés, tányértörés előfordult már, (kinél nem?)de soha nem fajulhatnak idáig a nézetkülömbségek.

Az ilyen férfi kisebbségi komplexussal küzd, amit eképpen próbál egyensúlyozni.

Hát nem tudom...esetleg orvosi segítség?!?

2008. márc. 4. 11:29

Szerintem ha egy kapcsolatban verekedés van,mindegy melyik fél a bántalmazó,azt már megette a fene.Valaha lehoztuk volna a csillagokat Neki az égről,most meg verekszünk?

Durva,de van ilyen.

2008. márc. 4. 11:23
Undorító dolog! Biztos visszaütnék (lehetőleg a legérzékenyebb részére) és a gyerekkel együtt elhagynám. Ez pont olyan ok a válásra, mint a megcsalás.
2008. febr. 1. 22:15
Aki megüt egy Nőt, az nemis ember szerintem, hanem egy binkó állat!
186. alanna (válaszként erre: 185. - Caravell)
2007. dec. 14. 22:27
Köszi. A legszomorúbb tényleg a gyerekek helyzete. Még ha az apjuk őket nem is bántja, azt sohasem fogják elfelejteni, ahogy az anyjukat verte.
185. caravell (válaszként erre: 172. - Alanna)
2007. dec. 13. 12:28

egyetértek!

nem is beszélve a gyerekek kiszolgáltatottságáról... !

2007. dec. 13. 12:10
Ha erős vagy, üss visza, ha nem fogadj fel egy-két "jóbarátot" este...
183. alanna (válaszként erre: 176. - 6a062297d0)
2007. dec. 12. 21:28

Szerintem sem elég csupán ennyi. De amíg ezek a férfiak azt látják, hogy megtehetnek bármit, mert senki sem ítéli őket, addig meg is teszik. Ha egy nő mondja ezt nekik, azt nem veszik komolyan, de ha egy másik férfi mondja, esetleg olyan, akivel amúgy egy hullámhosszon vannak, lehet, hogy elgondolkoznak. Pl. ha egy férfi veri a feleségét és a barátai ezt nem úgy reagálják le, hogy előfordul az ilyesmi, hanem "Te meghülyültél? Miért bántod azt a szerencsétlen asszonyt, nincs hozzá jogod!", akkor talán elgondolkozik rajta, hogy másként is lehet. Persze van olyan, akinek beszélhet bárki, nem változik semmi, de ha már egy férfit el lehet téríteni erről az útról, megéri. Mint írtam, én megértem, ha nem vállalod.

Hogy a felesége miért nem akar változtatni, annak nagyon sok oka lehet, mint írtam már, a háttérben nagyon sok minden lehet. A dolgok ritkán fehérek vagy feketék, inkább a szürke minden árnyalata. Hagyd, hogy meghozza a döntését, és ha úgy gondolod, biztosítsd a támogatásodról, ezt jobban fogja értékelni, mint mások jó tanácsait.

182. alanna (válaszként erre: 173. - Hajnalok)
2007. dec. 12. 21:17
Én sem találkoztam túl sokkal, az ellenkezőjére sajnos több a példa. Ettől eltekintve szerintem egyezik a véleményünk.
181. alanna (válaszként erre: 168. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 12. 21:14
Ok.
180. alanna (válaszként erre: 171. - 7934d1ac97)
2007. dec. 12. 21:13

Szia!


Szurkolok neked és együttérzek veled. Remélem, megoldódik a helyzetet. A gyereket pedig tényleg ne add! Nem lenne nyugtod, hogy mi van vele.

2007. dec. 12. 20:30
Soha többé.
2007. dec. 12. 20:28
Még ha én vagyok a hibás, akkor sem tűrném el egy pasitól se, hogy megüssön.
2007. dec. 12. 20:20

Na ez az, amit semmi pénzért nem viselnék el egyetlen pillanatig sem.

Nincs ezen mit beszélni vagy magyarázni: Megütött? Mehet! Ennyi.

2007. dec. 12. 20:18

Ez nem az a fajta probléma szerintem amit szép szavakkal meg lehetne oldani! Konkrét esetet is tudnék mondani ahol semmi értelme beszélni a férjel mert hibàs az egész ember ugy ahogy van!

A dolog màsik része pedig az hogy a felesége nem akar vàltoztatni fogalmam sincs hogy miért, de igy van! pedig neki meglenne a lehetosége!

Nem tudom hogy lehetne hatékonyan kezelni ezeket a helyzeteket de "elbeszélgetéssel" biztos nem.

175. alanna (válaszként erre: 170. - 6a062297d0)
2007. dec. 12. 19:17
A baj inkább az, hogy sokan okoskodnak, akiknek nem kéne, akinek pedig el kéne mondani, mit gondolnak, azok meg vannak róla győződve, hogy nem változik semmi. Sajnos már ez az egy is eggyel több példa, mint kéne. Mindegy, elfogadom.
174. Ferildi
2007. dec. 12. 19:16
Az ilyen emberek betegek.Meg kellene találniuk azt aki erősebb náluk,talán attól észhez térnének....
173. hajnalok (válaszként erre: 169. - Alanna)
2007. dec. 12. 19:16
Elképzelhető, bár én még nem találkoztam ilyen esettel,úgy gondodlom csupán saját tapasztalataimból kiindulva, hogy akiben ez a fajta ítélkezési mód benne lüktete az ereiben, az nem tud kibújni a saját bőréből.Az marad akinek született egy baromnan.Egy megoldást tudok ebben a helyzetben a menekülést az ilyen baromtól, de ez nem mindenkinek sikerül a legnagyobb akarata ellenére sem, ahogyan azt te is leírtad lejjebb.
172. alanna (válaszként erre: 165. - 298dc77b34)
2007. dec. 12. 19:10

Szia!


A pofon szimplán megalázó. A másik megütésére nincs sem ok, sem indok, sem mentség. Az, hogy valaki hogy viselkedik, csak őt minősíti és hogy a másik erre hogy reagál, az pedig csak a másikat. Értelmes férfi nem él együtt olyan nővel, aki annyira fel tudja idegesíteni, hogy megüsse, inkább olyan nőt keres, akivel meg is tudja beszélni a problémákat. Értelmes nő pedig tisztában van azzal, hogy a férfinak nincs joga megütni őt csak azért, mert gyengébb nála. Ha meg egymást ütik, annak nem sok értelme van. A pofont sem szabad könnyedén venni, minden "agyonverte a feleségét" kezdetű hír egy pofonnal kezdődött...

2007. dec. 12. 19:06
Sajna engem is, ráadásul úgy hogy a karomon volt a gyerekünk és a pocakomba a pocaklakó. :( El akartam hagyni akkor, de terhesség alatt válni, ingatlant eladni, újat venni.... stb.... nem volt hozzá erőm. Így most minden olyan mint rég. De nem tom mi lesz a jövőben. Minden esetre voltam vele dokinál, van lát leletem, szóval ha válunk a gyerekeket nem adom az tuti!!!!!!!!
170. 6a062297d0 (válaszként erre: 166. - Alanna)
2007. dec. 12. 18:48

Egy fecske nem csinàl nyarat!

Ettol fuggetlenul folosleges egy-egy példàt kiragadni, mert valoban az emberek gondolkodàsàt kellene megvàltoztatni! àltalànosan!

A kornyezetemben azt vettem észre hogy az ilyen emberek àltalàban elég alacsony iq-val rendelkeznek, és magasrol tesznek arra hogy én mit gondolok errol! Tudom hogy csak okoskodàsnak tunik, de biztos hogy van kiut minden no szàmàra, valahogy!

169. alanna (válaszként erre: 159. - Hajnalok)
2007. dec. 12. 18:48

Szia!


Igazad van, csupán annyit tennék hozzá, hogy meg tud változni, de csak akkor, ha ő maga akar megváltozni, mert rájön, hogy ez tarthatatlan. Pl. amikor veri a családját, a saját fiában magára ismer. Ilyen volt, amikor az apja "nevelte" őket. Ennek hatására eldönti, hogy megszakítja a családi hagyományt, nincs többé feleség-és gyerekverés! Ritka, de van ilyen.

168. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 164. - Alanna)
2007. dec. 12. 18:42
Tudom hogy nem korlátozódik,sőt...:(csak egy példa volt,amikor "élőben" megkérdeztem valakit....nekem nevetséges ez az indok,de így élnek:(
167. alanna (válaszként erre: 164. - Alanna)
2007. dec. 12. 18:27

Bocs Bóbitu!


Csak elírtam, Sziszibabukára gondoltam. Mellesleg ő is nő.

166. alanna (válaszként erre: 155. - 6a062297d0)
2007. dec. 12. 18:11

Szia Kandúrka!


Igen, igazad van abban, hogy ez lenne a normális, de a valóságban sokszor senki sincs, aki segítene.

Példa erre egy igaz történet.

Egy özvegy nagymama egyedül élt, volt egy lánya, aki a férjével és a gyerekével élt együtt. Egyik nap telefonált a lánya, hogy kórházban van. A nagymama besietett hozzá, és a lánya sírva elmondta, hogy a férje verte meg. Mondta erre neki, hogy ne is menjen vissza, költözzön hozzá. Úgy is lett, de este megjelent a veje és a kapu előtt ordibált, hogy a felesége és a gyereke azonnal menjen vissza hozzá. A nagymama szégyellte magát a többi lakó előtt, hiszen már évek óta ott lakott és mindenki tisztelte a házban. A veje persze nem szégyellte magát, másnap a munkahelyén is megjelent és csinálta a cirkuszt. Közben a lányát főzte, hogy csak egyszeri alkalom volt és többet nem fordul elő. A lány meg akarta kímélni az anyját a további kellemetlenségektől és bízva abban, hogy talán tényleg hihet a férjének, hazaköltözött. Pár hónapig szép és jó volt minden, aztán jött a következő telefonhívás, a lánya megint kórházban van, az ok ugyanaz. A nagymama a rendőrök segítségét kérte, de ott csak annyit tudtak mondani, hogy ne haza, hanem egy anyaotthonba menjenek. A nagymama ott hagyta az állását, lakását, mindenét és elment a lányával az ország másik végébe egy anyaotthonba. Ott nélkülözésben, de legalább nyugodtan lehettek és a lány megindította a válást. Pár hét múlva, mint egy fantom, felbukkant a férj. A felesége nyakához kést szorított és a gyereket maga után parancsolva elvitte mindkettőjüket. Hogy honnan tudta meg a címet? Hát kiadta neki az illetékes hatóság, hiszen a gyerekét joga van látni. Az, hogy az anyját az orra előtt kétszer már megverte úgy, hogy kórházba kellett szállítani, az nem számított. Élő férfirokon már nincs, a nagymama ilyenkor mit tehet? Csupán annyit, hogy várja a következő telefonhívást, és csak remélheti, hogy ismét a kórházba hívják és nem gyászruhán kell majd gondolkoznia. Pedig a lánya egészséges, semmi halálos betegsége sincs, csupán nem védi meg senki és semmi (mint ahogy rengeteg más nőt sem). A társadalom diszkréten félrefordítja a fejét, ami a négy fal között történik, az magánügy. Néhány jóakaró persze biztos mondja, hogy menjen el, ha marad, meg is érdemli a verést. Az persze meg sem fordul a fejükben, hogy nem annak kellene otthonról elmenekülni a közösen felépített otthonból akár az utcára az x gyerekkel, akit bántalmaznak, aki az ÁLDOZAT, hanem annak, aki üt, aki a családi békét megbontja. De nem, az áldozat menjen (meneküljön), hiszen Magyarországon nincsen távoltartóü végzés. Inkább azon gondolkoznának el, hogy veszi magának a jogot bárki, hogy egy másik embert üssön-verjen, de nem, náluk az a fő kérdés, hogy akit ütnek, az miért marad? Persze arról, ami a háttérben van, semmit sem tudnak, de nagyon okosnak érzik magukat. Amíg a társadalom nem lát tovább az orránál, nem is fog változni semmi. Ezzel kapcsolatban szeretnék tőled valamit kérni. Férfitársaságban egy-egy sör mellett ülve mond el mindenkinek, hogy mit gondolsz a témáról. Mondd el azoknak a férfiaknak, akik viccesnek találja a "pénz számolva, aszzony verve jó" témát, hogy te ezt nem tartod mulatságosnak. Mondd el, hogy nem attól lesz férfi valaki, hogy a problémákat veréssel oldja meg! És mondd el a véleményed azoknak a nőknek is, akik szerint van olyan helyzet, amikor a nő rászolgál a verésre. Szégyelljék magukat, amiért férfi létedre értelmesebben gondolkodsz erről a témáról, mint ők! Megteszed ezt nekem (és az összes nőnek, akár bántalmazzák, akár nem)?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook