Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megúszhatom a pótvizsgát? fórum

Megúszhatom a pótvizsgát? (beszélgetős fórum)

1 2 3
81. 937a2a883a (válaszként erre: 72. - Hell92)
2013. júl. 23. 19:06

Szia!

Nem felejtettelek ám el.Mi lett a dolog vége?Átmentél vagy mész augusztusban pótvizsgára?

80. e4288a2275 (válaszként erre: 76. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 17:11

Köszönöm, hogy írhatok bármit ezután.


A tisztelethez annyit tennék hozzá, hogy nem megtanulni kell a tiszteletet, hanem kiérdemelni. Az embereket pedig értékelni az értékük alapján kell, nem pedig csupán azért mert emberek.

79. e4288a2275 (válaszként erre: 75. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 17:09

Nem tartom álszentnek őket. Egyszerűen nem hiszem el, hogy létezik ilyen ember.


Azokat viszont, akik ilyennek vallják magukat, álszentnek tartom.

78. e4288a2275 (válaszként erre: 74. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 17:07

"..idegenek véleménye sem érdekel,főleg akiket a hoxa nagyrésze nem is bír."


Ezen jót mosolyogtam:)


Lefordítom neked;

- nem érdekel mások véleménye, főleg azoké akikről másoknak rossz a véleménye.


Mindezt annak igazolására, hogy nem vagy álszent.

Nagyszerű :)


Nos, szerintem ezért szükséges az általános műveltség.

Annak részeként képesek leszünk szöveget értelmezni, önmagunkat kifejezni, egy mondaton belül nem keveredni önellentmondásba, és így megfelelően érvelni. No meg, megtanuljuk használni a központozást, ami sokat segít az olvashatóságon.

77. 937a2a883a (válaszként erre: 72. - Hell92)
2013. jún. 6. 16:56

Sok sikert kívánok,remélem valahogyan sikerül kijavítanod.Ha mégsem,akkor hajrá a pótvizsgához!Ha meg nem jön össze,akkor legalább már tudod,hogy ezt elszúrtad és következő évben figyelj oda nagyon.

És a magántanár is jó ötlet,nagyon sokat tud segíteni,sokat lehet gyakorolni.

Azért majd írd meg,hogy mit lett a vége a dolognak.Ez miatt azért 1-2 hét múlva visszanézek.

2013. jún. 6. 16:47

Ja,még egy utolsó mondat,aztán írhatsz bármit,úgysem reagálok,mert nem is olvasom el.

Nekem is nagyon sok minden lejött az írásodból,ha már itt tartunk.

Nagyon sok szerencsét kívánok,hogy egyszer boldog legyél,mert nem látszol annak.De igaz,ahhoz meg kell tanulni tisztelni és értékelni a másikat.

2013. jún. 6. 16:43
Amúgy akkor ezekszerint mindenkit álszentnek tartasz,aki nem ítélkezik és a szemében minden ember egyforma?Ehhez is gratulálok.
74. 937a2a883a (válaszként erre: 73. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 16:40

"Itt vagy pl. Te. Meggyőződésed, hogy Te egy nagyszerű ember vagy, és szeretsz, tisztelsz mindenkit, te ugyanolyan embernek tartod azt akinek 4 általánosa van mint a több diplomást, neked egyformák.

Nem. Te nem nagyszerű ember vagy, hanem egy emocionális, álszent."


Hát ha benned ennyi ragadt meg,akkor tényleg nincs értelme erről beszélni.Gratulálok eme remek teljesítményedhez,hogy egyetlen egy fórum hozzászólásaiból megismertél engem.Amúgy ha hiszed,ha nem,az eddigi életem során,te vagy az egyetelenegy ember,aki szerint álszent vagyok.De idegenek véleményére meg nem adok.Tudod megtanultam nem ítélkezni és ok nélkül bántani,kritizálni másokat (pláne vadidegeneket).És ennek ellenére még mindig nem tartalak sem jobbnak,sem rosszabbnak magamnál.Ha szerinted álszent vagyok,ám legyen.Ítélkezni nem szoktam,mint mondtam,de idegenek véleménye sem érdekel,főleg akiket a hoxa nagyrésze nem is bír.

73. e4288a2275 (válaszként erre: 68. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 16:32

A tudatlanság, ha eredendően butaságból fakad, akkor nem rossz tulajdonság, nem elítélendő, csak kellemetlen. Nagyon.

Ám, ha lustaságból érdektelenségből ered, akkor annál megvetendőbb, károsabb dolgot elképzelni nem tudok.


A helyzet az, hogy ítélkezés nélkül, bármiféle jobbnak mutatkozás célja nélkül, a tények ismeretében kijelenthető, hogy az emberek döntő többsége buta, nem használja ki a lehetőségeit. Sem mentális, sem gyakorlati lehetőségeit.

Annál megvetendőbb dolgot nem nagyon tudok elképzelni sem mással sem önmagával szemben egy embertől, ha van lehetősége, van esze, mégsem használja azt, hanem kiskapukat, kerülőutakat, "más megoldás"-t keres, "csakmostazegyszer"-t kunyerál, hogy célját elérje.

Még, ha elérné, de ismeretszerzés, tanulás esetében ez semmiképpen nem valósul meg. Esetleg megszánják, vagy sikerül átvernie a rendszert és meglesz a papírja. A képessége/képzettsége nem.

Aztán kiszabadul az életbe, ahol elvárják tőle amit tudnia kellene. Nem tudja, és ezzel nem magának is árt, de még többet másoknak.


Végzettséget szerezzen az ember, ne kapjon. Ha nem képes rá, akkor ne legyen neki, akkor éljen meg úgy. Nincs azzal baj, senki nem nézi le. Többre becsülöm azt aki megél végzettség nélkül, mint aki papírt szerezve beteszi a seggét valahova ahol képességek híján semmit nem tud csinálni.


A baj azzal van, hogy az emberek nem képesek ezt végig gondolni, nem képesek ésszerűen, racionálisan viselkedni és gondolkodni.


Itt vagy pl. Te. Meggyőződésed, hogy Te egy nagyszerű ember vagy, és szeretsz, tisztelsz mindenkit, te ugyanolyan embernek tartod azt akinek 4 általánosa van mint a több diplomást, neked egyformák.

Nem. Te nem nagyszerű ember vagy, hanem egy emocionális, álszent.


Biztos vagyok benne, hogy amikor szükséged van egy bizonyos végzettséggel rendelkező emberre, elvárod tőle, hogy ami a végzettsége, amit tanult, amiről papírja van, azt tudja.

Az érettségi is egy ilyen kellene, hogy legyen. Egy biztosíték egy bizonyos mentális és szellemi teljesítmény meglétére.


Az, hogy ezen biztosíték megszerzésére ilyen alacsony szintű tudás szükséges, az bizony elkeserítő.

Az pedig, hogy számodra sértés az, ha valaki azt mondja; ha valaki nem képes erre a nem túl magas képességeket igénylő feladatra sem, hogy megszerezze az érettségit, az ne is szerezze meg, az menjen olyan feladatokat ellátni, ami nem igényli még az átlagos szellemi és mentális képességeket sem, az annyit bizonyít, hogy képtelen vagy felfogni, mi a különbség a káros és a hasznos, a helyes és a helytelen közt.

72. Hell92
2013. jún. 6. 15:57
Az csak elmélet volt
71. gkreka (válaszként erre: 67. - Hell92)
2013. jún. 6. 15:51
Az ötös dolgozatot, hogy sikerült összehoznod? Az a tananyag érdekelt és tanultál vagy veled volt az "őrzőangyalod"?
70. bd55e3f068 (válaszként erre: 67. - Hell92)
2013. jún. 6. 15:14
És a nyolcból egynek sem merült fel, hogy akár az első dolgozatra is lehetne úgy készülni, mint a javítóra?
69. 937a2a883a (válaszként erre: 63. - Hell92)
2013. jún. 6. 15:13

Ha a 2. félévben igyekeztél és jobbak a jegyeid,akkor a legtöbb tanár ad lehetőséget.Viszont tény,hogy van aki nem.Te sajnos pont ilyen tanárt fogtál ki.Viszont ha az átlagod alapján nem jár a kettes,akkor "törvényesen" jár el.

Amúgy nekem is volt ilyen tanárom.Engem nem bírt és mindig szívatott.Bár ez általános iskolában volt,a saját falumban,ahol ismerték a családomat.A tanár nem bírta apukámat,ezért volt velem igazságtalan.Mindenből 5-ös voltam,csak fizikából nem.Gürcöltem,mire végre elértem a 3,9-es átlagot,ami hivatalosan 4-es,de nekem 3-at adott.Másnak meg a 2,1-es átlagára adta meg a hármast.

68. 937a2a883a (válaszként erre: 60. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 15:06

Szerinted nem,de szerintem igen.Vagy inkább úgy írom,hogy már az ítélkezés is az a legtöbb esetben.Az egyik legrosszabb emberi tulajdonság,hogy mindig ítélkezünk mások felett és ezáltal bizonygatni akarjuk,hogy jobbak vagyunk.

És azért írtam,hogy a legtöbb esetben,mert persze vannak kivételek.Egy gyilkost (ha szándékosan tette) én is mélyen elítélek és van még pár pl,ami evidens,hogy elítélendő.Bár nem feltétlen elítélendő,csak nagyon rossz.De a saját véleményem szerint a tudatlanság nem az.

67. Hell92
2013. jún. 6. 15:06
Nem engedi h javítsak, meg senkinek soha, javító dogákat se engdett soha, az egész osztály utálja, mindenki kb kettesre áll, megbuktunk 8an.
66. Hell92
2013. jún. 6. 15:05
5db...
65. Tavirózsa :) (válaszként erre: 63. - Hell92)
2013. jún. 6. 15:04

Hát akkor azért nem igen próbáltál meg mindent.

Mennyi az a pár?

64. 937a2a883a (válaszként erre: 62. - Tavirózsa :))
2013. jún. 6. 15:03
Lehet ezek csak a 2. féléves jegyei és amúgy év végén az egész évest nézik nem?Vagy csak a második félévest?Lehet már rosszul emlékszem,nem most volt. :)
63. Hell92
2013. jún. 6. 15:03
Mert ezek mellett még van pár 1-es...
62. Tavirózsa :) (válaszként erre: 61. - Hell92)
2013. jún. 6. 14:59
Ilyen jegyek mellett miért is buknál meg?
61. Hell92
2013. jún. 6. 14:58
Évismétlő vagyok, szóval újrakezdtem és még van egy évem, mindenből jó vagyok csak ebből nem és féléve prónálok javítani de csak ez az 5ös meg a 2db 2est sikerült összehoznom, esélyt se ad h javítsak, tudok pár dolgot de nem érdekli, én próbáltam nem megbukni.
60. e4288a2275 (válaszként erre: 59. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 14:24
Az ostobaság elítélése és helyén kezelése nem lenézés, vagy felsőbbrendűség képzete.
59. 937a2a883a (válaszként erre: 52. - 17aadc1082)
2013. jún. 6. 14:09
Én nem azt mondtam,hogy nincs a környezetemben művelt ember és nem tudok senkivel elbeszélgetni nem mindennapi dolgokról.Ilyet hol olvastál?Én azt mondtam,hogy "Az meg nem érdekel,hogy alapműveltség is kell." És tényleg nem érdekel.Akinek hiányzik,azzal nekem sikerül elbeszélgetnem másról is.És igen,ez bizony engem minősít.Hála az égnek el tudok beszélgetni művelt és nem művelt emberekkel is.És az is engem minősít szerencsére,hogy el tudom dönteni,melyikkel miről lehet beszélgetni. :) Igen,igazad van.Ez mind engem minősít.És az sem gond,ha a többséghez beálltam a sorba.Jobban szeretek a többséggel lenni,mint a nagyképű,mást lenőzé,magát mindenkinél jobbnak gondoló kevesebbnél.Ismerek ilyet párat,nem is kell belőlük.
58. 937a2a883a (válaszként erre: 54. - 17aadc1082)
2013. jún. 6. 14:00

Eddig nem ezt írtad,egy szóval sem.Ez a megfogalmazás mindjárt más.

"Ergo, ha már egyszer elindul az érettségi felé vezető úton, azt várná az ember, hogy meg is akarja csinálni, de ha mégsem tudja, akkor bizony ássa el magát, ugyanis vagy lusta dög, vagy tényleg olyan buta, mint a föld."

Ezzel abból a szempontból nem értek egyet,hogy van olyan ismerősöm,akit belekényszerítettek abban,hogy gimibe kell mennie,mert kell az érettségi.Nem önszántából ment oda és ott is hagyta.Nem volt lusta dög,de akkor sem ment neki.Ha butát a te szemszögedből nézzük,akkor lehet a volt,de ő tudta is ezt magáról és nem akart érettségizni.

Most lehet azt írod,hogy igen,az ilyen eset más,amiben egyetértek.De pont ezért nem szoktam ítélkezni,mert nem tudhatom a körülményeket,hogy épp miért nem jött össze,ha már belekezdett.

2013. jún. 6. 13:55

Lehet, hogy maradi vagyok, vagy mentálsznob, de az általános műveltség igenis fontos. (A valamirevaló IQ-tesztekhez is hozzátartozik). Mert nem épp kémiáról, vagy Petőfi-idézetekről beszélgetnék el az utamba kerülővel, de egy bizonyos műveltségi szint a megnyilvánulásokban, kommunikációban is megmutatkozik. (Ami persze nem feltétlenül érettségi-függő).

Másrészről még anno a fősulin mondta egy oktatónk, hogy ami régen az érettségi volt, most az kb. a diploma. És tényleg, míg tizenpár éve érettségivel kacagva el lehetett helyezkedni, most sok ember diplomával sem tud. Ez nem személyeskedés, nem ennek vagy annak a végzettségnek szól, hanem ennyit változott a világ.


A topicnyitónak meg: az utolsó pillanatban még észhez kaphatsz, beszélj a tanároddal, hogy szeretnél változtatni a hozzáállásodon,a szorgalmadon, mindenképp le szeretnéd tenni az érettségit,- és ezt Te is komolyan gondold. Keress egy jó matekost, aki korrepetál. Ha nincs pénzed rá, biztos akad egy osztálytárs, aki sütiért/sörért segít felkészülni.

56. 17aadc1082 (válaszként erre: 46. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 13:36
Ennek ékes bizonyítéka itt néhány topik is :)
55. 17aadc1082 (válaszként erre: 38. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 13:34
:))))
54. 17aadc1082 (válaszként erre: 35. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 13:33
Igen, ezt írtam. Tehát, aki nem tud, mert mondjuk megbukik, vagy elindul az úton, de közben bukik meg, az nem tud. Aki nem is akar, arról ugye, nem tudjuk, hogy le tudna-e. Ergo, ha már egyszer elindul az érettségi felé vezető úton, azt várná az ember, hogy meg is akarja csinálni, de ha mégsem tudja, akkor bizony ássa el magát, ugyanis vagy lusta dög, vagy tényleg olyan buta, mint a föld. Vagy pedig mérje fel úgy a saját képességeit (észbeli és szorgalombelit), hogy el tudja dönteni, hogy megugorja-e ezt a minimális szintet.
53. 17aadc1082 (válaszként erre: 32. - Bd55e3f068)
2013. jún. 6. 13:30
Hupsz, akkor valószínűleg tényleg van, aki felfogta a mondanivalómat, ami valóban sarkos volt, viszont tény, hogy ma már elvárható lenne egy nyüves érettségi. :) Nagy agyi munka ugyanis nem szükséges hozzá, és miután sok helyen már egy pénztárostól is diplomát várnak el, nem gondolnám, hogy megengedhető lenne, hogy valakinek ne legyen. Dehát, kinek mi az igénye ugye. "Annál lejjebb csak ha vakondok is érdeklődik" -by Hofi.
52. 17aadc1082 (válaszként erre: 31. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 13:27

Hát, ha te ebből azt szűrted le, hogy lenézek bárkit is, akkor csak gratulálni tudok.


".Az meg nem érdekel,hogy alapműveltség is kell." -- ennek meg külön gratulálok. Beálltál a sorba, mint a mostani emberek nagy többsége. Így is kell, jó állampolgár vagy. Én azért szeretem, ha embertársaimmal el tudok beszélgetni olyan dolgokról is, ami nem szükséges a mindennapi élethez. Ha te nem, az nem engem minősít. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook