Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megtakarítás gyereknek most, hogy nincs LTP fórum

Megtakarítás gyereknek most, hogy nincs LTP (beszélgetős fórum)


2018. nov. 20. 09:24
Most még csak takarék betétet nyitottam nekik. Babakötvényt nem akartunk, mert meg lenne kötve a kezünk/kezük. Aztán majd ha én is dolgozom, meglesz az álomotthon, akkor elkezdünk gondolkodni más koncepciókon is. De most szinte mindenünk a megtakarítás.
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2018. nov. 20. 07:12

Tk. ez volt benne a pláne. Enélkül épp olyan, mint bármelyik más megtakarítás, csak meg van kötve a kezed a felhasználásban.

A korábban hozzászóló Sziszi, Emili és Michelle gondolkodnak jól.

Nem lehet már támogatásokban gondolkodni, azokra számítani.

Olyan bankban kell számlát nyitni, amiben nincs állami érdekeltség.

2018. nov. 15. 15:29
Tul.képpen van LTP csak az állam nem adja az évenkénti 72000ft-ot azoknak,akik október 16 után nyitnak számlát.
9. sanyinak (válaszként erre: 5. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 13. 21:14
A kereskedelmi bankok nem adnak olyan kamatot mint az Államkincstár.
8. simple (válaszként erre: 1. - Sophie91)
2018. nov. 13. 19:06
Köthetsz magatokra életbiztosítást is, van már olyan, hogy a lejárat után a pénzt megkapod. Talán azt az összeget amire biztosítva voltál, de ebben nem vagyok biztos, ennek azért utána kell nézni. Én az Aegon-tól óva intenélek.
2018. nov. 13. 14:45
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2018. nov. 13. 13:11

Mindent, amit az államtól kaptak eddig, beraktuk egy számlára, amikor elég pénz gyűlt össze, vettünk egy lakást hitellel kipótolva. A lakást bérbe adtuk, a bérleti díjból fizetjük a törlesztést, ami marad, megy vissza az illetékes kölyök számlájára.


A megtakarítást soha ne keverd biztosítással, magasak a költségek a várható hozamhoz képest.

2018. nov. 13. 11:24

Én a babakötvényt átvittem a bankba.Jó a kamatozása,és a számlát úgy nyitottam meg hogy bármikor tehessek rá pénzt.

Kaptam hozzá négy kódot amivel a 4 nagyszülő külön-külön tehet be bármikor.

2018. nov. 13. 09:59
Igy van.
3. sziszi0528 (válaszként erre: 1. - Sophie91)
2018. nov. 13. 09:44
Kp! Azt soha senki nem veheti el tőled, nem kell félni, hogy csődbe megy az adott pénzintézet, nem kell várni a pénzedre, hogy csak x év múlva meg ekkor meg akkor juthatsz hozzá, mert különben buksz rajta, nem kell leigazolni mire költöd... Én már semmiben és senkiben nem bízom, az a biztos és kézzelfogható, amit a két kezemmel összerakok és nem tartozom senkinek semmilyen igazolással és elszámolással, hogy mire használom fel a saját pénzemet!!!
2. oktbaba (válaszként erre: 1. - Sophie91)
2018. nov. 13. 09:41
Én összegyűjtök háromévnyi családipótlékot az lesz annyi hogy a német nyugdíjra be tudjam tenni a kezdőrészletet. Egy másik összeget meg államkötvénybe.
2018. nov. 13. 08:10
Szeretnénk a kislányunknak valamiféle megtakarítást. Lakástakarékban gondolkoztunk, de bizonytalanok voltunk és most ez már nem játszik... Az Aegon Jövőtervezőre (megtak+biztosítás) akart rábeszélni most egy hölgy, de nem tudom, ez mennyire éri meg. A babakötvényről tudom, hogy valójában nem olyan jó... Ki hogyan takarít meg, mit ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook