Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megszünt autó biztosításra számolhatnak fel kötbért ha újat akarok kötni? fórum

Megszünt autó biztosításra számolhatnak fel kötbért ha újat akarok kötni? (tudásbázis kérdés)


4. Kirani (válaszként erre: 3. - Lehoagi)
2010. júl. 19. 21:38

Köszi, ezt nem is tudtam, én tavaly jártam sajnos így :-(. Már akkor is csak az aktuális biztosítónál lehetett "újrakötni" a biztosítást, de a visszasorolás ellen nem volt ellenszer.

A napi összeg, amit írtál, nagyon durva :-(. Sok sikert a perhez!

2010. júl. 19. 21:12
ez év jan. 1-től van egy jogszabály, mely szerint ha dij nem fizetés miatt mondták fel a biztositásodat és pl. B10-ben voltál, amit ugye nem szeretnél elvesziteni, kizárólag annál a biztositónál megkötheted, amelyik felmondta korábban, de csak annál!!!! illetve a felmondástól a kötésig számitva fedezetlenségi dijat kell fizetni, ami pl. 1500 cm3-s autónál napi 330.- ft. Én féléve ezen mojolok az Aegonnál, most perelek!!!!
2010. júl. 19. 20:12

Jól értem, felmondták a kötelező biztosítást az autóra?

Ha igen, akkor visszamenőlegesen meg kell fizetni a felmondás idejétől, és sajnos adott évre visszasorolnak az A0 osztályba, vagyis többet fizetsz, mint egyébként fizettél volna. És jövőre innen folytatod a bónuszokat, vagyis ha nem lesz baleseted, akkor A1 lesz. Vagy más a helyzet?

2010. júl. 19. 20:09
Megszünt autó biztosításra számolhatnak fel kötbért ha újat akarok kötni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook