Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszökött a gyerekem az óvodából... fórum

Megszökött a gyerekem az óvodából... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 17. 18:14

A mi óvodánkban is zárható a kapu, felül van egy kis kar amit rá kell hajtani!

Legtöbbször a kedves szülők nem veszik a fáradtságot arra, hogy bezárják maguk után!

A dolgozók hiába zárják be, ha a szülők meg nyitva hagyják!

51. Dina2
2013. jan. 6. 18:55

nálunk egy 1,5 éves (!!!) kislány szökött meg úgy a bölcsiből (!!!) hogy a dadák észre sem vették!!!

és ez valós!

az óvodától 3 háztömbnyire laknak, a kislány hazaindult, átment egy útkereszteződésen és a ház előtt dolgozó utcaseprők felismerték és felhívták az apját...amikor az bement az oviba, az óvónők nem is tudták hogy nincs ott a kislány!!!

50. trapiti (válaszként erre: 49. - Zilon)
2013. jan. 5. 18:57
Sajnos nincs hibátlan rendszer. Mi is jártunk olyan oviba, ahol kóddal nyílt a kapu, és olyanba is ahol bentről nyitották kapcsolóval, mégis mindkét helyen előfordult hogy nyitva maradt... 100%-os biztonság nincsen :(
49. Zilon (válaszként erre: 42. - Vaczila)
2013. jan. 5. 18:51
Bizony minden óvodának,ilyen biztonságosnak kellene lennie.Szerencsére a mi óvink is ilyen,elég akkor aggódni mikor kirándulás van.
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. jan. 5. 18:23
:) infoband néven kapható a karszalag, vízálló és nem mosódik el rajta az írás.
47. michelle.r (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2013. jan. 5. 18:17
Na, ezt az ötletet lopom :))
2013. jan. 5. 12:31

Nekem a két iskolás gyerekem összesen három általános iskolába járt. A lányom kezdte a sort, neki sosem jutott volna eszébe eljönni. Mindegyik iskolában volt portás, de a két utóbbiban volt olyan, hogy nem mehetett fel senki csak úgy az emeletre. Az elsőben a portás mondta be hangosbemondónk, kiért jöttek. Név szerint ismerte a legtöbb szülő-gyerek párost. és rászólt a gyerekre,a ki nagy vagányan kiment volna kabát nélkül. Köszönet érte János bácsinak :)

A másik iskolában pedig majdnem hogy csak igazoltatnak, ha valaki bemegy. A férjem nagyon örült ennek, amikor ment a fiúnkért. De bocsi, egy középiskolás esetében már tudnia kell, hogy a lógásnak következménye van! Ezt nem lehet összehasonlítani egy ovis ilyen lépésével. Hiszen egy 5 éves kisgyerek nem tud előre gondolkozni, hogy valaminek rossz vége is lehet, de egy 15-18 évestől ez már elvárható!

45. spinneli (válaszként erre: 44. - Szöszke40)
2013. jan. 5. 12:19

Hát, középiskolában azért már nemcsak az intézményre kéne alapozni, hogy bent maradjon a gyerek.

Ami ebben aggasztóbb, hogy bárki bemehet.

2013. jan. 5. 09:26
Sziasztok! Bizony nekem is volt ilyen"élményem" mikor még kislányaim ovisak voltak:( szokatóra jártunk,és óvónéni mondta menjek el nyugodtan boltba,addig bemennek..ez nekem kb negyedóra volt! Mire visszaértem,már azzal fogadtak,lányom úgy ahogy volt,kis váltócipőbe pulcsiba rohant a hazafelé vezető úton sikitozva hogy anyához akarok menni..egy anyuka fogta meg és vitte be az oviba gondolván hogy onnan menekült nagyon fájt és sírtam,másnaptól kivolt írva az ovi kapujára hogy kérjük mindenki kallantyúzza be maga után és ez miattunk volt..amúgy itt se zárták a kaput,sőt sokszor tárva-nyitva egésznap még most is..Most ez a lányom középiskolás,sajnos nem valami mintagyerek és ahova jár,szülőin szóvá tettem miért nincs első-hátsó kapu zárva tanítás alatt mert a lányom gondol egyet és eljön! Tanárnő felvolt háborodva hogy igenis mostmár 8tól 1ig tuti zárva lesz,csak tanári engedélyel jöhetnek ki..hogyne!! Az iskola kapui azóta is tárt karokkal állnak rendeklezésre minden ki-be járkálónak reggeltől délutánig! Ennyit az intézmények zártságáról!!
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Vaczila)
2013. jan. 5. 08:55

Természetesen beszéltünk már korábban is erről a gyerekkel, tisztában volt vele hogy ott kellene maradnia. de a gyerekek (is) csinálnak néha olyat amiről tudják, hogy nem kéne...


Az ajtó azért nehéz ügy, mert az óvoda egy iskolán belül van, vagyis nem az ovi bejárata volt nyitva, hanem az iskoláé, amit egyébként tanítási időben zárnak. Gondolom ezentúl jobban ellenőrzik ezt is.

2013. jan. 5. 07:18
Igen hibáztak sz óvónénik de azért ha belegondolunk, a legnagyobb felügyelet mellett sem lehet egyszerre annyi gyereket látni, hiszen folyamatosan mozgásba vannak. Persze lehet ilyenkor ujjal mutogatni meg minden, de nem csak ők hibáztak, hanem a gyerek is akinek korábban még nem beszéltek arról hogy az óvodában kell maradnia amíg a szülő érte nem megy, s ilyenformán talán a szülő is. De leginkább az óvodavezető és a fenntartó hibázott, amikor nem tették meg azokat a biztonsági lépéseket, ami megakadályozná az ilyesmit. Egy óvoda kapujának zártnak kell lennie napközben. Olyan magasságban amit csak felnőtt érhet el, kell hogy legyen rigli vagy minek mondják, hogy gyerek ne tudja kinyitni, illetve sok óvoda kapuja egy kóddal nyílik, amit a szülőkkel tudatnak de a gyerek nem tudja kinyitni. Ha meg olyan érkezik az óvodába aki nem tudja a kódot az csenget. Én itt látom a legnagyobb hibát, ezt viszont a szülők is kezdeményezhetnék, kérhetnék a fenntartótól hogy csináltassa meg. Így megelőzhetőek lennének a hasonló esetek, mert nem biztos hogy mindig ilyen szerencsés vége lesz.
41. torcos
2013. jan. 5. 00:58

:) Élelmes kislány!


Többet biztos nem fordul elő!

40. Szabokisandi (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. jan. 5. 00:32
Akkor a pöttömmel kell beszélni, hogy te nagyon megijedtél, mert ő még kicsi és bármi történhet vele út közben. És te úgy vagy nyugodt, ha ő ott marad, mert bár neked is hiányzik de dolgoznod kell és ha mész érte és nem lesz ott, akkor nagyon szomorú leszel.
2013. jan. 5. 00:29

szakmai honlap és állításuk szerint sokan olvassák szakmabeli emberek hát én csak ezt a 3 embert láttam hőbörögni és szidni az ha pl egy szülő vagy egy családi napköziben dolgozó nem ért vele egyet ( mert szerintem ez az ember 3 néven van regisztrálva)

Lenézi azt aki nem a szakmabeli és nem egyen értékű az ő diplomájával

38. trapiti (válaszként erre: 36. - Szabokisandi)
2013. jan. 5. 00:27

Nem hagyták magára, előtte beszélgettek, vígasztalták, csak megengedték hogy tovább hintázzon...

Amúgy hozzáértő, jó óvónőről van szó, nem is fiatal már.


Az iskola ajtaja eddig mindig zárva volt, ma elmulasztották, mivel nicns tanítás, de 8-tól 3-ig zárják, ha korábban mentem érte, mindig a portás nyitotta. De sajnos ilyen bárhol megtörténhet hogy nyitva marad :( Ráadásul itt nem is felhptlen a magyar óvoda és a szerb iskola "együttélése"...


Etse azt beszéltük, hogy vihet magával egy fényképet a zsákjába amint ketten vagyunk, és ha nagyon hiányzom, akkor előveheti... persze anya-illatú plüss és társai eddig is voltak.

2013. jan. 5. 00:25
Mit vársz ennyi pénzért a bizonyos honlapon bunkó lekezelő és trágárak voltak és ezek kaptak diplomát?
2013. jan. 5. 00:23
Nekem is van óvodás gyerekem biztosan frászt kapnék. De az óvónéni is,mert kutya kötelessége mindenkire vigyázni. Ha egy gyerek szomorkodik, akkor nem magára kell hagyni a hintában, hanem épphogy elterelni a figyelmét, lekötni valamivel, ami tetszik neki. Végül is ezt tanulják a főiskolán, vagy nem??? Az iskola ajtaja viszont ezután is nyitva lesz, szóval bármilyen fájó is ez, igenis nagyon nyomatékosan meg kell értetni vele, hogy ez nagyon veszélyes. Ha hiányzol neki, akkor énekeljen neked a levegőbe (úgyis meghallod, mert közel vagy), vagy rajzoljon a csoportba, vagy bújjon oda az óvónénihez, de semmiképp se menjen ki. Adhatsz neki valamit, amin a te illatod van, tegye be a zsákjába, bújjon hozzá... Tudnia kell, hogy vannak rossz felnőttek, akik hamar kiszúrják, hogy ő egyedül van!
35. trapiti (válaszként erre: 31. - T_marcsi)
2013. jan. 5. 00:20

Durva :( és a hozzáállás is...


Nálunk egyáltalán nem nevetgéltek rajta, és azonnal feltűnt, csak az volt a baj, hogy elsőnek az udvaron keresték és csak utána rohantak az utcára.

2013. jan. 5. 00:12
Hallottam már én is ilyen esetről, ott két kislány lépett le, de szerencsére még az óvoda előtt elcsípték őket.
2013. jan. 5. 00:10
Sziasztok! Egy bizonyos gyerekekkel foglalkozó honlapon én is megkérdeztem ezt na és mi volt a válasz az hogy buta vagyok és trágár szavakkal illetek engem meg is fenyegedtek és azokat akik nem értenek vele egyet! El is menekültek mert hülyékkel nem lehet vitatkozni! Na én meg nem hagyom magam! És ez az egy ember szerintem három személyként van bejelentkezve szakembernek mondja magát és gyerekekkel foglalkozik! A válaszaimra hogy szökhet meg egy gyerek hogy lökte le az egyik a másikat ja az ilyenek előfordulnak jött a válasz a nagy diplomástól! De ha a gyereket elüti az autó és a nyakát töri az nekem édes kevés ha azt mondják hogy a felügyelőnek a felelősége és életfogytiglant kap. Ráadásul sokan vannak a gyerekek 27 -28-an
32. 99f5605d8e (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 5. 00:07

Amikor az én 5-éves unokám megszökött az oviból, szembe lakunk az óvónénik észre sem vették.Mikor az anyukája bement nevettek rajta.Mondta a menyem ez nagyon vicces lesz pár év múlva de talán most komolyan el kéne gondolkodni mi történhetett volna.

Erre már kicsit megijedtek.

2013. jan. 5. 00:06
Az en 3 evesem tavasszal megszokott a bolcsis csoportbol. Nem az utcara, hanem masik csoportba az epuleten belul. Atmaszott 3 sovenyen es egy keritesen, es senkinek nem tunt fel, h ott egy idegen gyerek. Azt hittem agyverzest kapok. A gondozonoje nevetve meselte a tortenetet, en meg atkertem masik csoportba. Ra volt bizva a gyerekem, akire nem figyeltek es megszokott. Soha tobbet nem tudtam bizni a dadusban :(
30. trapiti (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2013. jan. 5. 00:01
Az óvónénik is kérdezték, itthon mennyire megbízható, de maximálisan. Tudja kezelni a zárakat, tudja melyik kulcs melyik, mégsem nyitotta még ki vagy ment ki még soha úgy hogy ne szólt volna... de idegen helyen sem szokott eltűnni
2013. jan. 5. 00:00
Nem fordult elő soha. Azt hogy nagyon hiányzom neki, azt sokszor mondja nekem is.
28. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2013. jan. 4. 23:57

Miért, ez nem alkalomszerű volt? Máskor is előfordult, hogy elkívánkozott az oviból, vagy megpróbált lelépni?


Mesélj neki a saját óvodáskori élményeidről esetleg, hogy milyen jó emlékeid vannak, mennyit játszottál, alig akartál hazamenni, de milyen jó volt, amikor Anyukád érted ment ... Nem sokáig lehet már az ovis barátaival, mert lassan iskolába megy... valami ilyesmiket mondanék.

2013. jan. 4. 23:53

Lassan megyek, de holnap mindenképp leszek, akinek van gondolata írjon :)


Az is érdekelne, lehet-e valamivel enyhíteni ezt az óriási hiányérzetet (egyébként nagyon sokat vagyunk együtt, tehát nem hiszem hogy az együtt töltött idő lenne kevés...)

26. 4c35511f0b (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2013. jan. 4. 23:53
Persze ez igaz
25. trapiti (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 23:51
Tényleg!!! :) Na, holnap ezt meséljük.
24. trapiti (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. jan. 4. 23:51

Igen, pedig tanítgatom rá, hogy nem lehet mindenkiben megbízni. És van is hatása, hiszen most is mérlegelt saját elmondása szerint...


Nyaraláskor szokott karszalagja lenni pl. a strandon, akkor mondtam neki, hogy ha elkeveredne mellőlem, keressen egy nénit, de a lejobb ha anyukát talál és kérje meg hogy hívjon fel a karszalagon található számon. Gondolom emiatt választott most nénit...

23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. jan. 4. 23:49
Hű tényleg, az is jó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook