Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megrepedt farkasköröm kutyáknál fórum

Megrepedt farkasköröm kutyáknál (beszélgetős fórum)


2013. dec. 17. 07:10

[link]


Kutya testrészei címszó alatt fel van tüntetve.


[link]


Ha lentebb tekersz, beagle testfelépítése: farkasköröm szintén a mellső lábon. De mivel tegnap voltunk orvosnál és ott is farkasköröm törésként említette, a valódi kifejezése viszont farkas karom, ami bizony nem a hátsó lábon van, de Te úgy tudod, én így.

10. Bcicus (válaszként erre: 8. - MálnaHab*)
2013. dec. 16. 18:37

Az első lábpn nincs farkasköröm. Farkasköröm csak a hétsó lábon fordulhat elő, a legtöbb fajtánál ez rendellenes, egy két fajtánál viszont fajtajelleg.

A max 10ezer egy teljesen reális ár, ha nem agyon reklámozott rendelőbe mész. Ahova mi járunk sem több, nem koszos, nagyon szép kis rendelő profi dokikkal.

2013. dec. 16. 16:39

Vègül nagyon olcsón megúsztuk. Mivel a köröm már majdnem levált, B. pedig nem ellenkezett helyi érzéstelenítőt kapott csepp formában, majd a doktor úr levágta neki a fenn maradt részt. Alig sérült a körömágy, így egy általános tanácsadás díját számolta csak fel, ami mindössze 1890 Ft volt.


A kis beteg jól van. Köszönöm mindenkinek a tanácsot és a hozzászólást! :)

8. MálnaHab* (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2013. dec. 16. 10:20

Farkasköröm a két mellső lábon található. A hátsókon nincs.


Ma megyünk vele orvoshoz, mivel az egyik fele lejött, a másik oldalán viszont teljesen tartja a körömágy és a köröm, így mindenbe beleakad, ami zavarja is. Most, ahová visszük, altatás nélkül, helyi érzéstelenítéssel lesz kezelve és levágva a repedt köröm rész, azt mondta nem tud pontos árat, azt akkor tudja megmondani, ha látja és kezeli, nem mindegy, hogy mivel tudja érzésteleníteni, de maximum 14-15.000 Ft.


Nekem ez a max. 10.000 Ft azért érdekes, mivel a legtöbb orvosnál csak az, hogy megnézi a kutyát, általános vizsgálat gyanánt 7-8.000 Ft. Ha nem jó ismerőssel adatnánk az oltást, akkor csak az éves veszettség elleni 12-13.000 Ft lenne/kutya. Ha erre rászámolom az altatást, a gyógyszereket, a tölcsért, akkor is 20.000 Ft fölé lyukadok ki. A 35.000 Ft-t én is sokalltam, de tény és való, neves állatorvos ajánlotta ezt az árat. Viszont ha altatni kellene, nem altatnám akárkivel, csak olyannal, akinek bízok a szakmai tudásában.


Itt is vannak olcsó orvosok, ahol a rendelő koszos, morzsás, a kutyát durván fogja meg, kérdésre nem felel, de beoltaná 3-4.000 Ft-ért. Ennél az orvosnál, utána kérdeztem, hogy az árakkal tisztában legyek 13.000 Ft lenne egy altatásos műtét. De ahol felmosni nem tudnak, és bizony a köpenye ragad a kajától, a vizsgáló asztal meg a szutyoktól, a sarokban meg kutya kaka, hát hiába van szakmai tudása vagy sincs, elriaszt.

2013. dec. 16. 00:58
Először is mellső lábon nincs farkasköröm. A lényeg, Vidd el egy dokihoz, nem nagy kunszt levágják ha lehet és vérzést csillapítanak, ha műteni kell az max 10ezer forint, akivel beszéltél nagyon le akart húzni. Merre laksz?
6. MálnaHab* (válaszként erre: 5. - Badcat001)
2013. dec. 13. 08:20

Itt a legtöbb helyen, csak az, hogy ránéznek a kutyára 7-8.000 Ft. :(

A műtétek horror áron mennek itt. A saját állatorvosunk akivel oltatunk, jelenleg építi a rendelőjét, így nem tud műteni, pedig Ő elfogadható áron dolgozik és lelkiismeretes. Ha nem javul magától mindenképp elviszem hozzá, de jelenleg nincsenek itthon, a jövőhét végén érnek haza.


Nem sajnáljuk a pénzt, ha az egészségükről van szó (ketten vannak), viszont ha nem muszáj, nem tenném ki egy altatásnak, főleg akkor nem, ha az egy repedt köröm. Előtte megpróbálnám kezelni, meg hát az ünnepek és év végi elszámolások előtt nem is igen férne bele egy ekkora összeg a kiadásainkba, csak majd január elején.


Köszönöm, B. a beteg nevében is. :)

5. Badcat001 (válaszként erre: 3. - Holdem)
2013. dec. 13. 08:02

Hogy az aaaa. Bakker az ilyen "orvost" azonnal kitiltanám. Nekik is van esküjük, ami arról szól minden tőle telhetőt meg kell tennie... akkor ne veled végeztesse el a műtétet (bár látszik tőle ennyi tellett). :(


A másik doki ára is felháborító. Igaz én Kőbányán járok dokihoz, de nekem altalás+chip+farkaskörmök eltávolítása került vagy 13ezerbe úgy, hogy én egy nagyon hisztis, pánikolós gazdi vagyok, magyarán én magamnak simán felszámolnék "fárasztó gazdi" díjat is.

Nem tudsz egy 3. orvost felhívni?

Jobbulást nektek!

4. MálnaHab* (válaszként erre: 2. - Holdem)
2013. dec. 13. 08:01

Köszönöm a gyors hozzászólást. :)


Az imént néztem rá, a törés vonalától lefelé egészen elfehéredett, mintha onnantól köröm lenne az egész. Szerintem elvált a körme, mivel tegnap még egy volt a felső résszel és látható volt a körömágy vonala is teljesen. Bár egyenlőre nem esett le. Törölgetem és fertőtlenítem neki a séták után, remélem nem lesz vele gond.

3. holdem (válaszként erre: 2. - Holdem)
2013. dec. 13. 07:51
És azt nem lehet mondani, hogy nemtörődömségből nem viszem orvoshoz, pofátlan summát költöttem már egyéb jellegű bajainak gyógyítására. Nem sajnáéom rá. De ilyen miatt szerintem feleseges. Pláne ha rálép, és haszálja.
2. holdem (válaszként erre: 1. - MálnaHab*)
2013. dec. 13. 07:49
Van 5 kutyám, többnél is előfordult. Az egész pici testűnél levált, és le is esett. A staffordomnál viszont teljesen meggyógyult magától, mindenféle kezelés nélkül. Elég vadul játszik, sokszor megsérül, de eddig mindene probléma nélkül meggyógyult. Figyelgesd, ha nem gyullad be, nem gennyesedik, akkor szerintem nem kell hozzányúlni, pláne nem 35 rugóért. :)
2013. dec. 13. 07:24

Sziasztok. Valakinél történt már hasonló?


A tegnapi labdázás és szaladgálás idején a beagle kutyám jobb mellső lábán a farkasköröm teljesen berepedt. Nem vállt le, nem lóg, véres alatta és látszik a törés vonala. Egy kicsit el is deformálódott, de ránézésre csak nagyon minimálisan, mintha a töréstől lefelé egy ici picit kifelé dőlne maga a köröm.


Felhívtam egy állatorvost, aki pikk pakk közölte egyszerűen vágjam le a törés mentén. Próbáltam elmagyarázni, hogy bőven az élőhúsnál repedt meg, amit vágni tudnék az elejéről, maximum 1-2 mm, de nem hiszem, hogy ez megoldaná a problémát. A felelete mindössze annyi volt, fájni fog neki, de voltaképp ennyi. Nos, hát ez a lehetőség nem nálam nem játszik, nem fogom levágni a körömágyát, mert akkor majdnem a háromnegyed részét a farkaskörömnek le kellene vágnom én meg ennek nem teszem ki, és érzéstelenítés nélkül másnak sem hagyom, hogy megcsinálja.


Így telefonáltam egy nem ügyeletes állatorvosnak. Ő feltudta mérni a helyzetet, azt javasolta altatásban megműti, akár a farkaskörmét is leszedi. Viszont ez csekély 35.000 Ft-t fog kóstolni. Elgondolkodtatott a dolog, hogy egy köröm repedést akár körömágynál történt akár nem, valóban műteni kellene? És egy ilyen dolog miatt bevállaljunk-e egy altatást...? Nem gyógyulhat meg ez magától? Már mint szépen lassan nem nő le, miközben folyamatosan vágva van?


A járásban nem zavarja, rá tud lépni fájdalom nélkül, nem sántít. Ha hozzá érünk nyalogatni kezdi, enyhe nyomásra viszont felnyüszög.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook