Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megőrülök? Remélem, nem:)) fórum

Megőrülök? Remélem, nem:)) (beszélgetős fórum)


1 2
53. Enya78 (válaszként erre: 52. - Megara112)
2011. júl. 24. 23:03
Nektek is jó éjt! Bújjatok össze picit... ;)
2011. júl. 24. 22:56

Mindenkinek köszönöm, hogy itt volt és megosztotta velem a véleményét és tanácsot adott!!!

Én most nyugovóra térek. Jó éjt és szép álmokat Mindenkinek!!!

51. Megara112 (válaszként erre: 50. - Enya78)
2011. júl. 24. 22:52
Igen, mondjuk én nem vagyok olyan aki azt gondolja, hogy a gyerek 3 éves koráig ne igyon tejet, hanem a méregdrága ki tudja miből összeállított tápszert. Főzni is szeretek, ez sem lehet gond. Azonkívül 8 évet melóztam gyerekápolóként, így nem dőlök be minden új babaetetési hóbortnak:))
50. Enya78 (válaszként erre: 49. - Megara112)
2011. júl. 24. 22:47
Tejed lesz... Hozzátáplálásnál (6hó után) kell némi pénzecske, mert gyümi és egyéb pürés ételek már mehetnek neki. Jók az üvegesek. De aztán ha már úgyis főzöl, hamarosan majd abból is ehet, ha nem túl fűszeresen csinálod... szerintem mindent meg lehet oldani! :)
2011. júl. 24. 22:40
Igen, valószínű kapnánk majd dolgokat, mert akik most vannak úton, azok már nagyok lesznek, mire a miénk megszületik:))
48. timcsi0109 (válaszként erre: 41. - Megara112)
2011. júl. 24. 22:19
ha tényleg van sok ismerősöd akiknek van picijük már most lehet gyűjteni a kinőtt ruhákat.Rengeteget lehet vele spórolni.Én is rengeteg ruhát öröklöm két rokon gyerekről és nagyon sokat segít anyagilag.Popsikenőcsből is mai napig a gyógyszertárit használom és nekem nagyon bevált.Nekem sem jut pénz drága cuccokra de szerintem nem ezen múlik az egész.
2011. júl. 24. 22:19
De jó, hogy ilyeneket írtok!!! Tényleg feldobtok azzal, hogy példákat hoztok és nem rám telepedtek ahogy a család:) Köszi
46. Enya78 (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2011. júl. 24. 22:16

A legeslegjobb (és legolcsóbb is) a gyógyszertári popsikenőcs és a fürdető...

Vágjatok bele! Mert soha nem lesz éppen jó rá az idő!!! Jöjjön csak az a kis boldogság és minden rendben lesz!!! :)

Nekem is úgy jött, hogy nem terveztem, sőt bevallom az is megfordult a fejemben, hogy elvetetem. De pár nap alatt annyira átálltam arra, hogy anya leszek, hogy senki nemtudta volna elvenni tőlem!!! Most májusban volt 8 éves (munkanélküli vagyok, most éppen anyuméknál 'nyaral' a kis drágám, mert a 20Ft-ból, ami a feladások után megmarad, nem istenbizony, hogy maximálisan el tudtam volna látni, ja és egyedül nevelem) És csinálom, mert van miért!!! Mégha néha meg is szakad a szívem, mert nemtudok megadni neki mindent (pl. karácsony vagy szülinap) De nekem már van! És imádom, és áldom az eget, hogy akkor(24) évesen teherbe estem...

Neked is csak annyit tudok mondani, hogy HAJRÁ!!!

45. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Megara112)
2011. júl. 24. 22:16

Én a baráti körben azt tapasztaltam, hogy utólag sokan mondják, hogy a francnak kellett ennyi pénzt kidobni a fogadott orvosra.


Szerintem bőven elég a sima terhesgondozásra járni, és csak akkor fogadott orvost keresni, ha valami komplikáció van, vagy ha ikrek. Egyébként egy ügyeletes orvosnál is ugyanúgy tudsz szülni (raáadásul nem is az orvos a fontos, hanem a szülésznő "vezényli" az egészet).

44. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - Megara112)
2011. júl. 24. 22:14

például...??


Kiságyat, babakocsit aukciós oldalon is lehet venni, nem kell százezret fizetni érte. Bébirucikat ugyanitt ingyen is felajánlanak csak a pk.-et kell fizetni. Sőt ha babavárós párokkal összejártok, tőlük is lehet rucit és egyebeket örökölni.

43. Megara112 (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2011. júl. 24. 22:12

Igazából én a dokinál ragadtam le... Mert babakocsit, babaágyat a vaterán is tudok venni.

Remélem, kajáltatni tudom majd jó sokáig és nem kell tápszerre költeni.

42. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - Megara112)
2011. júl. 24. 22:07

és mi került olyan sokba?


a fogadott orvoson kívül semmi nem olyan drámai. nem kell feltétlen dizájner babaágyat meg aloe verás s*ggkenőcsöt venni.. sokan bedőlnek a reklámoknak meg ennek az egész bébiiparnak, holott egy csecsemő eszik, alszik, meg ürít, és ehhez nem kell ám megvenni a fél ikeát. szerintem.


ráadásul szerintem a fogadott orvos sem szükséges.

2011. júl. 24. 22:04
2 hónapja váltottam munkahelyet, mert az előzőn elég kevés bérrel voltam bejelentve. A mostani helyet azért választottam, mert ugye nem mindegy, mennyiből számolják majd a gyedet. El is terveztük, hogy pár hónapot dolgozom itt és akkor elkezdünk próbálkozni. Csakhogy most van egy csomó babavárós pár az ismerőseink között és ők rémítgetnek bennünket, hogy mi mennyi, meg ilyenek.. Ezért húztuk be a kéziféket..
2011. júl. 24. 22:01

Az ember mikor belevág a babázásba nem tudja mit hoz a holnap. lehet jobbra fordul, lehet rosszabbra a sorsotok. Ismerek egy családot ahol 7 gyereket vállaltak a szülők, pap család. Mindenük megvolt és a kommunizmusban itt Erdélyben egyszer azt prédikálta a pap, hogy minden rendszer elmúlik, a kommunizmus is, de Isten országa örök. És egyik napról a másikra elhurcolták a családját a Dunadeltába és a papot börtönbe zárták. Végül fenőttek a gyerekek, de nehezen, mert a lucernát főzte sokszor meg nekik az anyjuk, hogy ne haljanak éhen. Az élet bármit hozhat.

Egy másik ismerősöm 30 éves koráig nem ment férjhez, majd férjhez ment egy férfihez aki nem akart gyereket, beiratkozott egyetemre távol a férjétől, az addig megcsalta és gyereket csinált egy másik nőnek és elhagyta a feleségét. Ő már 50en túl és mind azt mondja, hogy sajnálja hogy nem lett gyermeke, lehet, hogy így is elvált volna a férjétől, de nem lett volna egyedül a világban.

Az ember lesz öreg is, és ha nincs gyermeke semmi értelme az életének, semmit nem hagy maga után a földön, és ha megözvegyül egyedül tölti az öregkorát, ha megbetegszik idegenek törlik ki a fenekét (bocsánat, de így igaz) és nem úgy mint egy gyermek aki tudja, hogy annakidején az anyja is gondját viselte és most rajta a sor. Nem azt mondom, hogy felelőtlenül kell hozzáállni a gyermekvállaláshoz, de manapság ha az ember a körülményeit nézi soha nem fog gyereket vállalni.

Mint olyan aki anyóssal élek kérdem, hogy véletlenül nem azért makacsoltad meg magad, mert ennyien kényszerítenek. Én is sokszor esek ebbe a hibába. Próbáld hideg fejjel nézni a helyzetet. Ezt csak te tudod eldönteni, de én hiszek abban, hogy ahol jut egy tányér leves 2 nek ott jut 3 nak is. És attól még, hogy néha nemet kell mondani egy-egy kérésére a gyermeknek pont olyan egészségesen fel tud nőni mint egy olyan gyermek aki mindent megkap.Sőt.

39. zizabella (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. júl. 24. 21:59
hja vannak még csodák...lásd Fehér Annát, de azért nem szabad annyi ideig halogatni :))
38. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2011. júl. 24. 21:59
gyanítom, annyira nem is vágynál te már erre :)
37. timcsi0109 (válaszként erre: 1. - Megara112)
2011. júl. 24. 21:58
Szia!Én a saját esetemet tudom leírni:Én most 37 éves vagyok és van egy 22 hónapos kiscsajszim a mostani kapcsolatomból az előzőből pedig egy 8 éves lányom.Nekünk is lakáshitelünk van és a párom sem keres fényesen.Mondhatom egyik napról a másikra élünk,és sokat segít az anyósom anyagilag.Az első gyermekemnél én is úgy voltam hogy csak amikor biztos akkor szülök.De kérdezem én a mai világban mi a biztos? Én úgy szültem hogy nem volt fogadott orvosom és semmi gond nem volt.Én azt mondom nektek hogyha mind a ketten szeretnétek gyereket akkor most kell belevágni míg ki nem futtok az időből.Hidd el ha meglátod a picit nem fogjátok megbánni.De ez egy olyan dolog hogy tényleg tietek a választás.
36. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Megara112)
2011. júl. 24. 21:58

ha te már titokban azt kívánod, hogy bár becsúszott volna, akkor te egyértelműen szeretnéd.


akkor a feladat a pasi meggyőzése, ehhez pedig érveket kell gyűjtsél. :) mondtad már neki, hogy orvosilag neked ez egyre problémásabb lesz? (mondjuk nem létezik, hogy ne tudná...)

35. a14deb9047 (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2011. júl. 24. 21:56
Nekem is ez ugrott be...
34. Megara112 (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2011. júl. 24. 21:55
Ő is nagyon szeretne, csak ő is attól fél, hogy nem tudunk majd megélni.
33. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. júl. 24. 21:55
Nem. A lehetetlenre már ő sem képes :)
32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Megara112)
2011. júl. 24. 21:54
hja ha a pasi nem akar, akkor más az alapprobléma...
2011. júl. 24. 21:53
Igazatok van, tudom, hogy nem kéne halogatnom és hogy úgy is lesz valahogy! Minden menstruációm előtt azt kívánom, bár csak valahogy véletlenül becsúszott volna, mert akkor nem nekünk kellene meghozni a döntést, hanem tudnám, hogy tényleg jönni akar a baba. De a párom úgy odafigyel a védekezésre, hogy esélyt sem ad a véletlennek:)))
30. c42aaaac41 (válaszként erre: 22. - 91d4989ab9)
2011. júl. 24. 21:53

Oké,ha ilyen szélsőségesen nézzük,akkor soha senki ne vállaljon gyereket,csak az,akinek milliós bankszámlája van.


Mi közösen vállaltuk a gyereket,mégis 7 hós terhesen költöztem albérletbe.És soha nem bántam meg egy percig sem,hogy gyerekem van!Igaza van annak,aki azt mondja,hogy a gyerek tol előre. Ott ahol éheznek a gyerekek,oka is van!

29. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. júl. 24. 21:51
a czeizel kapott már? szerintem meg tudná csinálni :))
2011. júl. 24. 21:50
Aki engem anyává tenne most, megérdemelné a NOBEL-díjat :D
27. erif1
2011. júl. 24. 21:49

Szia!

Én a helyedben bevállalnám, nehogy kifuss az időből. Mindig lesz valahogy, ha szeretitek egymást, akkor megoldjátok. Kben is előfordulhat, hogy évek múlva jön össze csak, addig meg rendeződhetnek a dolgok. Most jöhetnék én is a szövegemmel, hogy albérletben vállaltuk az elsőt, szinte a semmire és a gyerek megszületésével jött egy jó állás a férjemnek, jó fizetéssel és rá 3 évre a második, már a saját, nagy, budapesti családi házunkba született...de nem jövök. Azt viszont tapasztalom, hogy nagyon sokan megkínlódnak a babáért és minél később kezdik a babyprojektet, ha gebasz van valamiért, akkor nem jön össze és kifutnak az időből. Egy gyerek, így is úgy is kell, ha tényleg akarjátok, akkor ne halogassátok. A félelem az természetes, mindkét gyerekünknél tartottunk az egésztől, 16 éves korunktól együtt vagyunk, de csak 32 évesen szültem az elsőt, mert már nem akartam halogatni, aztán minden szerencsesorozat utána, a gyerek születésével, ért bennünket! Sok sikert!

26. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. júl. 24. 21:46
akkor most nekiállhatsz családot tervezni :))
2011. júl. 24. 21:46
gyerekvállalásra nincs optimális időpont... olyan nincs hogy minden stimmeljen... vagy bele mersz vágni vagy nem... mindig van ok, hogy most épp miért nem lenne tökéletes... de ahogy írtad nem vagy fiatal... és ahogy öregszel csak nehezebb lesz, jobban megvisel; ezt is mérlegeld!
2011. júl. 24. 21:45
Nemsokára lesz a 57. születésnapom. Tavaly februárban fizettem ki a lakásom hitelét :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook