Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megőrjít az anyósom, segítsetek! fórum

Megőrjít az anyósom, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
35. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2010. febr. 24. 14:10
Hát először is végy egy nagy levegőt, és ne veszekedj vele:) Attól kikészül hidd el:) Ha te pl rá akarod adni a babára a zoknit, akkor mikor ő lehúzza, mosolyogva!!! húzd vissza baba lábára.Esetleg hivatkozhatsz orvosi, védőnői tanácsra:) De ne beszélj vissza neki, ez nagyon fontos. Arra hajt, hogy veszekedj vele, ezek mind egyformák, nekem is ilyen, onnan tudom. A megjegyzéseit, egy mosollyal el lehet intézni, lássa, hogy nem hat rád, magyarul, hogy lecarod a véleményét. Én ezt csinálom, azóta nem jön oly gyakran:DD Elötte itt volt hetente öt napot, és boldogított pl ő jobban meg tudná szoptatni a babát mint én, meg ilyenek, aztán eldöntöttem, hogy ez az én családom, a gyerekemnek én vagyok az anyja, innentől fogva neki kuss van.Próbálkozott egy darabig, de ez a mosolyterápia elég hatásosnak bizonyult.:DDD Ja hát nálunk is volt cirkusz, hogy a szopiztatást én nem sorolom a vendégek szórakoztatásához, és én is elvonultam.Ő is le föl huzogatta a zoknit, a ruhát a babán stb, én meg mindent visszatettem rá.Nem idegből, mosolyogva:)) Erre más megoldás nincs.
2009. szept. 21. 13:22
Nem értem,hogy egyes anyósok,miért szólnak bele a fiatalok életébe.Én kétszeresen anyós vagyok.Van vejem,és menyem is.Nem szólok bele az életükbe,nem akarom irányítani őket.Büszke vagyok arra,hogy a menyem,és a vejem is édesanyjukként szeretnek.
2009. szept. 21. 12:58
Az en anyosom nagyon aranyos,ilyen gondom soha nem volt.Most már én is anyos vagyok, és remeköl kijövünk a menyemmel.De a férjem es az anyukám hosszu evekig igy ölte egymást mint ti.csak azt mondhatom neked,a lehetö legrosszabbat teszed, ha a férjednek panaszkodsz, és töle várod a megoldást.Én is hallgattam a panaszáradatot, amig meg nem untam.Akkor közöltem,felölem meg is ölhetik egymást, csak engem hagyjanak ki belöle. És idövel béke lett!Söt jo lett a viszony köztük.Változtasd meg a visekkedésed az anyossal,légy vele udvarias, kedves.Kérd a véleményét apro dolgokban, hivd át kávézni, mondd el, hogy szereted a fiát,és senkinek se jo ez a helyzet.Nem lesz könnyü, föleg ha utálod,de a férjed örülni fog, hogy nem öt nyaggatod,és probálkozol az anyjával.Hidd el, ö szereti az anyját is,és ezen nem változtat, akárhány éves.Ha semmi nem véltozik,marad a teljes függetlenség a szülöktöl.
2009. szept. 20. 22:29

Szia!


Az én anyosom egy másik országban lakik(amugy meg nagyon aranyos!)gondolom most sokan irigyelnek :)

Komolyra forditva ugy gondolom h a férjednek tennél rosszat azzal ha el akarnád hagyni,anyos meg jot röhögne a markába h elérte a célját!

A közös üzletet sem célszerü feladni ebben a gazdasági helyzetben...

Marad a kitartás és elsönek a megbeszélés utána a közöny.

Ha sikerül a férjednél elérni h beszéljen az anyjával h hagyjon titieket élni,hátha már egy fél megoldás.ha nem megy szép szoval,jön az h átnézel rajta(Annye 75 jokat irt erre!!)egy darabig dühöngene ami még jobban megnehezitené a te dolgodat de én szerintem az nyer aki kitartobb!!!!Ha látja h lelekileg ki tud késziteni,meg is fog tenni ezért mindent.Merits eröt a kisfiadbol és érte,meg a férjedért ne hagyd magad!A harc csak további harcot szül,és még a párod is megorrol majd,én ezért hosszutávon a higgadt de közönyös átnézö viselkedést látom célravezetönek.Sok sikert,szoritok!

31. Sirga (válaszként erre: 20. - 17dfdcec7d)
2009. szept. 20. 11:49

Azt hiszem, értem. Nemrég volt egy durva veszekedésem anyósommal, és bizony féltem, hogy a párom mellé áll. Ne SMS-ben írj neki!(Legalábbis, ha ő nem rajong az SMS-ért, ugyanúgy, ahogy az én párom sem...)Nyugodtan mondd el neki, mi bánt, de a pasik - tapasztalatom szerint - nem igazán tudnak mit kezdeni a női érzésekkel, érzékenységgel.(Nálunk az volt a "kulcs", hogy megkérdeztem: "Haragszol?" Azt felelte: "Szeretlek" - tehát nem válaszolt, mert nem akart megbántani. "De, ugye, nem CSAK engem hibáztatsz?" "Persze, hogy nem")Nehéz, de meg kell próbálni értenünk a hallgatásukból is.

Továbbra is azt mondom: mondd el neki, amit nagyközben nehezményezel az anyjával kapcsolatban - pl. megint ezt-azt mondta, tette -, de NE kommentáld! Az olyan, mintha választania kéne, és ettől menekülnek. Ha viszont éppen azt érzi, hogy őt szereted - netán kimondod, hogy tiszteled az anyját -, és nem kell választania két fontos ember közül, akkor biztosan Melléd áll! :) Kitartás, piszok nehéz lesz - nem biztos, hogy nekem még egyszer sikerülne! :)

2009. szept. 20. 11:27

Igen,de míg látja hogy téged bosszant,addig tudja,hogy ki is készülhetsz,és talán összepakolsz és elmész..

Ne áll oda vele vitázni..

Az én mottóm "igen anyuka,jó anyuka"..

És otthagyom..Néha meséld el neki a te anyukád mennyire megértő,mellettetek áll,bele fog halni anyósod,hogy nem ő az isten..

A férjednek meg próbáld elmondani,mik azok a dolgok,ami miatt az anyja csak nyeregben érzi magát..

Hisz ott van neki példának az első házassága..Jó neki ha az anyja mindenkit elmar mellőle,és 50évesen anyuci simogatja majd a buksiját?

Neki is nehéz,hisz az anyja..De akkor mikor veled összekötötte az életét,és mikor megszületett a babátok,titeket választott..

Neki is a sarkára kell állnia,nem otthagyni titeket és ha baj van elmenni horgászni..

Ezzel nem old meg semmit,csak ront a helyzeten,arról nem beszélve hogy téged magadra hagy..

És ez téged megvisel..Egy idő után pedig a pici is megérzi az ilyen konfliktusokat..

29. 17dfdcec7d (válaszként erre: 28. - 3d3ae91143)
2009. szept. 20. 10:55
hogy lehet már ilyen egy anya,h képes szétválasztani a gyerekét a szerelmétől,csakhogy maga mellett tudhassa,h örökre az ő kicsi fia.olyan az én anyósom mint egy hajcsár,addig érzi nyeregbe magát amíg a gyeplő a kezibe,de én ugye kapálózok,lárja,h nem hagyom magam,és így borzasztó nehéz dolga van velem
2009. szept. 20. 10:12

Elsőre elérte a célját,azt hiszi most is sikerülni fog neki..

De te legyél erős és mutasd meg,hogy nem úgy van az ahogy azt egy anyós kigondolja..

27. 17dfdcec7d (válaszként erre: 25. - 3d3ae91143)
2009. szept. 20. 09:30
miért ilyenek hallod ezek az anyósok,miért nem annak örülnek,h béke nyugalom ,szeret van egy családban,és miért kell erőszakoskodni,még jobban nem megyek szívesen hozzájuk,arra nincs esze ha teret hagy,én közelednék,miért ilyen ostobák???Amúgy a párom elvált ember,elhagyta a felesége,házasságuk után 3 hónap mulva beadta a csaj a válópert,ugyanezért,és mára boldog egy tőle fiatalabb sráccal,de nem piszkálják őket az anyósok,amúgy a volt feleség is volt mindenféle tarkabarka,proli nő a szemükben
2009. szept. 20. 09:26
azt is mondták,h nekem kell a ház fele biztos,meg az autó meg sorolhatnám,meg eltitkoltam a terhességem a kisfiammal,mert elég későn tudtuk meg,mivel menszesz volt,semmi jel,hányás stb,totál jól éreztem magam,dolgoztam,mit képzelnek???mire föl titkoltam volna el???Még anyu véleménye sem érdekelt volna nemhogy anyóséké,úgy is megtartottam volna,akár anyaotthonba is felnevelem
2009. szept. 20. 09:24

Sajnos 5éve élek így anyósommal:(

Ebből 2 éve én vagyok itthon vele én vagyok az ápolója..

Sok trükköt kipróbált már,Mára rájött,semmit nem ér el vele,ha mi a férjemmel összetartunk nincs az az isten,nincs az az anyós aki elválaszthatna minket,vagy beleszólna az életünkbe..

Lesznek még rossz éveink ebben biztos vagyok,de a férjemhez mentem hozzá,nem az anyjához,így ha nekem úgy tetszik felállok és otthagyom minden magyarázkodás nélkül.

2009. szept. 20. 09:23
tök jó lenne ha nem a pénz körül forogna a világ és nem hándálóznának ezek az anyós pajtások amijük van mert nem én tehetk arról,h van nekik ez meg az,semmi közöm hozzá,és nem is érdekel,büszkeségből sem kéne a gyerektartás ha szét mennénk,mit képzelnek nem vagyok én hajléktalan,csak nyugalmat saját életet szeretnék élni,úgy ahogy nekem kényelmes,sz..ok én bele ,h ez az ő házuk,nem az én dolgom,én a fiát szeretem,és miatta vagyok itt,mert jó nekem és kész
23. 17dfdcec7d (válaszként erre: 21. - 3d3ae91143)
2009. szept. 20. 09:19
Annye75,köszönöm igazad van!!!!!!!!!!!!!!!!!!teljesen jókat írtok,biztos tapasztaltabbak vagytok nálam!!
22. 17dfdcec7d (válaszként erre: 20. - 17dfdcec7d)
2009. szept. 20. 09:15
úgy nem válaszol rá,h mikor haza jött kérdeztem,na nincs válasz az smsre,azt mondja milyen smsre,jaj mondom miért kell hülyének nézni,hát amit írtam,azt neki ált öntözni,csak ne hallgassa a szövegelésemet
2009. szept. 20. 09:14

Mert a srác ahogy írtad,gazdag..

Anyósod szerette volna ha a fia olyan nővel lenne,aki szintén jómodu..

Nálunk is ugyan ez van,bár a férjem egyedüli gyerek,de sokszor megkapta már,hogy jobb feleséget is kaphatott volna magának..

Eleinte én is rengeteget idegeskedtem anyósom miatt..Kiborultam amiért így bánt velem..

Ma már egyszerűen nem veszek róla tudomást..

Nem megyek le hozzá,ha szól nem hallom meg..Ettől a falra mászik,jobban idegesíti,mint amikor visszaszóltam neki..

Csak te mész rá arra,hogy az anyósod ilyen:(

Ha felhív titeket,hogy menjetek át,mondjátok,hogy más programotok van..

Minél távolabb érzi magától a fiát annál rosszabb lesz neki,és vissza fog venni ebből a viselkedésből..

Te sem vagy köteles beengedni a lakásotokba,akármilyen joga van a lakáshoz,ti laktok benne,a ti életetek..

Ha hagyjátok rámegy a házasságotok,pedig szeretitek egymást!És ebből csak egy ember nyer,az anyós..

20. 17dfdcec7d (válaszként erre: 13. - Sirga)
2009. szept. 20. 09:13
Sirga,de édi vagy,köszi,adtál belém egy löketet!!!Köszönöm neked,csak az a baj tudod,h nem tudom leplezni ami bánt,zavar és tegnap óta,h felhúzott megen az a drága jó asszony,nem szólunk egymáshoz a párommal,mikor össze vesztünk tegnap ,és mindig úgy oldja meg a dolgot,h felkapja a horgászbotot és elmegy horgászni,írtam neki smst,azóta sem válaszol rá,kezdek is belefáradni,h állandóan mondom neki az anyját,amúgy mert változás sosincs
19. 17dfdcec7d (válaszként erre: 14. - Kírakitti)
2009. szept. 20. 09:08
Nagyon köszönöm Kitty,drága vagy!!!!
18. 17dfdcec7d (válaszként erre: 15. - 3d3ae91143)
2009. szept. 20. 09:07
Annye75,van neki egy 20éves huga,akinek mozgássérült a pasija,de végtelen gazdag,terményszárítójuk van,mozgássérült a srác,tolókocsis,miért nem velük foglalkozik,???????????????????????????
17. 17dfdcec7d (válaszként erre: 13. - Sirga)
2009. szept. 20. 09:05
Köszönöm kedves Syrga,nagyon köszönöm:)
16. 17dfdcec7d (válaszként erre: 11. - Vasolya)
2009. szept. 20. 09:03
van bizony sok mindenben,csak az a baj,h ha balhé van,akkor mindent oda vágnak,h ők segítenek,segítettek,még azt is felhándálták,h ők vették a kiságyat a gyereknek,és,h adtak 100ezret mikor a fiam megszületett,anyu meg a babkocsit vette,adott pénzt a szülésznőm,szülőorvosom,ápolóknak,és mai napig mindent megvesz az unokájának,de soha semmit nem hándált fel ha össze is szólalkozunk,és nem dirigál bele semmibe,és amit a gyereknek vesz azt mondta nem kell köszöngetnem mert az unokájának veszi,és szeretetből
2009. szept. 20. 09:01

Nem hiszem hogy itt a férjnek bármit is be kéne bizonyítania..

Hiszen,saját családjával élő fiatalember,ha ez az anyósnak nem elég bizonyíték akkor mehet a f..be.

Gondolom a férj egyedüli gyermek,vagy egyedüli fia az anyjának..

Egészen egyszerűen az a leghatásosabb,ha megpróbálod nem felvenni anyósod trükközéseit,szemétségeit..

Változni soha nem fog,ezt én már tapasztaltam..

Viszont távolabb lehet őt tartani magatoktól..

2009. szept. 20. 09:00
NEhéz lesz, kitartás.
13. Sirga
2009. szept. 20. 09:00

Nagyon durva, amit írsz!

Nekem is volt/van problémám anyósommal, de nem ilyen mélységig. Azt tudom tanácsolni, hogy ne próbáld választás elé állítani a párod! Ne szidd neki az anyját! Csak mondd el neki, mi történt, de indulat és vélemény nélkül! Idővel ő maga fog Melléd állni, és esetleg megvédeni anyósoddal szemben - az az igazi megnyugvás, hidd el!(Hihetetlenül megható volt, amikor a párom azt mondta, én vagyok a fontosabb.)Esetleg megpróbálhatnád távolabb tartani őket Tőletek, hogy ne láthassák akármikor a fiadat: jobban megbecsülnék. Hogy Téged mikor fognak tisztelni - ezt nem tudom! De nem jó ez a "mindig itt van a számban"-kapcsolat! Nektek biztosan nem.

12. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Szücsi)
2009. szept. 20. 08:59
Csak az is a baj tudod,h simán kirugdalják az embert a munkahelyekről,meg leépítenek tudod,szeretném ha a hiteles autótol is megszabadulnánk,és venne egy használtat,de olyat amibe nincs bent a szülei pénze,én is teljesen azt szeretném,h függetlenek legyünk végre a szüleitől,amúgy 3 hónapja is kiborult a bili,ott is akarta őket hagyni,csak vissza sírta az anyja,könyörgött ,lelkizett neki
2009. szept. 20. 08:59
Hát ha tényleg anyagilag,meg a házban is van része ahogy írtad ,akkor bizony nyelni és tűrni kel bizonyos dolgokat.Viszont nem beszélhet veled úgy mint a kutyával,ezt azért kikérném magamnak.:))
10. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Szücsi)
2009. szept. 20. 08:56
úúúúúú,basszus!!!!Te baromira jól látod,köszi!!!:) puszi
9. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - Syria)
2009. szept. 20. 08:55
Syria,igazad van,teljesen igazad,
2009. szept. 20. 08:54
Be kell bizonyítania a férjednek, hogy valóban felnőtt, önmagát és családját ellátni tudó férfi lett belőle. Ehhez első lépésben másik munkahelyet kellene keresnie, és az ott kapott fizetésből eltartani benneteket. Egyrészt már ez is elszakadás a szülőktől. Ha neki viszont így kényelmesebb, hogy gyakorlatilag még mindig tőlük kapja a pénzt a megélhetésre - persze dolgozik érte - olyan érzés marad a szülőkben, még most is gyerek, ők tartják el, terelgetni fogják továbbra is.
7. 17dfdcec7d (válaszként erre: 3. - Szücsi)
2009. szept. 20. 08:54

kedves Szücsy!

a hibát mindenkibe meg lehet találni,nem azt kértem,h javíts ki engem,köszi amúgy

6. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - Syria)
2009. szept. 20. 08:53
de miért nem képes végre a lábára állni,h ide figyelj anyám,én szeretlek tisztellek,de ne szólj bele az életünkbe,az Ivett a gyereknek az anyja,majd ő eldönti mit,hogyan.amúgy a gyerekorvos a védőnő mindenki meg van elégedve,h milyen okos,és fejlett a gyermekem,és hogy szép a környezete,ő mindig tiszta,mert ugye váratlan szerűen járnak felénk a szakemberek a családokhoz,mert sok a trehány anya
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook