Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megöltem egy pókot és sok kicsi pók jött ki belőle, milyen fajta ez? fórum

Megöltem egy pókot és sok kicsi pók jött ki belőle, milyen fajta ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
42. 49ca420470 (válaszként erre: 30. - Zarahell)
2009. szept. 27. 23:17

Nana! a keresztes barátunk azért tud valamit!


Na és volt már fekete özvegy mizéria is Magyarországon!

2009. szept. 27. 20:53
biztos terhes fajta.:)
40. Belle Morte (válaszként erre: 38. - Huanita87)
2009. szept. 27. 20:51
Igazad van.
2009. szept. 27. 20:45
köszike ám h segítetetk
2009. szept. 27. 20:44
én azért tettem fel ezt a kérdést mert idősek otthonába dolgozok mint már mondtam az idősek félnek tőlük és ha elszaporodnak majd kialakul a káosz,jön a rokon látogatni és mit lát?sok pókot megilyednek és elviszik az időset máshová,a cégnek se jó,nekem se meg alapba a pókoknak se,most még nem foglalkozik vele a vezetőség de egyre több ilyen pókot láttunk,és egy közintézménybe nem való a pók,lehet pár darab nem azt mondom de ha nagyon sok van az nem normélis dolog!SZERINTEM!!
37. Noncsi18 (válaszként erre: 35. - Dorka29)
2009. szept. 27. 20:43
Uhh én is így voltam vele! De kicsi korom óta!! De olyan szintem, hogy a sírógörcs kerülgetett ha megláttam egyet! Erre összejöttem pasimmal, akinek kedvenc állata a pók! Most van itthon kb 60 db. Először nagyon nem akartam belemenni, de meggyőzött és örülök neki, mert remek terápia! :) Büszke vagyok magamra, hogy sikerült nagyjából legyőzni a félelmemet!!!!!
36. Noncsi18 (válaszként erre: 33. - Huanita87)
2009. szept. 27. 20:41
Jól van :) De ha pár elszaladt, akkor biztos fogsz még találkozni velük :)
35. Dorka29 (válaszként erre: 33. - Huanita87)
2009. szept. 27. 20:41

Ezek szerint nem rovarírtó a szakmád.:)


Irtózom a pókoktól, inkább "elhessegetem", elterelem, ha lehet, csak ne kelljen semmivel hozzáérni. Még agyonütni/csapni/taposni sem vagyok hajlandó.

34. Noncsi18 (válaszként erre: 30. - Zarahell)
2009. szept. 27. 20:40

Igen jól tudod!!

A farkaspóknál kell vigyázni, mert kisgyerekeknél hallucinációt okozhat! De nem akarok senkit sem riogatni!

Ez olyan, hogy beharangozzák, hogy a madárpókok is mennyire veszélyesek! Múltkor láttam a tv-ben, hogy a játszótéren találtak egyet! Aztán mondták, hogy halálos mérge van! Az sem volt igaz, mert az egyik legszelídebb faj volt az! Meg ez is olyan dolog, hogy aki allergiás rá, arra veszélyes, de akkor arra a darázscsípés is! Amúgy utána inni kell gyors egy kalciumot! Ennyi!

2009. szept. 27. 20:38
biztos h belőle jött ki mert elkezdett szaladni és muszáj volt elkapni és rácsaptunk és utána pár mp-re jött ki a sok mini pók azokat is elkezdtük ütni de volt amelyik megmenekült igyis,majd ha találok megint megpróbálok befogni és lefényképezni csak megne lássa a főnököm h ezzel foglalkozok..
2009. szept. 27. 20:33
Mit csináltál a kispókokkal? Vagy azokat azért nem mered megölni, hátha mindegyikből kijön egy újabb?:D
2009. szept. 27. 20:32
Döglött fajta.:)
30. Zarahell (válaszként erre: 28. - Noncsi18)
2009. szept. 27. 20:32
..de akkor azt jól tudom, hogy a mo-i pókok nem mérgezőek?
2009. szept. 27. 20:30
Amennyiben létezik elevenszülő,akkor ez halvaszülő volt...horror :DDDDD
2009. szept. 27. 20:29

Szia!

Barátom pókozik, van itthon egy csomó állatunk.... Ő szerinte zugpók lehetett, de a Magyaro.-gi fajokhoz annyira nem ért!

(A zugpókok többsége fekete vagy legalábbis sötét színű, jellegzetes mintájuk nincs. Fogóhálójuk tölcsérszerű, viszonylag kisméretű.)

Érdekes amit írtál, hogy másztak ki belőle a kis pókok. Biztos, hogy belőle másztak ki? Csak mert a pókoknál úgy van, hogy ügye a pókban vannak bent a peték, amit aztán lerak , ez a kokon, és kb 6 8 hét múlva abból másznak ki a kis pókok! De a házi pókoknál nem tudom ez hogy működik!

2009. szept. 27. 20:21
Ez tök durva...
2009. szept. 27. 20:19
mert van aki babonás,és a babona szerint ha pókot ölsz szerencsétlenség fog érni,mondjuk én nem gondolkodtam szó nélkül megölöm,mégis csak egy ember alatt volt és ha hozzányúlok akkor is szanaszét mennek a pókok a testén és ez szerintem hullagyalázás
2009. szept. 27. 20:18
Én is úgy tudom, ha a kicsinyek kikelnek, az anya elpusztul.
2009. szept. 27. 20:18

áááááááááááááááááááááááááááááááááá


ez tiszta horror!!!!

23. genlips (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2009. szept. 27. 20:13
miért ne lenne szabad megölni?
2009. szept. 27. 20:12
Szimplán csak vemhes volt. A pókoknál, skorpióknál gyakori, hogy ha már kifejlettek a 'magzatok', és az anya meghal akkor ők 'életre kelnek'. Remek önfenntartási rendszerük van :)
2009. szept. 27. 20:12
de a halála után sokszor találkoztam még hasonló pókokkal pl. tegnap is
2009. szept. 27. 20:11
nem attól halt meg ,rákos volt szegény várható volt,csak akkor is morbid,meg szinte hihetetlen hogy egy halott alatt,holott 2 órával előtte meg bepelenkázták szegény nénit,1 óra alatt nhogy tudott ugy alámenni a pók h senki se vette észre,nem értem
2009. szept. 27. 20:10
szóval a fajtáját senki se tudja ott megkérdeztem de nem kaptam választ:(
2009. szept. 27. 20:09

... most esett le.. Meghalt a néni, és alatta volt egy pók..


Szóval, hogy esetleg a pók megcsípte a nénit, és attól halhatott meg?

17. Zarahell (válaszként erre: 13. - Huanita87)
2009. szept. 27. 20:07

No para! :)

Nálam egy rakás pók van, volt itt bent ez a hülye cselőpók is, ott mosolygott a mosogatóban, meg ez a fekete szőrös is, ami szintén nagy, de talán a cselős-pajtásnál kisebb.

Ilyen két hülye seprűszerű hülyeség áll ki az elején. Egy csomót találtam :S

Igazából ha csíp is, Mo.-on nincs olyan mérgező fajta.

Az a bazi nagy cselőpók is csak nagyon maximum fejfájást csinál. (de én is abból a fórumból okosodtam.. :))

16. Nívea (válaszként erre: 12. - Huanita87)
2009. szept. 27. 20:06

Ez elég morbid. Egy halott teste alatt volt egy nagyon nagy pók. És ebből a pókból sok kicsi jött ki. Fúj... :S

Miféle állatok ezek??

2009. szept. 27. 20:04

ez a pók a kikelt picikéit a hátán hordja, nem belőle jött ki, csak úgy nézett ki.


Rendes pók ez, mondjuk a fajtáját én sem ismerem,de tényleg nem szabad megölni, még akkor sem, ahogy mondod hogy történt.

2009. szept. 27. 20:03
megnéztem neten a cselőpókot de nem hasonlít rá egyáltalán,az fekete volt,korom fekete és nem terjedtek hosszúra a lábai
2009. szept. 27. 20:00
szerintem ez tökre nem vicces amugy,én nem értek a pókokhoz ezért kérdeztem meg óvatosságból mégis sok időssel dolgozok és ők sokkal jobban félnek tőlük,nekem pedig megkell nyugtatnom őket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook