Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megoldható kevés pénzből! fórum

Megoldható kevés pénzből! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 5. 11:17
Értettem:). De amúgy ez tök jó szerintem, mármint hogy 2-2 gyerek egy korosztály.
54. bared (válaszként erre: 53. - Cseles)
2010. jan. 4. 23:12
semmi gond nincs))
53. cseles (válaszként erre: 48. - Agnes89)
2010. jan. 4. 21:57
Bocsánat,az 52-es választ Neked írtam,de bandzsi voltam!-Így is látszik.:-o,:-)
52. cseles (válaszként erre: 50. - Bared)
2010. jan. 4. 21:54
Régen is.A bátyám 56,a nővérem 54,az öcsém 34 én 36 éves vagyok.Az unokaöcsém 1 évvel fiatalabb,mint én.Azért még "zabszemezek" picit..
51. cseles (válaszként erre: 50. - Bared)
2010. jan. 4. 21:48
Szerencsére olyanok vagyunk,mint egy család.Nagy cég apró csapata-10 fő.Van ,akivel anno egy koliban laktunk.:-)És mind "lányos" szülő.Rajtam kívül:-))
50. bared (válaszként erre: 47. - Cseles)
2010. jan. 4. 20:32
és nem utolsó sorban nagyon sok minden jó lesz a kollégádéktól mire megszülsz, mert ott már felesleges lesz...bízzunk benne, hogy rendesek lesznek, és tovább adják...
49. agnes89 (válaszként erre: 47. - Cseles)
2010. jan. 4. 20:18
Hála nekünk is van EP tagságunk, és havi 6000ret a munkáltató utal, havi 4000ret a párom fizujából utalnak rá! Szóval most gyűjtögetjük rá a pénzt, és tényleg rengeteg mindent lehet arra venni, azzal kezdve, hogy bármit kiír az orvos, odáig hogy pelenka, AVENT termékek sokasága stb. Rengeteg mindent!
48. agnes89 (válaszként erre: 44. - Cseles)
2010. jan. 4. 20:13
Értem! Hát sajnálom, hogy így alakult, de szerintem jól tetted! Muszáj volt továbblépned, és ezt a fiad is belátja majd, hidd el!Ha máskor nem, akkor az első szakításánál... Légy türelmes vele! És a picur gondolom egy új szerelemtől(?) van, sok boldogságot hozzá! És hátha megolvad a kistesótól a fiad szíve. Amúgy szerintem egyáltalán nem ciki a nagy korkülönbség a gyerekek között! Sőt, most nagyon gyakran előfordul!
47. cseles (válaszként erre: 46. - Bared)
2010. jan. 4. 20:00
Volna mit mit mesélnem...A lényeg az,hogy rengeteg tippet,ötletet találunk és ajánlunk a barátokkal,kollégékkal,hogy is lehetne könnyebbé,olcsóbbá tenni a mindennapokat.A kollégám felesége mindenórás.Eddig vadásztuk a netet,turiztunk,újabban varrtunk is anyagmaradékokból.Pedig "csak" ismerősök vagyunk.Sokmindent meg tud venni a pici számára aki rendelkezik valamilyen egészségpénztári tagsággal.Érdemes ezen a téren is kutakodni,mert még a pelus árát is fedezni lehet belőle.
46. bared (válaszként erre: 44. - Cseles)
2010. jan. 4. 19:31
ne legyél hülye, én is ezt tettem...nehéz lesz nulláról újrakezdeni...
45. bared (válaszként erre: 35. - Cseles)
2010. jan. 4. 19:30
a kamaszkort kinövik, ne aggódj..az ilyen kölykökből lesz a legjobb testvér általában))
44. cseles (válaszként erre: 43. - Agnes89)
2010. jan. 4. 18:24
Igen,zavaros,nem is kicsit.20 év együtt-suli óta-,16 év házasság,ebből 10 év "különszoba",apu magánúton járt.Tűrtem a lurkók miatt.4 éve meguntam,ha lehet így fogalmazni,tavaly pedig eljöttem.A lányom jött,a fiam maradt,szerinte tovább kellett volna bírnom,mert egy igazi anya mindent feláldoz a gyerekeiért.Azóta semmibevesz.Anyagi téren mindent megkap,amit kiejt a száján,nem tudok velük lépést tartani.Válás folyamatban.Lassú és nehézkes,bár semmire nem tartok igényt,mindent otthagytam.
43. agnes89 (válaszként erre: 35. - Cseles)
2010. jan. 4. 12:32
Húh, ez egy kicsit nekem zavaros! Új anyu: tehát a gyerekek apjával elváltatok? Vagy mire gondoltál? És szó szerint nem álltok szóba (miért?)?
2010. jan. 4. 07:57
Köszönöm a gratulációkat, már nagyon várom picifiam. Dokim szerint bármelyik pillanatban megérkezhet akár a két ünnep között is már jöhetett volna de egyenlőre jól érzi magát bent. :)
41. Márti86 (válaszként erre: 29. - Nikletty)
2010. jan. 4. 07:51
Szerintem is drágábban jön ki a textil és gondolj bele hogy eleinte 7-10 db pelus kell neki naponta, azt tárolni stb. Meg eleinte amíg ilyen picike addig nem is nagyon lesz időd mosni szerintem, s eldobhatóból sem a legdrágább a legjobb. Neten lehet találni 20-30ft-os darabáron is jó pelusokat. Az havi viszonylatban 30ft-vel és 8db/nappal számolva 7200ft, szerintem az nem sok, s nálunk pl a meleg víznek 1500ft köbmétere.
40. kingi7
2010. jan. 3. 23:05
Igen, azt kiemelem ha semlegest veszel, az jó két külön nemű gyereknek is :)tehát, már két széria egyből :)
39. kingi7
2010. jan. 3. 23:03

Én csak a saját véleményemet írom le :)

Bútort a vaterán, tesz-veszen, bár van amikor nagyon jókat ki lehet fogni... én a 3 az egyben babakocsit vettem 50e körül simán kiszolgál 2 gyereket, ezért semleges színűt vettem bár ez új volt.

Babaruhákkal az a tapasztalatom, hogy a használt drágább fajtákat nem adják jó áron, az olcsó meg mosott. Én a tesco-ban vettem leárazva 3 db rugi volt 1500-2000.- egy méretből nem kell sok, játék sem, mert,ha nagy a kínálat, a baba "elvész" nekem a játszószönyeg sem jött be, inkább a babakocsis csörgőt húztam ki azt jobban élvezte.


Pelenka, nekem volt egy kedvezményes része, pampersből 4-es bugyi, 5-ös nadrág-ból vásárolhattam 39.-/db. De érdemes az akciókat nézni, vagy van a DM-be a bababónusz program, az is nagyon jó.

Én sajnos a családból nem kaptam és örököltem semmit :( ez az a szitu....

38. bared
2010. jan. 3. 23:02

nekem a textilpelenka akkor vált be, amikor a kisasszonynak eszébe sem volt szobatisztává lenni...

szépen lecseréltem egy reggel az eldobhatót textilre, 3 hét múlva már csak bilin ült...))

2010. jan. 3. 22:54
Annak idején-20 éve, a fiamnak használt kiságyat vettünk,addig a kevés ideig amíg ott aludt nagyon megfelelt....Pólyát ruhákat a családból kaptunk, ill. az akkor divatos lengyelpiacon szereztük be, úgyszintén a babakocsit is...Pelenkáért cseszkóba mentünk át, én még textilt használtam. Akkoriban anyunál laktunk, minden fillért meg kellett fogni...
36. Pipőci (válaszként erre: 27. - Bared)
2010. jan. 3. 22:39
Egyetértek... és még az időt is elveszi, nem is akármennyit. A textilpelus csak akkor lesz újra fehér, ha nagy gonddal mossák, kifőzik, satöbbi, nagyanyám regélt róla sokat. Nekem -amíg nagyon kicsi volt a gyerkőc- néha még fürdeni és hajat mosni is alig volt időm, előfordult, hogy félig pizsisen kaptam fel a síró gyerkőcöt vizes hajjal... :))) És ha még a pelust is mosnom kellett volna... :(( Nem hiszek benne, hogy olcsóbb lenne (sz@r mosóporral nem mosható, kell a hatékonyság) és abban sem, hogy a minősége megközelítené az eldobható pelusokét. Azért az csak elvezeti a pisit, a kaki egy részét... Érzékeny a baba popsija, vigyázni kell rá...
35. cseles (válaszként erre: 33. - Agnes89)
2010. jan. 3. 22:34
A páromon kívül csak Ti tudjátok.Rá mindenben számíthatok,sokszor bizonyította.Még nekem is nagyon "friss".A lurkóknál nagyon nehéz dolgunk lesz.A 16 éves lányom "cikinek" fogja tartani-már beszéltünk vele,még csak feltételes módban,pár hónapja,a 14 éves fiam pedig így sem áll szóba velem.Őt még el tudja "varázsolni"apu és az új anyu pénztárcája-ez nekem nem megy,és nem is akarok hasonló "eszközökhöz" nyúlni.Egyszer hazatalál.Hiszem,mert nagyon szeretem,ahogy mindig is,mióta megdobbant a szíve.Látjátok,sokféle "nyűgikém" van,mégis szerencsésnek tartom magam.
34. bared (válaszként erre: 31. - Cseles)
2010. jan. 3. 21:20
az a legnagyobb kérdés: te mit gondolsz erről az egészről? akinek szülöd, számíthatsz-e rá? és ok sok ilyen kérdés van még))) /bocsi, csak beleolvastam a bejegyzéseidbe.../((
33. agnes89 (válaszként erre: 31. - Cseles)
2010. jan. 3. 20:39

Biztos minden menni fog, csak ismét bele kell rázódnod! Gratulálok!


És a tesók mit szóltak a kis jövevényhez?

32. 9925394c3b (válaszként erre: 31. - Cseles)
2010. jan. 3. 20:33
Gratulálok és fel a fejjel!!! ;)
31. cseles (válaszként erre: 28. - Bared)
2010. jan. 3. 20:24
Köszönöm!:-)
30. bared (válaszként erre: 29. - Nikletty)
2010. jan. 3. 20:16
igen, a barátnőm, neki nem jött ki olcsóbban, de nem mindenütt egyforma a víz, áram ára pl...
29. nikletty (válaszként erre: 27. - Bared)
2010. jan. 3. 20:15

szia

ismersz aki próbálta már?

eddig egyszer átszámolgattuk, hát igen a nagy hátránya a mosásig a tárolás... :S de talán a plusz egy mosás nem olyan sok, de még utána számolunk majd persze, s köszi, mi is csak keresgéljük a megoldásokat

28. bared (válaszként erre: 25. - Cseles)
2010. jan. 3. 20:13

nagyon szorítunk, és ne ess kétségbe!

nem bánom, ha indítasz magadnak egy fórumot, ahol esetleg meg tudod osztani velünk ha gondod, kétséged van, vagy örömöd....

lelki támasznak itt vagyunk, már amennyire lehet egy ilyen fórumon, és felmerülhet bármi, amiben esetleg segíteni is tudunk....

egyszóval: fel a fejjel!)))

27. bared (válaszként erre: 24. - Nikletty)
2010. jan. 3. 20:11
nem akarlak elkeseríteni, de a textilpelenka ugyanannyiba jön ki kb mint az eldobható, és még macera is van vele(( drága az áram, a víz, a mosópor,fehérítő, öblítő a mosáshoz, a ruhájával nem moshatod össze, napokig tárolni gusztustalan, kézzel nem lehet rendesen kimosni((( szóval szerintem számoljatok utána mindenképpen...
26. bared (válaszként erre: 23. - Agnes89)
2010. jan. 3. 20:09
nincs semmi gond))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook