Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megoldás kemény vízre? fórum

Megoldás kemény vízre? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 21. 18:51
vízlágyító?
15. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Lady Blakeney)
2011. okt. 17. 20:01

Igen, ezzel is tisztában vagyok, de nyilván iható kategóriába tartozik.

Nálunk legalábbis nincs szaga, de ha hazamegyek M.o-ra, olyan szinten büdös 2 napig a víz, hogy nincs gusztusom inni belőle...

14. Lady Blakeney (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2011. okt. 17. 16:15
Nehogy azt gondold, hogy a csapvízben nincsenek kórokozók. Nem a semmiért klórozzák folyamatosan. Az is ártalmas. Náluk a csapból szinte folyamatosan olyan fehér víz folyik a klórtól, mintha tej lenne. Ezért is használunk víztisztítót a főzéshez engedett víznél.
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Lady Blakeney)
2011. okt. 16. 20:22

Tudom, hogy nem viccnek szántad.

Erdő mellett lakunk és rengeteg a csúszómászó, bogár meg egyéb olyan élőlény, amit még sosem láttam. Nem hiszem, hogy lenne gusztusom ilyen vízből hajat mosni, de amúgyis az utóbbi hónapokban alig volt eső felénk.

Másrészt inkább bele sem gondolok, mi minden van az esővízben...

12. Lady Blakeney (válaszként erre: 3. - Veronika27)
2011. okt. 16. 18:45

Mert mi a baj az esővízzel? Én ezt nem viccnek szántam. Rákerestem a neten, és találtam egy interjút egy bőrgyógyász, kozmetológus szakorvossal.

Íme az egyik kérdésre adott válasza:


"Az átlag-ember, aki se nem festi, se nem daueroltatja a haját, hogyan tudja megvédeni haját, fejbőrét a környezeti ártalmaktól, mit ajánl Ön a leghatékonyabb haj- és fejbőrápolás céljából?


A rendszeres hajápolás reggel kezdődik, és este fejeződik be. Fésülködjünk, levegőztessük hajunkat gyakran. Hajmosás 5-7 naponként, kíméletes neutrogén szerekkel. A szélsőséges hőhatások elleni védjük a hajunkat, az nyáron főként a nők, hordjanak kalapot, télen se járjunk sapka nélkül. A műanyag hajápoló eszközöket – a statikus elektromosság roncsoló hatása miatt – kerüljük. A hajszárító nem hajbarát, lehetőség szerint a szabad levegő szárítsa meg a hajunkat! A csapvíz sem használ a hajnak! Bár városi körülmények között ez szinte utópia, de hajmosáshoz a legjobb az esővíz. Az igazi hajápoló az A+E+panthenolban gazdag étrend, és napi 2,5 liter folyadék elfogyasztása."


Forrás: [link]

11. 83e25137af (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2011. okt. 16. 18:16
de pont ezt mondom... nem biztos hogy ahhoz a közeghez megfelelő.. az itteni vízhez igen..
10. Veronika27 (válaszként erre: 9. - 83e25137af)
2011. okt. 16. 18:05
Tudom, hogy a víz az oka, mert ha hazamegyek M.o-ra, ahol lágy a víz, akkor a hajam szép és fényes, pedig ugyanazokat a cuccokat használom rá.
9. 83e25137af (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2011. okt. 16. 09:00
hát ha az ápolók ellenére is száraz akkor nem biztos hogy megfelelő.. :S . a bőröd is ugyanolyan száraz a víztől?
8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - 83e25137af)
2011. okt. 15. 23:15
Nem a hajápoló szereimmel van baj.
7. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Veronika27)
2011. okt. 15. 20:33

Moss hajat Calgonnal :)



viccen kívül én ezt hidratáló pakolásokkal és balzsammal oldottam meg anno mikor főiskolás voltam :) és ott olyan kemény volt a víz hogy mire lefürdött az ember cseppkővé változott.. :)

6. Dougfailtee (válaszként erre: 5. - Veronika27)
2011. okt. 15. 14:20

köszi szépen, lehet jó megoldás lenne,csak kissé borsos az ára.

Megvárom hátha vkinek vannak tapasztalatai.

5. Veronika27 (válaszként erre: 4. - Dougfailtee)
2011. okt. 15. 13:47

Engem is érdekelne, ezt találtam róla:

[link]


Viszont mint írják, csak "részben" szűri meg a vizet, tehát nem feltétlen lesz lágy víz a keményből, maximum lágyabb...

4. Dougfailtee (válaszként erre: 1. - Veronika27)
2011. okt. 15. 13:43

Szia!

Engem a zuhanyra felszerelhető szűrő érdekelne.Hasonló problémával küszködöm.

3. Veronika27 (válaszként erre: 2. - Lady Blakeney)
2011. okt. 15. 13:20
Hát érdekes elgondolás... Nem igazán merném esővízzel megmosni a hajam, de azért köszi a tippet.
2011. okt. 15. 13:05

Szia!

Erről a szűrőről még nem hallottam, de olyanról már igen, hogy valaki esővízzel mossa a haját. Szerintem az is segíthetne, ha felforralnád a vizet és hagynád kihűlni. A tetejéről leöntöd a lágyabb vizet, ami az aljára lerakódik, azt meg ki kell önteni.

2011. okt. 14. 11:57

Nálunk nagyon kemény a víz és emiatt a hajam olyan, mint egy szénakazal, ráadásul a fejbőröm is viszket tőle.

Mi lehetne a megoldás erre?

Hallottam a zuhanyra felszerelhető szűrőről, ha vannak tapasztalataitok, szívesen venném, de más megoldás is érdekelne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook