Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnagyobbodott orrmandula fórum

Megnagyobbodott orrmandula (tudásbázis kérdés)


19. globus
2009. dec. 16. 08:01

A fiamnak tizen-valahány éve kivettek minden orr-és garatképletet :)

Azóta semmi baja nincs. Lefogyott, jobb tanuló lett, ellenállóképessége topon van, sportol. Pedig azelőtt folyton beteg volt, füle fájt, torka, lázas, hányt, erőtlen volt, kedvetlen, az egész családon végigment a fertőzés, pingpongoztunk vele évszám. Ha tudtam volna, sokkal korábban műttetem.

2009. dec. 16. 07:53

Az én kisfiam nyár vége óta náthás, és horkol.Ősszel kezdte az ovit, mindent összeszed ott..Elvittem a fül orr gégészetre, ahol a vizsgálat után azonnal előjegyezték orrmandulaműtétre, különösebb kezelés nélkül.

Elvittem egy másik dokihoz, aki azt mondta, semmi baja az orrmandulának,sőt az átlagostól kisebb, és csak az orrnyálkahártya duzzadt, ezt kell megszüntetni.

Soha nem mondják el hogyan kell helyesen használni az orrcseppet, én is most tudtam meg:

Hanyatt fekve az ágyon, fejét lelógatni, és 4-4 csepp mindkét orrlukba, hogy eljusson leghátra is, és így húzza össez a mandulát, és a nyálkahátyát.1-1 csepp semit sem ér, csak szétkenődik elől, és nem jut be mélyre.Egy üveg Nasivint csepegettünk bele, reggel -este, és nem horkol, sőt már néha az orrán veszi a levegőt.Még napi 2,5 ml Aeriust szed.Azóta érzi az illatokat.

A műtétet lemondtam.

Érdemes több véleményt kérni, hogy megkíméljük a kicsiket a fájdalomtól, altatástól.

17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - 228bb89282)
2009. szept. 3. 19:40
a savós váladéktól nagyon jellegzetes a gyerekek szájszaga. Én onnan tudom megállapítani akkor, mikor még a szülő semmit sem sejt. Sok év tapasztalata logopédusként.
16. 228bb89282 (válaszként erre: 11. - 8c73a5832e)
2009. szept. 3. 13:27
Felkeltik őket a műtét után. A műtét max negyed óra, onnan viszik őket az ébredezőbe, ahol fel kell kelniük. És ébren hozzák ki őket valóban a műtőből. Engem anno 6 évesen tuti nem altattak, emlékszem mindenre. Ma már humánusabb az egész.
2009. szept. 3. 13:26

Azért, mert nyitott szájjal alszik, nem indokol műtétet. Viszont mindenképpen elvinném hallásvizsgálatra, a lányomnál itt derült ki, hogya a savó felgyülemlett a dobhártyája mögött és nem hall rendesen. Mi ebből semmit nem vettünk észre. Horkolt is éjszaka, mindig mosolyogtunk is rajta. A doki mindig azt mondta, ameddig nem szükséges, nem veszik ki a manduláját. Itt volt az a pont, hogy kellett. A műtét negyed óra volt, alapból altatnak ekkora gyerekeket. Délután fél 2kor műtötték, éjfélkor már semmi baja nem volt és jókedvűen közölte velem, hogy akkor most lehet játszani, meg sétáljunk és hasonlók - bent voltam vele a kórházban -, másnap jöttünk haza. Egész délután aludt az altató miatt, neki már fel is kellett szúrni a műtét közben a kis füleit is, hogy rendesen meggyógyuljon. És nem volt neki talán összesen - a 2 és fél év alatt - 2 középfül-gyulladása.


Én tuti vinném hallásvizsgálatra... De csak azért mert nagy, nem szabad kivetetni.


Azt, hogy kevesebbet lesz-e beteg még nem tudom, mert a műtét most volt június 10-én.

14. ancsika72 (válaszként erre: 4. - Gmonix)
2009. szept. 3. 12:17

Szia!

Ha nincs gyakran középfül gyulladása,ha a hallásával sincs probléma,akkor nem szokták piszkálni. Igen visszanőhet akár többször is sajnos.

2009. szept. 3. 12:13

Az orrmandula műtétnél is van egy enyhe fokú altatás,kisebb narkózis.

Muszáj mert egy 3-4 éves gyerek igen csak tud mocorogni ha lefogják.

12. cb4c323adf (válaszként erre: 11. - 8c73a5832e)
2009. szept. 3. 12:02
azért nem altatták mert neki nem műtötték a fülét de nekünk mindkettőből leszivták és ventilációs tubust tettek be neki...
2009. szept. 3. 11:53
Az én kisfiamnak( aki most 19 éves:)) kb 3 évesen vették ki csak az orrmanduláját.Neki azért volt szükség rá, mert észrevettük,hogy rosszabbul hall az egyik fülére. Nem tudta soha rendesen kifújni az orrát, és felszaporodott a váladék,így magyarázták.Meg a megnagyobbodott orrmandula is okozhat talán halláscsökkenést.De én úgy emlékszem,nem altatták,az ölében hozta ki a műtős, és nem aludt.Mondjuk ez már nagyon régen volt...Azóta semmi baj a fülével,lekopogom.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 5e76004fb5)
2009. szept. 3. 11:50
Megfelezték? Ilyet még nem hallottam.
2009. szept. 3. 11:49
A lányomnak is kivették az orrmanduláját és sokkal jobban érzi magát. A garatmanduláját meg csak megfelezték.
2009. szept. 3. 11:46

A fiamnak 17 éve 3 évesen vették ki a torok és orrmanduláját is. Míg meg volt, mindig beteg volt (tüsszös mandula gyulladás, fűl gyulladás, hörghurut gyulladás), azóta semmi baja! Nem nőtt vissza.

15 percig volt a műtőbe, 1 éjszakát aludt bent, otthon már mindent evett, bár féltem egy kicsit a bevérzéstől.

2009. szept. 3. 11:46

Nekem a fiamnak 8 évesen a lányomnak 2,5 évesen vették ki,mindkettőnek altatással de a fiamnak a fülét is műtötték azért mivel ha sokág húzódik a műtét savós középfül gyulladást kaphat ami halláscsökkenéssel jár sajna nekünk ez volt em vették időben észre csak akkor amikor már a fülét is érintette,de minden rendben van most már:)DD

A lányomnak kicsi volt 2.5 éves muszály volt mert kruppos és igy az orrmandula még jobban akadályozta a légzését!!

2009. szept. 3. 11:43
az enyém is nyitoot szájjal aludt és most nem annyira van nyitva a szája ha igen akkor is csak picit az orrmandulánál azt mondják visszanőhet.A garatmandulát ha lehet nem szabad háborgatni az fájdalmasabb is
2009. szept. 3. 11:40
Az én kisfiamnak pár hónapja vették ki altatásban kértem csak orrmandula és fél órát volt oda nem fájlalta neki inkább az volt a baja hogy elötte se ehetett utána is szinte egész nap nem ehett és azt viselte a legrosszabban ez csak azért mert altaták azért nem ehetett.De ha nem altassák kb 10 percig van oda .Nekünk nagyon jo mert horkolt nagyon azóta nem horkol és sokszor akkor volt fülgyulladása hát eddig minden rendben remélem nem lesz annyit beteg se .6 éves amugy az elfelejtettem.
2009. szept. 3. 11:36
Fiam éjszaka nyitott szájjal alszik. Nagyobb az orrmandulája a normálisnál. Azt hallottam ha kiveszik,van hogy kiújul, megint műtét. Nekünk nem mondta doktor hogy ki kellene venni. Van aki nem műtette meg? Ennek mi a hátránya?
2009. szept. 3. 11:35
minél előbb jobb kivetetni mert minnél később végzik a mütétet annál nehezebb a gyógyulás hidd el nekem 20 évesen csinálták és borzalmas volt jobb korán tullenni rajta
2. unax
2009. szept. 3. 11:33
Kiveszik, kb 1 órás műtét, kisgyerek esetében altatással, egy-két napig baromira fáj a torkod utána, de hatásos. Ritkábbik esetben visszanőhet. Nekem kivették 12 évesen, és azóta sokkal-sokkal könnyebben lélegzem, nem horkolok, és nem dugul az orrom.
2009. szept. 3. 11:31
Megnagyobbodott orrmandula

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook