Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megmentse e az állam a devizásokat? fórum

Megmentse e az állam a devizásokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jan. 9. 12:50
Mondhatnám hogy mentse...De úgy sem teszi...
2013. jan. 9. 12:47
Kásler Árpád honlapján katt a piros villogó szövegre és ELŐRE !
2012. jún. 6. 18:24

A devizahitelek egy nagy méretű csalás. Ezek a hitelek devizát sose láttak.

Dr Léhmann György - Kiút a devizahitelezés tragédiájából

két linket ajánlok, mi most készülünk a perre:

[link]

[link]

2011. szept. 17. 17:43
Nem kívánságműsor ez ... :D
2011. szept. 17. 17:17
nem olvastam visszaacsak a kérdésre: kiket és hogyan ment meg az állam ,mert sztem senkit sem . mindenkinek vissza kell fizetni, a nyugdijból is levonják a tartozást akár 65 éves korban is. megint a megosztás, a CHF hitelesek és a forinthitelesek között. aki nyerészkedni akart, az simán ki fog ,vagy kijött belőle, aki pedig rá volt szorulva ,h felvegye az nyögi egy életre. Ezen a bankok nyernek és nem a dev.hitelesek. ennyire lehet manipulálni az embereket! a nyugdijas haragszik a rokkantra, de miért is?! mert ugy kommunikálják,hogy csalók! hát lehet van az is köztük ,de nem általános az tuti. na a lényeg ,hogy nem kell megsegiteni itt senkit, hanem létező jól prosperáló munkahelyeket kell teremteni. Az én kolléganőmnek is van, csakhogy mikor felvette azzal,nem számolt ,hogy a párja mnélküli lesz, az ápolók jövedelme pedig nemhogy nőtt volna ,hanem csökk. és ha a müszakpótlékokat is megnyirbálják hát akkor mehet a hid a lá a gyerekekkel együtt. a forinthiteleseket ez éppugy fogja érinteni ,mint a devizásokat lsd. áfa emelés,drágul minden, ergo bármilyen hiteled van nehezebben fogod tudni fizetni. kész cucc ez van
2011. szept. 17. 10:46
A kezelési költség kérdését nem érintettem. Az valóban nem helyes devizában elszámolni.
57. Ditta67 (válaszként erre: 56. - 48a84825f1)
2011. szept. 17. 08:10
Igazad van,ezáltal a bankok olyan profitot szereznek ami sztem tisztességtelen.Bár én svájci frank kölcsönt vettem fel/papíron/,de ennyi frankot életemben nem adtak a kezembe.Folyósításkor forintot kaptam.Miért is függ a svájci frank árfolyamától a kezelési ktg?Itt Mo-on a banki alkalmazott is forint fizetést kap.
56. 48a84825f1 (válaszként erre: 55. - Kitty1975)
2011. szept. 17. 08:02

neked sincs igazad. mert ha euro alapu, akkor az egyeb koltsegeket forintban kellene elszamolni, nem pedig az euro arfolyam alapjan.

akarhonnan nezed, a bankok tisztessegtelen uzsora kamtokkal terhelt kolcsonoket varrnak az ember nyakaba.


furcsa mod a betett penzeknek alig van hozamuk, es az eletbiztositasok alig fizetnek tobbet mint amennyit befizetsz evek alatt. hogy van ez? erti valaki? de ha te kesel a torlesztessel egybol tizezrek repkednek kesedelmi kamatra. ;)

55. Kitty1975 (válaszként erre: 52. - 410b0a7789)
2011. szept. 16. 18:27
Azért, mert nem euró hiteled van, hanem deviza alapú FORINThiteled. Nem euróban kaptad a kölcsönt, hanem forintban, tehát abban kell visszafizetni.
2011. szept. 16. 18:12
Nem beszélve arról, ha most tényleg több tízezren az utcára kerülnek, akkor az építőipar végleg eláshatja magát, így is a béka segge alatt van... És ha az nem működik jól, akkor semmi sem.. Nem arról van szó, hogy ne fizessenek, mert a kölcsönt vissza kell fizetni, de ha tényleg ezrével lesznek kilakoltatások, azzal csak még nagyobb problémát fognak maguk előtt görgetni..
53. b46d5f3a55 (válaszként erre: 52. - 410b0a7789)
2011. szept. 16. 18:12
Hát ez az!!! Úgy nem lenne akkora hasznuk..
2011. szept. 16. 17:47

A másik pofátlanság ami velünk történt: volt egy hitelünk, ami euro alapú volt. nekünk van euros-számlánk, mondtuk mi fizetjük euroba vissza. Nah azt nem lehet. Utaljuk rá a forintos számlára a pénzt és onnan majd leveszik a hitel törlesztőjét euroba.

Pont ment egy adás, talán a házon kívül, ott kérdezte a riporter valamelyik nagyfejest, hogy pl. a számlavezetési és egyéb díjak miért devizában vannak megadva. Mondta az illetékes, mert ez a hitel neme. Akkor mi miért nem törleszthettünk devizába????? A többszörös átváltás ami a saját árfolyamukon történt mennyi hasznot hozott nekik külön???? Pedig egy banknál volt a forint és devizaszámlánk is.

2011. szept. 16. 17:38

Találtam a youtube-on egy kis filmet. A gazdasági válság oka. Ez egy hatrészes film, a részek hivatkozása lentebb van. Kicsit megdöbbentő film, elmagyarázza, hogy a bankoknak nincs fedezete a kiadott hitelekre. Mai gazdaságunk kb. úgy működik, hogyha hitel kell a bank ráírja a számlára, az állam kinyomtatja a pénzt hozzá. A fedezet a te hitelszerződésed. Viszont pénz is csak a tőkére van kinyomtatva, magára a kamatra nincs, így nincs is forgalomba annyi pénz, hogy végül mindenki mindent ki tudjon fizetni...és a rendszer összedől. Ez egy csapda, amibe sajnos mi is beleestünk, szerencsére mi tudjuk még fizetni, csak már nem érzem jogosnak az egészet.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

50. b46d5f3a55 (válaszként erre: 45. - E28c748947)
2011. szept. 16. 17:10
És még így is extra profitjuk van.. pedig több tízezren nem fizetik már a hiteleket..
2011. szept. 16. 17:08

a lenyege az egesznek. Ne vegyen fel senki hitelet. Mert agyrem kimaszni az adossagbol. olcobb ha az ember turelmes, es megtakaritja a torlesztesre szant penzt.

nekem is volt adossagom, es egy bank miatt angliaba utazhattam ha nem akartam az adosok bortonebe jutni. kimasztam az adossagbol. most van egy parom, akinek a volt ferje felmondta a lakastorlesztest, mert sok volt a havi torleszto reszlete. es felvettek helyette egy deviza alapu hitelt mert az olcsobb. indult a hitel 3 milliorol. a valtast kovetoen ez az osszeg emelkedett. a svajci frank jelenlegi arfolyama alapjan ma tullepi a 7 milliot. meg tudjuk fizetni a torlesztest. jelenleg a felmondasi idom toltom, es az allaslehetosegek, es a fizetesek amiket ajanlanak azon keves helyen ahol egyaltalan szoba allnak velem, erosen kacsintgatok az orszag hatarain kivulre. de ha lenne itt fele annyi a fizetes, mint angliaban a minimalber. nem lenne erre szukseg....

48. Kitty1975 (válaszként erre: 47. - Danatus)
2011. szept. 16. 16:29
Jól sommáztad:))))))))
2011. szept. 15. 22:08

A "Legyen béke, szabadság, egyetértés" szlógen, az "Alaptörvény Asztala" agyrém és a "Nemzeti Konzultáció"-s bohóckodás helyett követelek:

Normális munkát

Tisztességes fizetést

Méltányos, de igazságos adózást.

Ha ez utóbbi három feltétel teljesül, mindenki képes visszafizatni azt a hitelt, amit felvett.

P.S. Nem a bankok a hibásak, hanem a tájékozatlan ügyfelek.

2011. szept. 14. 15:44
Ebben viszont igazad van Rika,hogy egyrészt a munkahely elvesztésével nem lehet számolni,de őszintén szólva az sem az államfeladata, másrészt meg sajnos a legtöbb mai fiatalnak a hitelen kívül nincs más lehetősége, mert az se sokkal jobb ám,ha albérletbe, vagy a szülők hátsó szobájába szülnek, illetve házasodnak meg.
2011. szept. 14. 14:17
Egyébként ha definiálom, hogy mi is az az árfolyamkockázat, akkor pontosan az, hogy a világ meghülyülhet és a feje tetejére állhat, és te akkor hogy is állsz???Ezt kellett volna mérlegelni.Rendben van, ehhez egy hozzá nem értőnek kellett volna szakember segítsége.De a bankok nem ezt nyújtották, hanem orrba-szájbe nyomták ki a hiteleket.Én ezért vagyok bankellenes, mert hányinger amit műveltek extra profit reményében...
44. e12ac2bb5c (válaszként erre: 40. - Titamilla86)
2011. szept. 14. 13:18
Hát tudod nem biztos,hogy amikor felvette a hitelt az olyan nagyon rossz döntés volt . Először is mindenki bekalkulálta az árfolyam ingadozást én legalábbis igen .De egy dologgal senki nem számolt,hogy közben jöhet egy gazdasági válság és jöhet egy rossz ország vezetési politika ami tönkre vág mindent . És jól lehet felmérte az anyagi helyzetét is,csak azzal nem számolt,hogy esetleg munkanélküli lesz . Ha előre látták volna mindezt akkor egész biztos nem ugranak bele . Egyébként egy kölcsön felvételnél nagyon nehéz eldönteni melyik lenne jó pláne egy laikusnak aki nem ért a pénzügyi dolgokhoz . Én a maga részéről jól meghánytam vetettem mikor felvettem . Igaz nem várok semmilyen segítséget Aki nincs ilyen helyzetben az könnyen vagdalkozik és ítélkezik,mert föl se tudja fogni . Sosem lehet tudni ki mikor kerül olyan helyzetbe,mikor nincs más megoldás mint a kölcsön . Ezért nem szabad elhamarkodottan véleményt alkotni . Egyébként nyugodjál meg senki nem ment meg senkit mert se az árfolyam rögzités se az elő törlesztés a kis pénzű embereket nem húzza ki a csávából . De egyébként a többség egész biztos nem autóra vette fel a kölcsönt hanem lakás szerzés céljából . Mert nálunk még sokat kell fejlődni mert még mi úgy vagyunk kódolva mindenáron saját lakás . Később majd egy másik generáció ezen tud változtatni és mint a sokat emlegetett nyugaton majd épülnek bérlakások ,és ha szerencséd van életed végéig élhetsz benne mint bérlő persze remélhetőleg elfogadható áron .
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 21:59

Engem sem ment meg senki...De valószinű, hogy azért, mert én a válság elején lettem munkanélküli, akkor kellett gyorsan ár alatt eladnom a lakásomat és albérletbe költözni és 2 évig nem találtam a szakmámba állást...Teljesen tönkre mentem és senkit nem érdekelt sem akkor sem most...Igaz, azóta sikerült újra lakást vennem...


Szerintem sokan fognak az utcán kikötni. Több ismerősöm jutott abba a helyzetbe, hogy ki kellett költözniük a lakásukból, mert el. Persze nem az utcára mentek, hanem albérletbe, de vajon azt is meddig birják ilyen fizetésekből?

Sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek...

42. monilla (válaszként erre: 40. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 21:46
Teljesen igazad van.
2011. szept. 13. 21:04
Kedves titamilla, a végsőkig egyetértek veled!!!!
2011. szept. 13. 19:35
Engem miért nem ment meg? Mindenkit mentsen meg akkor aki rosszul döntött régen és emiatt most megélhetési gondjai vannak. Vagy mentsen meg engem,mint pályakezdőt. Hát azért ez egy nonszensz, arról nem is beszélve, hogy az árfolyamkockázat mindig ott volt, csak senki nem törődött vele. Ja és az én édesanyám a forint alapú hiteljére kb annyit fizetett mindig, mint most a devizások, őt miért nem mentik meg? Érdekes fel tudta mérni mennyije van.
39. Kitty1975 (válaszként erre: 36. - Bc8bec3b9b)
2011. szept. 13. 17:00

Ezt kifejtenéd?

Milyen alapon avatkozna bele az állam??

Ki vállalna kezességet és kiért és milyen alapon?

2011. szept. 13. 15:45

Azért attól nem kell félni,hogy családok ezrei szó szerint utcára kerülnek.Ezt képletesen írtam lejjebb!A megmentés egy duma,nem is nagyon érdemes foglalkozni vele.Arra jó,hogy a pénzpiacot (tőzsde pl.) megmozgassa egy-egy ilyen bejelentés.

A vége úgy is az,hogy mindenkinek vissza kell fizetni a felvett hitelt.Mindegy hogy,de fizetni kell.És lássuk be,ez így természetes mióta a világ világ.

37. pteri (válaszként erre: 32. - Adrenalin0625)
2011. szept. 13. 15:29
Az állam csak azzal tudna segíteni, ha olyan feltételeket teremtene, hogy mindenki, aki akar dolgozhasson és ne éhbérért. A fizetéséből pedig tudja fizetni a részletet, vagy bérleti díjat, amihez viszont megfelelő bérlakásrendszer kellene. Ezekhez pedig stabil, igazán dübörgő gazdaság kellene. Ez nem sikerült eddig senkinek az elmúlt x évben. Az nem segítség, hogy néhány lyukat gyorsan betömünk, máshol pedig még nagyobb tátong.
36. bc8bec3b9b (válaszként erre: 18. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 13. 12:54
Szomorú,mert egy hossztávú lakáshitellel nem szabadna spekulálni.Bízzon meg az állam X bankot ,és vállaljon kezességet!
2011. szept. 13. 12:47
Kutyakötelessége lenne.Viszont a 30%-os THM-et nagyon soknak tartom,személyi kölcsönnél az OTP 28,63%-ot számolt,és mint tudjuk a legmagasabb THM a személyi kölcsönöknél van.Egy hosszú lejáratú lakáshitelnél ez nagyon méltánytalan:(
34. Kitty1975 (válaszként erre: 32. - Adrenalin0625)
2011. szept. 13. 12:34
Az államnak nincs zsebe. Az állam pénze a mi pénzünk, a mi adóforintjaink. Döglődik az egészségügy, az oktatás és még sok minden. Miért kéne megtámogatni bárkit, aki évekig jól járt? Akkor adott a hiteltörlesztés-megtakarításából bárki is az államnak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook