Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megloptak, mit tegyek? fórum

Megloptak, mit tegyek? (beszélgetős fórum)

1 2
33. b582d3c5d9 (válaszként erre: 30. - Anonymus70)
2013. jan. 26. 09:12
Lányaid esetleg nem vihettek fel barátokat, ismerősöket? Amikor esetleg te nem voltál otthon...
2012. szept. 6. 14:52
Rendőrségre felesleges menni,nem érsz vele semmit.Nyomok nincsenek,max. a dobozon,de még az se biztos.Én ellátogatnék azokhoz akik nálad jártak,és hátha megpillantanék valahol valamit,ami eltűnt.Egyszer egy gyűrűm tűnt el így,ellopta egy csajszi,elment hozzá egy ismerősöm,és meglátta a szekrényén:)
31. bnedora (válaszként erre: 17. - Anonymus70)
2012. szept. 6. 14:45

Kénytelen leszel így élni, vagy pedig a családtagjaidat megvádolni. Nem hiszem, hogy a rendőrség sokat tehet ez ügyben, és nem is fog. Hülyeség a zacikat végigjárni, meg hasonló eddig kapott ötleteket végigcsinálni.

Amióta tőlünk elvittek minden ékszert, azóta csak egy gyűrűm és egy láncom van (ezek sem értékesek).

2012. szept. 6. 14:38
A legrosszabb, hogy már senkiben nem bízok!
2012. szept. 4. 18:36
Rendőrségen feljelentésben le kell írni hogy néztek ki az ékszerek. Sokszor kénytelenek bemondásra elhinni, de sokat lendíthet a dolgon ha megvan a számla az ékszerről, esetleg van fotó az ékszerről vagy olyan fotó ahol viseled és ott jól kivehető az ékszer (barátnőm esetében ez utóbbi volt)
28. e6e23f542d (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. szept. 4. 16:50
Lehet, hogy jó ötlet, de a rendőrség elfogja hinni, hogy az az ékszer a zaciban az illetőé. Akitől ellopták hogy tudná bizonyítani, hogy az valóban az övé volt?
27. timycat (válaszként erre: 26. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 13:13

Pontosan nem ismerem a zacik eljárását... én egyszer barátnőmmel kajtattam végig a környék zacijait, betipegtünk elmondtuk mit keresünk, kb hogy néz ki és az egyik zaci kínálatában, eladásra szánt dolgai között előbukkant a keresett karkötő és nyaklánc


Gondolom aki ellopta az ékszereidet nem visszaváltásra tette be őket, hanem eladta a zacinak. Ha ékszerészhez vitte bezúzatni azt tényleg veszett fejsze megtalálni. :S


Rendőrséghez viszont mindenféleképp elmennék

26. anonymus70 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. szept. 3. 13:08
De honnan tudom meg, ki mondja meg, hogy ott vannak-e az ékszerek?
25. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 12:51

Még életemben nem tettem feljelentést, de gondolom, hogy személyesen kell megtenni.

Feltehetőleg igazolnod kell magad, elmondod a panaszod és ők jegyzőkönyvet vesznek fel.

Így logikus !

24. timycat (válaszként erre: 23. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 12:47

neked nem, vagyis ez inkább hozzáállás kérdése, egy próbát megérne és ahogy írtam ha a rendőrséghez fordulsz akkor a rendőrségnek ki kell hogy adják a felvételeket.

Az hogy írtam hogy te járd körbe a zacikat csak arra jó hogy megtud hogy ott vannak-e az ékszerek, a rendőrség nem mindig veszi erre a fáradtságot :S de ha "odaviszed" őket, hogy itt ebben a zaciban vannak akkor már megmozdulnak, hisz viszonylag könnyen felderíthetővé válik az ügy

23. anonymus70 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2012. szept. 3. 12:43
A zacik szerinted adnak ki információt?
2012. szept. 3. 12:42

Lányok nem vittek fel valakit?


Egyébként én a helyedben elkezdeném körbejárni a környék zacijait hátha előkerülnek valahonnan, onnan irány a rendőrség, akik kikérik a zaci biztonsági kamerájának felvételeit

21. anonymus70 (válaszként erre: 19. - 2a69f78972)
2012. szept. 3. 12:38

Amugy, hogy történik a feljelentés?

Személyesen el kell mondani, vagy le kell írni?

20. anonymus70 (válaszként erre: 19. - 2a69f78972)
2012. szept. 3. 12:36
Sajnos nem! Zárt folyosós lakásban lakunk! A lakás környékére se engedünk senkit, nem hogy be a lakásba!
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 11:59

Én mindenképp megtenném a feljelentést, ismeretlen tettes ellen.

A többi a rendőrség dolga, ők hivatalból eljárnak és nem te gyanúsítgatsz.

Sokkal jobban jársz ez esetben, mintha ezentúl minden rokonodra, barátodra ferde szemmel nézel, hátha...

Azért minden esetre jól gondolj vissza az elmúlt időszakra, hogy TÉNYLEG csak az az 5 ember járt e ott!

Nem kért a szomszéd egy csavarhúzót, egy terhes nő egy pohár vizet? Nem volt kémény ellenőrzés?

Nem jött a közös képviselő, vagy nem hívtatok szerelőt? Nem vitted ki úgy a szemetet és álltál le beszélgetni a szomszédasszonnyal, hogy a nyitott lakásajtón bemehetett egy besurranó tolvaj?

18. kisj
2012. szept. 3. 11:55
Ki tudott róla, hogy mit tartotok abban a dobozban?
17. anonymus70 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2012. szept. 3. 11:46
Igen ám, de akkor ezez után ne bízzak senkiben, akik körülöttem vannak! Így nem lehet élni!
16. bnedora (válaszként erre: 15. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 09:12
Éppen ezért semmi mást nem tudsz tenni, mint elkönyvelni veszteségnek. Idővel majd túl teszed magad a hiányukon.
15. anonymus70 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. szept. 3. 09:02
Itt az a baj, hogy itthon történt és senki idegen nem volt ez idő alatt a lakásban és nagyon rossz érzés a rokonokat és a nagyon jó ismerőseket gyanúsítani! Nálunk még hasonló se volt eddig!
14. anonymus70 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2012. szept. 3. 08:49
Én nem vádolok senki! Mind rokon , ismerős, de ide nem sokan járnak! Elég zárkózottak vagyunk! Mi 4-en, meg raktunk kívül 5 ember volt itt!
2012. szept. 3. 08:23

Egyszer tőlem úgy lopták el az összes ékszeremet, hogy edzésen voltam és a nadrág zsbemből elvitték az öltözőből, ami kulccsal volt zárva és tudtuk ki volt az egyetlen, aki kiment az edzés alatt.


Még így sem gyanusíthattam meg.


Szerintem nem tudsz mit kezdeni. Ha nem voltak fotók és úgy biztosítva, valamint nem egyértelműen betörés volt, akkor a biztosító nem fog kártérítést fizetni, főleg, hogy azt sem tudod mikor történt, stb., ugyanis azt gondolják ebben az esetben, hogy önrablás történtm, mert otthon voltatok, stb.


Egy ismerősömnek valami szuper autóját lopták el úgy, hogy a gyerekek otthon voltak. Bement valaki a házba, elvette a kulcsokat és vitte az autót.

2012. szept. 3. 08:01

Szerintem a rendőrséggel nem sokra megy az ember,de én nem vagyok jártas ebben a témában.


Gondolom nem 1-2 ember fordult meg nálatok az elmúlt időszakban.

Látatlanban pedig bárkit megvádolni.....:-S

11. bnedora (válaszként erre: 10. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 07:58
A legközelebbi rendőrségen.
2012. szept. 3. 07:44
Debrecenben hol lehet feljelentést tenni?
2012. szept. 3. 07:41
Mi 4-en vagyunk egymásnak!
2012. szept. 3. 07:40
A 2 nagylányom pedig rendes dolgos! Nem csavarognak! Az egyik dolgozik, a másik középiskolába jár! Mindig mindenben segítenek!
2012. szept. 3. 07:39
A gyerek nem lehet, magasan van! a doboz ugyanúgy maradt!
2012. szept. 3. 07:32

Bár bejelentheted a rendőrségen, de szerintem nem sok sikerrel. Ha a biztosítónál nem volt ékszerre biztosításod, akkor még az nem is fizet.

Sajnálom, hogy így jártál. Hozzánk egyértelműen betörtek, felforgattak mindent, így bizonyítható jele volt a lopásnak. Persze a tettes/tettesek nem lettek meg.

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Anonymus70)
2012. szept. 3. 07:32

Gondolod a családból volt valaki? Talán van, aki gépezik, vagy cuccozik, vagy ilyenek? Kamasz gyerek esetleg? Bármi lehet.

Aztán ha nincs eredmény, fordulj a rendőrséghez.

2012. szept. 3. 07:20

Nekem apum mesélte nem olyan régen,h az ismerősétől 180.000ft-ot loptak el úgy a panel lakásból,h otthon voltak.


Tőle is kérdeztem,h nem e lehet h a kislányuk pakolta el?!

Mondta h nem,mert magasan volt.


Nálad nem fordulhat elő,h kislányod pakolta el?(persze nem tudatosan)....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook