Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megkésett fejlődésű, vagy más okból fejlesztésre járó gyermekek szüleit keresem fórum

Megkésett fejlődésű, vagy más okból fejlesztésre járó gyermekek szüleit keresem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. máj. 20. 12:31

Veronnie:A Vadaskerti alapítványnál, Korai fejlesztő központnál, Autizmus alapítványnál...stb.

Biztos adnak vmilyen szakvéleményt. Az mi fiúnkra 3,5 évesen tudták megmondani, hogy autista. Addig volt a palettán minden. Neked kell menned sajnos a diagnózis után.

Sokan nem értenek hozzá, de nyugodt szívvel tudják állítani, hogy nem ez v. az. Én a fejlődéspszichológusnak mondtam nyugodtan mondja azt, hogy autista az Andris csak már léphessek tovább.

Remélem minél előbb kiderül nálatok is, hogy mi a probléma. Kívánok neked minden jót.

12. Kálbá (válaszként erre: 11. - Veronnie)
2011. máj. 20. 12:30
elküldtem hátha tud segíteni
11. Veronnie (válaszként erre: 10. - Kálbá)
2011. máj. 20. 12:24
OK. Köszönöm.
10. Kálbá (válaszként erre: 9. - Veronnie)
2011. máj. 20. 12:21
ha gondolod akkor pesten ismerek egy nagyon jó mozgásfejlesztőt ha kell el tudom küldeni a számát priviben
2011. máj. 20. 12:16

Már az elején se akartak nekünk hinni az orvosok, védőnők. Azt hiszem akkor csalódtam bennük végleg, miután megvizsgálták a fiamat, és kiadták a szakértői véleményt, hogy komplex fejlesztésre szorul. Persze nem mertek beírni semmi konkrétat. Azért, mert "még túl kicsi".

Aztán átköltöztünk Tatabányára. Itt legalább a fejlesztő pedagógus rendesen foglalkozik vele. Sajnos csak június közepéig, mert utána szünet lesz. Folytatás szeptemberben. És, ha jól sejtem, diagnózis hiányában, itthon kell maradnom. Pedig fontos lenne, hogy dolgozzak is...

8. Kálbá (válaszként erre: 7. - Veronnie)
2011. máj. 20. 12:12
keress valamilyen másik dokit. Vidd máshová. Tudom hogy nem könnyű, de ennek minnél előbb a végére kell járni!!
2011. máj. 20. 12:08
Az a gondom, hogy az egyik gyógypedagógus állítja, hogy bizony autista, a másik meggyőződése, hogy nem. Voltunk neurológusnál, nem talált semmit. Hallása jó, bár a babás módszerrel nézték, mert nem beszél. Diagnózist senki nem ad, ezért nincs emelt családi stb. De a legrosszabb, hogy normál oviba se tudom betenni, hisz' problémás, nem szobatiszta, nem beszél. Speciális oviba se mehet még, mivel nincs diagnózis. A gyerekorvos flegmán közölte, hogy iskolás koráig ki kell derülnie a diagnózisnak. Most tényleg 6 éves koráig nem tudok mit csinálni?
2011. máj. 20. 12:03
Veronnie: nekem mozgásproblémás autista kislányom van, nálunk a beszédet az ayres torna indította meg, a mozgásban nagyon jó ilyen korban a tsmt is. később pedig alapozó terápia. és nyugi a sok-sok fejlesztésnek meglesz az eredménye!!!!
2011. máj. 20. 11:59
Beszéd vizsgálatot nem tudnak csinálni, mert nem beszél. Van pár szava: nem, oppá, eje. De csak ennyi. Teljesen autisztikus tünetei vannak. Végül úgy döntöttek, korai fejlesztésre kell járni, ahol minden területen segítségre szorul. Most végre a mozgást is elővették, eddig csak ült az asztalnál, és nézegette a mesekönyveket...
2011. máj. 20. 11:59

szia


az én lányomnak koordinációs zavara van és ezzel járunk fejlesztésre

3. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2011. máj. 20. 11:52
Csináltak a kisfiúnál beszéd vizsgálós tesztet a Fejlesztési intézetben?
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2011. máj. 20. 11:50

Miért gondolják, hogy bármi baj lenne?

Milyen fejlesztésre jár?

A fiam járt mozgáskoordinációra. Valami iylesmire jár ő is?

2011. máj. 20. 11:48
Sziasztok. 3,5 éves a fiam, fejlesztésre járunk. A pedagógus reméli, nem autista a fiam. Ahogy én is...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook