Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megkésett fejlődésű, vagy más okból fejlesztésre járó gyermekek szüleit keresem fórum

Megkésett fejlődésű, vagy más okból fejlesztésre járó gyermekek szüleit keresem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. zebracsikó (válaszként erre: 41. - E31f48b5f6)
2011. júl. 1. 13:22

A hátrány az maga a probléma, ami a gyermeknek van, nem pedig ennek leírása, kódolása.

Ha van diagnózis (kóddal, szakértői bizottság véleményével) , akkor ahhoz járnak ellátások, pl. gyógypedagógiai asszisztens, utazó gyógypedagógus, logopédiai ellátás, stb...

42. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:20
a háziorvos nem szakorvos, ő nem is tötlheti ki a MÁKos papírt
2011. júl. 1. 13:20
Sziasztok! Az esetleges kedvezményeken túl miyen előnyös hatása van annak, ha kap egy ilyen kódot a gyerek? Illetve milyen hátrányai? Nem stigmatizál egy ilyen kód?
40. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:20

mégsem a szakértői bizottságtól van véleményetek valószínűleg!


Előkeresnéd és leírnád pontosan, kik készítették a véleményt?

39. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:18
persze
2011. júl. 1. 13:17

Hol kell benyújtani a magasabb összegű

családi pótlék megállapítása iránti igényt?

- Az igénylő lakóhelye vagy tartózkodási

helye szerint illetékes Kincstárnál.

A kérelemhez csatolni kell az „Igazolás tartósan

beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről”

elnevezésű nyomtatványt, melyet a

gyermekklinika, gyermekkórház, kórházi

gyermekosztály, szakambulancia, szakrendelő

vagy szakgondozó intézmény szakorvosa ad ki.

Amennyiben a szakvélemény szerint a gyermek

nem jogosult a magasabb összegű ellátásra, a

szülő az igazolás kiállítását követő 15 napon

belül kérheti annak felülvizsgálatát a gyermek

állandó lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási

helye szerint illetékes megyei gyermekgyógyász

szakfőorvostól.

A megyei gyermekgyógyász szakfőorvos a

felülvizsgálati eljárás során új igazolást állít ki.

37. c130f7eb3b (válaszként erre: 35. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:17
Arra nem gondoltál, hogy orvosilag nincs semmi probléma a gyermekeddel ezek szerint, és az nektek jó?!:)
36. Veronnie (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2011. júl. 1. 13:15
Majd kérdezhetnék tőled privátban, mint logopédus?
35. Veronnie (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2011. júl. 1. 13:13

A szakértői mondta, hogy 2011/2012-es tanévre itt a papír a kezemben, amit Győrben kaptam. Csak kontrollra mehetünk, addig semmit nem csinálnak, mert van egy érvényes vélemény.:( Így hiába kérem a vizsgálatot, leghamarabb novemberben fogadhatnának, mert akkor telik le az 1 év. Meg még beleköthetnek, hogy a 2011/2012-es tanévre megvagyunk.

A MÁK-os papírt kitöltheti szakorvos, bizottság, kórház. Bárhol, ahol megállapították a diagnózist. Amúgy kizárólag a szakértőitől van véleményünk. Csak ezzel rendelkezünk. Mindenki azt mondja, nincs rajta diagnózis. Most meg kiderül, hogy van?

34. c130f7eb3b (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2011. júl. 1. 13:11
A nevtan viszont nem adhat BNO kódot. Tehát mégis csak szakértőinek kell lenni a papírnak.
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:09

sajnos én se vagyok ebben nagyon otthon, valaki szakértőbbet kéne megkérdezni, mondjuk éppen a MÁK ügyfélszolgálatát: milyen és kitől kapott diagnózissal jár az emelt cs.pótlék?

Lehet, hogy csak fogyatékosságra adják?

32. c130f7eb3b (válaszként erre: 27. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:08
Vannak olyan diagnózisok, amikre nem járnak a kedvezmények. Ez is ilyen, legalábbis szerintem. Kódja van, de nincs mögötte kezelendő probléma :( Legalábbis hivatalosan :( Nem értek mindenhez, az egyik tanítványom is kapott egy olyan kódot, amit nem tudtam értelmezni, és az orvosom segítségét kértem, aki azt mondta, nincs semmi baja... illetve nem tudják, mi a baja - ezt jelentette a kód :(...
2011. júl. 1. 13:07
És most erre jár az emelt családi vajon? Mert akkor megyek, keresek új háziorvost a gyereknek. Csak akkor ki fogja kitölteni az igazolást? Bárcsak érteném...
30. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Veronnie)
2011. júl. 1. 13:05

A SZakértői Bizottság vizsgálatát valóban a szülőnek kell kérnie, akár saját maga, akár a gyermek orvosának vagy bármilyen pedagógusának javaslatára. Évente több gyereket "küldök" eléjük, szóval tudom, hogy működik.

A fejlesztő írjon róla véleményt, Te meg írj egy kérelmet a vizsgálatra a Bizottsághoz.


Most, hogy jobban belegondolok, a MÁK papírt lehet, hogy azért nem tötli ki a doki, mert nem Szakértői Bizottság adta ki a papírt. Bár ehhez nem értek, hogy egy ilyen papírhoz kinek a véleménye kell. Mi is tulajdonképpen ez a MÁK-papír?

2011. júl. 1. 13:04
Én is most néztem meg, mit is jelenthet pontosan. Azt találtam, hogy " Késői érési fázisok ". Most akkor ezt eddig miért nem fogadták el sehol diagnózisnak? Jártunk már pár helyen. Ezt zebracsikó tudja legjobban:)
2011. júl. 1. 12:59

[link]


Így bizony, ahogy Jozsu mondja! Az R 62.0 a BNO-kód!


Nyxissák már fel azt a nyüves könyvüket! Nézzék meg abban.

27. Veronnie (válaszként erre: 26. - C130f7eb3b)
2011. júl. 1. 12:54
Szia. Az nem lehet, mert látta a védőnő, a háziorvos, aki neurológus is, a gyógypedagógus, a logopédus, a bölcs vezetője, és az új megyei gyógypedagógus központ is. Mindannyian közölték, hogy ez nem diagnózis, és egyikük sem tölti ki a MÁK-nak a nyomtatványt. Akkor ez a sok a hülye, és te értesz hozzá? Amúgy mi a szakterületed, hogy ennyire érted, mert én elvesztem már benne.
26. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - Veronnie)
2011. júl. 1. 12:17
Az R 62.00 a BNO kód.
2011. júl. 1. 11:56

Szia. Pont neked akartam írni privátban. BNO kód sehol nincs. A háziorvos közölte, erre a papírra nem tudja kitölteni a MÁK-nak szóló nyomtatványt, mivel ami van, az nem diagnózis, hanem vélemény.

Csak annyi van a szakértőiben, hogy " Durva idegrendszeri tünete nincs. R 62. 00 Az elvárható normális élettani fejlődés késői eltérése" Ezzel nem sokra megyünk. A háziorvos pedig nem volt hajlandó megvizsgálni a gyereket, holott a szakterülete a neurológia.

Amúgy azért nem küldtek el autizmus vagy akadályozott beszédfejlődés feltételezett diagnózisával már Szakértői Bizottság elé, mert szerintük ezt nekem kell intéznem, ahogy tudom. De "biztattak", hogy sok év várakozás lesz...

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Veronnie)
2011. júl. 1. 11:37
Nincs rajta BNO kód? Semmi olyasmi, hogy F 80.9 vagy F 84.0 vagy hasonlók? -(most csak hasraütésszerűen írtam párat!)
2011. júl. 1. 09:44

Te jó ég, milyen rég nem jártam itt. Bocsi!

Jozsu: A szakértői véleményen nincs semmilyen kód. A vélemény kiadását nagyon egyszerű megállapítani, mivel csak a megyei gyógypedagógiai központ adja ki. Szakértői vélemény= javaslat. Nem pedig diagnózis. Ezzel talán a felelősséget nem kell vállalniuk.

22. c130f7eb3b (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2011. máj. 20. 17:37

Akkor most az a kérdés, hogy van-e azon a "szakértői vélemény"-en BNO kód. Mert ha van, akkor a kedvezmények is járnak.

Így talán kiderül, hogy ki adta ki azt a véleményt. :)

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - C130f7eb3b)
2011. máj. 20. 17:29

a" szakértői vélemény "kifejezést nem mindenki alkalmazza pontosan, vagyis leginkább ezt a kifejezést a SZakértői Bizottságok szakvéleményére szoktuk használni, -sima Nevelési Tanácsadós, vagy más felmérés sok szempontból vagy nem hivatalos, vagy nem kapcsolódnak hozzá jogok, ellátási lehetőségek, emelt családi pótlék.


Az emelt szintű szolgáltatásokat, emelt pótlékot csakis így lehet igényelni! Ezért nem értem én sem, hogy miért nem küldték autizmus vagy akadályozott beszédfejlődés feltételezett diagnózisával már Szakértői Bizottság elé a kisfiút.


Mindig minden húzódik-halasztódik, aztán már késő lesz a speciális ovihoz, a munkába álláshoz... tanévek mehetnek el így.

Nagyon gyorsan kell cselekedni.

Véleményem szerint itt a pedagógusok csak ülnek a babérjaikon.

20. c130f7eb3b (válaszként erre: 9. - Veronnie)
2011. máj. 20. 14:44
Ne haragudj, nem értelek. Az egyik hsz-edben azt írod, nem mehet spec. oviba, mert nincs diagnózis, aztán meg azt, hogy a szakértői vélemény szerint komplex fejlesztésre szorul. Akkor mégiscsak van szakvéleményed, amire támaszkodni tudsz! Az autizmust egyébként 4-5 éves kor előtt hivatalosan nem diagnosztizálják - legalábbis tudomásom szerint.
19. de6dcdc43c (válaszként erre: 18. - 757e400e2d)
2011. máj. 20. 13:01
ok
18. 757e400e2d (válaszként erre: 17. - De6dcdc43c)
2011. máj. 20. 12:58
Ne is haragudj,de azt írtam egy autista és illetve egy beszédfejlődési zavarral küzdő gyerek!Azaz 2 gyerekről beszéltem!
17. de6dcdc43c (válaszként erre: 16. - 757e400e2d)
2011. máj. 20. 12:57
Az autista nem egyenlő a megkésett beszédfejlődi zavarral küzdő gyerekkel.
16. 757e400e2d (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2011. máj. 20. 12:55
Nálunk van a családban egy autista,illetve beszédfejlődési zavarral küzdő gyerek is.
15. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Veronnie)
2011. máj. 20. 12:35

Úgy van, ahogy sünöcske írja:


A VAdaskertbe kéne bejelentkezned vagy az Alapítványhoz vizsgálatra.

Szakvéleményt csak ők adnak erre vonatkozóan.


Valamint a Beszédvizsgáló Országos SZakértői Bizottság még a járható út, ők megállapíthatják, hogy Sajátos Nevelési Igényű, beszédfogyatékos, s máris jár egy csomó szolgáltatás a számotokra s szerintem emelt pótlék is.

2011. máj. 20. 12:32
Kukancs be a Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórumba
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook