Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megjegyzés bármely naplóhoz... fórum

Megjegyzés bármely naplóhoz... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
127. bnedora (válaszként erre: 126. - Megryan)
2009. márc. 19. 13:48

Amikor beléptem a Hoxa oldalra, még kezdő netező voltam, így nagyon örültem annak, hogy a különböző fórumokat nemcsak olvasni tudtam, de azok témájához hozzá is szólhattam. Majd rádöbbemtem, hogy mindig van valaki, akinek nem tetszik ez v. az, őszintén nem szabad írni. Ezért gondolom azt, hogy egy ilyen fórumnak is csak az lesz a sorsa, hogy másokat kritizálni, megbántani lehessen benne.


Hiába nyitottad te más érzéssel, de a tapasztalat engem igazol. Egy-egy megnyitott topic a végére elveszíti eredeti mívoltát. Én ebben látom legnagyobb részben a hibákat. Ez most általánosítva szólt, de erre is vonatkozik. Talán a cím megválasztása volt a rossz, mivel a legtöbbünk nem a nyitó bejegyzést, hanem címet és az utolsó hozzászólást nézi, és arra reagál.


Te nyitottad a fórumot, kísérd figyelemmel, és az, aki nem ennek megfelelően szól hozzá, annak szólj. Remélem így sikerül továbbvinned a témát.

126. megryan
2009. márc. 19. 13:21

Elsősorban nem azért nyitottam a topicot, hogy ítélgessük a naplókat. Inkább a benne felvetődött kérdések megválaszolására gondoltam, ahogyan én válaszoltam ziziidus naplójában feltett kérdésére, vagy véleményt írtam a kérdésre.


De látom sajnos nem működik a dolog...


Bnedora, tudod szerintem is fontos a helyesírás. Nem azzal volt gondom, hogy kijavította valaki (bár tipikus magyar módra, nem a topichoz szólt hanem kizárólag a hibát jegyezte meg) hanem miután én a 4. (azaz negyedik) hsz-ban elismertem, javítottam a hibát, még a 64. (azaz hatvannegyedik!!!!!!!) hsz-ban is ezen lovagolt valaki kb. huszadszor, ez volt számomra kiakasztó.


DE LÁTOM, SAJNOS NEM MŰKÖDIK A TOPIC, AKKOR INKÁBB NE ÍRJUNK BELE SEMMIT ÉS MAJD ELSÜLLYED, DE NE LEGYEN EGY ÚJABB VITAFÓRUM.

125. 7dea0ad493 (válaszként erre: 124. - Vikó 26)
2009. márc. 19. 12:29

Igaz.

Azóta lett két kedvencem még pluszba.Nesze neked unalom:))

124. Vikó 26 (válaszként erre: 121. - 7dea0ad493)
2009. márc. 19. 12:27

Dehát ez egy ilyen oldal,hála istennek szólás szabadság van,mindenki azt ír amit akar!

Ha nem kérnek rá hogy véleményezzem mások naplóját én nem teszem,minek??

Hogy fel bosszantsam magam?

Vagy legyen min csámcsogni egy másik topicon?

Neeeem nekem,nem ér annyit az egész!

Tartsátok tiszteletben mások véleményét,ez az ő dolguk!

Ne véleményezzetek ha jó,ha rossz,míg nem kérnek rá!

Vannak nekem is kedvenceim,nap mint nap olvasom őket és ha valami nem tetszik hát próbálok napirendre térni fölötte hála istennek még meg van a SZABAD GONDOLKODÁSHOZ való jogunk is!

2009. márc. 19. 12:24

Szerintem lassan lehetne írni egy olyat hogy vélemények a képgalériáról.

Most komolyan.Semmi értelme.

2009. márc. 19. 12:18

Egyébként szvsz.

Ez egy hülye topic.

121. 7dea0ad493 (válaszként erre: 117. - Bnedora)
2009. márc. 19. 12:17

Nézd, engem qrvára nem érdekel az egyelőre-egynelőre

Viszont, amikor beírtam, és elmondtam hogy tetszik Klimpírozi, Gyömöszke, és édesmandula naplója kieg.ALLICS-al,pont azt magyaráztam, vannak tartalmas naplók, erre kiragadta egyik-,ásik azt amit utána írtam a csillivillit.Nem szeretem, allergiás vagyok rá, és fél nap mire betölt.És az illető nem hinném hogy egy nagy képeslaphalmazból áll.

És hogy miért kötekedek.Szóval nem csak szép és jó van, hanem van nekünk néha nem tetsző vélemény.

Ezt el kell fogadni, ha nem tetszik írjanak máshova naplót.

120. 40163fd81d (válaszként erre: 119. - Vikó 26)
2009. márc. 19. 12:17
Egyetértek:)))
2009. márc. 19. 12:13

A napló vezetés az én dolgom,a SZUBJEKTÍV VÉLEMÉNYEMET írom le benne a MAGAM ÖRÖMÉRE,éppen ezért hoztam létre!Nem vagyok kíváncsi ezért mások ki nyilatkoztatására ezzel kapcsolatban!

Tojok rá magasan ki mit gondl,nem azért indítottam hogy mások véleményét kérjem ki ebben vagy abban az ügyben !

Ha így lenne,egy topicot nyitnék az adott témával kapcsolatban!

Ha olvassák jó,ha nem úgyis!

NEM ÉRDEKEL!!!!

118. bnedora (válaszként erre: 117. - Bnedora)
2009. márc. 19. 12:12
bocsi: amiért helyett amikor
117. bnedora (válaszként erre: 113. - 7dea0ad493)
2009. márc. 19. 12:11

Szerintem sokkal jobb lenne azt olvasni, hogy:

- Nézd meg ezt, meg azt a naplót, milyen szép, milyen jókat írnak benne.


A szépre, a jóra kellene felhívni a figyelmet, és nem a rosszra.


(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az első hozzászólásoknál, igencsak kiakadtak, amiért az EGYELŐRE-EGYENLŐRE szó használatáról esett szó. A helyesírás fontossága is ugyanolyan fontos, mint a szöveg tartalma, és ez sem tetszett mindenkinek.)

116. 7dea0ad493 (válaszként erre: 115. - Bnedora)
2009. márc. 19. 12:03
A dicséretet is:))
115. bnedora (válaszként erre: 114. - 7dea0ad493)
2009. márc. 19. 12:02
A nemtetszést, véleményt priviben is meg lehet tenni.
114. 7dea0ad493 (válaszként erre: 111. - 1247d35ab8)
2009. márc. 19. 11:57

Nézd, én is ajánlottam pár naplót, ami nekem bejön.

Tehát meglátom a szépet és jót, de ugyanakkor azt is ami nekem nem jön be.nem hinném hogy ez probléma lenne

113. 7dea0ad493 (válaszként erre: 112. - Bnedora)
2009. márc. 19. 11:56
És a pozitív eléri?
112. bnedora (válaszként erre: 109. - 7dea0ad493)
2009. márc. 19. 11:54
Leírtam! Azért, mert a megjegyzést annak az illetőnek szánnád, amennyiben lehetőséged lenne a naplókhoz szólnod, aki írta. De, mivel nem közvetlenül teszed ezt meg, így az illetőhöz nem fog eljutni a megjegyzésed, nem éri el célját.
111. 1247d35ab8 (válaszként erre: 109. - 7dea0ad493)
2009. márc. 19. 11:53

"Csak"???

Miért nem tudjuk meglátni a szépet, értékeset?

Miért csak a negatívumokra figyelünk?

Ha belegondolok, sokkal több negatív jelentéstartalmú szavunk van, mint dícsérő, pozitív. Szomorú!

2009. márc. 19. 11:31
Miért kell egyáltalán megjegyzés bármelyik naplóról?Mindenki a saját izlésének megfelelőt csinál.
109. 7dea0ad493 (válaszként erre: 108. - Bnedora)
2009. márc. 19. 11:29

És abba mi a pláne?

Csak szépet és jót?

108. bnedora (válaszként erre: 107. - Megryan)
2009. márc. 19. 11:20

Bár nem akartam a továbbiakban hozzászólni a fórumhoz, de most mégis megteszem. Mégpedig az említett példád miatt.


Amint korábban is megjegyeztem, azzal, hogy itt véleményt tudsz nyilvánítani valaki írásáról, még nem jelenti azt, hogy akinek szólna, az olvassa is, mert ez lenne a lényeg. NEM? Így, ebben a formában nem találom igazán jónak ezt a fórumot, mert ezáltal "kibeszélős"-nek tűnik, ráadásul a másik háta mögött.


Szerintem, a fórumot a továbbiakban úgy használjátok (ez az én véleményem), hogy csak azokról a naplókról írjatok, melyekben csak jókat írnak, és szépek is.

107. megryan
2009. márc. 18. 14:58

Szerintem ez a napló dolog nagyon egyszerű. Akár magának, akár másnak írja az ember a nyilvános naplóját -természetesen a saját ízlése szerint, hogy neki tetsszen- számíthat pozitív és negatív kritikára, pontosan azért mert nyilvánossá tette. Igaz, nem kötelező olvasni, de nem lehet -kell- megsértődni azon sem, ha valaki kritikával illeti a nekünk tetsző csilivivi naplócskáknat, vagy bármely bejegyzésünket.


Írok egy példát is. Már nem tudom kinek a naplójában olvastam, hogy juj de megsértődött a barátnőjére, mert az nem engedi senkinek, egy hónapig hogy újszülött babáját látogassa. (megjegyzem nemrég influenza járvány volt) Erre olyanokat írt a naplójába, hogy majd nevelje inkubátorba, meg nahát hogy lehet ilyet tenni... én meg csak simán meg akartam akkor jegyezni, hogy tök igaza volt a barátnőjének, csak akkor még nem volt ez a topic. És ezzel nem beleszólni akartam, nem megsérteni, csak szimplán véleményt mondani.

106. 7dea0ad493 (válaszként erre: 105. - Fecbb24fe2)
2009. márc. 18. 14:38

És hol van olyan napló???

Nem tudom én még egy ilyennel sem találkoztam

105. fecbb24fe2 (válaszként erre: 104. - Giggio)
2009. márc. 18. 14:36

na, ez szerintem tipikusan nem igaz sok esetben.


rengeteg olyan napló, blog van, amit olyan emberek írnak, akiket leginkább az érdekel, hogy névtelenül beleszóljanak más életébe. sosem értettem, hogy ez miért okoz örömet.... túl sok a kisebbségi komplexusos ember, aki amúgy a száját nem merné kinyitni, nemhogy konfrontálódni, de így nagy a pofája...

104. Giggio (válaszként erre: 101. - Bnedora)
2009. márc. 17. 23:39
Ezzel én is nagyon egyet értek. Hiszen ez a magamnak írom azt jelenti, hogy a saját ízlésem szerint, a nekem megfelelő képpen csinálom meg. Nem azért, hogy másnak tetszen, hanem hogy nekem jó legyen. Nem hiszem, hogy bárki is máshoz akarna hasonulni, vagy hasonlítani. Egyszerűen önmagát próbálja meg beleszorítani a nyilvános naplózás kereteibe. Hogy ezek után ki olvassa el és miért az nem feltétlenül fontos. A lényeg, hogy a készítőjének megfeleljen!!
103. bnedora (válaszként erre: 102. - Haaeen)
2009. márc. 17. 17:40
Mert ez van kéznél, annyira nem ismerem a blogok használatát.
102. haaeen (válaszként erre: 101. - Bnedora)
2009. márc. 17. 16:03
ha csupán magadnak írod, miért nem teszed pl. Wordben, vagy valamilyen nem nyilvános blogon?
101. bnedora (válaszként erre: 98. - Haaeen)
2009. márc. 17. 13:32
Biztosan van olyan is, de én sem tudatosan, sem tudat alatt továbbra tartom magam ahhoz, hogy magamnak írom.
2009. márc. 17. 11:58

* személy szerint...

bocs

99. 7dea0ad493 (válaszként erre: 98. - Haaeen)
2009. márc. 17. 11:58

:)

Nem beszélve arról a megjegyzésről, hogy:"ha valakinek nem tetszik a napló miért olvassa?"

Ott vannak felsorolva a naplók, mikor rákattitok honnan fogom tudni hogy teszik, vagy sem?

Rá kell kattintanom hogy tudjam :P

És utána szépen eldöntöm hogy okés, vagy sem.

Eddig is így tettem.És ha már ez is vélemény nyilvánító oldal, kifejtettem hogy nekem személy sezrint melyik tipusú naplók jönnek be

98. haaeen
2009. márc. 17. 11:36

aki nyilvános naplót ír (és plusszban egy olyan oldalon, ahol a tagok nagy többsége böngészi a naplókat), akkor az ne érezze sértésnek, hogy vannak akik elolvassák.


(és csak csöndben jegyzem meg, aki nyilvános naplót ír, az szerintem - akár tudat alatt -, de szeretné, ha mások is elolvasnák)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook