Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mégis hogyan kezdjem el? fórum

Mégis hogyan kezdjem el? (beszélgetős fórum)


1 2
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Biborcsiga)
2013. máj. 3. 06:04
Inkább meggyet tegyél bele.
2013. máj. 2. 22:37
Ja, képben vagyok kicsit félre olvastalak :D :D
34. g_eszter (válaszként erre: 33. - G_eszter)
2013. máj. 1. 20:05
mit nem vettél még?
33. g_eszter (válaszként erre: 31. - Biborcsiga)
2013. máj. 1. 20:04
mi?
2013. máj. 1. 09:59
Most tegnap azt csináltam, hogy zsírszegény túrót összekevertem ízesített joghurttal, azt ettem.
2013. máj. 1. 09:59
Soha nem vettem még, kapható pl Tesc_ban? Hol keressem?
2013. ápr. 30. 20:28
koszi
29. g_eszter (válaszként erre: 27. - Biborcsiga)
2013. ápr. 29. 17:04
A zabot megfőzöd vízben, tejben vagy fele-fele vízben és tejben. Eheted édesen (kakaó, fahéj, gyümölcs, mák, dió, akármi) vagy sósan (sajttal, tejföllel) vagy rántottával (akár a tojásba beáztatva a zabot, s úgy megsütve, vagy sós vízben főzött zabra rádobsz felvert tojás).. stb..a lehetőségek végtelenek :)
28. vacsa (válaszként erre: 27. - Biborcsiga)
2013. ápr. 29. 06:28
A zabkását zabpehelyből főzzük ;)
27. Biborcsiga (válaszként erre: 26. - G_eszter)
2013. ápr. 28. 22:23
Soha nem vettem még zabkását, csak zabot. A zabkása hogyan fogyasztható, hol vásárolható, bármilyen élelmiszerüzletben?
26. g_eszter (válaszként erre: 24. - Biborcsiga)
2013. ápr. 28. 14:47

Mondjuk, elso korben a rejtett cukrokat mellozhetned (pl. bogres levesek).

Reggelire engem eltelit egy rantotta sok zoldseggel. Ha nem lehet fozni, eppenseggel mikroban is elkeszitheto. Vagy vacsorara feherje, akar mozzarella zoldsegekkel vagy tojas, vagy hus.

Reggelire meg a zabkasa az, ami nagyon jol telit.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Biborcsiga)
2013. ápr. 28. 12:50

Én már leírtam a véleményemet.

Mindent egyél, de kicsit kevesebbet mindenből. Ha nem így teszel, hanem drasztikusan változtatsz x időre, akkor az eredeti étkezéshez való visszatérés után kétszer annyit fogsz felkapkodni.


Ezért egyél mindent, de kevesebbet és persze ez sem azt jelenti, hogy drasztikusan csökkentsd a mennyiséget, mert annak megint az az eredménye, amit írtam.

2013. ápr. 28. 11:14
Azért is lenne jó, ha mondanátok pár dolgot, ami fogyókúra alatt ehető. Megköszönném!
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Biborcsiga)
2013. ápr. 28. 08:50
Szerintem az ilyen levesek hizlalnak.
2013. ápr. 27. 14:27

Tudnátok nekem felsorolni ételeket, amit kompletten lehet venni és jó lenne nekem.


Pl sok bögrés levest eszem, mert nagyon leveses vagyok, hiányzik, de a koliban lehetetlen főzni. :(

2013. ápr. 27. 14:26

Sziasztok!


Pont, hogy most is állandó telítettség érzésem van és elegem van már ebből.


Az milyen, ha reggel főtt tojást, sovány túrót eszem, tízórai egy natúr müzliszelet, ebéd a menzás, uzsonna túró valami zöldséggel, este meg futás előtt egy kis natúr joghurt zabbal, az nekem nagyon jó az anyagcserémre.

De nem lesz ez túl sok? Most kevesebbet eszem, mégsem fogyok, ha még ezt emelem , nem fogok hízni?

20. bd5e718401 (válaszként erre: 7. - Biborcsiga)
2013. ápr. 27. 10:26

Június végéig elég erőltetett menet lesz így, mert nem eszel sokat amúgy sem. Én legszívesebben lebeszélnélek a tervről.


Feltételezve, hogy ebéd a helyzethet mértem fix, szerintem annyit tudnál módosítani, hogy reggelire nem szedvicset eszel, hanem hústerméket, tojást (akár szalonnával, kolbásszal) és nem kenyeret eszel hozzá, hanem egy kis zöldséget, aminek alacsony a kalória és szénhidrát tartalma (paradicsom, paprika vagy most spárga szezon van). És bevágsz egy vitamin tablettát!

Mivel kevés rostot fogsz bevinni, ezért érdemes lenne korpát enned reggeli mellé 1-2 evőkanállal. Ezt fogyasztás előtt hagyd megduzzadni vagy annyi joghurtban, kefírben, amiben folyós lesz, vagy vízben is jó. Ez nem étel, ez étrendkiegészítő.


Ha d.e. éhes leszel, akkor pár szelet szalámit, kolbász, sonkát egyél, de tényleg csak annyit, hogy épp ne legyél éhes.


Az ebédhez vigyél dobozt! A levest nem érdemes lötyögtetni, meg enni is kell valamit, azt megeszed helyben a második fogás fő ételével. A köretet (gondolom legtöbbször rizs vagy krumpli), elteszed. A köretet megeszed a szokásos délután 4-5 körül. Amennyiben előtte éhes lennél, akkor megint a pár falat sonka, szalámi vagy kolbász. Mivel most már meleg van, inkább a szalámi, kolbász. A Picknek is van snack kolbásza meg most már mások is gyártanak. Praktikus, mert kevés a zsírtarlama, így nem kezd olvadozni, ha hurcolod, és nem romlik.


A délutáni szénhidrátevés fontos, mert ebből gyorsan hozzáférhető energiád lesz, ez kell az mozgáshoz, ami -feltételezem- 1-2 órán belül lesz.


Edzés után egyél húst vagy tojást! Aztán időben feküdj le, mert különben éhes leszel. Ha lefekvés előtt megéheznél, ismét a snacki. A kemény sajtot kifelejtettem a sorból, de annak van CH tartalma, ami tényleg pár falatnál belefér.


Az első 2-3 hétben tutira éhes leszel sokszod, de utána nem, ha tartod.

Én ezt nem teszteltem le, de részgyakorlatra, és elméletre alapozva működnie kell.


A rost miatt és a friss zöldségek miatt lehet gond, mert eddig nem ettél. Először próbáld meg ezt, ha puffadsz, módosítani kell. Ha bírod, akkor a köztes evédbe mehet még nem édes zöldség.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Biborcsiga)
2013. ápr. 27. 07:27

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.

Reggeli: szendvics pl. tk zsemle sonkával, paradicsommal, stb.

Tízórai: gyümölcs (pl. 1 alma)

Ebéd: leves, második (persze jó lenne ha ez nem túl hizlaló lenne, de szerintem tökéletes a menza kaja is)

uzsonna: lehet gyümölcs vagy még egy szendvics,

Vacsora: valami könnyű (joghurt, csirke rizzsel, stb.)


Minta étrendeket tudsz letölteni.

Jó lenne esetleg ha számolnád a kalóriát. Csökkentsd a szénhidrátot, mert ez látványos fogyást tud eredményezni. Erre jó a TK. pékárú és persze a cukor mellőzése. 160 gr/nap. Az igaz az lenne, ha egyik nap 160 gr lenne a másik nap kicsit több pl. 180.

Szerintem a sima zsemle vagy kifli is jó reggelire vagy más étkezésre, csak nem 2-3 db, hanem 1, illetve felezve az eddigi adagodat. Az ebéd maradjon a megszokott, és a vacsit is felezd le. Ha eddig ettél 2 szelet kenyeret, akkor ezentúl csak 1 szeletet egyél. Én egyébként ebben hiszek legjobban. Nasizni is lehet, de persze ne minden napos legyen és ne sokat. Ezt is le kell felezni pl. Kávé, tea édesítővel.


Én pl. ha fogyni akarok, akkor mindig csak kicsit csökkentem a kajámat és igyekszem intenzívebben mozogni.

2013. ápr. 26. 22:46
Hogyan kell felosztani azt az 5 étkezést, ebben segítsen már valaki?
17. Biborcsiga (válaszként erre: 14. - Catrin4)
2013. ápr. 26. 22:45
Köszi!
16. Bcicus
2013. ápr. 26. 22:28
A szendvicset tk kenyérből egyet, péksütiket felejtsd el.
15. bobe1953 (válaszként erre: 13. - Biborcsiga)
2013. ápr. 26. 22:09

A reggeli zsemle vagy kenyér lehetőleg rozs vagy teljes kiőrlésű legyen ne fehér lisztből készült pékárú. Én is ezt eszem reggelire, később délig zöldségféle és gyümölcs.

Nekem egy kolleganőm javasolta, hogy délig csak zöldség és gyümölcsfélét lehet enni, utána bármi félét és így lehet fogyni eredményesen. Még nincs benne tapasztalatom, csak leírtam, hátha jó ötlet.

2013. ápr. 26. 21:57

Lehet fogyni akár két hónap alatt is 10 kg-ot, de nem szabad! A tartós fogyás is a mértékletességen alapul. Szép lassan kell megszabadulni a feleslegtől, mert a gyors fogyás után sokkal könnyebb visszaszedni a kilókat.

Én csak azt tudom elmondani, ami nálunk bevált.

Mi csökkentettük a szénhidrátot, próbálunk kevesebb tésztafélét enni, értem ez alatt a kifőtt tésztás ételeket, kenyérnél áttértünk a barnakenyérre, de abból sem kell 4-5 szeletet megenni. Persze csökkenjen a sütemény, édesség, de én úgy gondolom, hogy a jó közérzethez hozzátartozik, hogy néha azért nasizhatunk. A szervezetnek szüksége van egy kis boldogsághormonra is. Zsiradékra is lehet figyelni, lehetőleg ne süssük a húst, zöldségeket, hanem pároljuk, és javaslom a kókuszolaj használatát, egészséges és nagyon sok jó élettani hatása van. (még a bőrre is jó!) Hús mellé köretnek rizs/krumpli helyett zöldség.

Folyadéknak nagyon jó a zöldtea, lehetőleg ízesítés nélkül (ha nem megy akkor inkább méz vagy ha bírod az édesítőt, akkor xilit (nyírfacukor), a zöldtea segít az anyagcserében.

Ha már változtatsz az eddig esetleg megszokott táplálkozáson, és ráadásul futsz is, hidd el szép lassan le fognak olvadni a kilók, csak légy kitartó!

2013. ápr. 26. 21:55

Reggel mindig zsömlét, kenyeret eszem szendvicsként, mert nem tudom mit ehetnék, amivel bírom ebédig, nem korog a hasam.


Hogyan egyek ötször? Hogy lehet ezt kivitelezni? Időben értem én, na de mondjuk 6, 9, 11, 14, 17, na de melyik időben mit? A 11-es ebéd adott.

2013. ápr. 26. 21:53
A fogyadékkal nincs baj kb napi 3 litert iszom. Ez csapvíz, ízesített ásványvíz szokott lenni. Nem mertem erősítőre menni, mert félek még vastagabb leszek tőle.
2013. ápr. 26. 21:50
Estére fehérjét egyél!Fontos a sok folyadék 4s!
10. pnegab
2013. ápr. 26. 21:49

Szia! Napi min. 5x étkezés! A reggeli nagyon fontos (mondjuk zabkása)

Fehér kenyér ne legyen, ha eszel akkor tk.legyen, v abonett. Sok zöldség gyümölcs, édesség minimális, de ha megkívánod 2 falatnál ne egyél többet. Sok-sok víz, gyógytea( csalán) 2-3 l.

A futás jó, mellé még vmi erősítő mozgás. Péntek E. tökéletes.

9. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2013. ápr. 26. 21:46
Azt gondolom mindent ehetsz, csak kevesebbet, és a nassolás két étkezés közt kizárt. Én nem hiszek a különféle diétákba, mert azt vallom az embernek mindenre szüksége van. Úgy a húsra, mint a zöldségre, és tésztákra. Mellé viszont mozogni is kell. Akkor biztos sikerül leadnod a fölösleget.
8. Biborcsiga (válaszként erre: 5. - Mummoska11)
2013. ápr. 26. 21:44
Tudnál nekem ilyen videót mutatni, hogy mire gondolsz?
7. Biborcsiga (válaszként erre: 4. - Bd5e718401)
2013. ápr. 26. 21:43

Reggeli, 6 körül: 1 szendvics, vagy 1 péksüti

Ebéd, 11-12 körül: egy tányér leve, 1 tányér második, mikor mit főznek

Délután, 16-17 körül vagy 1 szendvics, vagy péksüti.


Ennyi! Osztálytársam is mondja, hogy 45 kilósan 2x annyit eszik, mint én, és én nem fogyok, ő meg sovány. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook