Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meghíztam! Nem tudok lefogyni! fórum

Meghíztam! Nem tudok lefogyni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
73. TAndi86 (válaszként erre: 72. - Andi19750521)
2019. nov. 29. 12:22
Nagyon jól összefoglaltad, hogy neked mi vált be. Én is a mértéktartással értek egyet, sőt, szerintem a szalonna kifejezetten jó is, hiszen nem tartalmaz annyi mesterséges adalékanyagot mint a felvágottak, szalámik. Nem vezet sehova, ha valaki mindent megtagad magától. Sajnos manapság nagyon sok feldolgozott élelmiszert fogyasztunk, rengeteg tartósítószerrel, ízfokozóval...
72. andi19750521 (válaszként erre: 71. - Ákom-bacon)
2019. nov. 29. 11:53
Köszönöm szépen! Igazad van, hogy minden fejben kell eldöljön. Azt kell választani, amit be tud tartani az ember és persze hatásos is neki. Azt lefelejtettem, hogy rengeteg hús félét eszek, időnként sült szalonnát is. Ha mindent megvonnék magamtól, amit szeretek, nem nevezném életmód váltásnak. Lehet gyorsabban fogynék, de utána annál több súly jönne vissza.
71. Ákom-bacon (válaszként erre: 70. - Andi19750521)
2019. nov. 29. 11:31
Ügyes vagy! Tényleg mindenkinek más jó, de hasznos infók arra miben gondolkodjon az ember!😀
70. andi19750521 (válaszként erre: 69. - Andi19750521)
2019. nov. 29. 11:21
Ja azt elfelejtettem, hogy amikor ettől lejebb vittem a kalória bevitelt, egy ideig nem fogytam. Ki kellett tapasztalni, mi az ami nem túl kevés, de nem is sok a fogyáshoz.
2019. nov. 29. 11:16

Szia!

Valóban mindenkinek másképpen sikerül fogyni. Én vezetem a kaloriabazis.hu és a yaziot is. 1200 kalóriát állítottam be magamnak. Ezek az alkalmazások azért jók, mert a ch, fehérje és zsírbevitelt is jelzik. Persze én tornán kívűl keveset mozgok, a járással gondom van. Eleinte nem ettem cukrot, és fehér lisztes dolgokat. Nekem megállt így a fogyásom. A napi 2 kávémhoz vissza adtam a cukrot. Pár naponta vagy egy kicsi sütit, vagy 1 szelet fehér kenyeret eszek,de csak max du 2-3 - ig. Néha ebédre rendes tésztát. Zabkását, műzlit, kuszkuszt, chia magot, tojást minden féle elkészítési módon, tornák után fehérjeport iszok. Délután egy bögre zöldteát, napközben 2-3 l vizet iszok. Reggelente 1 ev. k útifűmaghéjat. 4x-re osztom el a kalóriát. Délután már csak zöldség félét, joghurtot, túrót, eszek. Viszont figyelek a kalóriákra és, hogy ne lépjem át a makrókat. Mérleggel mérem az adagokat, mert ránézésre sokszor a duplája volt. Ezeken a napokon fit labdás súlyzós pilatest és több féle has izom gyakorlatokat végzek 3x4 egy héten. Ugrálni nem tudok, gerincbeteg vagyok. Ezekhez beszereztem egy okos karkötőt, amit jól tettem, mert amit neten írtak ezekkel a gyakorlatokkal kalória égetés nálam teljesen más érték volt. A mozgással tudom ellensúlyozni, ha az napra több kalóriát eszek. 4 hónap alatt 10kg fogytam. Pedig nem régen estem át egy szteroidos infúzió kúrán, amit fél évente kapok. Természetesen nálam is előfordul 1-2 kg ingadozás, de ez víz. Teljesen normális. Nekem ez a módszer vált be.

68. Ákom-bacon (válaszként erre: 67. - TAndi86)
2019. nov. 29. 08:59
Dettó, ua. a véleményem, illetve, a pajzsmirigyre gyanakodnék még,hormonháztartásra. Nem derül ki, mitől, mennyi idő alatt hízott meg, volt-e előzménye. Mivel csak a fogyáshoz kért segítséget, feltételezem tudja az okát a hizásának (ugye szülés alatt-után jellemző, sőt a kor előrehaladtával is kevesebbel kell beérnünk), és annyit lehet már az egészséges életmódról hallani, hogy kizárt hogy valaki ne tudná hogy kezdjen bele. Inkább szerintem azt szeretné tudni, hogy mi az ami bevált másnál, de az alapkoncepció ua. Sajnos a fogyáshoz elszántság, kitartás, idő és türelem kell, a megfelelő életmód mellett persze!
67. TAndi86 (válaszként erre: 1. - JudyLee)
2019. nov. 29. 08:34
Ne haragudj, de a képeid alapján azt hittem, hogy várandós vagy. Olvasom, hogy több testrészre is híztál, de a hasi súlyfelesleg jellemzően az inzulinrezisztencia egyik tünete. Érdemes lenne egy 3 pontos vérvételre elmenned, majd esetleg egy dietetikushoz is.
2019. nov. 29. 07:41

Kedves fórumindító!

Az edzőteremben mit csinálsz?

Sajnos e körül nagyon sok tévhit van. Ha súlyokat mozgatsz, vagy otthon felüléseket csinálsz, az mindenre jó, csak fogyásra nem.

Kardió edzésre van szükséged, futás, úszás, bringa.

Érdemes megszólítani egy személyi edzőt is, illetve ha a keretbe belefér, venni egy pulzusmérős sportórát, hogy lásd, milyen intenzitásnál, milyen erőkifejtésnél hogyan működik a tested.


És sajnos azt is tudomásul kell venni, hogy a heti kettő edzés az nem sok minden....

2019. nov. 29. 06:50
1200 kalóriába belefér a teljes napi étkezés, csak oda kell figyelni, hogy MIT és MENNYIT eszik az ember.
64. Ákom-bacon (válaszként erre: 61. - 0885be3643)
2019. nov. 29. 06:38
Nem kevés egyébként! 4 hónapja tartom 1100 alatt, sosem vagyok éhes (hozzáteszem én ketogénezek, tehát a zsírosabb ételek kerülnek nálam a központba, és napi 20 ch-nal többet nem eszek). Ami nagyon fontos szerintem egy diétánál, hogy minden fejben kell eldöljön, mert a diéta életmódváltással jár. Hogy ne kelljen mindenről lemondani keresni kell új recepteket, vagy aki elég kreatív az alkot. 😃
63. df1e1c376c (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 29. 05:40
Anyagot teremteni nem tud az emberi test. Az àtalakitashoz alapanyag kell. Vagyis, ha csak vizet vittél be, csak az lehetett a többlet. Ennyit bátran merek okoskodni, és ez igaz mindenkire.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Df1e1c376c)
2019. nov. 28. 23:55

Fogalmad sincs milyen betegségem volt, de okoskodsz. Próbálod megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Nem akarom offolni a fórumot, de megjegyzem aki nem ismer, halványlila gőze nincs a betegségről, ne szóljon már bele minden általa okosnak vélt dolgokkal. Az a baj, az ember nem írhat le egy megtörtént dolgot, mert jönnek az okoskák, és elmagyarázzák annak, akivel megtörtént, hogy DE ez nem lehet!!!! Lehet, csak hónapokig tartott, amíg az orvosok is rájöttek, és örülök, hálás vagyok annak a teamnak, hogy meggyógyítottak.

Vannak sorozatok, megtörtént, hihetetlen betegségekről, ott sokkal érdekesebb dolgokat is lehet látni, az enyém mellette semmiség. Emberek vagyunk mindegyikőnk más, nem működünk egyformán.

2019. nov. 28. 23:54

Az 1200 kalória nagyon kevés.


Szerintem a legtutibb, ha Orvoslexikon kalóriaszámlálójába mész, ott beírod a paramétereidet 0 sporttal számolva. Amit kiad, abnól levonsz 500 kcalt. Az a napi kalóriakeret. Amit sportolsz, azt hozzáadod az aznapi kerethez. Ez fél kg / hét, ha nem számolod el magad.

60. Ákom-bacon (válaszként erre: 1. - JudyLee)
2019. nov. 28. 23:09

Kedves JudyLee!

Én ketogénezek, de ez egy nagyon szigorú, szélsőséges diéta! Mindenesetre imádom, de a legfontosabb, hogy minden diéta alatt kitartónak kell lenni, az alap kalória égetésnél valóban kevesebbet enni,az adagok is fontosak (Béres Alexandra sk-ja jól meghatározza), a teljes kiőrlésű élelmiszerek ugyan nem feltétlenül alacsony a ch tartalmuk, mégis a glikemias indexe alacsonyabb, hosszabb ideig tart a tápanyag felszívódása, tovább nem leszel éhes, a pozitív élettani hatásai mellett. A szervezetnek egyébként kb. 100 ch szükséges egy nap a normál glükóz égetéshez, tehát ha alacsonyan tartod a ch-ot, és alacsony zsírtartalmú, nem cukros ételeket eszel az is fogyást eredményez. De ki is számolhatod a számodra elegendő ch mennyiséget úgy, hogy az aktuális súlyodat megszorzod 1.5-el. A kapott számot pedig célszerű napi többszöri étkezésre elosztani. Ha eddig nem használtál kalória számoló programot, azt ajánlom, én a kaloriabazist használom, de vannak mások is. Sok sikert!

59. df1e1c376c (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 28. 22:08
A tömegmegmaradàs törvénye, és a tény, hogy adott elemeknek jelen kell lenniük a vegyületek létrejöttéhez a megfelelő környezetetben, kizárja, hogy a szervezeted vízből zsírt állítson elő. Ez elemi kémiai.
58. Epresturmix (válaszként erre: 56. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:45

Nem akartalak lehülyêzni azt hittem az sértőbb. :)

A tanácsaid most eléggé hajmeresztőre sikeredtek. Ezért sem értettem, mi lelt.


Ha érdekel amúgy, van egy nagyon fain csaj a fészbukon (nem annyira befutott, mert nem arról szól az igéje, hogy másokat lehúzzon mint pl bocsiviki és társai) érdemes elolvasni a táplálkozásról szóló cikkeit. Megdöbbentő és olyan igazi homlokra csapós râêbredêsek vannak benne, hogy mennyire rosszul eszünk. Eszem, bocsánat, te nem. :)

57. Channa* (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 28. 21:38

Simán lehet ennyi víz!

Én egy hétvégén visszatartok időnként kb. 5 kg vizet, ami hétfőn és kedden le is megy.

Ez a mennyiség nem túl látványos, a 25 liter meg nézhet ki hízásnak.


Persze, ez csak szerintem, és mint írtad én laikus vagyok;)

56. Channa* (válaszként erre: 53. - Epresturmix)
2019. nov. 28. 21:36

Mert én meg igen?

Én pl. nem tudom, hogy nem iszol. De eszembe nem jutna ilyet írni neked, mármint azt, hogy be vagy rúgva? Milyen duma ez? Nem vagyok az ivócimbid, ne keverj velük össze.

Ha valami nem tetszik lehetnél annyira szofisztikált, hogy más írsz. Lazán le is hülyézhetsz, stb., na de ez?

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:35
Természetesen visszatartotta a szervezetem a vizet, de gondolom nem 25 litert. Négy hétig voltam a Klinikán, addig próbálkoztak mivel lehetne beállítani a hormonokat, amit a belgyógyász írt, azt a nőgyógyász tiltotta le, amit a nőgyógyász javasolt, azt a belgyógyász, nehezen jutottak közösnevezőre. A lényeg, hogy túl vagyok rajta, a szomorú az, hogy maga az háziorvos is azt mondta ne egyek annyit. Tehát, mint laikusnak elnézem, hogy nem hiszed el. A lényeg meg az, amit én tudok, hogyan történt, ne, bántam volna, ha kimarad az életemből.
2019. nov. 28. 21:32
Leírtam mindent ebben a témában, és mindenki csinálja úgy, ahogy gondolja, aztán lehet tovább siránkozni, hogy nem nem ment le semmi...
53. Epresturmix (válaszként erre: 51. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:30
Most komolyan ezzel vágsz vissza, amikor mindenki tudja hogy nem iszok alkoholt? :D
52. JudyLee (válaszként erre: 50. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:29
Ez nem egészséges, mondhatni azok esznek így akiknek evészavaruk van.
51. Channa* (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2019. nov. 28. 21:28
Én? Ne magadból indulj ki;)
50. Channa* (válaszként erre: 47. - JudyLee)
2019. nov. 28. 21:27

Nem, kakaós csigát nem eszek.

Naponta 1x eszek, úgy este 6 körül egy normál adag ételt ételt, azaz az én normál adagomat, ami pl. 150-200 gr köret és 1 szelet hús bármilyen formában. Napközben kávézok (édesítővel és kis tejjel), ha esetleg éhes lennék, akkor eszek 1 kiflit vagy 1 kisebb péksütit.

49. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:27
Te be vagy rúgva?
48. Channa* (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 28. 21:22

Amikor hízok, akkor én is azt mondom, hogy de mindig így eszek és ennyit, aztán ha végig gondolom, akkor bizony nem így van, mert becsúszik ez és az is...


Jellemzően a hányástól és hasmenéstől nem lehet fogyni.


A te esetedben azt tudom elképzelni, hogy bevizesedtél és nem híztál, hiszen nem evés mellett nem lehet hízni.

47. JudyLee (válaszként erre: 45. - Channa*)
2019. nov. 28. 21:18
Tehát azt mondod te napi egy kakaós csigán élsz mást nem eszel?
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - JudyLee)
2019. nov. 28. 21:16

Ha mozogsz, sportolsz akkor 1500 a normális, kórházban szoktak beállítani 1200, vagy drasztikusan 800 kalóriára.

És próbáld 5 részre osztani, hogy sose legyél éhes, a vércukrod ne ingadozzon, mert ha megéhezel, akkor felfalsz egy félmalacot.

A cukorbetegek is 5 részre osztják a napi kalória bevitelüket.

45. Channa* (válaszként erre: 40. - JudyLee)
2019. nov. 28. 21:15

Én ennyit eszek naponta.

Elég.

44. JudyLee (válaszként erre: 43. - Af86a99684)
2019. nov. 28. 21:06
Más is nem csak a hasam ,nyugi:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook