Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meghívás ballagás után fórum

Meghívás ballagás után (beszélgetős fórum)


26. murva
2013. máj. 18. 21:40
Köszönöm a hozzászólásaitokat,igen nekem is ez a véleményem ami itt a többségnek,tehát megerősítettetek ebben.
25. mosolyka1111 (válaszként erre: 24. - Carpediem*)
2013. máj. 18. 19:22

Így van!

Vagy pár szendvics, egy kis sós rágcsa, barátnőm anno egy csokitortát sütött saját kezűleg, (lánya nyolcadikos ballagására) volt kávé, üdítő, sógornőket és családjaikat meghívta, anyós-apóst, meg a kedvenc unokatesóját férjestől-gyerekestől.

Nem kell nagy cécó, de egy jelképes megvendégelés igen, úgy illik.

2013. máj. 18. 18:20

Nem kell meghívni mindenkit, akit viszont meghívok, azt bizony legalább egy ebéddel vagy vacsorával megvendégelek, vagy akkor jó az ajándék oké, meg minden, de ha vége a ballagásnak akkor visz lát, vagy égis, hogy ???

Ha nincs utánna semmi, az akkor kihasznáció, akkor viszont nem mennék el.

Ha már csak arra vagyok jó!!!

Egy ebéd senkit nem vert még földhöz.

23. 9bbc382386 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2013. máj. 18. 18:20
Ha az emebrek jól érzik magukat egymással,akkor teljesen mindegy hol zajlik az.
22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. máj. 18. 17:51
Ha nincs pénzed, és nem fértek el, akkor bőven elég a nagyszülőket meghívni, és utána megvendégelni szerintem.
21. moonlight13 (válaszként erre: 18. - 9bbc382386)
2013. máj. 18. 17:50
Szerintem is. Amúgy annakidején mi egy osztálytalálkozót tartottunk 1,5 szobás lakásban, és érdekes módon elfértünk. Egy asztal a sarokban, rá valamilyen szendvics, pár pohár, asztal alatt elfér az ital. Széket meg szerintem a szomszédtól is lehet kölcsön kérni.
20. 9bbc382386 (válaszként erre: 19. - Alidamolnar)
2013. máj. 18. 17:34

Hát persze. A meghívás ajándékkal jár,ha meg ajándék akkor megvendégelés.

Ez így illik.

19. alidamolnar (válaszként erre: 18. - 9bbc382386)
2013. máj. 18. 17:18

Szerintem is: vagy meghívás, de azzal némi megvendégelés is jár.

Vagy nincs meghívás, megy a két szülő és a tesó, akkor nem kell megvendégelni a rokonokat, de akkor nincs ajándék sem tőlük.

Így illik szerintem.

2013. máj. 18. 14:10

Ez akkor ciki ha meghivót adtok és utána helo szia elléptek.

Ha meghivó van,akkor azzal járnak illyemszabályok is!

17. 1a9791a753 (válaszként erre: 10. - Murva)
2013. máj. 18. 13:44
Ha csak a lakás a gond, és nem az anyagiak, akkor egy kis álló fogadás félét rendezhetnétek, szép gesztus ez, ha a gyerek igényli. Azt mondják, sok jó ember kis helyen is elfér.A család pedig megértő lesz.
2013. máj. 18. 11:25

Szerintem itt valami félreértés van (vagy az én fejemben van zavar).

Tehát mi a kérdés?

Fórumindító meghívná őket a ballagásra, de utána nem vendégelné meg?

Vagy pedig eleve nem hívná meg őket magára a ballagásra (sem).

Ez utóbbi szerintem korrekt.

Az előbbi meg fura, mert ha odahívom, akkor minimum egy kávé-süti meghívás a lakásukra.

Szerintem.

De lehet, hogy itt két malomban őrölünk. Mert ha ő eleve nem is hívná meg őket egy nyolcadikos ballagásra, az sima ügy, abban nincs semmi, nem hívja és kész, de a suliba SEM akkor. És akkor senki nem megy (rajtuk szülőkön kívül), és senki nem készül ajándékkal, és így neki sincs "kötelezettsége".

Én így látom.

15. michelle.r (válaszként erre: 10. - Murva)
2013. máj. 18. 09:05
Ne érezzétek magatokat rosszul, ha nem megy, hát nem megy. A család, a közeli barátok valószínűleg ismerik a helyzetet és nem sértődnek meg. Jó lenne, ha előre szólnátok, mert valószínűleg számítanak rá.
14. Bcicus (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. máj. 18. 01:38

Már miért lenne ciki, a ballagás nem egy olyan nagy dolog az a gyereknek fontos, hoyg elköszönjön a sulitól, ennyi. Az ilyen sok rokon meghívásos, dolgot én max diplomaosztó után tartom normálisnak.

Mert azzal letett valamit az asztalra.

13. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Murva)
2013. máj. 17. 22:09

Hány vendég lenne?

Emlékszem, unokatesóméknál úgy volt, hogy 1,5 szobás panelban laktak, étterembe ők sem tudták vinni a rokonságot. Nagynéném csinált egy klassz svédasztalt a nappaliban, aztán mindenki leült, ahol tudott, kajáltunk, dumcsiztunk.

Igaz, 5 vendég volt mindössze, meg az ő családjuk négyen.

12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 22:07

Hát nálunk pont a nagyszülők egymást nem bírása volt az ok arra, hogy a gyerek nem vágyott a nagy családi dínomdánomra. Anyós-após elváltak, nem igazán bírnak ugyanazon bolygón létezni.

Szóval a miénk elég egyedi eset.

Máskülönben igen, ha össze van csődítve a rokonság, illik megvendégelni őket.

11. SDitti (válaszként erre: 10. - Murva)
2013. máj. 17. 21:54
Valami köztes megoldás? (Pl.: csak süti, innivaló vagy mamánál - ha annyira jóban vagytok - bográcsozás vagy grill?)
10. murva
2013. máj. 17. 21:46
A lakásban sajnos nincs hely a megvendégelésre,vendéglőre pedig nincs pénz.
9. SDitti (válaszként erre: 6. - Aville)
2013. máj. 17. 21:46

Szerintem is a család (ballagó) tisztelete és szeretete miatt mennek el, nem pedig a vendégség és a kaja miatt.


A kérdésre válaszolva: Szerintem nem ciki, ha olyanok az anyagi körülmények. (Ha erről van szó.) Biztosan van, aki nem fogja megérteni, megorrol, de majd idővel túllép rajta.


Viszont szerintem érdemes átgondolni, hogy legyen-ne legyen kaja, mert ha az ünnepelt nagyon bulizhatnék, akkor mély nyomokat hagy benne, ennek elmaradása.


(Anno az enyém úgy volt, hogy a nyolcadikos egyben volt tartva nővérem diplomaosztós bulijával. Így egy hónapot csúszott. A következő, érettségi utáni, rendesen meg lett tartva. A diplomaosztó alkalmából nem volt buli. Nekem az volt a vágyam/kérésem, hogy a közvetlen családtagok jöjjenek megnézni magát az eseményt és épp elég volt kiadásnak a hosszú út fedezése. Tudtommal egyik után se reklamált senki a szervezés - nem szervezés - miatt.)

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. máj. 17. 21:44
ilyen formaban nem, ha a nagyszulok nem veszik zokon, vagy nem is igenyik azt, hogy akar egy kave meg sutemeny erejeig leuljenek. Viszont osszecsoditeni egy csomo embert, aztan mikor az ajandekot leadtak, hazakuldeni, bunkosag. Egyetertek Aville-el.
7. alidamolnar (válaszként erre: 6. - Aville)
2013. máj. 17. 21:39

Nekem is ez a véleményem.

Ők készülnek ajándékkal, virággal, pénzzel, könyvvel.

Nem kell nagy dínomdánom, de azért egy kávé-süti-szendvics-üdítő-sós rágcsa meghívást illik megejteni.

2013. máj. 17. 21:33
Akkor ballagásra minek meghívni a rokonságot? Bunkóság. Mert ha meghívod őket, és ők elmennek, virágot, ajándékot, pénzt visznek, az a minimum, h meghívd őket. Ha nem tudsz ennyi embert megetetni, akkor nem kell őket meghívni. Nem olyan nagy esemény egy ballagás - pláne egy 8-os ballagás, mert gondolom arról van szó - hogy bárki eped a vágytól, h ott legyen. A család tisztelete miatt szoktak elmenni, nem az ünnepség hangulata miatt.
5. Marcsi87 (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 21:32
Szerintem ez nem bunkoság ....
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 21:16
Tényleg? Nálunk sem volt semmi hepaj, gyerek nem akarta. Igaz, nem is volt nagy vendégsereglet, csak mi, meg a nagyszülők voltunk ott.
2013. máj. 17. 20:52

Ha tudják, hogy a ballagó családja rossz anyagi

körülmények között él, akkor egyáltalán nem ciki!

2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. máj. 17. 20:52
Nem ciki, hanem bunkosag.
2013. máj. 17. 20:45
Szerintetek nagyon ciki ha ballagás után nem hívják meg és nem vendégelik meg a rokonokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook