Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghaltakkal kapcsolatos élmények fórum

Meghaltakkal kapcsolatos élmények (beszélgetős fórum)


1 2
47. cirusz
2011. dec. 25. 19:25

Édesapám halála után kb. 2-3 héttel anyukám azt érezte, hogy apukám azt üzente neki, hogy megérkezett. Később, amikor anyukám megnézte a hamvasztásról szóló dokumentációt, látta, hogy pont aznap, nagyjából abban az órában történt meg a hamvasztás.

Pár hónappal később anyukám születésnapján volt egy fura telefoncsörgés (Mobil). A pontos történetre már nem emlékszem (mintha apukám telefonján anyukám neve jelent volna meg?), de nem talált rá magyarázatot.

Kb. egy évvel a halála után egyik délután, mikor anyukám lepihent, azt érezte, hogy egy bársonyos lepel simítja végig, borítja be, és mintha apukám lett volna. Nem látta őt, csak érezte a jelenlétét.

Édesanyámnek ezek jó, megnyugtató élmények. És akár az agy szüleménye, akár valós események, azt gondolom, hogy az ember higyje azt, ami jó neki, amiben lelki békét talál.

Én örülök, hogy anyukám talált leli kapaszkodót, ami segít neki elviselni társa elvesztését.

2011. ápr. 7. 19:00
Sziasztok! Visszaolvastalak benneteket....érdekes! Velem is sokszor történik érdekes dolog,amit itt a Hoxán egy naplómba vezetek is.
45. c130f7eb3b (válaszként erre: 43. - D0d8909694)
2011. ápr. 7. 18:50

3 éves lehetett a fiam, amikor volt egy megveszekedett napja. Kínomban azt kérdeztem: Honnan jöttél te, kisfiam?!

Gondolkodás nélkül válaszolta: Az űrből, de békés szándékkal.

(A tévét nem ismerte, oviba még nem járt, úrlényes mesét nem hallott...)

44. d0d8909694 (válaszként erre: 31. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 18:47
Azért nem lehet mindent ennyire leegyszerűsíteni. Nem biztos, hogy az a non plus ultra, amit mi tudunk. A középkorban is azt hitték, hogy mindent tudnak, és láááám, Föld mégsem lapos!
43. d0d8909694 (válaszként erre: 30. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 7. 18:45
Igen, ilyenkor mondják rá, hogy "fantáziál", pedig csak azt mondja amit lát, vagy hall....
42. Re87
2011. ápr. 7. 18:43

A mi házunk helyén a dédimék háza állt régen.kb1éve a fiam elkezdte mondogatni,hogy nénit,meg bácsit lát.Kérdeztem bántanak?Mondta nem.Akkor mondom nincs gond.Egyik nap fura érzésem volt.Mintha nem lennék egyedül a konyhában,pedig nem volt itt senki.Akkor csapta meg az orrom az illat,amit nagyon rég nem éreztem,de rögtön felismertem:pipafüst!A dédi pipázott mindég:).

De ezek a dolgok egyáltalán nem mindennapiak.Ezért nem is értem...

41. Re87 (válaszként erre: 14. - D0d8909694)
2011. ápr. 7. 18:33
De szép:).
40. c130f7eb3b (válaszként erre: 39. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 15:38
Az biztos, hogyha trillert nézek, kétszer is meggondolom, hogy elhagyjam-e éjszaka az ágyam. :) De a klinikai halálból visszajöttek beszámolói mégiscsak érdekesek, főleg akkor, amikor azt mesélik el, mi történt a műtétjük alatt a folyosón vagy a kórteremben.
39. ae7cca89ee (válaszként erre: 38. - Blankavajka)
2011. ápr. 7. 15:35
Az is leghelyesebb, mikor az nember utána jár a dolgoknak, mert akkor megnyukszik, mi volt a zaj forrása.
2011. ápr. 7. 15:26

Nekem nincsenek ilyen élményeim. Ha tapasztalok vmi furcsát, akkor mindig kutatom, hogy mi lehetett az oka (zaj, mozgás stb.) Eddig nem találtam megmagyarázhatatlan dolgot, de ez nem jelenti azt, hogy nincsen.


Gyerekkoromban nagyon sok rémálmom volt, és rengetegszer hallucináltam, úgyhogy örülök, hogy ebből a szempontból nyugodt mederben folyik az életem. :)

37. ae7cca89ee (válaszként erre: 36. - 92a7e7f92e)
2011. ápr. 7. 15:13

Egy kolléganőmnek szintén volt a telefonjával kapcsolatban egy érdekes története. Azonban mivel én pontosan nem tudom elmondani, csak bizonyos részleteket belőle, nem is forszírozom.

A lényege annyi, hogy érdekes hangokat lehetett hallani egy képüzenet közben, amit különféle szakértőnek elvittek megmutatni , de magyarázatot nem találnak rá.


Persze én erre is csak azt mondom, előbb- utóbb majd fognak :-))

2011. ápr. 7. 15:04
Nem mondom azt h hülyeség amit mond, pedig szerintem az. Az emberek nem csak neszek miatt hisznek, hanem különös dolgok miatt.Van egy fórum (nagyon klasz) és egy csomó ilyen dolog van és NEM arról szól h hallott egy neszt. Hanem: egy apa meghallt. A családja beszélgetett. Volt egy lánya. A lányának a férjét felhívta a lánynak az öccse majd a lányt is de az Öccsnél nem volt teló, mégis az ő számát írta ki. Hazamentek a telefonért és amikor hívták őket arról a számról a telóban nem volt benne kimenő híás. Szal, nem csak neszekről van szó!
35. anyucika3 (válaszként erre: 1. - D0d8909694)
2011. ápr. 7. 14:53

Nagyon érdekes amit leírsz.Részvétem a férjed miatt.

Nekem a gyerekeimmel volt 1-2 ilyen tapasztalatom,a halott apukámmal kapcsolatban.Pedig Ők még kicsik,nem találnak ki maguktól dolgokat,és nem is hallják tőlünk sem.A kicsi még csak nem is ismerte,akkor lettem terhes vele amikor meghalt,és felismerte egy videón nem egészen 2 évesen.Pedig senki nem mutatott még egy fotót sem soha neki róla,anyumnál is minden kép a szekrény mélyén van róla a halála óta.

2011. ápr. 7. 14:53

Sokan vannak vele úgy, hogy hisznek a szellemekben ugyanakkor félnek is tőlük. Mégis ahelyett, hogy minimális szinten foglalkoznának ezzel a dologgal, mindenhol keresik az ilyen témát. Erről beszélének a szomszédokkal, megnézik az összes ilyen filmet. Majd ezután még a konyhába sem mernek kimenni egy pohár vizet sem meginni kíséret nélkül.

Majd ugye a fejükben a sok szóbeszéddel és a filmekben látottakkal, minden olyan zajt amire hírtelen nem tudnak magyarázatot találni szellemi tevékenységnek gondolnak.

Én mint írtam nem hiszek ezekben a dolgokban azonban pont arról beszéltünk néhány hete egy munkatársammal, hogy az ilyen témát feldolgozó filmek még számunkra hitetlenekre nagy hatással tudnak lenni egy bizonyos időn keresztül.

33. c130f7eb3b (válaszként erre: 31. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 14:19
Én tiszteletben tartom a véleményed, mert amíg saját bőrömön meg nem tapasztaltam, én is csak a fantázia szüleményének tartottam az egészet. De körülöttünk jóval több dolog van, mint gondoljuk. A kisgyerekekkel játszó "láthatatlan pajtás"-ról már sok helyről hallottam, olyan helyekről is, ahol a gyerek nem volt egyke, és sokat foglalkoztak vele. Én magam viszont sokat játszottam annak idején egyedül, szerepjátékokat is, képzelt játszótárssal, de nem láttam senkit, tudtam, hogy egyedül vagyok. Ezért elhiszem, hogy azok a gyerekek, akik beszámolnak a barátaikról, látnak is olyat, amiről mi azt gondolnánk, hogy csak a képzelődnek.
32. ee1fa992f1 (válaszként erre: 31. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 14:13

Haliho :)

Abban is sok igazság lehet amit te mondasz, meg abban is amit azok, akik hisznek ezekbe. És arra mit mondasz, mikor valaki, a klinikai halál állapotába van, és részletessen elmeséli, hogy mi történt vele, holott ő "elvileg" nem láthatott semmitse?

Nem kötöszködés, csak kiváncsi vagyok erre mit mondasz?

Mert tényleg a te látásmódodban is sok igazság van !

31. ae7cca89ee (válaszként erre: 29. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 7. 14:10

Ezek a szellem históriák a korunk divatos horror filmjeinek a révén jönnek mindinkább előtérbe. Olyanok is nézik ezeket a filmeket akik hisznek benne és félnek tőlük, majd mikor a rossz ablak szigetelés révén megmozdul a függöny, vagy a fa vetemedése miatt megreccsen a szekrény rögtön azt képzelik legtöbben ami a filmekben látható.


Továbbá annak is roppant egyszerű magyarázarta van, hogy a kisgyermek maga mellé gondol egy barátot. Ha nincs annak a gyerkőcnek a testvére és anya, vagy apa nem ér rá játszani velük, eztért -mivel az ember társas lény- elképzeli azt, hogy van egy játszó pajtása. nem szabad ezt a dolgot sem túlmisztifikálni.

30. c130f7eb3b (válaszként erre: 28. - Geridina)
2011. ápr. 7. 13:58
Meg azt is mondják, sőt!!! tanítják, hogy az óvodás "hazudik". Dehogy hazudik! Csak olyan hihetetlen dolgokat lát, hall, tud, amikkel nem tudunk mit kezdeni...
2011. ápr. 7. 13:51
Sokan azt mondják, csak abban hisznek, ami VAN. DE az is VAN, amit nem látunk... szerte a világon ennyi ember nem tévedhet ekkorát!!!
28. geridina (válaszként erre: 14. - D0d8909694)
2011. ápr. 7. 13:39
Igen, azt mondják, a gyerekeknek 6 éves koruk körül záródik be a harmadik szeme. És ugye azért mondják az okosok azt, hogy képzelt barátja van a gyereknek, mivel a szellemvilág még nem nyert bizonyítást. De én akkor is szentül hiszek benne. Nekem két barátom van, akik látják és érzik a szellemeket, nem semmi amiket átéltem már mellettük
2011. ápr. 7. 12:45

Nekem nagyon szoros kapcsolatom volt a nagyanyámmal. 9 éve, amikor meghalt, volt egy mindenki elől titkolt betegségem.

A koporsóban látva őt nem éreztem fájdalmat, mert tudtam, hogy a Mami mellettem van. Éreztem az illatát. Nem láttam és nem hallottam semmit, csak illatot éreztem. Minél rosszabb lett az állapotom, annál erősebben. 6 évig. Főleg este. 3 éve műtöttek. Amikor az altatásból felébredtem, irtózatos hiányérzetem volt. Napokig nem jöttem rá, hogy a Mami hiányzik. Vigyázott rám, amíg orvosi kezekbe nem kerültem... akkor elment, és azóta sem érzem a jelenlétét...

2011. ápr. 7. 11:52
Nálunk dolgok tünnek el!A tavalyi fürdőszoba felujitás óta szüntek meg a rossz érzések amik csak is a fürdőszobára volt jellemző,egészen 2héttel ezelőttig amikor a barátom mondta,hogy látott valamit a sarokban még a hideg is kirázta amikor beszélt róla!Most pedig egy régi könyv tünt el!
25. angel eyes (válaszként erre: 24. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 11:37

Nekem otthon a ruhásszekrény ropog, mert nappal hűvösebb van, este meg meleg.


Elfogadom teljesen a te szemléletedet is.

24. ae7cca89ee (válaszként erre: 22. - 5b59a23de1)
2011. ápr. 7. 11:35

Egy részét a zörejeknek a pihenő helyiségben lévő hűtő motorja csinálja.


A kopogások, azok a fa szekrények vetemedése folytán hallhatók, a csosszanást pedig úgy gondolom a helyiség mellett lévő villanyóra zsekrényben lév villanyórák zaja adhatja.


Ezek a hangok nappal, mikor tele van az épület fel sem tűnnek. Azonban az éjszakának van egy misztikuma, illetve akkor a csendben minden zörej a duplájára erősödik és ez okozza, hogy annyira hallhatóak.

23. angel eyes (válaszként erre: 15. - D0d8909694)
2011. ápr. 7. 11:32

Igen tudom, hogy el kell engedni. Ettől félek, mi lesz apukám elmegy... Annyira ragaszkodom hozzá, hogy ha 5 percet késik este, mikor jön haza melóból, már hívom, hogy ugye minden oké?


Képtelen vagyok elfogadni a helyzetet :(

22. 5b59a23de1 (válaszként erre: 21. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 7. 11:30
és próbáltál már utánajárni?
21. ae7cca89ee (válaszként erre: 18. - Basset)
2011. ápr. 7. 11:26

Egy halál esetet -főleg ha a családban történik- akkor is nehéz feldolgozni, ha már felkészült rá mindenki.

Mikor a szerettünk meghal tudta alatt is vele foglalkozik mindenki, minden csörgést zörgést az ő jelenlétének tulajdonít.


Sokszor látok én is olyant mintha egy árny suhanna el mellettem, de ez csak érzéki csalódás.

Sőt éjszakánként gyakran vagyok egyedül az épületben a munkahelyemen. Rengeteg érdekes hangot hallani, csoszogást szöszmötölst stb... De ennek meg van a magyarázata, csak utána kell járni a dolgoknak.

20. 5b59a23de1 (válaszként erre: 18. - Basset)
2011. ápr. 7. 11:18
Én teljesen elfogadom a Plastic féle látásmódot is. Szóval nem próbálom meg erőltetni az én nézetemet. De amit Te is írtál szerintem még a kételkedőket is meglepheti. Vannak megmagyarázhatatlan dolgok...
2011. ápr. 7. 11:17
Nekem a húgom lánya olyan, hogy látja a holtakat és beszél is velük, sőt érzi a jelenlétüket (16 éves). A kineziológusom mondta, hogy vannak ilyen emberek akik így vannak. Én valahogy ebben nem igazán hiszek, de biztos így van.
18. Basset
2011. ápr. 7. 11:12
Igazából furcsa, mert én is azt gondolom, amit Plastic Wood, hogy a halottak meghaltak és nem rohangálnak utána összevissza. Nem tudom megmagyarázni, mi történt, különösen, hogy nekem annyira nem volt megrázkódtatás, hogy anyu meghalt (úgy értem, régen beteg volt, számítottunk rá, tehát nem volt váratlan, persze rossz volt, de azt hiszem, fel tudtam dolgozni), a férjemnek meg pláne... Szóval tényleg nemtom...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook