Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a papagájom!! fórum

Meghalt a papagájom!! (beszélgetős fórum)


30. 06bfdda89d (válaszként erre: 29. - Silivrien)
2011. febr. 27. 10:54

Hát ezt elhiszem.


Gondoltam,hogy nimfa.Azok (is) annyira szuperek,egy ideje már én is gondolkodom rajta,hogy tartok.:)Nekem most ugye pintyeim vannak,nagyon kommunikatívak(oda-vissza),hihetetlen jól használják értik a hangszíneket,de azon kívül,hogy csip,meg bip,nem tudnak mást mondani.De még így is sok öröm van bennük.Tök arik,mikor "leszidom" őket,hogy micsoda kupit csináltak,akkor nézik a kupit,meg néznek rám és közben megilletődve ide-ide csippengetnek nekem.Sokat lehet rajtuk nevetni,az biztos.Mikor megvettem őket,nem is gondoltam volna,hogy ilyen nyitottak...

2011. febr. 27. 10:45
Nimfa papagáj volt. És számomra ő volt a legédesebb papagáj... :'( És nagyon hiányzik. :'(
28. 06bfdda89d (válaszként erre: 27. - Silivrien)
2011. febr. 27. 09:51
Nagyon édin hangzik.Milyen fajta volt?
2011. febr. 27. 06:24
A miénket úgy hívták, hogy Pityuka. Mikor kiengedtem mindig rászállt a vállamra és volt, hogy még adott puszit is. Meg a kis tükrébe mindig beszélt. Vagyis a saját nevét mondogatta. Mindig mondta, hogy Pityutyu... Annyira nagyon szerettem. És most annyira nagyon hiányzik!:'( Ma van 1 hete, hogy meghalt! :'( De mindent megadnék azért, hogy újra éljen... :'(
2011. febr. 22. 18:50
vasárnap nekem is meghalt nimfa papagájom. :'( Nem tudom, hogy miért halt meg... :( Olyan bűntudatom van amiatt, hogy nem voltam vele. Mert éppen nem voltam otthon, párom vigyázott rá.
2010. jún. 27. 19:43

Nekem is volt hullámos papagájom, 16 évig élt.

Ha nincs neki otthon semmiféle mag, megeszi a főtt tojást, az almát, az utcán szedett tyúkhúrt (zöldség is kell neki), a reszelt sárgarépát, kekszet megreszelve. Ezt mondták nekem és olvastam is. Ezek vannak minden háztartásban, és ha lesz egy új madár, ezzel lehet még etetni, meg én is vennék egyszerre 2 csomag magot, mert sokáig elállnak, és akkor egy ideig lesz mit ennie.

24. Banyulka (válaszként erre: 23. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 6. 15:25

Szívesen. Pár év tapasztalat és sok tanulás eredménye. Tőlem nem visz el senki madarat alapos "tartási útmutató" nélkül, és hívhatnak, ha valami gond van.

Itt is igaz, hogy sokkal könnyebb megelőzni a bajt, mint utólag kezelni.

Tanulság: preventíve kell topikot nyitni, nem posztumusz!

23. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 22. - Banyulka)
2009. nov. 6. 15:06

Nagyon alapos és gondos vagy. :) Látszik, hogy értesz a madarakhoz!

Köszönjük a tanácsokat.

2009. nov. 6. 13:20

A stressz nehezebb kérdés: önmagában az, hogy új helyre visszük a madarat, nem szabad, hogy halálos legyen. Fontos, hogy próbáljuk a végleges helyére letenni a kalitkát(HUZATMENTES, kevésbé forgalmas, lehetőleg magasra), és pár óráig ne nézegessük. Általában attól stresszelnek be, hogy valaki folyton bedugja az orrát a rácsok közt. Pár óra alatt kicsit szokják az új helyet, lemerészkednek enni-inni, utána nem szokott baj lenni.

A papagájnál arra is figyelni kell, hogy általában úgy eszik, hogy a maghéjat visszaköpi az etetőbe. Ettől az telinek néz ki, pedig ehető már nincs benne, de találkoztam már olyan bamba kismadárral is, amelyik nem túrta át az etetőt ehető magért, csak nézegette a sok üres maghéjat.


A stressztűrés fokozható, kiállítások előtt a tenyésztők direkt forgalmas helyre teszik a kalitkákat, hogy a madarak szokják a nyüzsgést. Vannak olyan készítmények is, amelyek vízbe csepegtetve jótékony hatásúak a stresszel járó körülmények esetén: messzire való szállítás, kiállítás, új csapat összerakása a röpdében stb. (Néhány madárnál tartásánál nem indokolt a használatuk, szerintem).

Nyaraláskor jobb megoldás a madarakat a helyükön hagyni, és a szomszédnak, rokonnak kulcsot adni, úgyis a virágot is locsolni kell... :-)


Ha van még kérdés, jöhet! :-)

21. Banyulka (válaszként erre: 20. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 6. 13:07

Akkor kezdem az elején. Megengedhetetlennek tartom, hogy egy állattartó kifusson a kajából. Egy madár esetében ez annyit jelent, hogy amikor bontom az utolsó adag kaját, akkor már veszem is a következő csomaggal. Egy fél kilós csomag több mint két hétre elég kell legyen, még ha extrémen sokat kiver is a papi, addig be KELL szerezni a következőt. Ha túl szétszórt valaki, akkor érdemes egy csomaggal pluszban venni, és eltenni szem elől, hogy mindig legyen tartalék (persze néha cserélni illik a lejárati idő figyelembe vételével). Nagyon jó erre a fürtős köles is, az szellős helyen egy évig is eláll.

Ha megtörténik a baj, és nincs otthon semmi: lágyeleséggel ki lehet húzni. Ez keményre főtt tojás, reszelt répa és darált keksz vagy kétszersült (végső esetben száraz zsemlemorzsa) keveréke. Ezt általában ismerik, mi tenyésztők ezt adjuk nevelő eleségként a szülőknek, majd később a kicsiknek is. Ha ez is kivitelezhetetlen, akkor lehet próbálkozni főtt rizzsel, főtt tésztával. Faluhelyen ősszel napraforgómagot biztosan lehet találni. Ez, mivel olajos, biztos okoz egy kis hasmenést, de az éhhalálnál jobb. Almát, tyúkhúrt, káposztalevelet, répát is lehet adni az előbbiek mellé.

20. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 19. - Banyulka)
2009. nov. 6. 10:36

Miért ne tetszene az írásod? Te vagy a szakértő, a véleményed a mienknél fontosabb.

De írd le jövőbeli okulásként az alternatív lehetőségeket is. Ha csak búza lett volna otthon, valószínű én is nyugodtan azt adtam volna neki.


Illetve ami a mi esetünkben történt, -ami ezek szerint a stressz kategória-, hogy nyaralás idejére átköltöztettük őket a szomszédba, és emiatt meghaltak. Mit kellett volna másként csinálnunk?

19. Banyulka (válaszként erre: 1. - Cbc7d5fe99)
2009. nov. 6. 09:52

Lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok: miért nem akkor nyitottál egy topikot, amikor láttad, hogy nincs mit ennie a papagájnak? Tudtunk volna segíteni, hogy 1-2 napig mivel lehetne megoldani az etetését. Valószínűleg a búzát nem ismerte, teli tál mellett is éhen halnak, a madár ilyen.

Nekem van bőven hullámosom, nagyon ellenálló kismadarak, de pár dolgot nem bírnak: az egyik az éhezés: a madár anyagcseréje nagyon gyors, egy nap alatt is éhen halhat. A második a huzat, ez minden madárra veszélyes. A harmadik a stressz, ezt a legnehezebb kivédeni.

Aki állatot tart, szerintem nem engedheti meg magának, hogy kifusson a kajából (főleg olyan helyen, ahol nincs állandó utánpótlás).

De most komolyan: nem volt senki, akit megkérhettél volna, hogy hozzon a szomszéd településről egy csomag magot???

18. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Syria)
2009. nov. 2. 10:36
igen ez is igaz:-(
17. syria
2009. nov. 2. 09:10
Én viszont már ott tartok, hogy inkább lemondok az általuk nyújtott örömről, minthogy felvállaljam az elvesztésük miatti fájdalmat.
2009. nov. 1. 10:05
sziasztok! Igen sok gondot okoznak de annál több szeretetet is adnak szerintem. én mióta az eszemet tudom volt valamilyen állatom.Nem tudnám elképzelni hogy ne legyen,unalmas lenne szerintem...
15. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 14. - Syria)
2009. nov. 1. 09:45
Valóban sok gondot okoznak, de jó érzést is kiváltanak. De nekünk civilizált városlakóknak szükségünk van egy kis kapcsolatra a természetes élővilággal, annyira elidegenedtünk már. Legalábbis én így élem meg a panelban tartott állatfarmunkat.
14. syria
2009. nov. 1. 09:24

Nehogy megkövezzetek, de szerintem ezek a kisállatok több gondot okoznak, mint örömöt.


Egy nyaralás alkalmával ránk bízott tengerimalac a következőképpen végezte: kicsi fiunk, amikor nem láttuk, "autóst" játszott vele. Vagyis megfogta a hátán a grabancát, s ahogy a lendkerekes autójával szokta, a fóliával letakart építkezési "homokhegyen" húzogatta, jelentős sebeket okozva ezzel a hasán. Nem vettük észre, visszaadtuk élve a gazdiknak, aztán...

2009. okt. 31. 17:33
most beszéltem a párommal szerinte megfázott
12. yoya
2009. okt. 31. 14:07
Nem tudom mitől halhatott meg, de nagyon sajnálom szegényt és persze Téged is! :)
11. Nikike1988 (válaszként erre: 9. - Cbc7d5fe99)
2009. okt. 31. 10:54

sajnálom a papagájod de szerintem nem a te hibád.

a nyuszikat is szeretem:-)

2009. okt. 31. 10:53

sziasztok! Ez nem teljesen tartozik ide . Nekem volt egy tengeri malacom és imádtam.Már 7éves volt Semmi baja nem volt csak az utóbbi időben már kicsit fáradékonyabbnak tűnt és elég sokat aludt.de evett meg minden. Igaz hogy már öreg volt.1 hetes nyaralásra készülődtünk amikor már láttam hogy valami baja lehet..Tudtam hogy baj lesz. El mentünk 1hétre és amikor hazatelefonáltam akkor azt mondták hogy semmi baja stb..nem akartak felidegesíteni mert tudták hogy nagyon szeretem.

Hazajöttünk és nem volt ott a helyén:-( nagyon sírtam:-( hülyén hangzik mert csak egy állat volt de hiányzik:-(

Csak gondoltam leírom tudom nem ide tartozik..

2009. okt. 31. 10:35
hát még maradt egy,,, de a múlthéten pedig az egyik hörcsögöm halt meg,,,de a jó hír fial az egyik nyuszim!!
2009. okt. 31. 10:21
A mi papagájunk megfázott, tényleg sérülékenyek. Kijött az álltorvos, én elmentem gyógyszerért, de mire hazértem, már késő volt... Szegény kislány az utolsó erejével kirepült anyukám karjaiba (őt valamiért nagyon szerette), mint aki segítséget kér, pár pillnatig ott álldogált, majd sóhajtott egyet, és meghalt anyukám kezei közt. :( Anyukámat nagyon megrázta, azt mondta soha többé nem szeretne papagájt.
2009. okt. 31. 10:02
Részvétem. Nekem is volt korábban 3... :-(
2009. okt. 31. 08:34
hát nem könnyű egy hete az egyik hörcsi,tele vagyunk állatokkal....,
5. syria (válaszként erre: 4. - Cbc7d5fe99)
2009. okt. 31. 08:31

Ne legyen bűntudatod! A papagáj tényleg nagyon sérülékeny. Nálunk nem is lesz több! Azt hittem, a szívem szakad meg, amikor a 10 éves fiam a munkahelyemen azzal hívott fel zokogva: anya, nagy baj van! (Lelki szemeimmel már láttam mindkét fiam állig gipszben.)

Meghalt Titán!

Az történt, hogy a madár játék közben belegabalyodott a neki felfüggesztett játékokba és megfulladt. Mire hazaértem, az orgonabokor alatt már ott volt a kicsi sírhalom, pici fakereszttel…

2009. okt. 31. 08:24
hát nem tudom mi lett vele nagyon bűntudatom van de hát a búza gabona
2009. okt. 31. 08:16

A papagáj nagyon sérülékeny. Mi éppen csak egy hétre utaztunk el, addig is átadtuk őket a szomszédba.

Hiába ették-itták ugyanazt, csak a tény, hogy megbolygattuk és másra hagytuk őket végzett velük. A második napon rémülten telefonált a néni, hogy halva találta őket a kalickában. :(((

Sajnos más papagájtulajdonostól is hallottam már azóta hasonló történetet.

2009. okt. 31. 08:13
Sajnálom! Talán felpuffadt tőle??
2009. okt. 31. 08:09

meghalt a papagájom!! lehet a búzától??

nem volt itthon eledel így búzát adtunk neki itt nincs állatkereskedés csak a másik faluba,,gondoltam addig kibírja ,,

mert most nagyon betegek vagyunk egy pár napja!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook