Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1044. Ata06 (válaszként erre: 1043. - Bucó)
2014. máj. 8. 00:24

"Neki az volt jó, ha vele voltál."

Igen, amig egészséges volt. Ha valaki ilyen beteg és fájdalmai vannak, akkor már csak az jár a fejében, hogy bármit megadna, csak szünjön meg a fájdalom. A kutyáknak hihetetlen nagy a fájdalom türő képességük. Genetikailag kódolva van bennük, hogy nem mutathatják ki, mert azt az ellenfél észre veszi. Lehet ,hogy ezekből kiindulva Te nem is láttad őt , olyan betegnek, mert jól tudta palástolni. De a tünetek egyértelműek voltak.

Nem lett volna már neki sok ideje hátra -talán 1-2 nap-, bár ezt igazán nehéz így megmondani, mert függ a szív és a szervek állapotától, hogy mennyire erős. De ő már idős is volt. A vér már intő jel, hisz emésztette őt belülről a kór.

Akármennyire szeretett ,hidd el megköszönte volna, ha tudta volna, hogy méltón segíted őt át a szívárványhíd túloldalára.

Gondolod csak végig, nem kapsz levegőt, nem tudsz pisilni és már vérzel is. Nem gondolhatod, hogy ez jó volt neki. Ilyen állapotban már kezd megborulni a vér összetétele is. Előbb vagy utóbb a keringése is összeomlott volna, de addig nagy fájdalmakkal küzködött volna.

Ha egy élőlénynek fáj valamije, akkor már nem érdekli semmi és senki. Nem akar semmit csinálni csak elmenekülni a fájdalom elöl.

Ez volt a leghumánusabb módszer, hidd el.

Nem lemondtál róla, hanem megtetted azt amit csak egy szeretett személyért tesz meg az ember. Nem hagytad őt magára , vele voltál az utolsó pillanatig és úgy búcsúztál el tőle, ahogy hozzád került- a karjaidban ölelve.

Csodálatos szép ,hosszú boldog kutya élete volt Veled!

Bár csak minden kis állatnak megadatna ez. Tudom, hogy nehéz, de fel kell állni, mert ebbe így bele fogsz betegedni. Próbálj meg sokat beszélni róla. Emlékezz az édes kis csínytevéseire és a bohóckodásaira. Nézegesd meg a képeket amik róla készültek.

A gyásznak is vannak fázisai, sajnos ezen keresztül kell menned. Fájni mindig fog, de eljön az idő, mikor újból észre veszed, hogy süt a nap.

1043. bucó
2014. máj. 7. 23:54

Drága Ata06 Tényleg szép idézet,és biztos igaz is.

Sajnos túl sok mindenkit elveszítettem már,embert és állatot egyaránt,de ekkora iszonyatos fájdalmat még sose éreztem.Biztos az miatt is hogy nekem kellett döntenem..

Nehéz elhinni hogy jót tettem,mikor neki az volt a jó ha vele voltam.De próbálom elhinni,és nap mint nap mondogatni magamnak hogy már nem szenved,de nem megy elhinni.Olyan mintha lemondtam volna róla.Róla aki a legfontosabb volt..

De úgy látom hogy te értesz ezekhez a dolgokhoz hogy mi lehetett a telt hólyag meg a véres bélsár,ezért érdekelne hogy szerinted meddig tudott volna még velem lenni,hogy tudtam volna e itthon ápolgatni addig is.Lehet hülye kérdések,de annyi minden kavarog a fejemben.Csak arra gondolok hogy nem akarok maradni nélküle..

1042. Miszti3 (válaszként erre: 1041. - Ata06)
2014. máj. 7. 22:07
Jaaaj, de szép -és igaz - ez az idézet!
1041. Ata06 (válaszként erre: 1033. - Bucó)
2014. máj. 7. 20:53

Kedves bucó!

Jól tetted ,amit tettél! Ezt kellett lépni, mert a további földi lét már csak szenvedés lett volna neki. A szteroidtól sem lett volna jobban. A daganat elvette a légzőfelületet, ezen nem tudtál volna változtatni. Valószínű, hogy már áttéte is volt. A hólyag telítettség és a véres bélsár is erre utal.

Ne legyél szomorú az alatatás miatt. Neki legalább lehetősége volt rá, hogy ne szenvedjen. Nem úgy ,mint nálunk embereknél. Poklok poklát állják ki sokan és nem tehetnek mást, mint hogy várják a megváltó halált .

Mikor már maguk mondják, hogy meg szeretnének halni, akkor jó ez?

Ők nem tudnak beszélni, így nekünk kell döntenünk helyettük. Ne bánd, mert jót tettél vele!

Ő már boldog odaát és vár míg eljön a Te időd is. Akkor majd találkoztok újra! :)


"Kezdetben azt gondoltam, hogy a halálod

veszteség volt és pusztulás,

fájdalom és bánat, melyet aligha lehet elviselni.

Csak most kezdek rádöbbenni,

hogy az életed ajándék volt,

s egyre erősödő szeretet maradt utána.

A halál miatti elkeseredés

elpusztította magát a szeretetem tárgyát,

ám a halál ténye

nem pusztíthatja el mindazt, amit tőled kaptam.

Kezdek rádöbbenni, hogy az életedre kell gondolnom,

nem pedig a halálodra, és arra, hogy elmentél közülünk."

Pize,Marjorie

1040. bucó
2014. máj. 7. 16:28

Mindig ellene voltam az altatásnak,és most mégis...Annyira sajnálom hogy így alakult.

Kedvesek vagytok hogy így reagáltok.

Beleszakad a szívem....

1039. bucó (válaszként erre: 1037. - D878fb6317)
2014. máj. 7. 16:23

Minden nap azt kívánom bárcsak mehetnék már utána.

Tényleg csak a többi kis állatkám húz vissza az életbe.Ez biztos fura annak aki nem szeretett még kutyát vagy macskát,de ők ugyanolyan családtagok nálunk

Abba is belegebedtem volna ha magától alszik el,de így még szörnyűbb.

1038. bucó (válaszként erre: 1036. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 16:18

Nem fulladt,néha furán vette a levegőt,de köhögni is csak nagyon ritkán hallottam.

Szegénynek már a látása és a hallása se volt tökéletes,de szerintem az nem a betegség miatt,hanem a korából adódóan.

Az eszem valahol felfogja hogy nem sok lehetett neki,de mégis olyan mintha cserbenhagytam volna.

1037. d878fb6317 (válaszként erre: 1033. - Bucó)
2014. máj. 7. 16:07

Drága Bucó! Pontosan tudom, hogy mit élsz át.

Az igazság az, hogy pontosan amiatt, hogy mit jelentett számodra nem érdemelte volna a további szenvedést. Inkább arra gondolj, hogy szebbé tette az éveidet és Te is az Övét.

Ne legyen kétséged, hogy jó döntést hoztál, nehéz döntés, de ha visszaolvasod amit leírtál belátod, hogy így kellett tenned. Te mindent megtettél.

Ne emészd magad, mert belebetegszel, a többieknek pedig szükségük van Rád. Biztos vagyok benne, hogy az Ő szeretetük átsegít a legnehezebb napokon.

Bobby már jól van, a teste nem, de a lelke veled marad addig, míg nem találkozhattok újra.

1036. 82d45dcd14 (válaszként erre: 1035. - Bucó)
2014. máj. 7. 16:05

Szerinted nem a végét jelentették?

Az alapján,amiket leírtál,nem sok ideje volt hátra szegénykémnek!


Fulladt is?

1035. bucó (válaszként erre: 1034. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 16:00

Csak az jár a fejembe hogy mi lett volna ha...hogy ezek a tünetek tényleg a véget jelentették-e,meg ha így is van nem lett e volna neki jobb ha magátol megy el.Nem akartam hogy úgy szenvedjen mint anno a német juhászom,de akkor is.

Azt is megjegyezte a doki hogy tele van a hólyagja,ami gondolom vesebajt jelenthet.

Csak felfoghatatlan hogy nincs,és nem tudom tényleg így kellett e lennie..

2014. máj. 7. 15:31

Szia!

Nagyon sajnálom:((

Természetes,hogy így érzel,de hidd el,nem lett volna jobb,ha pár napig még hagyod szenvedni szegény kutyust!

Neked sem..


Viszont az tök jó,hogy vannak még kutyusaid,csak kár,hogy éppen a KEDVENC ment el!!

Az idő majd segít,tudom,most ez nagyon szarul hangzik,de tényleg így van!

1033. bucó
2014. máj. 7. 15:17
Sziasztok!Nekem el kellett altatnom a kutyámat amit egyszerűen nem tudok feldolgozni,és nem értem hogy voltam képes kimondani hogy elengedem.Nemrég történt,április 28-án.Nem találom a helyem,és nem érdekel semmi,csak magamat okolom,hogy miért engedtem el.Azért írok ide hogy hátha valakinek van hasonló tapasztalata.Mindenki azt mondja jol tettem hogy nem engedtem tovább szenvedni,de bennem folyton ott motoszkál hogy mi lett volna ha...A története röviden annyi,hogy tavaly novemberben romlott a járása,hullott a szőre és taknyosnak tünt.Doki sokáig vizsgálta,adott gyógyszert.Decemberben mikor visszamentünk mert elfogyott a gyogyszer és rosszabbodott az állapota akkor figyelt fel a doki a légzésére és kért egy rtg-t,amin meglátta hogy tüdődaganata van.Bobby 13 éves volt,a daganat pedig nagy.Kapott gyógyszert,immunerősítőt,spéci tápot,de már akkor is mondta a doki hogy fel kell készülni hogy eljön az a nap amikor nem tudja ellátni magát.Szegénykém mindig csak feküdt,néha ment egy pici kört az udvaron,de volt étvágya.Már alig bírta a hátsó lábait mozgatni,nem bírt rendesen ülni.Mindig a melléképületbe szeretett lenni.Sokszor bekakilt,de ez engem nem zavart,nem haragudtam.Mikor már úgy 5-6 hete elkezdett maga alá pisilni akkor jobban aggodtam.Sokan már akkor mondták hogy gondolkozzak az altatáson,de mindig azt mondtam,hogy majd ha az orvos mondja,most azért mert bepisi,kaki,meg nehezen mozog azért nem fogom.Magamnak még most se ismerem be teljes mértékben hogy nagyon beteg volt.Vasárnap délután még evett,de furcsa volt hogy amikor mosdattam a bepisi után már nem ellenkezett,pedig szegénykém mindig útálta a vizet,ha csak kinyitottam a csapot már menekült,pedig nagytestű kutyák általában szeretik,főleg nyáron.Hétfőn reggel vérbe feküdve találtam és a legyek is beköpték a hátsó lábát,pedig nem volt sebes.(Anno a németjuhászomnál is volt légybeköpés izomsorvadás miatt,nálla még másik dokink volt aki adott neki szurit,de másnapra elaludt).Hívtam a dokit aki azt mondta hogy ez véres bélsár,hogy alig van pulzusa,hogy Ő már menni készül,és ilyenkor önzőség itt tartani,mert csak szenved.3x-4x is rákérdeztem,de azt mondta nem tud segíteni,korházba is csak úgy tudják kezelni ha kómába rakják,de akkor se lát sok esélyt.Azt nem akartam,most se akarnám.Kimondtam hogy elengedem..de nem tudom hogy jól tettem-e.Adathattam volna neki szteroidot és hátha jobban lett volna.Tudom hogy meggyógyulni nem tudott már,de belepusztulok hogy így elengedtem,hogy nem próbáltam valamit tenni.Nyilván bízok az orvosban,de mi van ha tévedett?Nem tudom ezt feldolgozni,hisz a legjobb barátom volt,az életemnél jobban szerettem,mindig az ő gyógyszere volt az első akkor is ha utána a sajátomat nem tudtam megvenni.Nem mentem sehova úgy el hogy az éjszakát ne otthon töltsem,hogy a közelébe legyek.Tudtam hogy hamarosan baj lesz de hogy ezt én mondtam ki szörnyű.Tényleg nem tudom hogy voltam képes elengedni,olyan mintha cserbenhagytam volna.Van még egy kutyum és 6 cicum,de Bobby volt a központ nálam,minden mást köré építettem.Szeretem a többieket is,gyakorlatilag miattuk kelek fel reggel,de nem tudom ezt megbocsátani magamnak,pedig több mint valószínű hogy szenvedett szegény és a doki se véletlen mondta,hiszen neki csak jobb lett volna még ha kezeli,(legalábbis anyagilag)én minden pénzt megadtam volna amit kér.Ha valaki átélt már ilyet csak az tudja milyen ez.Kétszer már megmentettem az életét korábban más miatt nem ezzel a betegséggel kapcsolatban,és most így elengedni....nem vagyok benne biztos hogy ezt ki lehet bírni.
1032. kytty9
2014. máj. 6. 13:30
Részvétem. :( Én is elvesztettem 2 éve a kutyusomat, 12 évig volt velem, együtt nőttünk fel. Sokáig azt mondta, h soha többet nem kell kutya. Azonban egyre jobban hiányzik egy kis szőrmók, most jutottam el odáig, h szeretnék újra egy kutyust, rövid időn belül.
2014. máj. 3. 21:04
Nagyon sajnálom!!!
1030. 388b941089 (válaszként erre: 1029. - Bogszi)
2014. ápr. 27. 19:12
Nagyon sajnálom! :(
1029. bogszi
2014. ápr. 27. 19:06
sziasztok! a testvérem kutyája (kuvasz keverék) 7 hetesen került hozzánk, virgonc, harapdálós kiskutyaként. néha vittem neki egy kis harapnivalót, és megsimogattam, ha engedte :) azonban tegnap délelőtt a testvérem halva találta. az udvar végébe temette el. mindössze 8 hónapos volt. nem tudjuk, miért halt meg. iszonyúan hiányzik, tegnap este sokat sírtam, és vele álmodtam. írtam egy levelet, amiben elbúcsúzok tőle. könnyezve olvastam a szomorú történeteiteket és a Szivárvány hídról szóló történetet. az itt töltött ideje alatt nagyon megszerettem, és sajnálom, hogy nem foglalkozhattam vele eleget. lány vagyok, nemsokára 18 éves,de nem szégyellem,még most is elered a könnyem, ha eszembe jut, friss még a seb. nyugodj békében, Marley!♥ köszönöm, hogy leírhattam, és részvétemet küldöm minden sorstársnak! :(
2014. ápr. 24. 01:59

Kedves aorta!


Nagyon sajnálom!5 hete, hogy elveszítettük a kiskutyánkat, a mai napig nem tértünk észhez..imádtuk,a gyerekünk volt..borzalmas időszak, nem kívánom senkinek..üres a ház nélküle,nagyon hiányzik..több, mint tíz évig volt velünk..én is rengeteget sírtam, sírok most is..az anyukám volt vele nagyon sokat, imádták egymást..ő is nagyon szomorú,próbáljuk egymást vígasztalni..nekem szinte mindenki azt tanácsolta, hogy hozzunk egy kis aranyost, minél elöbb..eleinte hallani sem akartunk egy másik kutyusról..én anyukám miatt elkezdtem keresni, de ő nagyon elzárkózott..azt mondta, hogy még nagyon korai..én tiszteletben tartottam..most ott tartunk, hogy beszélünk róla..hogy kellene kiskutya..félek, hogy anyukám belebetegszik a bánatba..őt soha nem fogjuk elfelejteni..sokan mondták, hogy enyhíthet a fájdalmon egy kiskutyus..meglátjuk..nektek nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

1027. aorta (válaszként erre: 1026. - Ata06)
2014. ápr. 21. 18:33
Köszönjük az együttérzést.
1026. Ata06 (válaszként erre: 1025. - Aorta)
2014. ápr. 21. 17:22

Édes Istenem! :O :( Nagyon sajnálom! :'(

A hashártya gyulladás nagyon fájdalmas. Az ember sem mindig éli túl, főleg ha nem fedezik fel.

Ha orvosi műhiba volt be is perelhetitek, bár ez a kutyust, tudom nem hozza vissza, de akkor legalább többet nem praktizálhat az ilyen sarlatán és nem kockáztatja más állat életét- a gazdáit meg nem teszi tönkre.:(

1025. aorta (válaszként erre: 1024. - Ata06)
2014. ápr. 21. 07:36
Rosszul volt a kutyusunk hányt,elvittük orvoshoz.Két hétig kezelte gyomorhuruttal.De nem javul az állapota elvittük máshova,kiderült ivartalanitásnál elrontottak valamit.Meg kelett operálni ileussal,másfél órás mütétje volt.Sokáig fecskendövel etettük.Aztán szépen rendbe jött,magátol evett.Kezdett a régi kutyusunk lenni,újra bohockodott velünk nagyokat sétáltunk.Áprlis 18-án reggelre kedvetlen lett,elmentünk dolgozni anyosom dél köröl telefonált,hogy rosszul van a kutyus.Sietünk haza,mire hazaértünk már nagyon gyenge volt alig kapott levegöt.Egyszerre elvittük orvoshoz bekötöttek egy infúziot neki,ultrahangot szerettek volna csinálni.Hirtelen fenakadtak a szemei és többet már nem lélegzett,elment.Meg engettük,hogy felboncolják.Fedett hashárgya gyuladása volt.A kezünk között halt meg,még meg várta mig haza érünk és elbucsuzott tölünk.Mig élt elmondhatatlanul sok szeretet kaptunk töle.Nagy űrt hagyott maga után.
1024. Ata06 (válaszként erre: 1022. - Aorta)
2014. ápr. 20. 21:39

Édes drága!:'( Még nagyon fiatal volt.

Meg lehet kérdezni mi történt?

Beszélgessetek róla! Emlékezzetek, hogy kiadjátok magatokból a fájdalmat.

2014. ápr. 20. 20:46
Az én kutyusom novemberbe ment el,azt a sok hosszú évet amit együtt töltöttünk elfelejteni nem lehet. Úgy olyan önzetlenül ahogy a kutya szeret ember nem tud. Az első hetekben én is sokat sírtam szerintem ez normális.Később próbáljatok hazavinni egy másik kutyust,nekem van két kiskutyám de napokig nem tudtam foglalkozni velük utánna,érezték a bajt és sokat segítettek,hogy átvészeljem.
1022. aorta
2014. ápr. 20. 20:12
Most húsvét elött két nappal halt meg szeretett maszkos fakó pumi kis kutyánk 3,5 féléves volt.Nagyon megviselt bennünket,olyan volt mint ha gyerekünk lett volna.Hatalmas ürt hagyott maga mögött.A feleségemet nagyon de nagyon megviselte.Álandoan csak sir probálom vígasztalni.Valami tanács?Elöre is köszönöm válaszotokat.
2014. ápr. 19. 00:00

Kedves kutyáslány!

Nagyon sajnálom! Tudom,hogy most nagyon nehéz!Mi sem vagyunk még túl..nagyon nehéz..jesszusom..a kiskutyák is..borzalmas!Sok kitartást kívánok!a szívem szakad meg!Nem is tudok mit mondani..

1020. Ata06 (válaszként erre: 1019. - Kutyáslány)
2014. ápr. 18. 10:34

Tenyésztő vagy?

A vemhesség minden kutyusra veszélyes lehet.

1019. kutyáslány (válaszként erre: 1018. - BoniBonca)
2014. ápr. 15. 13:45
Csak találgatunk, nem boncoltattuk . A vemhesség mellett valószínű , hogy valami probléma has-víz kór tünetet okozott.
1018. BoniBonca (válaszként erre: 1017. - Kutyáslány)
2014. ápr. 14. 16:04
Jaj istenem! Sajnálom! Mi történt?
2014. ápr. 14. 11:56
Nálam is friss a dolog, vemhes bernáthegyit vesztettem el a kiskutyákkal együtt ....
1016. 388b941089 (válaszként erre: 1015. - Bububogár)
2014. ápr. 9. 20:47
Kitartást kivánok neked! En is tudom milyen ez.:(
2014. ápr. 9. 19:37

Kedves sorstársaim!


Köszönöm nektek a kedves,megértő szavakat!Én ezen az oldalon találok némi megnyugvást, mert tudom,hogy ti tudjátok,értitek,hogy milyen borzalmas időszakon megyünk keresztül.Itt tudom leírni a fájdalmamat, mert tudom,hogy tőletek nem azokat a mondatokat hallom,amit oly sok embertől.Itt megértést kapok,mert ti tudjátok,hogy mekorra fájdalom elveszíteni azt,aki nagyon fontos volt az életben.Az idő megállíthatatlanul megy tovább,de enyhülést egyenlőre nem hoz.Próbálom túlélni a mindennapokat,de már nincs az az optimizmus,a lendület,mint amikor az imádott kutyus velünk volt.Amikor ő volt, a mindennapi nehézségeket is könnyebben viseltem,mint most.Megpróbálok erőt meríteni, visszatérni az életbe és elgondolkozni a tanácsaitokon.Az idézeten most is sírok,remélem,hogy így van és így is lesz.Sokszor álmodom vele.Annyira jó lenne,ha megint magamhoz ölelhetném, megpuszilgathatnám.Karácsonyra az egész család kapott bögrét,amiken a kis drága van.Most is van elöttem.Nagyon nehéz és nem tudom,hogy a kis családunk mikor tud újra mosolyogni

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook