Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meggazdagodás fórum

Meggazdagodás (beszélgetős fórum)

1 2
41. Annie1130 (válaszként erre: 37. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 21. 09:05
Azt feltételezve, hogy az embernek már van egy számítógépe, és egy telefonja, igen is el lehet indulni pénztőke nélkül. Én már nem egyszer megcsináltam!Az egyik ilyen "kezdeményezésből" egy mai napig is működő, 34 főt foglalkoztató vállalkozás lett. Nem mondom, hogy könnyű volt mindezt felépíteni, sokkal könnyebb lett volna, ha lett volna rá a kezdetekkor x millióm, de így sem lehetetlen. Az online business, amit példának hoztál, az tipikusan például egy olyan business, amelyet tényleg szinte semmiből fel lehet építeni. A mai "civilizált" társadalomban elvesztettünk egy nagyon fontos képességet:a barter képességét. Mindent pénzzel akarunk megvenni, pedig lehet, hogy annak a könyvelőnek és a programozónak valami számukra hasznos terméket vagy szolgáltatást fel tudok kínálni. Meglepődsz, de rengeteg, több ezer, több tízerer ilyen vállalkozó van ma Magyarországon, aki barterképes. ha nem hiszed, menj el a Marketing Expóra október 17-én a Lurdy-ba! (Egyébként a lányodnak nagyon meleg szívvel ajánlom kezdő vállalkozóként!)
2013. szept. 21. 08:53

Én inkább úgy mondanám,hogy kitartással,akarattal szorgalommal,talpraesettséggel meg LEHET gazdagodni.De nem biztos,hogy sikerül,hiába van mindenféle jó tulajdonságod.

Valószínű lopás-csalás-hazugsággal könnyebb meggazdagodni,nagyobb az esély.

39. gabiusa (válaszként erre: 37. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 21. 04:47

A véleményetekre lennnék kíváncsi,hogy szerintetek a mai világban,szülői segítség és tőke nélkül lehet valamire vinni?Munkával és szorgalommal elérhető a magas életszínvonal(anyagi gazdagság)?


Ez volt pontosan az alap kerdes. Egy teljesen altalanos kerdes. Nem azt kerdezte, hogy indithatsz-e egy vallalkozast toke nelkul. Persze, hogy nem. Hanem, ha valaki magyarul a semmibol kezdi, anyuci apuci sem segit, viheti e valamire az eletben, lehet e gazdag valha is. Legalabb is en igy ertelmeztem a kerdest. Reszemrol a valasz egyertelmuen igen.

Nekem nem adtak a szulok segitseget, sot... es megis vittem "valamire". Kulfoldon dolgoztam, geccsoltem, het napbol het napot, ket muszakban es osszegyujtottem a "tokemet". Abbol, mar el lehetett indulni. Aztan ha mar valaki elindult, es hogy hogyan viszi valamire az mar valoban tole fugg. Akarat, kitartas, uzleti erzek, stb. mar masok leirtak ezt.

38. Bártfai Andrea (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. szept. 21. 03:21
A citromban több a vitamin!
37. Bártfai Andrea (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2013. szept. 21. 03:12

Na de ha állati jó elgondolásod van és ki szeretnéd vitelezni, akkor csípőből elmondom, hogy tőke nélkül nem megy!

Például van egy jó elgondolásom: netes céget szeretnék egy vagy több kurrens tételre.

Lássuk, mi kell hozzá: 1. egy számízógép (ha már megvan, nem ingyen jutott hozzá, - ha valakitől kapta, annak is pénzbe került).

2. egy programozó, akinek a munkáját ki kell fizetni (ha csak nem informatikus az alapító)

3. egy nemzetközi jogász (hogy törvényes keretek között működjön)

4. egy könyvelő (aki a bevétel-kiadás alapján kiszámítja az adót) és még egy csomó olyan eszköz, amihez PÉNZ kell.


Én "csípőből" tudom, mert a lányom erre a célra nem rég kért tőlünk pár százezret.


Szóval ez egy vice versa dolog, - egyik sem megy a másik nélkül.


És van olyan, akinek annyi pénze van, hogy felvásárol mindent, még azt is, amire nincs szüksége!:(

36. Bártfai Andrea (válaszként erre: 20. - 400d5a1cec)
2013. szept. 21. 02:48

A fórum kiíró azt kérdezte, hogy "tőke nélkül" lehet-e! NEM LEHET, MINDEN KEZDEMÉNYEZÉSHEZ, VÁLLALKOZÁSHOZ PÉNZ KELL!

Az, hogy mit tesz mellé, az a kigondolásán, leleményességén múlik.


Pl. ha valaki valamilyen jól menő üzletet szeretne nyitni, először is tőke kell.

Magában az elgondolással semmire sem megy, - az tutenkámen!

35. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - JezebelSade)
2013. szept. 20. 20:52
nem
34. Annie1130 (válaszként erre: 33. - Gabiusa)
2013. szept. 20. 13:52
Ez is egy bizonyíték arra, hogy nincs kiegyenlítetlen számla!Öröm volt olvasni a soraidat!:)
33. gabiusa (válaszként erre: 29. - Beu23)
2013. szept. 20. 13:35
Nem volt egyszeru valoban, de ma mar van sajat csaladom, egy nagyon jo ferjem, egy 12 eves lanyom. Az elet boven karpotolt anyagiakban a multban tortentekert. De ma sem a valosagshow-k elott ulok, hanem sajat vallalkozasomban dolgozom. Szeretem a munkamat, a magam ura vagyok. Igyekeztem mindig a sajat erdekeimet nezni a donteseimben de nem taposok keresztul senkin. En az elni es elni hagyni elvet kovetem. Nekem bejott.
2013. szept. 20. 11:36
Kiyosaki nagyon jól leírja a lényeget! Köszönöm, hogy ezt belinkelted ide!Persze az emberek többsége-általában az a többség, amelyik siránkozik-nem szokta venni a fáradtságot arra, hogy önmagát képezze, fejlessze. Vagy ha mégis, egy-egy ilyen könyv elolvasása után fellelkesül, talán 1-2 napig, talán egy hétig a könyv bűvöletében él, majd szépen elhalványul ez a lelkesedés, és visszasüllyed az könyv elolvasása előtti életébe, az örök mókuskerékbe.
2013. szept. 20. 09:32

Akit érdekel a téma ajánlom elolvasni Kyosaki Gazdag papa, szegény papa könyvét, neten is megvan


[link]


Két apja volt - egy gazdag és egy szegény.


Robert szegény apja, az igazi apja, magasan képzett volt, a Hawaii oktatás rendszerének a feje, aki szép fizetést kapott. Mégis, megállás nélkül szomorkodott, hogy le van égve, miszerint "Nem engedhetem meg magamnak."


Robert gazdag apja, a legjobb barátjának az apja, kimaradt az iskolából és üzletet épített. Nem volt gazdag. Mégis, egyfolytában élvezte az élet szép dolgait, és mindig azt kérdezte, "Hogyan engedhetem meg magamnak?"


Két apja közötti kontraszt nagyszerű tanítást adott Robertnek. Rájött, hogy szegény apja kilátása elfojtotta az álmait, és bezárta elméjét a pénzügyi függetlenség lehetősége elől. Szegényen és sajnálattal tele halt meg.

Gazdag apja nézetei felemelték az álmait, és kinyitotta az elméjét az élet lehetőségeire. Nagyszerű gazdagságot, pénzügyi függetlenséget érte el, és kiélvezte az életet teljesen.


Mindkettő jó és jó képességű emberek voltak. De csak egyikük élt gazdagon.

30. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - JezebelSade)
2013. szept. 20. 09:00
A gazdagsagot ne a szazmillios villaval, kilonyi ekszerekkel es draga autoval merd!
29. Beu23 (válaszként erre: 28. - Gabiusa)
2013. szept. 20. 08:32
szegény, biztos nem lehetett egyszerű neked. és most hol tartasz? :)
28. gabiusa (válaszként erre: 11. - Jstefan)
2013. szept. 20. 04:40
Pontosan, talan kiveve az orokolt kepessegeket. Az uzleti erzeket nem feltetlenul orokoljuk. Engem 16 evesen raktak utcara a szuleim es nekem ez adott erot arra, hogy talpra kell allnom, es vinni valamire, ha nem akarom a sullyeszroben vegezni. Megfogadtam, hogy nem fogok szegenyen meghalni.
27. jstefan (válaszként erre: 18. - JezebelSade)
2013. szept. 19. 23:43
Ha valakire azt mondják, hogy "gátlástalan ember", vagy azt, hogy "gátlástalanul cselekszik", azzal nem éppen dicsérni akarták az illetőt. A gátlástalan jelzővel azt fejezzük ki, hogy nem nézi mások határait, érdekeit, mindenkin és mindenen átgázol.A gátlástalanság igazából egy pozitív jelző, hiszen nem kell már a félelmektől tartani, az elvárásoknak megfelelni, a tanított viselkedési szabályokat betartani. Azok lehetünk, akik legmélyen, belül vagyunk, és ezt nem fogja vissza semmi sem. Szabadság kívül és belül egyaránt.
2013. szept. 19. 23:18
Örülök,hogy ennyi pozitív ember van itt!!!
25. Aquatica (válaszként erre: 1. - JezebelSade)
2013. szept. 19. 22:39
ha van célod és kitartásod bármit elérhetsz, viszont ez kevés embernek adatik meg mert sokan nem szeretnek dolgozni, és mindig találnak kifogást h miért ilyen sz--r az életük.
2013. szept. 19. 22:36
Hiszem, hogy mindenkinek adódik az életben "nagy" lehetőség. De sokan észre sem veszik, mások meg nem mernek élni vele.
23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 19. 22:15
Csípőből cáfolom. A pénz birtoklásánál sokkal fontosabb, hogy az ember milyen viszonyban van vele, hogy tud vele bánni.
22. michelle.r (válaszként erre: 16. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 19. 22:14
Tud valamit, amit sokan mások nem ;))) Pl. hogy a narancs sajnálatos módon még mindig kelendőbb, mint egyéb gyümlcsök. Akkor is van rá kereslet, ha rohadt az egész szállítmány :S
21. Annie1130 (válaszként erre: 20. - 400d5a1cec)
2013. szept. 19. 22:00
Ez így igaz!Én nem is egy példát tudnék hozni a saját életemből, illetve barátok, ismerősök életéből, hogy nagyon kevés, szinte nulla pénztőkével indítottunk valamit, amiből ma mindnyájan élünk.
20. 400d5a1cec (válaszként erre: 19. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 19. 21:47
Önmagában a pénz nem teremt értéket, valakinek mindig mellé kell tenni valamit hogy szaporodjon.
2013. szept. 19. 21:44
PÉNZT CSAK PÉNZZEL LEHET KERESNI!
18. JezebelSade (válaszként erre: 11. - Jstefan)
2013. szept. 19. 21:35
Gátlástalanság alatt mit értesz pontosan?
17. 400d5a1cec (válaszként erre: 1. - JezebelSade)
2013. szept. 19. 21:34

A munka és szorgalom önmagában általában kevés.

Észre kell venni, és megragadni a lehetőségeket, ehhez ész fifika, és elszántság (ami több mint a szorgalom) is kell.

16. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2013. szept. 19. 21:33
Hallottam én is olyan emberről, aki az évfolyam társának a lakásában lakott, - egyetemre járt, egy napot sem dolgozott, most meg már hatalmas narancsligete van!:))))
15. Annie1130 (válaszként erre: 11. - Jstefan)
2013. szept. 19. 21:32
Jókat írtál!Egy valamit kivéve:Nem gondolom, hogy ezeket a tulajdonságokat csak örökölni lehet. Ezek mindegyikéhez nagyfokú önismeret szükséges, ahhoz pedig be kell járni egy bizonyos utat.
14. kuszkusz (válaszként erre: 13. - 40f1eafcfc)
2013. szept. 19. 21:31
Sajnos van benne igazság!
13. 40f1eafcfc (válaszként erre: 9. - Kuszkusz)
2013. szept. 19. 21:30
A kellő kitartás tudod hova kell? Olyan munkához,ahol tanultál évekig,és 100ezerét teszed a dolgod, hivatásod...
12. kuszkusz (válaszként erre: 11. - Jstefan)
2013. szept. 19. 21:29
Ennyi!Ebben minden benne volt.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook