Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfáztam, nagyon köhögök már két hete. Iszom a kamilla teát, meg a hagyma teát de nem nagyon akar használni, tudsz valami extra jót? fórum

Megfáztam, nagyon köhögök már két hete. Iszom a kamilla teát, meg a hagyma teát de nem nagyon akar használni, tudsz valami extra jót? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. bd8f0b56fe (válaszként erre: 40. - Ilike46)
2012. febr. 23. 18:00

Szia!

A mezes dolgokat nem ehetem ihatom,mert cukorbeteg vagyok,de azert koszonom a jo tanacsot

41. bd8f0b56fe (válaszként erre: 38. - Gavrilo1)
2012. febr. 23. 17:59

SZia!

Koszonom,jobban vagyok,meg neha kohogok de elmegy.

2012. febr. 23. 13:49
Mézes gyömbér tea. Filteresen veszem a gyógynöv. boltban. Csodás és finom az íze, hatékony a gyógyításban.
2012. febr. 22. 21:30

Szia Emyke!

Jobban vagy már?Én igy 2 tüdőgyulladás után,merem ajánlani,mivel rettenetesen köhögtem, vegyél fekete retket, ha kissebb 4-5 részre vágdd szét,tedd egy üvegpohárba,önts rá mézet,hogy ellepje,és meglátod, órákon belül a tisztitott retekből a nedvességet kioldja a méz,és szinte viz állagú lesz,naponta többször kanalazz belőle,és töltsd ismét fel,mikor már a retek szinte üres,készits újat.Nekem nagyon jó volt!Bátran ajánlom!mielőbbi gyógyulást!A retket nem kell ebből megenni!

38. Gavrilo1 (válaszként erre: 34. - Bd8f0b56fe)
2012. febr. 20. 07:50
Jobban vagy már???
37. sajert
2012. febr. 18. 22:24

Orvosi Pemetefű cukorka


Nálunk az egész család ezt használj, ha köhög.

Még a 4 éves fiam is.

2012. febr. 18. 21:18
Gyömbér tea! Nagyon jól megnyugtatja a hörgőket, néhány nap után teljesen kikopik a durva köhögés is! És szerintem rossz íze sincs, ízesítés nélkül sem. Nálam csak ez válik már be, én is nagyon nehezen keveredek ki ha elkezdek köhögni. Jobbulást!
35. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - K_nm)
2012. febr. 16. 19:34

Csak egy rövid szösszenet a C vitaminról:

"Hogyan hasznosul a C-vitamin szervezetünkben?

Vegyük az egyik legismertebb vitamin, a C-vitamin példáját! Ha C-vitamint vásárolunk valahol, leggyakrabban összetevőként csak maga az aszkorbinsav van feltüntetve. Ez nem egyenlő a természetben előforduló C-vitaminnal.

Ha zöldség vagy gyümölcs formájában kerül a szervezetbe a vitamin, akkor nem csupán az aszkorbinsavat juttatjuk ne, hanem mellette számos egyéb faktort is, például: bioflavonoidokat, K-, P-, J-faktort, aszkorbinogént, stb. is.

Ennek ismeretében már egyszerűen megérthető az, hogy szintetikus C-vitamin fogyasztásakor a szervezet a hasznosulás érdekében a többi komponenst a testszövetekből vonja el. A felhasználásra nem kerülő aszkorbinsav a vizelettel távozik. A C-vitaminhoz hasonlóan a többi vitamin hasznosulásához is egyéb faktorok szükségesek." (nem gagyi oldalról, hanem biológusoktól, orvosoktól idéztem)

34. bd8f0b56fe (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2012. febr. 16. 19:01

Szia!

Koszonom szepen.

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Bd8f0b56fe)
2012. febr. 16. 15:31
Mielőbbi jó egészséget kívánok!
32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - K_nm)
2012. febr. 16. 15:28

Csak meleg teába tettem bele! Úgyhogy tökéletesen hat és nem drága :))

Citromot is facsarok bele mindig.

Nekem többféle C vitaminom van. 1000 mg-os is, csipkebogyóval.

31. bd8f0b56fe (válaszként erre: 28. - K_nm)
2012. febr. 15. 17:45
Koszi a tanacsokat,mar jobban vagyok.A hagyma hajabol fozott teat iszom cukor nelkul,es az segit,meg kozben kamillateat is iszom.
30. k_nm (válaszként erre: 29. - 2f8d4f38f0)
2012. febr. 15. 10:05
cukorbeteg! ezt nagyon nem kéne neki!!!
29. 2f8d4f38f0 (válaszként erre: 25. - Bd8f0b56fe)
2012. febr. 15. 01:26
Legkozelebb,ha kohogsz,akkor reggel vegyel be 1 kanal mezet.Kesobb pirits meg 2-3 kanal kristalycukrot,es ontsd fel 5-6 dl vizzel,amikor forr tedd bele a hagyma kulso barna hejat.Ezt a teat igyad,es rendbe jossz.
28. k_nm (válaszként erre: 25. - Bd8f0b56fe)
2012. febr. 14. 19:30

hm...azért ha már két hete köhögsz, nem gyanítom, hogy egy síma megfázás volna, de neki van diplomája, nem nekem...


Stodalt próbáltad már? Cukortartalmú ugyan, de ha figyelembe veszed azt, hogy mennyi szacharóz van benne (11,25g/evökanál), akkor be tudod magadnak löni...


Azért jobbulást kívánok, minél hamarabb ;-)

27. k_nm
2012. febr. 14. 19:22

ha wikin nézted, az nem valami nagy cucc...

Különben én ezt onnan tudom, hogy az egyik megyei tisztifögyógyszerész volt a kémiatanárom és ö egyetimástákkal kísérletezte ki, hogy a forró teában épp úgy lebomlik, mintha 190 fokra felmelegítenéd csak úgy magában...ez minket is meglepett anno, épp ezért ragadt meg bennem


Az almával és társaival teljesen egyetértek (mármint Veled :-D), mert ahhoz, hogy vitamin termelödjön, kéne napfény is...jó, nem attól "születik" a vitamin, mert a nap kelti ki, de azért nem árt neki a természetes érési folyamat. Àm sajna a kamionban se a paradicsom, se az alma nem tud c-vitamint produkálni...:-(

26. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - K_nm)
2012. febr. 14. 18:14

192 fok a bomlási hőmérséklete hivatalosan.

De pl. az almában mire megesszük szerintem édeskevés marad ha a hivatalos adatokat nézzük, akkor olyan tempóban bomlik magától is hogy szinte nulla marad benne, hacsak nem mi magunk tépjük le a fáról és azonnal meg nem esszük. :-))

25. bd8f0b56fe (válaszként erre: 12. - O.melinda)
2012. febr. 14. 17:38
Koszi,mar voltam dokinal de nemsokmindent mondot,ki kell fekudnom.Azert segitet a hagyma tea mert az ejszakat tegnap mar ataludtam es nem kohogtem,igy napkozben kohogok kezd felszakadozni,meg iszom a teat majdcsak rendbe jovok.
24. bd8f0b56fe (válaszként erre: 19. - K_nm)
2012. febr. 14. 17:35

Mar jartam orvosnal de a c vitaminon kivul meg a lazcsillapiton kivul mast nem irt.Aszt monta sima megfazas eszt ki kell fekudnom,igyek sok cirromos teat,egyek gyumolcsot es sok zoldseget.

Ezek kozul meg kell valogatnom hogy melyik fajtakat ehetem mert cukorbeteg vagyok es az edes gyumolcsok meg a magas szenhidrat tartalmu zoldsegeket nem ehetem.

23. k_nm
2012. febr. 14. 17:18
nem azért nem szívódik fel, mert csak síma ascorbinsav (alias vitamin c), hanem mert a forró tea lebontja a szerencsétlent. A C-vitaminnak kb 50 fok a türöképessége, annál melegebben lebomlik!
22. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2012. febr. 14. 17:11
A sima aszkorbinsav egyszerűen áthalad a tápcsatornán, szinte alig szívódik fel.
2012. febr. 14. 15:46
orvos .De nem árt ha mézes fokhagymát eszegetsz.persze nem bolti, hanem házi méz
20. csajszi0319 (válaszként erre: 1. - Bd8f0b56fe)
2012. febr. 14. 15:35
A hagymateánál én sem tudok jobbat, az orvosod viszont talán tudna! ;-)
19. k_nm
2012. febr. 14. 15:32

ha már két hete köhögsz, akkor orvoshoz kellene lassan menni!


Én tavaly ilyenkor jártam így. Volt egy nátha, aztán köhögés. Hagymatea, égetettcukor tea, recept nélküli köhögéscsillapító...aztán 2 hét múlva orvos, akitöl kaptam jó kis kodeint, meg még valamit, 2 hét betegszabi, megérte várni...

2012. febr. 14. 15:26

Ja, és van egy Theiss-féle balzsam, amivel éjszakára kell bekenni a mellkasodat-hátadat, és bebugyolálni magad, az is jó köhögésre.


Nem tudom, náthás vagy-e, de én kipróbáltam a fokhagymás orrcseppet, és tényleg kitisztította az orrmat. Bár azt azzal is megcsinálhatod, ha vajas kenyérre tormát reszelsz, garantált a hatás...

2012. febr. 14. 15:23

[link]


Nézd meg ezt a fórumot, hátha találsz még itt praktikákat.


Kakukkfűtea is nagyon jó köhögésre. Esetleg az, ha szódabikarbónás vízzel öblögetsz, az csökkenti a gyulladást, ha van, és fertőtlenít. Az íze se rossz.


Nekem még a hagymaszirup tett jót, csak nem volt időm szedni, és visszajött a köhögés... Igaz, ha cukorbeteg vagy, akkor szirupot se szedhetsz sajnos...

2012. febr. 14. 15:14
A tablettás C-vitamin jobban hat, hogyha eszel mellé C-vitamin tartalmú gyümölcsöt is. És pl. a répában lévő A-vitamin is jobban hat (mivel az zsírban oldódik), ha pl. vajas kenyérrel eszed.
2012. febr. 14. 14:55
igyál forralt bort. az jó.
2012. febr. 14. 14:53

[link]

Egy kis érdekesség.

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - Gavrilo1)
2012. febr. 14. 14:53

Minden C vitamin hasznos. A sima ascorbinsav is, amit a patikában lehet venni. Én egyszerűen citromos teába teszem időnként.

A természetes alapú C vitamin pedig az, amikor pl. csipkebogyó vagy más növény kivonatát teszik mellé, mert bioflavonoiddal együtt jobban hat. Ez itt általában a P vitamin, azaz rutin.

Az étrendkiegészítő ugyanúgy üzlet, mint bármi más.

Tudom, mert én már nagyon-nagyon régóta használom annak a cégnek a termékeit, amelyik valaha az első volt Magyarországon, immár 20 éve.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook