Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megértem, aki bánatában, vagy fájdalmában az italhoz vagy a... fórum

Megértem, aki bánatában, vagy fájdalmában az italhoz vagy a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
67. tádámmm (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 11:55

Hm....

Tudod, kedves FI, előttem is, és a férjem előtt is volt erre példa a gyerekkorunkban. A férjemnek az Édesapja ivott (nem bánatában, hanem mert megtehette), nekem több családtagom is. Az én családom sem érzelmi okoból, hanem mert 'csak'.

Egyikünk sem iszik.

Pedig gondolható, hogy volt elég problémánk mindig, mert mi aztán, jobb híján, hoztunk elég (sokszor, sajnos) rossz döntést.

Tanácsot, útmutatást sem volt kitől kérni, úgyhogy ránk nagyon igaz, hogy saját kárunkon tanultunk meg mindent.

Soha, egyszer sem gondoltuk hogy majd iszunk valamit, és jobb lesz.

Innentől azt mondom, hogy a mi cipőnk is szorítana, mindenkinek, de kifogások helyett megoldást kerestünk.

Szerencsénk is volt, mert a körülmények jól alakultak, de alapvetően a döntéseinken múlt.

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Krisztikrisz)
2022. jún. 17. 11:32
Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben ? Mit jelent az, hogy egyre többen fognak meghalni a kilátástalanság miatt...
65. krisztikrisz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 22:12
Például aki rövid idő alatt elveszíti a hozzátartozóit és nem tudja érzelmileg feldolgozni, az nagyon kemény tud lenni. Kovid alatt egy páran megtapasztalták és hallottam olyat is, hogy hozzá kell szokni ezekhez, mert egyre többen fognak meghalni a kilátástalanság miatt.
2022. jún. 16. 20:05

A fórumnyitó nem válaszolt, hogy mi lehet az a fájdalom, ami miatt valaki alkoholhoz nyúl, vagy gyógyszerhez. Én válaszolok helyette. Először is nem közhely, hogy ne itélkezz, nem tudhatod hogy hasonló fájdalom esetén Te hogy reagálnál! Nem ittam alkoholt, nem szeretem. Elitéltem, aki gyógyszerrel oldja meg a gondjait. Tökéletes élet, szerető férj, jó gyerekek. Aztán egy hajnali órában minden eltünik. Ezt a fájdalmat nem lehet elképzelni! Én gyógyszert szedtem fél évig. Nem szégyellem. És azért szedtem, hogy ne mennyek a férjem után, hogy ne legyen a gyerekeimnek még nehezebb. Nagyon erős nő voltam, de ma már tudom, hogy az erőmhöz kellett a párom. Már nem kell a gyógyszer, bár ma is utána mennék, de már nem tennék érte.

Elitélem az alkaholistát, és aki úgy tesz kárt magában, hogy tönkre teszi a körülötte élőket. De nem is azt írta a fórumindító,hogy felmentené az alkoholistákat.

Ha látsz az utcán reggel a munkába menet, fülemben a fülhallgató, ordít a zene, másfél év után is, ne azt gondolt, hogy bolond öreglány, mert az az öreglány csak nem akarja hallani a gondolatait! Kívánom mindenkinek, élvezze a tökéletes élete minden pillanatát, és évtizedek múlva amikor némán ordít.... Igyon egy pohár bort, vagy vegyen be egy gyógyszert, mert akkor érzi majd igazán milyen tökéletes élete volt. Minden jót mindenkinek!

63. dfc04c70e4 (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 20:04

Én sem érzem azt, hogy az alkoholizmusról beszélsz.

Úgy gondolom, hogy rengeteg ember nyúl pohár után, amikor úgy érzi, hogy szinte kilátástalan a helyzete. A kilátástalanság érzete sok mindenből adódhat. Csak néhány dolog, ami hirtelen az eszembe jut: aggodalom a diagnosztizált halálos beteg hozzátartozó miatt; közvetlen hozzátartozó halála miatt érzett mély fájdalom; a megélhetést biztosító munka elvesztése létszámleépítés miatt, és hasonlók.


Azt hiszem, ilyen esetben, amikor valaki ilyen élethelyzetbe jut, pontosan tudja, hogy nem megoldás az ital. De valamilyen módon mégis úgy érzi, hogy átmenetileg oldja a feszültségét. Jó esetben tényleg csak átmeneti állapot, és nem válik függőséggé.

Én sem ítélem el az ilyen embert. Jól meg tudom különböztetni az alkoholfüggőtől és a masszív alkoholistától.

62. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 19:50
Már pedig én mondom neked, hogy fájdalmamban és bánatomban sem nyúlok egy pohár ital után.
2022. jún. 15. 11:05
Cosi fán tutte, de kár volt erről fórumot nyitni mert csak neked esnek.
2022. jún. 15. 10:49
Szorongást próbálnak enyhíteni az emberek általában ilymódon. Nem ítélem el őket, bár nyilván rossz stratégia.
59. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 10:28
Cca. 1 évvel ezelőttig nem értettem volna meg, ma már megértem, de csak a testi fájdalmak esetén.
58. Scherlock (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 08:15
Te magyarázol félre folyamatosan.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Channa*)
2022. jún. 15. 08:13
Ez megint csak félremagyarázás kedves Csàna, én azt írtam hogy megértem és nem azt hogy igyál vagy vegyél be valamit pedig pár ember bevehetne már....
56. Channa* (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 08:11

Ha segítségre van szükséged, akkor írd le, hogy mi a gondod, hátha volt már valaki ilyen helyzetben és van valami jó tapasztalata, ami kisegítette a gödörből.


Úgy lehetetlen segíteni, ha a másik nem tudja, hogy segítségre van szükséged, és persze azt sem, hogy mire.


A vallomásod pedig arra buzdíthatja az embereket, hogy gond esetén igyál, vegyél be egy marék nyugtatót, drogot, stb. és minden rendben lesz...

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. jún. 15. 08:09
Egyetértek
2022. jún. 15. 08:08

És a gyógyszer: Ha fáj a fejem vagy a lábam vagy bármim, én is veszek be fájdalomcsillapítót, és jellemzően tényleg elmúlik a fájdalmam.


Azaz van az amikor megoldás, de ha valaki a frontint vagy mit kapkod az csak akkor megoldás, ha valóban olyan állapotban van az illető, de ezt az állapotot orvosnak kell diagnosztizálnia és nem magunknak kitalálni vagy megkérdezni a szomszédot...

2022. jún. 15. 08:05
Nem az alkoholizmusról beszéltem egyébként, hanem hogy valaki a pohár után nyúl. Ez lehet egy pár alkalom is, vagy egy rövid időszak. Az ilyen embereknek nem az elítélés,lenézés kell hanem a segítségnyújtás... De valószínű hogy ebben is tévedek majd te kijavítotok.
52. Channa* (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 08:02

Milyen probléma?

Ha leírnád, simán lehetséges, hogy szaladnék a hűtőhöz egy sörért...

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. jún. 15. 08:00
Nevetséges.. és megint az ítélkezés. Neked lehet hogy nevetséges másnak meg összedől az élete. Lehet hogy neked nem probléma az ami másnak már az...
50. Channa* (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 08:00

Nincs semmi ítélkezés, csak tudod a tiszta fejű emberek, máshogy gondolkodnak, mit a piások.

A piásoknak a pia mindenre megoldás, a másik csoportnak pedig nem.


Na, most jól felhúztunk, bocsi! De így legalább, ismét lesz okod a piálásra és nem kell kitalálnod semmit.😉

49. Scherlock (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:59

Elnézem. 😉


Az előfordolhat esetleg, hogy te mész szembe a forgalommal? 😁

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Scherlock)
2022. jún. 15. 07:57
Elnézést hogy nem érek fel agyi színvonalban hozzádaki egy nap háromszor kiírja az üzenj neki ben hogy szeretlek....😄 A másik meg csak úgy frocsog belőled minden fórumon a cinizmus, beszólogatàs,lenézés. De nagy lóról lehet ám nagyot esni...
47. Channa* (válaszként erre: 42. - Globus)
2022. jún. 15. 07:57

Erről beszélek!


És vajon miért hagyták el? Lehet, hogy már ez is az italozása miatt történt?

És nem ám magába néz! Inkább iszik még, hátha ettől megoldódik a probléma.


Nevetséges!

46. Scherlock (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:57

Nézd!


Lehet, hogy nálatok az volt a szokás, hogy dirigálsz.



Itt szabad véleményt nyilvánítani. 😉

45. Channa* (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:55

Persze, hogy nem kívántad, csak úgy kiesett a szádból, azaz lenyomogattad a billentyűket;)


Semmi gond!


Igen, tökéletes az életem, mert amikor fájdalmam van, akkor nem mámorosra iszom magam, hanem beleállok és megoldom.


Még mindig nem tudom, hogy milyen fájdalom lehet igazolás az alkoholizmusra...


Szerettünk súlyos, akár gyógyíthatatlan betegsége? Szerettünk halála? Munkanélküliség? Kilátástalanság? Rossz anyagi helyzet? Erős, nem múló fizikai fájdalom? Fogyatékosság?


Vagy maradjunk az elveszett kisautónál?

44. Scherlock (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:55

Egy olyannak, aki képtelen az egészséges életvitelre, gondolkodásra? 😁😁😁😁😁



Sajnálom, hogy nincsenek barátaid.


Erről is nyilván más tehet. 🤪

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Scherlock)
2022. jún. 15. 07:54
Szerintem nem neked címeztem a mondanivalómat tudom hogy nehezedre esik tovább lépni, de jó lenne ha megtennéd. Amúgy meg ti itelkeztek,nem én...😄
42. globus (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. jún. 15. 07:54

45 éves ismerősöm kb 10 éve iszik keményen. Úgy, hogy minden munkahelyről elbocsátották, jogsit ittas vezetésért elvették, gyerektartást nem fizet. Publikus ok, amit hangoztat: elhagyták (elváltak) a szülei...fel sem fogja, hogy ő az italozással mit ad a saját két gyerekének? Elvonóra nem megy.

Neki így jó.

41. Scherlock (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:53

Figyelj!


Ha valaki máshogy gondolkodik, mint te, az már nálad ítélkezés?

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Scherlock)
2022. jún. 15. 07:52
Látom a rajongóm vagy...😘
39. Scherlock (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 07:51

Te miért nem fogadod el, hogy másnak lehet más véleménye, mint neked?


Hol marad a tolerancia?

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. jún. 15. 07:50
Ítélkezel... De ne feledd egyszer fent egyszer lent... veled is történhet olyan dolog ami miatt kisiklik az a csodálatos és tökéletes életed. Én nem kívánom neked
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook