Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megérné levelező tagozatra váltani egyetemen? Egészségügyi probléma miatt? fórum

Megérné levelező tagozatra váltani egyetemen? Egészségügyi probléma miatt? (beszélgetős fórum)

2014. szept. 16. 08:30

Lehet nem hátrány, ha egyedül vagy, mert talán jobban figyelsz, és az a pár hónap nagyon gyorsan eltelik. Persze sok előnye van, ha van kivel megbeszélni a dolgokat. Nemrég én is részt vettem ff. szakképzésen, ott is voltak csoportok, én sem tartoztam egyikhez sem (de voltak úgy mások is), viszont segítettük egymást. Tehát volt kezdeményező, szervező és volt párbeszéd.

Gondolom, levelezőn tovább tart a képzés, és ha később csatlakozol, már kialakult ott is a "klikkesedés", megint egyedül maradsz. Ha munkát vállalsz, nem Te osztod be az idődet, nem biztos, hogy majd ugyanúgy tudsz összpontosítani a tanulásra, nem jutsz el mindig az órákra. Ha ülőmunkát talász, súlyosbod(hat)nak a porckorong problémáid is. Nézd meg Bene Máté oldalát, érdekes.

Neked kell döntened, de gondold át a várható előnyök mellett a hátrányokat is.

Sok szerencsét!

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pucca)
2014. szept. 16. 03:44

Biztosan tudnak segíteni a tanulmányi osztályon.

Én eleve levelezőre felvételiztem egyébként, de kedden, csütörtökön, pénteken vannak óráim, és minden második szombaton meg reggeltől egészen estig. Én is még csak most próbálkozom valahogy megoldani, hogy ne kelljen mindre bemennem, ennyi utazást anyagilag sem bírok.

Szóval az nem biztos, hogy ülni kevesebbet kellene...

Ha találsz olyan munkát, amelynek a profiljába vág a szakod, akkor az jó lehet akár nappalisként is.

2014. szept. 16. 00:33
Nappalis vagyok, Felsőoktatási szakképzésen, és amellett, hogy nagyon nem érzem jól magam a csoporttásaimmal, egyedül vagyok többnyire, még egészségügyi probléma miatt (porckorongsérv)sem tudok napi 10 órát végigülni,( reggel 8tól este 6ig vagyok ott..) ezért gondoltam,hogy levelezőre váltok és mellette valami részmunkaidőt vagy teljeset vállalnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook