Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megérkezett a villanyszámla különbözet! 60.000 Ft! :( Ki hogy áll vele? fórum

Megérkezett a villanyszámla különbözet! 60.000 Ft! :( Ki hogy áll vele? (beszélgetős fórum)


1 2
24. f5debab390 (válaszként erre: 20. - Abigél)
2011. máj. 5. 17:34

Nem haragszom, de azért tisztázzunk pár dolgot!


Egy az, h nem az asztalt verem és a fórum címe sem az, adjatok kölcsön, mert nem bírom kifizetni a számlát! Nem is akarunk részletfizetést kérni, pedig a számla ma jött ki és 11-ig van határidő a befizetésre, tehát holnap bebattyogok a postára és befizetem.

Kettő, igen most kövezzen meg mindenki, de a villanyszámlát rohadtul nem figyelem minden hónapban, és mióta a Pindur megvan, azóta meg egyáltalán nem, csak most az összesítésnél. Tavaly tudtuk, h miért ennyi, mert figyeltük és tudtuk, mi az oka. Most is számítottunk többre, de nem ennyire!

Három, meg köszi a Babának, átadom. :)

2011. máj. 5. 17:28
Kérdésem lenne azokhoz, akik diktálnak, hogy az az óraállás van a számlán, amit diktáltok. Velem többször előfordult, hogy nem azt küldték amit leolvastam, pedig időben diktálok.
2011. máj. 5. 17:27

Nálunk áprilisban van mindig az éves elszámolás. Most komolyan gondolkodom, h visszatérjünk a havi leolvasós módszerre...


Ha nyernék a lottón, tuti építtetnék egy passzív házat és lecsatlakoznék az összes nyomorult szolgáltatóról!

2011. máj. 5. 17:27

Részletfizetést kérhetsz!! Mi tavaly voltunk így. 170000 lett a különbözet. Többször emelték az árat, persze az általány marad, és rossz volt a bojler, és ki tudja mióta pörgette az órát.

Azóta mi is havonta diktáljuk.

20. Abigél (válaszként erre: 13. - F5debab390)
2011. máj. 5. 17:26

Már tényleg ne haragudj meg, de nem szoktad leellenőrizni a számla alapján, hogy mennyit fogyasztotok?

Mi átalányt fizetünk, de eddig még sosem kellett fizetnem, sőt inkább többletem volt, így egy hónapot nem kellett fizetni.

A titok nagyon egyszerű. Mikor megjön a számla, leolvasom, hogy mennyin áll a mérő, felírom, így tudom, hogy egy hónapban mennyit fogyasztottam, majd összevetem a számlával. 2-3 hónap alatt ki lehet deríteni, hogy érdemes-e emelni az átalányon vagy nem.

És azt sem értem, hogy ha már tavaly is 30 ezres elcsúszásotok volt, miért nem emeltettétek meg az átalányt?

Tényleg nem akartam kötözködni (veled meg végképp nem), de annyi emberrel találkoztam, akiket nem érdekelte, de mikor kijött a számla verték az asztal, majd kedvezményért, meg segítségért könyörögtek.

Bezzeg, aki pontosan fizet, sosem késik, nincs tartozása, az meg dögöljön meg.

Ezt nem neked szántam, csak a nagy magyar valóságot írtam le. Édesanyám családsegítőben dolgozik, hallottam már cifra történetet eleget....

Jó egészséget a babónak!

19. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - F5debab390)
2011. máj. 5. 17:24
Hűha! Mi is jártunk egyszer így, hasonlóan valami 40 ezer volt. Azóta inkább leolvasom havonta és bepötyögöm az ELMŰ oldalán az óraállást.
18. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 1. - F5debab390)
2011. máj. 5. 17:23
Most kaptátok meg?! Mi már márciusban vagy mikor, és 42ezer forint lett. Kivoltunk picit akadva mi is! Holott fecskelakásba lakunk...
17. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - F5debab390)
2011. máj. 5. 17:22
Lehet benne valami, pl. nem energiatakarékos, de ennyire?! :))) Egyébként meg ötletelgetek, magamból indulok ki, mert szívesen feledkezem a zuhany alatt, a bojler meg csak megy, megy... lehet, hogy ha így mennek fölfelé az energiaárak, telerakom a lakást gyertyával?! :O)
16. f5debab390 (válaszként erre: 15. - C130f7eb3b)
2011. máj. 5. 17:18
Nincs kádunk, tehát csak tusolunk. És szinte mindent 40 fokon mosok. De most hogy mondod, lehet az ősrégi mosógép a bűnős?
2011. máj. 5. 17:14
1 tévé, 1 számítógép, nem pedig mindenkinek külön, fürdés helyett rövid tusolás, hogy a bojler ne sokat menjen - ez is alacsony hőfokra van beállítva, a mosások nagy része 40 fokon, és havonta ellenőrizzük a villanyórát.
14. f5debab390 (válaszként erre: 6. - 41fdab80c1)
2011. máj. 5. 17:12
És még kenyérsütőnk sincs. :) Pedig szerettem volna. De akkor ezek szerint rengeteget fogyaszt.
2011. máj. 5. 17:11

Én is gondolkodtam, h mi lehet a plusz. Született egy Kisbabónk, és már egy éve itthon vagyok. Ezért gondoltam, h magasabb lesz az összeg, de nem ennyivel... Ráadásul tavaly is már 30-at fizettünk pluszba.

A gázszámla különbözetről ne is beszéljünk az is plusz 110, de azt legalább tudom, h miért (ugye a Pici miatt sokat fűtöttünk).

2011. máj. 5. 17:07

mi 20000 Ft-ot kaptunk vissza, plusz egy havit nem kellett fizetni

a titok annyi, hogy amikor kijön a számla, egy ezressel megemeltük a havi számla összegét, és a férjem már évek óta heti szinten követi, mennyi villany fogyott.

ha kicsit elcsúszunk az átlagtól, a következő hetekben még spórolósabbra vesszük a dolgot, míg visszaáll az átlag

nyáron még könnyebb odafigyelni

2011. máj. 5. 17:06
Átalányt fizetek évek óta, sosem volt probléma;
2011. máj. 5. 17:06
gázzal szintén
2011. máj. 5. 17:06
jól el lehet csúszni vele
2011. máj. 5. 17:05
havonta leolvasom és azt fizetjük
2011. máj. 5. 17:03

nálunk azért lett néhány éve 40.000- a különbözet mert havonta kevesebb álltalányt fizettünk mint a tényleges fogyasztás.

akkor adtak 3 hónap részletfizetést.

azóta megtanultuk, hogy minden hónapban be kell diktálni úgy mindig annyit fizetünk amennyit fogyasztunk és nem halmozódik fel tartozás.


egyébként nagyon felment a villany ára az utóbbi években:-((((

2011. máj. 5. 17:03

Nincs véletlenül kenyérsütő géped? Én is így jártam 3 évvel ezelőtt. És már annyira hozzámnőtt, hogy amikor számbavettem a gépeket a különbnözet miatt, elsőre eszembe sem jutott.

Aztán leszoktam, hogy abban kelesszem, míg nem volt addig megkelt a tésztám áram nélkül is, végül elajándékoztam.

5. Rozália (válaszként erre: 3. - Pirinyo79)
2011. máj. 5. 17:01
Mi is az ilyen meglepetések miatt tértünk át már több éve.
2011. máj. 5. 17:01
Kicsit megemeltetitek a villanyszámla havi átalánydíját. Nálunk is bojler van, elektromos tűzhely, meg minden szar. Havi 15ezer a számla. A gáz számlára volt, hogy 176 ezer jött ki... Húzós.
3. pirinyo79 (válaszként erre: 1. - F5debab390)
2011. máj. 5. 17:00
Nekünk + 28 ezer volt így áttértünk a havi bemondásra hogy ne érjen több meglepetés.
2011. máj. 5. 17:00
Mi havi leolvasásban vagyunk és ilyen nem fordulhat elő. Nem próbálhatnátok meg?
2011. máj. 5. 16:58

És a számla alapján nem is értem, hogyan is lett ennyi...

Spórolási ötletek (mindent kihúzogatunk, energiatakarékos izzót használunk)?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook