Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megéri saját kutat fúratni? fórum

Megéri saját kutat fúratni? (tudásbázis kérdés)


13. yuhvan (válaszként erre: 12. - 036bf4cfe4)
2009. márc. 1. 14:45
Elméletileg és gyakorlatilag is 100 m alatt iható tiszta vízbázis található. Mivel addigra átszűrődik a víz. Persze nem szennyezett talajnál értem ezt a 100 m-t és a szennyeződésen pedig a vegyiszennyeződést értem. Az is igaz, hogy szennyvízakna és trágyatér közvetlen közelében nem ajánlatos kutat fúratni, de 15-20 m-es körzetben már 100 m-en iható vizet lehet találni.
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2009. márc. 1. 11:09
És azt miből gondolod hogy mindenhol olyan csodálatos tiszta víz van?
11. yuhvan (válaszként erre: 10. - 8c73a5832e)
2009. márc. 1. 10:16
Az a baj ezzel, hogy nálunk sokan áttértek erre (a csatornázás után) és rájött a város, majd mindenkinek bekellett vallani hogy van kútja, mert ha nem és rájöttek nagyon komoly pénz büntetést szabtak ki, szóval így nem biztos, hogy megéri. Igaz ezt városa vállogassa, de a csatornadíjat ha van kutad itt nalunk akkor a csillagos egekig emelik meg Sajnos
2009. márc. 1. 09:54
Köszi a válaszokat! Én azért találtam ezt ki, őszinte leszek, mert az idén csatornáznak, és ez ugye a duplájára növeli a költségeket.Ha a fürdőszobai részt ,/ azaz a wc öblítés, fürdés, mosás,/ a kútról menne, csak a konyha menne a vezetékesről, / ivóvíz , főzés, mosogatógép/ csökkenne a vízdíj+ csatornadíj is. Van már ilyen megoldás valakinek?
2009. márc. 1. 09:44
Ha van rá lehetőséged, mindenképpen érdemes! A szüleimnek időtlen idők óta fúrt kútjuk van. Sokkal tisztább és egészségesebb, mint a vezetékes víz - és olcsóbb is. Minden szempontból csak ajánlani tudom.
2009. márc. 1. 09:43

Szia!

Mi tanyán lakunk így más lehetőségünk nincs csak a fúrt kút. Az biztos, hogy megéri, mert így kimarad a csatorna és vízdíj. A fúratás ha jól tudom 1000 ft métere és a laboratóriumi bevizsgáltatás 12e ft. (Ezt érdemes megcsináltatni, mert bacik és vírusok is lehetnek a vízbe attól, hogy tisztának látszik és ezektől elég komoly fertőzést lehet kapni)

A villanyszámlát egy kicsit megnöveli, de kb. mi 20e ft ot fizetünk havonta, de csak a villanyszámla van közüzemi. És persze ebbe benne van a tv, számítógép, mosás, mosogatógép, 2 boijler 120literes és persze a hidrofor szóval szerintem nem sok

7. Dite
2009. márc. 1. 09:40
Nekem még nincs de az ismerőseimnek van.Remélhetőleg az idén nekünk is lesz.Az ára a fúrás mélységétől is függ.Sokan megvannak elégedve
6. szebinora (válaszként erre: 2. - 8c73a5832e)
2009. márc. 1. 09:37

Nekünk már több, mint 10 éve van fúrott kutunk, nem tudom akkor mennyibe került, de locsolásra csak azt használjuk, sőt nyáron a gumimedencét is abból töltöttük fel! Olyan tiszta a vize, hogy iszunk is belőle!

Lehet karral is működtetni, ha nem kell sok víz, és a szivattyút is rá lehet kötni!

2009. márc. 1. 09:35
szerintem megéri de mi még csak tervezzük.ha van kert amit locsolnál belőlle stb,akkor olcsóbb az áramszámla ha nő is az összege mint víz +csatornadíj.Itt nálunk legalábbis megéri
2009. márc. 1. 09:34
Mindenképp. Nyáron abból ingyen locsolhatsz...
3. Dite
2009. márc. 1. 09:30
Igen megéri
2009. márc. 1. 09:30
Azok válaszát várom, akiknek már van.Mik a tapasztalatok, sokba kerül, és mennyi idő múlva térül meg az ára? Az áramfogyasztást nem növeli meg jelentősen?
2009. márc. 1. 09:29
Megéri saját kutat fúratni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook