Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri Pestre költözni? fórum

Megéri Pestre költözni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
65. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 21:48

szia


attól függ, miyen életet szeretnél, mire költenél. Mennyire fix, hogy kijön a szoba 40-ből? Mi ketten lakunk egy lakásban, és ha fejben elosztom a költségeinket, télen bizony nem jön ki bérleti díjjal, fűtéssel együtt fejenként 40ből sajnos.


Mit fizet még a munkahelyed? Mert írod, hogy kell még bérlet, az ugye BKV 9500 Ft. Hazautazás - milyen messze, milyen gyakran? Nekem 140 kilométer a haza, vonattal, helyjeggyel mindennel együtt kb 5000 egy menettérti. Legyen belőle havi kettő, az megint egy tizes. Szóval itt is, mint mindenhol, gyorsan megy ki a pénz.


Másik kérdés ugye az, h mennyit keresel otthon, és mi az, ami vonz Pestben. Engem vonzott az, hogy van sok lehetőségem szórakozni, színházba járni ilyesmik. De ugye ez is pénz....

2015. okt. 27. 20:53

Szia!

Először is nagyon drukkolok. A semminél jobb, de ahogy más is írta, ne ragadj bele ebbe a 110ezres állásba, mert ez aprópénznek is kevés pesten. persze kinek mi.


Most ha a 110ezredet nézem, ebből így már el is ment durván 20ezer (9500 bérlet, meg ha hazamész az is megvan egy 6-10ezres gondolom) , plusz lakhatásra tán 60at írtál és akkor marad 30-40ezred élni, vagyis enni. hááááát meg lehet oldani,de én ennyi pénzből nem tudnék megélni, mint amennyit te kapnál. de aki tud meg muszáj, az tud bűvészkedni. :) de itt hazajárogatni nem nagyon fogsz tudni, hacsak nem kb éhezel, meg ha gyógyszer kell vagy váratlan kiadás van, fogorvos vagy ki tudja.... én csak abban az esetben próbálnám meg, ha van onnan továbblépési lehetőség magasabb fizu felé. vagy én még elvégeznék egy tanfolyamot, virágkötészet, vagy szabó/varró, bár jó lenne tudni, hogy mit dolgoznál meg milyen végzettséged van. amúgy ha pörgős vagy meg fiatal, akkor lehet a vendéglátást bepróbálnám, mert ott van borravaló és olyan nettó 120-150 megvan/hó szerintem.


Minden esetre sok sikert!

63. 07da045965 (válaszként erre: 37. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 13:25
Ez már nem jól kezdődik... Nem órabért kapnál? Szerintem több lenne a 8 óra, mint a négy...
62. 9b6b06acc2 (válaszként erre: 59. - Aac131dc75)
2015. okt. 27. 09:04
Igen, azért nem üres pénztárcával költöznék Pestre. Tudom, hogy 1 hónapig nem lesz fizetés..
61. Channa* (válaszként erre: 54. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 09:04

Kívánom, hogy szerencséd legyen!

De legyen hova visszamenned, ha még sem jönne össze.

Egy kollégám 1 év alatt 3x költözött és mindig nehezen talált új lakást, amit meg tud fizetni, ráadásul az egyik lakás keresése pont szeptemberben volt, amikor csak drágábban tudott bérelni és így a fizetéséből a bérleti díj és rezsi kifizetése után 30 ezre maradt, amiből nem tudott megélni, azaz az még sikerült is, de haza utazni már nem tudott....

60. 2ab16d5612 (válaszként erre: 41. - 937a2a883a)
2015. okt. 27. 09:03
Nekem ott van anyu. Ő kénytelen válogatni mert nem vállalhat el mindent a betegsége miatt. Ha vállalna is azt a munkáltató nem fogja.. 4-6 órás meló meg ritka erre. Ja és mivel nincs érettségije az elmúlt 1 évben 10 meló bukott el ezen...
59. aac131dc75 (válaszként erre: 54. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 09:02
De van induló tőkéd?MErt az egy dolog hogy szobabérlet meg kaja meg ez az amaz,de a munkádból csak 1 hónap múlva lesz szeton!?
58. 937a2a883a (válaszként erre: 54. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 09:02

Igen ez pl attól is függ, hogy mire mennyit költesz. Pl egyik ismerősöm ebből nem tudna megélni, úgy hogy egy szobát bérel. De legalább ő tudja is az okát. Rengeteget költ márkás sminkcuccokra és ruhára. Annyira nem tud erről leszokni, hogy neki ez nem elég pénz.

De most már tényleg megyek. Most kéne elindulnom. :) Erre még pizsamában vagyok.

57. 9b6b06acc2 (válaszként erre: 52. - 937a2a883a)
2015. okt. 27. 09:00
Teljesen egyetértek veled, a munkával és a lakással kapcsolatban is.. Semmi sem könnyű, de ha kitartó vagy, akkor szerintem meglesz az, amit akarsz..
56. 937a2a883a (válaszként erre: 51. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:59
Én nagyon pesszimista típus vagyok, de ebben valahogy úgy gondolom, hogy mindenki a saját sorsának/szerencséjének kovácsa. Tudod, erre megint a sógornőmet hozom fel, aki minden munkán kifogásol valamit, mert neki van egy elképzelése és csak abban hajlandó dolgozni. De amíg próbálkozik, addig sem megy el máshova. Pedig pl a mekibe eddig minden ismerősömet felvették dolgozni.
55. Channa* (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2015. okt. 27. 08:59
Mi végül is nem építkeztünk ott. Eladtuk a telket egy nem gyüttmentnek. Amivel lehetett keresztbe tettek nekünk. A telket megvettük, de utána mindenféle önkormányzati rendeletre hivatkozva egy csomó mindent meg kellett csinálnunk. Utat leadni (földmérés, kérelmek, stb.) És már annyira elhúzódott minden, hogy azt mondtuk nekünk nincs időnk arra, hogy az építkezést 5 év múlva kezdjük el, mert bármit akartunk intézni, mindenen 3-4 hónapig ültek mire hozzájárultak vagy mire megmondták, hogy még mielőtt megkapjuk az engedély ezt és ezt kell még csinálnunk....
2015. okt. 27. 08:58

Érdekes dolgokat olvasok itt..

Én is úgy érzem, hogy valahonnan el kell indulnom.. Igen, lehet, hogy nem fogok tudni olyan sokat félre tenni ebből a pénzből, de most még nem is ez a lényeg, hanem, hogy tapasztalatot szerezhessek és utána jobb munkát is találhassak..

És még mindig akárhogy is számolom, 110 ezerből simán ki tudok jönni, sőt... De hát mindenki más...

53. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2015. okt. 27. 08:57

Úgy beszélsz, mint néhány politikus; ők sem tudják elképzelni, de: meg lehet élni 47 000.-forintból.



Sokallod a százezret, egy pesti lakásért?

52. 937a2a883a (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2015. okt. 27. 08:56
Nagyon nehéz normális albérletet találni. Nekünk 2 hét alatt sikerült, de akkor szó szerint reggeltől estig bújtam a netet, hogy a frisseket kapásból meglássam. Végül sikerült, le is csaptunk azonnal. Igaz, egy kicsi lyuk (28 nm), de olyan helyen, ahol szívesen lakom. Már amennyire én szívesen lakom egy lakásban és nem családi házban. :) Új építésű és "csak" 60 ezer + rezsi. Én amúgy az elején úgy kezdtem, hogy minden 100 ft kiadást felírtam, hogy pontosan tudjam mire mennyit költünk és min lehetne spórolni. Sajnos a spórolt pénzből nem lesz saját ház/lakás, még önerőhöz is kevés lesz szerintem, de nagyon igyekszünk.
51. Channa* (válaszként erre: 48. - 937a2a883a)
2015. okt. 27. 08:55
Ez csak szerencse kérdése....
50. michelle.r (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2015. okt. 27. 08:50
Neeeeeeeem. A dunaparti soktornyú köré kéne :D
49. michelle.r (válaszként erre: 33. - Timycat)
2015. okt. 27. 08:49
Lehet hogy ti nem, de Pest megyei falvakban előszeretettel. Vácrátóton még a váci barátnőm is gyüttment, pedig kb. húsz éve élnek már ott, és egy igazi rátóti legényhez ment férjhez :)
48. 937a2a883a (válaszként erre: 45. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:48

Persze, próbál olyat találni. Igen, igazad van. Az nekem is feltűnt, hogy már lassan a mosogatáshoz is sok helyre diplomát kérnek. :) Lehet szerencsém volt, de mondhatjuk naivitásnak is, de én hiszek benne, hogy őszintének kell lenni. Pl amikor mosogattam, akkor is mondtam nekik, hogy nem fogok pár hónap múlva lelépni, de nem itt képzelem el az életemet, mert tanulni szeretnék, meg pár éven belül szülni. Amúgy érettségivel mentem oda. Végül 2 évig voltam ott.

Eddig mindig találtam 1 hónapon belül munkát. A párom 15 éve dolgozik, de ő sem volt még 1 hónapnál tovább munkanélküli. Bár ő elvégzett egy olyan szakmát, ami mentőöv lehet. Abban mindig keresnek és ha van tapasztalata (és van neki), akkor felveszik.

47. michelle.r (válaszként erre: 31. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:48
Engem különösebb attrocitás még nem ért, ha eltekintünk attól hogy igencsak meglepődtek, hogy meg tudom különböztetni a disznyót a tehéntű' :o))
46. michelle.r (válaszként erre: 39. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:46

Ennek örülök :) Tényleg sokan azt hiszik, hogy ez itt az ígéret Földje, de érthető, hogy mindenki sokkal jobbat, szebbet akar. Szerintem is egy varázsló az, aki ennyiből kijön, ráadásul nem hiszem, hogy egy normális szobát is lehet bérelni költségekkel együtt 40.000-ért.


Épp most béreltünk egy kis lakást, elájultam, hogy 30-40 m2 nincs százezer alatt, és az is erősen közepes állapotú. Arról már ne is beszéjünk, hogy kizárólag berendezve akarják kiadni, néha olyan bútorokkal, amire a táskádat nem teszed le. Tanulmányt tudnék írni az elmúlt egy hónapról :o)))


Szóval én is csak sok sikert tudok kivánni, tudom, ki kell törni valahogy, de ez csak úgy fog menni, ha emellé még halmoz egy-két másik munkát. Fogalmam sincs, hogy tudnak emberek megélni :(

45. Channa* (válaszként erre: 41. - 937a2a883a)
2015. okt. 27. 08:33

Azért az ember próbál olyan munkát találni, amihez ért, nem?

Manapság már a takarításhoz is annyi mindent kérnek, amit nem tudnak sokan prezentálni. Engem pl. oda nem vettek fel, mert azt mondta a főnök, amikor meglátott, hogy ő nem hiszi, hogy én ezt akarom dolgozni. Ahhoz, hogy felvegyenek pincérnek, konyhalánynak, árufeltöltőnek, hazudni kell, ami később kiderül és akkor repül az ember. Még CBA sem veszik fel az embert, ha nincs kereskedelmi végzettsége. Vagy ha csak érettségid van, már akkor sem szívesen vesznek fel sok helyre, mert túlképzettnek számít az adott munkához és előrevetítik, hogy ki fog lépni hamar, így nem éri meg.

Hiába van sok állás hirdetés, ha sokan nem felelnek meg a feltételeknek, mert sokszor adott szakmára nem jellemző tudást/tapasztalatot kérnek.

44. 937a2a883a (válaszként erre: 37. - 9b6b06acc2)
2015. okt. 27. 08:32

Szia! Most indulok dolgozni, de majd szerintem este válaszolok a privát leveledre is.

Annyit itt leírok, hogy én keresek nettó 120-130 ezer között, a párom 130-150 ezer között. Ő kap jutalékot, ezért változó. Az albérletünk 60 ezer ft + rezsi. Ezen felül ugye kaja, hazajárás 1-2 alkalommal havonta, biztosítás, mobilszámla stb. Szóval van még pár dolog. Viszont a kaján rengeteget lehet spórolni.

43. 937a2a883a (válaszként erre: 39. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:28

Igen, abban teljesen egyetértek, hogy drágább itt megélni. Félretenni csak úgy tudunk, ha spórolunk a kaján. De azért azt nem mondanám, hogy vegetálunk.

Nyilván, ha 110 ezerből akar valaki egyedül egy albérletet fenn tartani, az nem igazán menne. De egy szobabérléshez és megélhetéshez elég. Sőt, nekem még maradna is belőle.

42. Channa* (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2015. okt. 27. 08:24

Én meg utoljára Mogyoródon hallottam, amikor ott akartunk építkezni:D


Na, még egy gyüttment család....


Természetesen! Szólj, ha állítsam ki a nyilatkozatot:DDDD

41. 937a2a883a (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:23
Tudod, a sógornőm is azt állítja, hogy nem talált munkát Pesten. Én erre annyit mondtam neki, hogy aki dolgozni akar, az Pesten tud. Lehet nem olyan lesz és nem annyiért, amennyiért szeretne, de jobb bármi, mint a 0 ft-os fizetés. Telis tele vannak budapesti állásokkal a különböző oldalak. De ha valaki úgy válogat, hogy ezt sem akarom, az sem tetszik, akkor azt fogja mondani, hogy nem talál. Lehet nekem ezért a hozzászólásért beszólni, de akkor is így fogom gondolni. Nekem sem az volt az álmom, hogy takarítsak és mosogassak, de el kellett indulnom valahonnan. Nekem a szüleim azt tanították, hogy minden munkát el kell vállalni és majd igyekezzek előrelépni. Most már más munkám van, amit szeretek, de sajnos még itt sem az igazi a fizetés. De ebből legalább futja az albérletre és a rezsire, a párom fizetéséből meg minden másra. Ha csak olyan helyre mentünk volna dolgozni, ahol nem nettó 100-120 a fizetés, akkor lehet, hogy már éhen haltunk volna. Nekem is van elképzelés, hogy mit szeretnék igazán csinálni, de ha nem vesznek fel, akkor nem vesznek fel. Nem áll meg a világ, mert sajnos én nem tehetem meg, hogy elutasítsak más munkákat. Ja, és így is azt mondom, hogy még így is jobb itt a helyzetem, mert otthon semmilyen munkám nem lenne.
40. Channa* (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2015. okt. 27. 08:22
Azt majd más kitalálja:D
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2015. okt. 27. 08:22

Nem, nem az enyémről beszéltem.

Bár akárhogy is nézzük a legtöbb pesti munkahelyen több a vidéki, mint a pesti.


Értem én, hogy miért, csak azt is látom, hogy sokan azért jönnek Pestre, mert itt a lehetőségek nagyobbak, de nem kalkulálják bele, hogy megélni viszont sokkal drágább. Gondolok itt az albérletre, a meg nem termelt élelmiszerre, bérlet, stb. 110 ezer Ft kevés, ahhoz, hogy mérje. A pestiek közül, aki csak ennyit keres, csak vegetál. Nem tud előrejutni, nem tud takarékoskodni, stb. Még azok sem, akiknek ennél több a fizetésük.

A kollégáim mindig költöznek, mert a tulaj eladja a lakást, amit béreltek, vagy kellett egy ismerősének, stb. Aztán már nem találnak annyiért, csak jóval drágábban, és akkor kiderül, hogy mennyire kevés az a pénz.


Ha azt írta volna a fórumindító, hogy nettó 200 lesz a fizetése, megéri e? Akkor azt mondom igen. De ennyiért.....

38. michelle.r (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:06

Ez sem fog tetszeni.


Ha egy tapasztalattal, kapcsolatrendszerrel nem rendelkező gyüttment elveszi a munkádat, akkor sajnos nem vagy elég jó a szakmádban.

2015. okt. 27. 08:04

Köszönöm mindenkinek. Megkérdezhetem, hogy akkor ti mégis mennyit kerestek?

De egy nagyon lényeges dolgot kihagytam, hogy ez nem kötött 8 órás munkaidő, van amikor napi 8, van mikor csak 4.De nem órabért kapnék...

36. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. okt. 27. 07:58

Ha a fiamnak mégis menni kell, egy befogadó-nyilatkozattal várod? DD


Ezt a "gyüttmentet" inkább falun használták, nagymamáméknál hallottam. :))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook