Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megéri-e jónak lenni? fórum

Megéri-e jónak lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megéri-e jónak lenni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
411. Zamus (válaszként erre: 403. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:39
Ha nem is várod a köszönetet, de mégis megkapod , az biztos neked is jól esik. A köszönet lehet egy apró mosoly is, és ettől kapsz újabb érzést, hogy igenis , érdemes jót tenni.
410. Pndi (válaszként erre: 403. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:38
Akárhogy is van, az ember elfásul, amúgy is tele van stresszel. Biztos vagyok benne, hogy engem néha hülyének néznek, amikor kiejtem a köszönöm vagy a bocsánat szavakat, van úgy, hogy valakki nekem jön, mégis én kérek bocsánatot, mert nem kerül semmibe. Persze volt már olyan is, hogy durciztam, de hát ez van.
409. 40163fd81d (válaszként erre: 403. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:33
Így van:)
408. 40163fd81d (válaszként erre: 401. - Pndi)
2010. szept. 3. 19:33
Én ezt nem olvastam,szerintem megköszönte:)))
407. Pndi (válaszként erre: 396. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:27

Na, éppen az nem jó cselekedet. Vagy azért történik, mert lenézem a másikat, illetve magasabb rendűnek érzem magam nála, vagy azért, mert rákényszerülök (lásd fürdőkád). Egyik sem a jócselekedet kategóriába tartozik.

Apukámmal szoktunk úgy lenni, amikor együtt szerelünk valamit, hogy mind a ketten úgy hisszük, a saját technikánk a jobb, és egymás kezéből kapkodjuk ki a szerszámokat. A család csak röhög rajtunk, de mind a ketten szeretünk bütykölni.

406. Pndi (válaszként erre: 393. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:21

Lelkiismeret.

Tudod, hogy az ember mire nem képes, ha a lelkiismeretével áll szemben?

405. Pndi (válaszként erre: 390. - **Kata**)
2010. szept. 3. 19:18
Ha nem a köszönöm hiányzott, akkor én sem értem. Valóban annak kell örülni, hogy segítettél. Például ha egy barátom kölcsön kér, akkor megosztom vele az utolsó ezreseimet, és örülök, hogy van mit ennie, akkor is, ha nekem ezért kevesebb jut.
404. Pndi (válaszként erre: 384. - 40163fd81d)
2010. szept. 3. 19:14

Hát a nyuszi ugye amíg átér a farkashoz a fűnyíróért, addig szépen felhúzza magát. Az alábbi eset nem ilyen, ezért írtam, hogy szerintem nem jó példa.

Velem esett már meg, hogy nagy nehezen rászántam magam, hogy valamit kérjek valakitől, de úgy éreztem, hogy negatív választ fogok kapni. Persze én annyira nem húztam fel magam, hogy azt mondtam volna, hogy B***d meg a fűnyíródat, hanem elmondtam a kérésemet, és csodák csodájára pozitív választ kaptam.

Néha az embereket rosszabbaknak érzem, mint amilyenek, ez azért van. Nem igazodom ki rajtuk, nem ismerem őket, nem vagyok egy hullámhosszon velük. A negytív élmények vannak előttem, ezért örülök, amikor kellemesen csalódom.

403. puritan (válaszként erre: 402. - Pndi)
2010. szept. 3. 19:12
talán valóban hasztalan volt...az igazán jó az az, amikor nem kapsz köszönetet, de mégis megtennéd újra...van mikor el sem várható köszönet, mégsem tudnál máshogy cselekedni...
402. Pndi (válaszként erre: 378. - Puritan)
2010. szept. 3. 19:05
Nem az számít, hogy el tudjam mesélni, hogy jót tettem, hanem, hogy ne vegyék el a kedvemet a további segítségtől. Erre jó a köszönöm. Az ember nem szeret hasztalan dolgokat csinálni, de ha nem kap visszajelzést, hogy jó az, amit csinál, hasztalannak érzi. Így lehet elhidegülni egymástól. Az embereknek szükségük van egymásra.
401. Pndi (válaszként erre: 380. - Zizisicc)
2010. szept. 3. 19:02

Katának nem az volt a problémája, hogy lekéste a buszt, stb, hanem az, hogy nem kapott köszönetet. Legalábbis én így értettem.

Ez a világ nagyon elfuserált, ha az ember egy köszönömöt nem várhat el, még akkor is, ha nem kérték a segítséget. Egyszerűen nem kerül semmibe, de elfeledteti a bosszúságokat.

Tudom, hogy ti vagytok inkább erre a világra valók, de Kata gondolkozik helyesen. Az ember hogy várjon el bármit is az embertársaitól, ha egy köszönömöt, vagy egy bocsánatot sem várhat.

400. **Kata** (válaszként erre: 397. - 40163fd81d)
2010. szept. 3. 18:13
a címe szándékosan paradoxon, és szándékosan fogalmaztam meg ÚGY, ahogy. ;)
399. **Kata** (válaszként erre: 396. - Puritan)
2010. szept. 3. 18:12
ha ismernéd a nőt, akiről szó van, értenéd, miért fogalmaztam ÉPPEN így, de ebbe most ne menjünk bele... :)
398. **Kata** (válaszként erre: 393. - Puritan)
2010. szept. 3. 18:11
jókat írsz, és jók a meglátásaid,és sok mindenben igazat adok, de ebben az egyben tévedsz. abszolút nincs bennem ezzel kapcsolatban megfelelési kényszer. A cikk azért kezdődik úgy,ahogy, mert azt akartam vele "bemutatni", mi az első emlékem ezzel a témával kapcsolatban.
397. 40163fd81d (válaszként erre: 391. - Puritan)
2010. szept. 3. 14:02

Pontosan:))))



Ép ezért ,a fórum cím ,egy paradoxon.

396. puritan (válaszként erre: 392. - **Kata**)
2010. szept. 3. 14:02

és még valami "megütötte a fülemet"


"annyi esze meg nem volt"....néha az az érzésem, hogy a jó cselekedet nem más, mint annak az ingerültségnek a leplezése, hogy az emberek nem azt teszik, ami szerintünk helyes vagy elvárható volna...és persze azt is mondhattad volna, hogy ha már "annyi esze meg nem volt", hogy akkor dobja be azt a cetlit az erre a célra fenntartott ládába...

395. 40163fd81d (válaszként erre: 390. - **Kata**)
2010. szept. 3. 13:45

Ehhez legalábbis igen:)))


A gond az,hogy nem a jótetted miatt késted le a villamost,hanem magad miatt.

Légy jó és kedves és illedelmes,de ne a magad kárára.

Mit gondolsz,ha délután átvitted volna neki a telefonszámot ,akkor az nem lett volna ugyanúgy egy jó cselekedet?

és akkor nem így jön ki a félnapod,hanem minden a helyére kerül.

394. 40163fd81d (válaszként erre: 392. - **Kata**)
2010. szept. 3. 13:41

h gondom van belőle, azért mérgelődtem egy kicsit utólag.... Nem találkoztam még olyan emberrel, aki ilyenkor ne sóhajtott volna el egy halk "bas***ameg"-et amikor elmegy előtte a villamos, és tudja,hogy ha késik, kapni fog a munkahelyén blablabla...


Én sem:)Persze ,hogy azért természetes ,hogy bosszankodik az ember,senki nem mondja ,hogy egy ilyen szitukor ne idegeskedj:)))


De annak ,hogy lekésted a buszt semmi köze a "jó tettednek",az egy teljesen másik történet.

393. puritan (válaszként erre: 392. - **Kata**)
2010. szept. 3. 13:33
igen, a most leírtak és az indító cikk miatt...azt gondolom, meg szeretnél felelni annak a képnek, amilyen lenni szeretnél...egy olyan képnek, amilyennek lenned kell ahhoz, hogy megfelelj az anyai elvárásoknak...azt gondolom, aki belső indíttatásra cselekszik, az azonnal el is felejti, elkíséri egy jó érzés nap végéig, de a bosszúság olyankor nem tör utat
392. **Kata** (válaszként erre: 391. - Puritan)
2010. szept. 3. 12:07

A leírtak alapján azt gondolod, hogy megfelelési kényszer vagy egyéb elvárás alapján döntöttem úgy hogy nem megyek el mellette?


Nem értem, hogy miért nem érthető számotokra az,hogy megálltam, segítettem, mert ez volt a természetes reakcióm az adott szituációban, de mikor láttam,h gondom van belőle, azért mérgelődtem egy kicsit utólag.... Nem találkoztam még olyan emberrel, aki ilyenkor ne sóhajtott volna el egy halk "bas***ameg"-et amikor elmegy előtte a villamos, és tudja,hogy ha késik, kapni fog a munkahelyén blablabla...


Azért ne mondjátok már,hogy ilyenkor Nektek csak megcsillan a napfény a glóriátokon, és boldogan, repesve mentek tovább, mert "hú de jó, hogy jót tettem" ...

391. puritan (válaszként erre: 390. - **Kata**)
2010. szept. 3. 11:22

szerintem a jóságnak belülről kell jönnie...ne megfelelési kényszer legyen, valamiféle elvárásnak, vagy valaki más erkölcsi normáinak...az ilyesmi természetes, spontán, nem tudsz máshogy cselekedni...ezt az általad említettet nem is nevezném jóságnak, inkább csak aprócska szívesség, amire te úgy gondoltad, az illetőnek szüksége van, a másik fél pedig ki tudja mit gondol róla...hiszen ahogy írtad, akár levelet is tehetne abba a közös ládába...tán nincs pénze telefonálni, nem tudhatod...de ezek már csak feltételezések


ha valaki jót tesz, szerintem nem mérlegel, sem előtte, sem utána, nem rágódik azon, hogy neki előnye vagy hátránya származik a dologból, mert valami belülről mozgatja és egyszerűen nem tehet másként

2010. szept. 3. 11:11

na jó mindegy, hagyjuk.

Ennél sokkal nagyobb gondjaim is vannak,sajnos csak gondoltam megosztom veletek ezt. Ill. kiváncsi voltam, mit gondoltok róla. 1-1 dolgoban igazat is adok, de a lényeg megint az h ÉN állok hülyén a dolgokhoz... :(

389. 40163fd81d (válaszként erre: 386. - **Kata**)
2010. szept. 3. 10:20

Ez szerintem csak akkor van így ,ha így látod ,vagy ezt szűröd le tanulságként.

Szerintem ha valaki jót akar,és tesz,abból nem sülhet ki rossz,csak abban az esetben ,ha így gondolsz rá.

Nekem bevallom az is fura,hogy a két eseményt összehoztad,pedig igazából nincs összefüggés a kettő között.

Mármint azt hogy jót tettél,és cserébe rosszat kaptál.

Segítettél ,pont.

Lekésted a buszt ,na bumm,bosszantó:)))

388. 40163fd81d (válaszként erre: 385. - **Kata**)
2010. szept. 3. 10:16

Miért lenne baj?:)

Megadtad,eldumáltátok az időt,de lekésted az egyik villamost,na bumm,nem történt katasztrófa:)

Miért nem annak örülsz,hogy segítettél?

Nem értem.

387. Zizisicc (válaszként erre: 386. - **Kata**)
2010. szept. 3. 09:59
De ezt ne úgy fogd fel, hogy Te jót akartál, és mégis rosszat kaptál cserébe ..... egyszerű ok-okozat ..... az a pár perc, vagy 5-10 perc, amit rászántál a szomszédra, ezt eredményezte .... ha cipőpucolással, vagy a kulcsod keresgélésével töltöd el ezt az időt vagy kirakatnézegetéssel akkor is ez lett volna ..... ne azt vond le belőle, hogy jót tettél, de rosszat kaptál miatta, vagy cserébe ....
386. **Kata** (válaszként erre: 373. - 40163fd81d)
2010. szept. 3. 09:51
nem fogtam rá a dolgot, sajnálom ha úgy jött le. persze hogy Ő nem tehet róla,hogy elkéstem, nem is így értettem. Csak úgy hogy sokszor jönnek ki úgy a dolgok, hogy Te jót akarsz, és mégis a végén Neked lesz rossz... Nem azért mert VALAKI tehet róla, hanem mert úgy jön ki a lépés...
385. **Kata** (válaszként erre: 374. - Puritan)
2010. szept. 3. 09:50
Igen mert elhangzott, hogy ha személyesen összefut az illetővel, akkor rákérdez a dologra. Erről nekem beugrott,hogy nekem megvan a száma, és alap hogy felajánlom, hogy megadom. Vagy ez baj?
384. 40163fd81d (válaszként erre: 383. - Pndi)
2010. szept. 3. 09:32

?

Ezt most nem egészen értem:)

Mondanál egy példást?

383. Pndi (válaszként erre: 375. - 40163fd81d)
2010. szept. 3. 09:30

Szerintem ez nem olyan. :)

Néha tapasztalom magamon a jelenséget, és mindig kellemes meglepetésér utána, azért ez is valami. :)

382. 40163fd81d (válaszként erre: 378. - Puritan)
2010. szept. 3. 09:19

Így van:))))


Szerintem az igazi jó tetteket az jellemzi,hogy nem is emlékszik rá az ember később ,hogy megtette,vagy ,hogy tett bárkiért ,bármit.

Egyszerűen csak megtörténnek,és feltöltődünk tőlük,no és persze azok a mások néha eszünkbe juttatják azokat ,amiket mi nem is gondoltunk jónak.

:))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook