Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megéri-e jónak lenni? fórum

Megéri-e jónak lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megéri-e jónak lenni?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
2010. júl. 12. 17:39
Én mindenkihez úgy viszonyulok,ahogyan más viszonyul hozzám...
20. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. júl. 12. 17:33

:)


ezt nagyon szépen megfogalmaztad.. szerintem ez egy jó példája a "JÓSÁGNAK"! ha valahogy., akkor igy érdemes.(!) :)

2010. júl. 12. 17:27
Néha megtörténik velem, hogy úgy, de úgy beszólnék. Dühöngök magamban, aztán megrágom egyszer, kétszer, háromszor. Esetleg lelki szemetesládámmal jól megtárgyaljuk, kitárgyaljuk a dolgokat, jól megmondjuk a magunkét, szóval jól megmondjuk a véleményünket, érzésünket egymásnak. De jön a következő lépés: akkor hogyan tovább?? Ami nekem az egyik legjobb megoldás, úgy tenni, mintha meg sem történt volna az a bizonyos dolog, lesöpörni, ahogy egy madárpöttyöt a vállunkról és keskeny utca, széles mosoly elv alapján menni tovább. És senkiben nem marad tüske. Ezt a helyzetet úgy hívom, hogy "lelki nagyvonalúság". Nem szabad a negatív dolgokat magunkban cipelni. Túl kell lépni rajta!
18. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. júl. 12. 17:16

egyetértek veled Zsóka! valahogy igy kellene Jónak lenni.(!?) nem azért.! hogy másoknak meg feleljünk, ne azért.! hogy viszonozzák, hanem azért.! ha este lefekszünk., olyan érzés töltsön el, hogy ez igen! ennek a napnak is volt értelme..:)


ha jót tesz az ember..(!) azt nagyrészt sosem attól kapja vissza hanem valahonan egészen máshonnan spontán váratlanul a semmiböl..

- és itt belép be a vonzás törvénye.. sz´ßepen lassan visszaáramlik az a sok pozitiv energia..:)

2010. júl. 12. 17:14

Én szeretek jó lenni, habár maga a szó relativ...

Kinek mit jelent ez a szó, hogy "JÓ"

2010. júl. 12. 17:12

"Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy bikától, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy. "

(Dennis Wholey)

2010. júl. 12. 16:58
Az a fontos, hogy az ember szándéka, tette, gondolata jó legyen; ne azért tegyünk valakivel jót, hogy megköszönje, természetesen jól esik, legyünk őszinték. Ha jót teszünk, azt így vagy úgy egész más csatornán, de visszakapjuk. Én eszt hiszem, ezt vallom.
14. 9f98008a3b (válaszként erre: 1. - **Kata**)
2010. júl. 12. 16:54
Naná! :D
2010. júl. 12. 16:51

Maradj meg ilyen tisztának, kedvesnek, tisztelettudónak!


Nekem is nagyon sokszor volt pont ezek miatt a dolgok miatt magamban vívódásom. Sajnos én egy kicsit megváltoztam. Persze a továbbiakban is átadom a helyem, próbálok jó lenni mindenkihez. De sajnos az ember néha azt mondja elég.

De Te akkor is maradj meg ilyennek!

Csak egy példa... Mondjuk apróság,de elgondolkodtató...

Terhes voltam, már az utolsó hetekben, utaztam busszal. Volt egy csomó hely, de felszállt egy bácsi és felállított, hogy ő oda szeretne ülni ahol éppen én ülök. Persze átadtam a helyem, de miért kell önzőnek, illetlennek lenni??? Az a bácsi ülhetett volna bárhová. Végül is persze én hamar leszálltam utána, de nagyon rosszul esett, mert nekem eszembe sem jutott volna ilyen.

De ez csak egy apróság.

Az élet sok mindenre megtanított, és az utóbbi pár évben sokat változtam, és megmaradni jónak ebben a kegyetlen igazságtalan világban nagyon nehéz.

Mégis azt mondom, úgy vagy jó ahogy vagy, ne akarj változni!!!

12. supin (válaszként erre: 7. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 12. 16:44
Így igaz!!!
2010. júl. 12. 16:41

Hogy , meg-e eri jonak lenni ? !

Azt mindenki maga dönti el ! Szerintem megeri -:D

2010. júl. 12. 16:40

Kata!

Érdemes jó lenni.Nem is tudsz más lenni,ha be is

csapnak.Hidd el a jóság az arcodon az igazi szépség,

ami végig kísér egész életedben.Maradj ilyen.

2010. júl. 12. 16:38

Természetesen, mert úgy jó a tükörbe nézni, ha az ember nem szégyenli magát, hogy esetleg csúnyán viselkedett!!

De, hogy "Megéri"-e?? Ha már latolgatja az ember akkor már olyan üzlet szaga van a dolognak!!

Vagy önzetlenül, vagy sehogy érdemes segíteni♥♥♥

Én szívből kívánom Neked és Mindenkinek, hogy szívesen, szívből segítsen mert az saját magunknak is jó érzés és esetleg másokat is megtaníthatunk e gesztussal a segítés örömére♥♥♥

2010. júl. 12. 16:34
Legyél jó, Kata. De ne mások miatt. Csak magad miatt, mert neked ez esik jól. Mert ez vagy te. Mások mások. És hidd el, akiben nincs jóság, az a saját életét sokkal jobban megkeseríti, mint a tiédet, még ha látszólag veled is bunkó :)
2010. júl. 12. 16:31
jónak lenni megéri, de birkának nem...:))
6. manul (válaszként erre: 1. - **Kata**)
2010. júl. 12. 16:22

Szia!

Én is pont ugyan ezt érzem!

A minap egy néni jött szembe velem a járdán egy motoros tolószékkel,én azonnal félreálltam,hogy elengedjem, a néni rámnézett és mintha mi sem történt volna tovább is gurult.Az én torkomban meg ottragadt a szivesen,mivel nem volt mire kimondani a választ!:DDDD


De ezekért kárpótol,amikor apróságok miatt annyira hálás valaki,hogy már nekem kellemetlen!:DDD

2010. júl. 12. 16:20

Ne változz meg,azért mert van egy két "bunkó".....te fogod rosszul érezni magad ha stílust váltasz!Kár h kevés embert foglalkoztat ilyen gondolat/gondolatok....

Jóó dolog jónak lenni...még ha nem is mindig kifizetődő,mert a hála elmarad:)

2010. júl. 12. 16:16
Szia!Ehez csak annyit tudok szólni hogy sokszor én se tudom eldönteni hogy most mi lenne a helyes.Ha elmondom az igazat vagy ha nem mert félek hogy mi van ha megbántom épp azt aklit nem szeretnék.Bár sokszor jobb lenne elmondani mint magadba fólytani.
3. ájrin (válaszként erre: 1. - **Kata**)
2010. júl. 12. 16:15

Jajj, Kata drága! Maradj csak jó, én azért szeretlek:)

De viccet félretéve: azért legyél jó, hogy tudj a tükörbe nézni. Ha ilyen helyzetekben bunkó lennél, Te éreznéd magadat rosszabbul, nem a másik.

Sajnos tudom mit érzel, hasonló érzések kavarogtak bennem sokáig, de most már lepereg rólam a kétszáz éves nyannyer bunkósága, mert a lényeg: én érzeném k**va szarul magam, ha nem adtam volna át a helyem.

2. nedi
2010. júl. 12. 16:14
Azt hittem csak nekem vannak ilyen furi gondolataim:)
2010. júl. 12. 16:08
Világ életemben JÓ akartam lenni. Mindig. Mindenkihez. Segíteni ahol lehet, támogatást nyújtani, és soha nem mondani NEMET. Őszintének lenni, akkor is, ha fáj, soha nem csalni, még apróságokban sem. Mindig azt nézni, hogy a másiknak mi lenne a jó, és a saját érdekeimet utolsóként figyelembe venni csak. Mindig mindenkivel úgy viselkedni, ahogy azt én is elvárnám a másiktól. Nem tudom, hogy ezt jelenti-e a jóság valójában…?!

Ugrás a teljes írásra: Megéri-e jónak lenni?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook