Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megéri-e jónak lenni? fórum

Megéri-e jónak lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megéri-e jónak lenni?

51. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 12. 20:29

az ilyen erdei utak montival szerintem elég húzosak, pláne, ha esett valami csapadék. de ha bátor vagy... :)

(én biztos a közúti forgalomban mennék elsőre.)

50. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 49. - 07c4794583)
2010. júl. 12. 20:28

:))

nem hát.!:DD

a bringával lehet arra,. mert sokkal rövidebb, mit akármivel..

idöhiány miatt még nem néztem meg.. de majd most! :)

49. 07c4794583 (válaszként erre: 48. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 12. 20:25
a villamos se az erdőben megy, gondolom :o)
2010. júl. 12. 20:20

jajj.. igazatok van..! :))

elször gondoltam..jujj.! de jó lesz! aztán kiderült a környezet barátokat nem érdekli senki( csak legyél zöld, mig be nem kékülsz..:DDD) ha messzebb lakik..

megporábaltam.. de nem kifizetödö.. igy marad a bringa.. vagy ujra az autó.. vagy fizetek többet..

még a bringát nem probáltam.. mert ezek spéci utak az erdön keresztül.. (bringa navigációs szisztém, persze induvidiell) de most szabin leszek.. bejárom az utat keresztbe kasul aztán csak odatalálok ahova szeretnék..:))

még ezt a lehetöséget megproszálom..


igen.! ezek a francos szabályok..! utálatos..:(

47. 07c4794583 (válaszként erre: 45. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 12. 20:09
Ez miért birkaság? Az a szabály, hogy ahonnan laksz, az hármas zóna, mégha kitolásnak is tűnik. A kettes zónás bérlettel szabályt szegsz. Tehát hármassal kell utazni. De ilyeneken nem érdemes sokat agyalni, mert begolyózol :)
46. **Kata** (válaszként erre: 45. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 12. 20:07
Abszolút átérzem a dolgot. Bár sokan hülyének néznek minket az ilyen gondolatok miatt. Mások számára ez érthetetlen. A lelkiismeretesség nem népszerű tulajdonság manapság. De engem nem érdekelnek mások, igazából. A saját lelkem nyugalma (mindennél) többet ér. Te is gondolj erre. :)
2010. júl. 12. 19:58

a magam modján megprobálok.., de néha belefutok a magam kis csabdáiba..

egy történet..

- az elmult honapokban., az auto helyet villamossal közlekedem.. (környezet barát lettem alapon) megvettem a havi bérletet.. utána számoltam hát.. olcsobban jönnék ki ha autoval közlekednék.. ennek az alapja egy zona költség., vagyis eddig hármas zomásat vettem (ott lakom) ami ugy 15%-al többe kerül, mint autoval és ez csak egy villamoshatárt (megálló) jelent.. okoskodtam.. hogy mit is tegyek..(?!) egy villamos megállot felsétálok nap mind nap oda - vissza és egy zomával beljebb vagyok.. vagy veszem a régit.. megvettem az uj havibérletem persze nem a hármas hanem a kettes zonára..

mindennap felszállok ott ahol lakok és sporoltam de tök rosszul érzem magam.(!) mert egy villamos megállot nem fizettem ki és nem tudhatom ki- mikor ellenöriz..

nem tudom elengedni magam és élvezni az utat egy villamos megálló miatt.. ezért.(!) ha jó vagy rossz ez igy! de a következö honapban inkább többet fizetek.. de nyugodtan utazok..

ilyen birka vagyok..! :))

2010. júl. 12. 19:28
Pontosan. Valaki alapvetően ilyennek, valaki meg olyannak születik. És nem tudunk kibújni a bőrünkből, akkor sem ha szeretnénk, vagy ha éppen azt gondoljuk talán ÚGY jobb lenne...
2010. júl. 12. 19:25
Jónak lenni nem azt jelenti, hogy mindig rózsaszín az élet. Sőt! De jó akarok lenni!
2010. júl. 12. 19:20
Azt gondolom,hogy a jóság bennünk van és nem mérlegelünk,hogy jók akarunk-e lenni,mert azok vagyunk.(néha sajnos)Aztán ha rájöttünk,hogy kár volt jónak lenni,akkor bánkódunk,kérdezzük magunktól,hogy mit rontottunk el.Mert még akkor is magunkban keressük a hibát.
2010. júl. 12. 19:13
Nagyon sokatmondó írás, mintha csak magamat hallanám. Az egyedüli rossz, az amikor egy embernek azon kell elgondolkoznia, hogy megéri-e jót tenni vagy csak kihasználja a többi ember a jóságát?! Nagyon elgondolkoztató, én is sokszor elbizonytalanodok, de végül mindig eszembe jut ez a gondolatom: "Jobb becsületesnek, tisztességesnek és őszintének lenni, hiszen ezáltal megteszünk mindent, ami tőlünk telik!"
2010. júl. 12. 18:56
Sziasztok! Köszönöm, hogy hozzászóltatok a cikkhez! Örülök neki,hogy sokan ÉRTITEK hogy miről írtam. Egy kicsit el voltam "anyátlanodva" amikor született ez a pár sor. Természetesen nem úgy értettem a címet, ahogy sokan gondoljátok, az hogy így fogalmaztam "megéri-?" - nem véletlen, de nem úgy értettem, ahogy ezt a kifejezést általában használni szoktuk. Szerintem képmutatás azt mondani, hogy "engem nem érdekel, hogy egy általam adott/nyújtott szívességet, kedves gesztust,vagy éppen egy mosolyt mosolyt valamilyen szinten viszonoznak-e". Van hogy elég ha visszamosolyognak, ha elhangzik egy "köszönöm", vagy ha tudom azt hogy igen, én is számíthatok a másikra. Természetesen nem EZÉRT teszünk jót (legyen az bármi) de igenis KELL a visszajelzés, hogy célba ért amit tettem/mondtam. Inkább ez fáj ilyenkor amikor nem kapok úgymond "vissza" semmit, még egy kedves pillantást sem -hogy azt hiszem felesleges volt jót tenni, mert a másik nem lett tőle boldogabb, még arra a 10 percre sem amíg ülve utazhat adott esetben... Nem hiszem el, ha vki azt mondja hogy nem lesz egy picit szomorúbb egy viszonzatlan segítség után. És ez nem önzés, szerintem. "Jobb adni, mint kapni" -de ebben is az a JÓ,hogy látom a másik örömét. Ha nem örül, nem látom rajta, hogy jót tettem vele egy aprósággal, akkor nem jó adni annyira, szerintem... És nem magam miatt, hanem miatta...
39. 2df0604b89 (válaszként erre: 35. - Scara.bosco)
2010. júl. 12. 18:47
A hülye szót meg sem említettem...
38. 2df0604b89 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. júl. 12. 18:46
Ja ja:D:D:D
2010. júl. 12. 18:34
Vagy igen?
2010. júl. 12. 18:26
Azért ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a jók a mennybe kerülnek?
35. scara.bosco (válaszként erre: 25. - 2df0604b89)
2010. júl. 12. 18:24

Jónak lenni és hülyének nem ugyanaz :-).

Tudom én is mindig azt mondom, hogy a végén minden jó elnyeri méltó büntetését. És ez sokszor így is van. De úgy is lehetünk jók, ha nem hagyjuk, hogy megtapossanak. A "jóság" nem egyenlő azzal, hogy bírkamód el kell tűrni mindent. De ha valahol van lehetőségünk segíteni akármiben, meg kell tennünk. És lehet, hogy a rosszak mindenhová eljutnak, de a végén marad-e elég szép képük, szép emlékük? Olyan érzések, amit akkor érzünk, amikor jót tettünk?

2010. júl. 12. 18:15
Nem mindegy, hogy a kávéba tesszük a csipet sót, vagy a sóba a csipetnyi kávét.
2010. júl. 12. 18:13

Megéri-e? Talán nem. De ez nem is lényeges. Aki jó, nem tud más lenni. Ha megéri, ha nem, akkor is át fogod adni a helyedet, mert így helyes. Lehet, hogy 100x belédrúgnak majd azok, akiknek jót tettél. De ez nem baj. Te jót tettél.

És amikor a 9 éves fiamnak könnybe lábad a szeme, amikor a metromegállóban egy kéregető idős nénit lát, és elmagyarázom neki, miért van ott, akkor kifakad, hogy "anya, ilyennek nem szabadna történni, hogy egy idős néni itt van egyedül, és senki sem törődik vele", azt mondom, megéri. Mert neveltem egy jó embert. Aki majd egyszer valószínűleg hasonló kérdést tesz fel, mint te.

2010. júl. 12. 18:11

Jó cikk, elismerésem.

Majdnem rám is jellemző ezek az apró pozitív dolgok, de észre vettem, hogy mostanság néha napján rám is kijön a rossz, a pletykás zsémbes majdnem öregasszonyos stílus :) Hát egy idő után a jók is elvegyülnek a társadalmi tömegbe, nehogy már az unalmas mennyországba kerüljön az ember fia lánya, hisz milyen unalmas lehet már mindig fehér ruhában lenni és milyen nehéz lehet azt tisztán tartani is?! :) Imádok poénkodni, bocsi!

2010. júl. 12. 18:11

Kata, néha úgy tűnik, h nem éri meg. de szerintem megéri jónak lenni. majd később kifejtem ezt.

döntések sorozata. "megéri", mert a szívességbankban feljegyzik, és később , - talán következő életeinkben (is) - jóváírják a számlánkon :)

ölellek,brigo

30. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - 2df0604b89)
2010. júl. 12. 18:06
A jó lányok a mennybe jutnak, a rosszak meg mindenhova... :-D
2010. júl. 12. 17:59

Hú de jó cikk, mintha én írtam volna!

Én még mindig a JÓRA SZAVAZOK a sok hálátlanság, viszonzatlanság, és pofára esés ellenére is!

28. 656f03db60 (válaszként erre: 25. - 2df0604b89)
2010. júl. 12. 17:56

Az az igazság, hogy a rosszról könnyebben beszél az ember. Tegyük fel, hogy van két idős ember, megemlítik például az olyan embert, mint a cikkíró:


"Hogy ez a hölgy milyen kedves, milyen tisztelettudó. Sajnos kevés ma már az ilyen ember!"


- halljuk a szokásos dialógust. Majd:


"De az a múltkori fiatalember elképesztő, hogy milyen szemtelen volt és, és, és...És a téma már csak azon van, hogy a "rosszabb" embert kibeszélik."


Tapasztalataim alapján többet rágódnak az emberek a rossz dolgokon, a "rossz" embereken, mint a jókon. remélem ezzel most senkit nem sértettem meg.:)

27. annah18 (válaszként erre: 6. - Manul)
2010. júl. 12. 17:52
Én minden gondolkodás nélkül, mosolyogva mondom, hogy Szívesen! :D
2010. júl. 12. 17:52
Teljesen egyetértek veled, eléggé ismerős helyzet. Fontos, hogy ki tudj állni önmagadért, de próbálj azért ilyennek megmaradni. Az emberek többsége úgy is ezt becsüli. Én örülök, hogy legalább te ilyen vagy!:)
2010. júl. 12. 17:51

Én erre azt mondom h a jók a mennyországba jutnak,a rosszak a pokolba,én meg mindenütt ott vagyok:D:D:D

A pokolba meg jobb a klíma és több az ismerős:)))

Na jó,poént félretéve sajnos a mai világban aki jó,azt folyton megalázzák és sárba tiporják,pedig nem érdemlik meg...:(

Aki meg rossz azt felmagasztalják:(

24. Fedo
2010. júl. 12. 17:45
légy rossz, mert jónak lenni unalmas:D
2010. júl. 12. 17:42
Sziasztok lányok asszonyok!Sajnos nagyot fordult a világ.Mindenki szeretne jó lenni és jónak látszani.Csak az a baj,ma olyan "törvényt írunk" ha megdobnak kővel dobdvissza kettő kővel.Akik kedvesek és jó nemes lelkűek eltiporják.Pedig most épp rájuk lenne szükség.Sokan ugy vélik ha látnak egy embert a földön vagy padon bóbiskolni azt hiszik,na ez hajléktalan vagy részeg.De sosem gondolunk arra esetleg rosszul van vagy magányos.
2010. júl. 12. 17:41
Ha nem dobod vissza a követ, amivel megdobtak, már jobb vagy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook