Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megéri-e jónak lenni? fórum

Megéri-e jónak lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megéri-e jónak lenni?

171. Brigi32
2010. júl. 21. 10:09
Sziasztok! Jónak lenni érdemes, ha te Kata így nevelkedtél nem is fogsz tudni kilépni ebből, hiszen a gyökereket kitépni nem lehet és nem is szabad. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad többet adni, akár fizikális, akár lelki értelemben, mint amit kapsz a másiktól. Sem szerelmi, sem baráti kapcsolatban, mert lehet,hogy a jóságod neki túl sok lesz és inkább elfordul tőled,mert azt érzi ,hogy mindig tartozik neked.Te meg nem érted, hogy miért fordult el tőled, hiszen mindig jó voltál vele...
170. 484b000711 (válaszként erre: 169. - 484b000711)
2010. júl. 20. 19:02
Ahogy elnézem mégis kellene.
169. 484b000711 (válaszként erre: 168. - 3265084553)
2010. júl. 20. 19:00
De az én estemben nem díjazzák. Úgyhogy nekem nem kell.
168. 3265084553 (válaszként erre: 167. - Rafaelark)
2010. júl. 20. 13:38
Gondolkodni soha nem árt.
167. rafaelark (válaszként erre: 158. - 484b000711)
2010. júl. 19. 20:21
ha az ember megtanul a szivére halgatni, tudni fogja, mikor mi a jó.. nem kell rajta gondolkodni... :-)
2010. júl. 19. 20:17

jónak lenni bizony nem könnyű.. egyedül maradsz.. de jönnek majd emberek, akikkel együtt lehet jót tenni...

..másmilyen nem tudsz lenni,ezért is van néha lelkiismeret furdalásod..

.. Tegyél jót tiszta szivből.. azaz,adjál,és engedd el.. nekem egy barátom segitett ebben,hogy hogyan kezeljem ezt,,a jóságot,, azt mondta, hogy tegyél meg minden tőled telhetőt,és a többi már nem rajtad múlik...

..egy tapasztalat a sok közül, :: a múltkor egy anyuka lépet hozzám,kislánnyal volt,a busz állomáson,adjak neki aprót,valahova el akar jutni,adtam neki,4 euróst,pedig a szivem azt súgta hogy hazudik... de odaadtam,és a többi nem rajtam múlik,,.. vagy hajléktalannak, tudtam hogy italra költi,de ő dolga.. én igyekszek az ilyet elengedni.. és hozzá tenném, az utólsóból adok mindig, amikor nekem sincs,szóval, van ilyen...

.. na minden jót, sok jóságot a szivedbe kivánok,és szeretetet, mert te úgy is olyan vagy, egy angyal... :-)

2010. júl. 19. 19:41

Jó - ez a szó több mindenre ráillik és Ti nem ugyanarról beszéltek szerintem. Jó lehet valami ami:

élvezetes (erről ír Szabadgondolkodó), erkölcsileg elfogadott, társadalmi vagy vallási normának megfelelő (erről ír drbubo), lehet esztétikus, finom, illatos, ésatöbbi...

A cikk nyilvánvalóan a "lelki jóságra, tisztaságra" próbál rávilágítani...

2010. júl. 19. 14:29

"A jó nem létezik, ahogy a rossz se ez az emberi elme találmánya a saját kordában tartására."


Már hogy ne létezne jó az elmétől függetlenül! :)


Jó az, ami emeli az endorfin szintet, és biztosítja a túlélést.

2010. júl. 19. 13:35

Nekem is volt hasonló tapasztalatom, mikor átadva a helyemet a buszon egy idős asszonynak a walkman-om beesett a busz csuklójába és még a sofőr se akart segíteni kiszedni....

Egy másik hozzászólásom alkalmával feszegettem, hogy a dolgok sokkal összetettebbek, mint ahogyan azt mi gondoljuk. Minden embernek van karmája, amit magára vállal, vagy előző életeiben, vagy átmeneti állapotában, vagy jelenlegi életében. Ez egy lelki folyamat, amit az ember nem mindig tud ésszel nyomon követni, főleg a tudáshiány miatt. Keleten sok lehetőség van ezekről tanulni, még külön képzés nélkül is (legalábbis valahol így olvastam), de nálunk keresni kell a lehetőséget.

Visszatérve. Ha látsz egy vak embert nem minden esetben kell neki segítened! Hiszen az az ő karmája, hogy vak és ezzel vezekel valamiért. Ha segítséget kér természetesen kell neki segíteni, vagy ha a belsőhangod azt súgja, de akkor is előtte kérdezd meg, hogy akarja e! Tapasztalat, hogy a "vakok" sokkal gyanakvóbbak, ha valaki segíteni akar nekik és inkább visszafordulnak, de nem kérnek az idegen segítségből. Ez gondolom érthető, hisz mi "látók" se hiszünk már lassan (Te is hoztad példaként) az idegen segítőkész emberekben.

Ami még talán fontos lehet, hogy A jó nem létezik, ahogy a rossz se ez az emberi elme találmánya a saját kordában tartására. Ez szerintem mondjuk már közhely, hogy ha nem lennének ezek a szabályok, akkor vérengző kifejezetten veszélyes fenevadak is lehetnénk.

Ezt azért mondom, hogy az apró dolgokat, amiket hibaként kezelsz értékeld át. Ahogy a másik fórum kérdésben is írtam érdemes listát csinálni, hogy szerinted mi a rossz és a jó, amit aznap cselekedtél. Ha te magad nem tudod eldönteni, hogy jól gondolod e kérj meg valakit, akiben bízol, hogy mondjon véleményt. Ez a lista abban is segít, hogy a leírt rossz dolgok mellé odaírva a helyes cselekedetet javíthatsz magadon.

Bár amit olvastam inkább kicsit a rossz oldaladon kéne dolgoznod, hogy felismerd a rossz akaratú embereket és elkerülhesd a jósággal járó néha súlyos következményeket.

Tudod, ha Isten nem akarná, hogy bűnt kövessen el az ember nem engedné az elmének a bűnös gondolatokat. De mivel engedi, sőt látszólag támogatja is, de hidd el a következő életben az ilyen igen keményen bűnhődni fog.

Szerintem csináld meg a listát, keress pozitív dolgokat és gondolkodj pozitívan! Ez is nagyon fontos! Ne a rosszat akard magad körül látni tudat alatt se!

Tudod a viharfelhők fölött mindig ragyogón süt a nap!

Bízz magadban!

162. **Kata** (válaszként erre: 159. - Diabolo)
2010. júl. 18. 19:24

Azok csak PÉLDÁK voltak, és a fórumban már többször is kifejtettem bővebben, amit páran (Te is) félreértettek. Nem szeretném ismételni önmagam, HA érdekel, olvass vissza.

Tudom,hogy mit jelent önzetlenül adni, de azért kössz, hogy hozzászóltál.

161. diabolo
2010. júl. 17. 15:16
Jó ez a Nanáááá:)))).
2010. júl. 17. 15:11
Nanáááááá :))))))
159. diabolo
2010. júl. 17. 15:10

Kata!

Ha azt megérted,hogy mitjelent az, hogy önzetlenül adni, akkor nem leszel bosszus ha az élet azon minden napi dolgaival talákozol amiket leírtál.

2010. júl. 17. 12:27
Igen. De nem kell összekeverni a jóság fogalmát a mindíg mindenkit szolgálással. Főleg azért nem, mert másnak sem mindíg teszünk jót azzal ha szolgáljuk. Lehet hogy amiatt nem tanul meg cseklekedni bizonyos helyzetekben, szembesülni érzésekkel. Ha olyat szolgálsz és segítessz, aki emiatt hülyéneknek néz, akkor két választás van. Segíted mert jónak látod a segítés hatását és megérted az indítékát miért nem értékeli kellően a segítségedet. Vagy nem segíted, mert rá akarod döbbenteni hogy az ilyen egyoldalú kapcsolat nem működik.
157. jános,
2010. júl. 17. 12:10

Tisztelt Kata !


Soraid olvasva, meglepődtem ! Azt hittem a "Megéri-e jónak lenni" - fajnak- egyedüli szülöttje vagyok.


Kérdésre válaszom: Jóságot illik viszonozni. Kihasználásra hajlamos embereket, szó nélkül, ott hagyom.

János

156. kacago325 (válaszként erre: 152. - Salabakter)
2010. júl. 16. 14:37
Ezzel én is maximálisan egyetértek!
155. kacago325 (válaszként erre: 153. - 448f1a930a)
2010. júl. 16. 14:35
pont ez az szerintem,hogy nem minden körülmények között,hanem amikor azt érzed,jó,ha jó vagy!
2010. júl. 16. 12:26
Na, ebben végre teljesen egyetértünk!:) Ezért ne bízd el magad soha!:)
153. 448f1a930a (válaszként erre: 152. - Salabakter)
2010. júl. 16. 08:50
Igazad van ,de egy idő után vacak érzés,hogy szinte a homlokodra van írva,hogy te jó vagy....és minden körülmény ellenére jónak kell lenned,mert ezt várják el MÁSOK,bár nem is tudsz rossz lenni,mert genetikailag így vagy kódolva.
2010. júl. 16. 08:36
Nem az a jó,aki annak tartja magát,hanem akit mások jónak tartanak.:))
151. **Kata** (válaszként erre: 150. - Kacago325)
2010. júl. 15. 18:09
Hát ez az hogy néha nem túl jó érzés ha jó vagy és két akkorát kapsz "cserébe" hogy azt sem tudod mi van. AZ azért a legnagyobb önzetlenséggel "becsomagolva" sem valami hu de jó érzés...
2010. júl. 15. 13:52
Sziasztok!Én azt gondolom,hogy saját magunk miatt kell "JÓ-nak" lenni.Csak azért ha úgy érzed hogy neked jó érzés jónak lenni.
149. **Kata** (válaszként erre: 148. - 065e0dedbc)
2010. júl. 15. 10:11
Én nem tartom rossz dolognak azt ha jó jegyekért zsebpénzt (vagy akármi mást) kap a gyerek. Szerintem egy gyerek nem látja be hogy tanulni azért kell hogy felnőtt korodban könnyebben élhess, és mert jó érzés műveltnek lenni, hozzászólni különböző témákhoz... stb. Ezt már csak felnőtt korban tudja az ember (tapasztalja meg) és akkor egyesek azt mondják "de jó,hogy tanultam" mások meg azt "ajj,de kár,hogy nem tanultam". Szóval ha az a gyerek személyiségével összhangban van és a szülő úgy látja, hogy a gyereket motiválja ha a munkájáért kap valamit, az szerintem jó. Nálunk is volt ilyen időszak, és nekem tök jó érzés volt abból a pénzből fagyit venni, amit 5 -ösért kaptam, mert benne volt,hogy "hát igen, ezért én megdolgoztam" :)))
2010. júl. 15. 10:06

A jóságnak pont ez a szépsége!Mert akkor is jó tudsz maradni,amikor azt nem "jutalmazzák".

Sokan azért nem szeretnek jók lenni mert elmarad a jutalom.-és én ezt szülői hibának tartom...Az a bizonyos 5 ösért zsebpénz dolog miatt.

A zsebpénz járjon alanyi jogon,vagy ne járjon.

és legyen jutalom,de ne jegyenként..így lesz hosszú távú a megfelelés akarás és így nem adunk fel semmit az első kudarc után.SZERINTEM!

2010. júl. 15. 06:12

Van egy közmondás, hogy jó tett helyébe jót ne várj, de ez már legyen az illető problémája! Nekem mindenképpen megéri hosszútávon jónak lenni.

Persze nem mondom, hogy időnként nem fáj a hálátlanság, és gonoszkodás, de az idő majd mindenre választ ad.

2010. júl. 14. 18:36

Ez nagyon szép és igaz is csak a hétköznapi életre levetítve azért ez ennyire nem egyszerű.

Ettől függetlenül én is azt vallom, hogy ha közben nem is feltétlenül tűnik úgy de egy idő után mindenkinek "megéri"...

2010. júl. 14. 18:11

Igen, megéri!


Az embernek bölcsnek,szerénynek, igazságosnak, bátornak, és jónak kell lennie.

Csak akkor van joga viselni a magas címet,:EMBER

Pausztovszkij

144. b892d196e8 (válaszként erre: 143. - Survivor3)
2010. júl. 14. 13:07
nah!!!
2010. júl. 14. 13:06
nem
142. jucus1981 (válaszként erre: 123. - 94786a70d9)
2010. júl. 13. 21:22
Szia! Akkor engem is nagyon szerethet...de ahogy Te is írtad, egy kis simogatás is jól esne néha. :P

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook