Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Megéri az állandó fogyókúra? Vagy esetleg egyszerűbb lenne elfogadni magunkat úgy ahogy vagyunk? fórum

Megéri az állandó fogyókúra? Vagy esetleg egyszerűbb lenne elfogadni magunkat úgy ahogy vagyunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
27. csibész25 (válaszként erre: 2. - Sercegnő)
2011. aug. 1. 23:07
Nekem is gyakran tesznek utalást a súlyomra. Vagyis kicsit régebben. A nagymamám volt ebben az egyik fő mester. Mindenki el akarta hitetni velem, hogy úgy majd egy pasinak sem kellek. Kb. így keveredtem bele a mókuskerékbe azaz az állandó fogyózásban. De a páromnak így is kellettem. Sőt a kapcsolatunk elején a mostaninál kb 7 - 8 kg-val több voltam és mégis a felesége vagyok (meg leszek - egyházi 3,5 hét múlva). Sőt szerinte így jobban nézek ki mint vékonyabban.
2011. aug. 1. 22:46
Hú köszi a sok tippet! Ígérem holnap válaszolgatok. Sokhoz lenne mit. Bocsi de ma már nincs időm, majd holnap
25. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 21:27
szia, szerintem meg fogyd le azt az 5-6 kilót... elvégre számodra az a tökéletes alak, és amíg több, addig úgysem leszel teljesen elégedett. De ha megvan az álomsúly, tényleg "kinyílik a világ", ahogy itt írta valaki. Viszont! Ne szenvedve fogyj! Van egy csomó olyan diéta, aminél sokat és finomakat lehet enni. Életmódváltások ezek persze, de 1 hónap alatt lemehet az a 4-5 kiló, csak addig kellene kitartani. "Ez nem élet így", írod, oké... de egy hónap se az élet... Szerintem amúgy méregtelenítős diétát kellene csinálnod, azzal lehet a gond. És utána nem kell szenvedni, csak normál mennyiséget-minőséget enni. Ajánlom a testkontrollt, a GI-diétát, az inzulinszétválasztót, a rostdiétát... sokat és finomakat lehet enni, méregtelenít és fogyaszt. Szóval szerintem csak hajrá azért az álomsúlyért...
2011. aug. 1. 21:22

5 kiló felesleg az nem veszélyes, ha neked így jó, fogadd el. Csak aztán nehogy az legyen, hogy na jó leszek én így, eszek még egy kicsit és az 5-ből majd 15 lesz. Érted, mire gondolok.

Mert aki hízékony (mint én is), annak igenis egész életében oda kell figyelnie. Most nem mondom, hogy sosem ehetsz egy jót, de valamilyen szinten mindig kell majd a kontroll.

23. e705905164 (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 21:04
úgy,hogy ha sokat fogyózol 5-6 kg plusz helyett 10 15 lesz,sztem 5 kiló plusszal lehetsz még dögös.. nem vészes,de...jojózni fogsz,ha belekezdesz mindenféle fogyiba,majd kiéhezett szervezettel visszaállsz a régi életmódra azzal a tudattal elértem az álom súlyt...!! többet szedsz majd fel,mint adsz le a fogyókúra után,mert a szervezet "megijed"és a fogyókúra után elkezd raktározni majd..
2011. aug. 1. 20:55
A fogyókúra szerintem nem éri meg. Szóval azt hiszem az igen, ha az ember átvált az egészséges(ebb) ételekre és a mozgásra. Mondjuk 5 kg nem a világ, de amikor már az egészséget veszélyezteti a túlsúly, akkor simán megéri az, hogy az ember odafigyeljen, hogy ne zsírszalonnát egyen Milka csokival /vagy legalább ne minden nap:))/ Nálunk épp működik a mozgással kombinált odafigyeléses étkezés, és egyáltalán nem szenvedésként éljük meg, Nagyon jó kaja a csirkemell és a saláta is. Roppant édes ízek is jöhetnek, csak inkább délelőtt és kb. heti egyszer:)
2011. aug. 1. 20:53
én már unom a hiper gyors fogyikúrázókat, akik 1 hét alatt akarnak hú de nagyon lefogyni, és hogy adjunk tanácsot. hát adok: egész évbe figyelj oda hogy mit és mennyit eszel és mozogj, ennyi, és nem kell szenvedni meg kínozni magunkat hogy nem eszünk egy hétig semmit. én pl mindent eszek, de mozgok mindennap és bizonyos időpont után már nem eszek. szerintem ez nem olyan nehéz.
2011. aug. 1. 20:48

Megéri... Éveken keresztül voltam duci 85kg. Próbáltam fogyózni nem sikerült soha igazán leadni aztán egyszer csak besokalltam, elegem lett és drasztikusan megvontam magamtól a kaját ami tudom nem egészséges, de akkor abban a helyzetben nem érdekelt. Le is fogytam 25kg-t.


Vékony lettem, kinyílt körülöttem a világ én is kivirultam MINDEN más lett ahogy az én kisugárzásom megváltozott úgy az emberek hozzáállása is hozzám.

Elkezdtek ragadni a pasik és rám talált a nagy szerelem is, most már 2éve tartom a súlyom eleinte nagyon oda figyeltem este 6 után nem ettem, szénhidrátot csak délelőtt stb. Ma már nem veszem ilyen drasztikusan eszem mindent, csak keveset ha meg valamiből többet eszek másnap oda figyelek. Megtanultam ezzel együtt élni, hogy figyeljek az étkezésemre pofon egyszerű már. Úgyhogy én azt mondom nagyon megéri..

19. 04e95f637a (válaszként erre: 18. - Csigabaga)
2011. aug. 1. 20:48

Én nem akarok lefogyni!:)

zabpehely,szójatej?inkább 2 sör :)))


Ha akarnék 2 hónap alatt úgy lemenne mint a huzat! :)


Korábban futottam minden nap,és ettem rendes(zsíros kaját is) :)

18. csigabaga (válaszként erre: 17. - 04e95f637a)
2011. aug. 1. 20:39
Főzz főzeléket csirkemellpörkölttel. Én így fogytam.. Reggeli: zabpehely szójatejjel, vacsi: grill husi, görög salival pl.
17. 04e95f637a (válaszként erre: 16. - Syria)
2011. aug. 1. 20:27
Mellesleg,tudod mikor mondok le a jó kis kajákról,amiket főzök magamnak???Nem azért tanultam meg főzni,hogy salátán éljek!!
16. syria (válaszként erre: 13. - 04e95f637a)
2011. aug. 1. 20:25
Milyen igazad van! :)
15. Sirga (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 20:24
A legnehezebb önmagunk elfogadása. Nekem nagyon sokáig nem is sikerült. Amikor meg végre megbékéltem magammal, észrevétlenül kezdtek rólam leolvadni a kilók. :) Jó, 4-5 még rajtam is van, de ez már inkább nem is érdekel! ;)
14. syria (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 20:23
5-6 kiló nem a világ, főleg ha nem jár egészségügyi problémákkal. S az is lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy felesleg van rajtad. Ha mindenki más - élükön a férjeddel - elfogad így, akkor nincs mát tennivalód, mint elfogadni, s ezáltal jól érezni magad.
13. 04e95f637a (válaszként erre: 12. - E383e52b5e)
2011. aug. 1. 20:23

óó köszönöm :)


Mert a környezetem az 50 kg hoz szokott!Én meg ehhez!Azon gondolkodtam,hogy ha lennék olyan hülye,hogy fogyózzak,akkor lemenne a fenekem,a mellem,a csípőm!Nincs az a lapos has,amiért a melleimet adnám! :)))

12. e383e52b5e (válaszként erre: 10. - 04e95f637a)
2011. aug. 1. 20:21
demonn!Ugyan már 55 kg hol vagy te dagadt csini vagy:)))))
2011. aug. 1. 20:19
csibész!5-6 kg súly felesleg simán bele fér ezt el lehet fogadni ne diétáz sokan örülnének hogy ha csak 5-6 kg lenne rajtuk fogd el magad:))
2011. aug. 1. 20:19
Én 50kg ról,63 kg ra híztam!Most 55 kg vagyok egy ideje,és állandóan cseszegetnek,amiatt az 5kg miatt!Engem nem izgat,de komolyan!Mikor sovány voltam,áll.lag beteg voltam,most meg dagadt vagyok?Hát kit érdekel?Mindig azt mondom,csak szeretnének ilyen lenni! :)))
2011. aug. 1. 20:18

Ez a súlyfelesleg egyáltalán nem sok. Jókat úgyis lehet enni, hogy elhagyod a krumplit, kenyeret..

Sok husika zöldséggel. Napi ötször keveset. Ezt nehéz betartani? És mozgás.. Nem lesz gond..

Ha kirúgsz a hámból, nem kell bűntudatot érezni, másnap majd kompenzálod!

8. Szedrecske (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 20:17

Nem állandó fogyókúra kell, mert abba valóban bele lehet keseredni, hanem megoldás.

Elfogadni magad olyannak, amilyen éppen vagy, csak akor lehetséges, ha ezt te magad másokra való tekintet nélkül meg tudod tenni, és úgy, hogy közben boldog vagy és elégedett.

Saját esetemben ez kizárt, mert én saját magam nem birom elviselni súlytöbblettel(nem 5 kilóról van szó, hanem legalább 10-ről), nem érzem jól magam, akkor is zavar, ha sneki sem lát:(

Úgyhogy ez is mint mindne más a fejben dől el:)


Sok sikert bárhogy döntesz!

2011. aug. 1. 20:15

Engem is csesztet a környezetem: Csak nem híztál? (anyós) Szoptattam terhes voltam! A metszett hegem még mindíg fáj! Ráadásul lusta is vagyok.

Diétázni próbáltam szopi után, de semmi hatása nem volt!

2011. aug. 1. 20:08
Én is folyton szenvedek a súlyomtól, és néha teljesen értelmetlen a súlyingadozás. Volt, hogy ettem édességet, mégis ment le, ha meg szigorúan betartottam, akkor alig fogytam, inkább még híztam. Most a 168 centimhez kb. 68 kiló vagyok, de már nem akarom elérni az álomsúlynak tekintett 60-at, 65-tel is megelégednék. De ha valamit nagyon megkívánok, nem fogom magam vissza, csak próbálok mértékletes maradni. :)
2011. aug. 1. 20:07
5-6 kg? Simán az elfogadható kategória...
2011. aug. 1. 20:07

Szerintem ha zavar, akkor menj ki egy héten kétszer vagy háromszor futni kicsit, és akkor a súlyod is be fog állni, és még a kajákról sem kell lemondanod :)

Én is teljesen úgy vagyok mint Te, én is imádok enni, és nem szeretem azt nézegetni, hogy most épp mennyi kalóriát ettem meg...én tornázok minden este, és ennyi...mióta tornázok, egyre többen megjegyzik, hogy sokkal jobban nézek így ki, mint régebben...bár nem nagyon tudom elhinni,mert én soha nem fogom úgy látni saját magamat, mint ahogy engem látnak mások :) de ezzel mindenki így van szerintem :)

2011. aug. 1. 20:07
ebből a mókuskerékből soha nincs kiszállás:(
2. sercegnő (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2011. aug. 1. 20:04

hat 5-6 nekem is van, ingadozik, en eszre sem veszem. kornyezetem neha tesz utalast, hogy most hiztam, most fogytam, de engem nem erdekel.



fogadd el magadat olyannak, amilyen vagy.

2011. aug. 1. 20:02
Sziasztok! Én rengeteget próbáltam fogyózni, de amikor keveset eszek akkor is tudok hízni. Mozgás és szénhidrát - zsírszegény étrend mellett vagy épp csak a súlyomat tartani. Számomra ez nem élet! Állandóan szenvedni, lemondani arról, amit szeretek és még a kedvem se jó. A férjem megjegyezte hogy akkor jó a kedvem ha jókat eszek vele (persze ez sem zabálást jelent). Szóval arra jutottam, hogy el kéne fogadnom magamat így ahogy vagyok, de ez egyenlőre még nehéz. Dagadt nem vagyok, de sovány sem. Kb 5-6 kg súlyfelesleg van rajtam, de így sem olyan rossz az alakom, legalább arányos. Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook